banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 15:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 821 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 42  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 23 Feb 2010, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
било једном... Ми сад овде долазимо у следећу ситуацију. Сви ми тврдимо једно и базирамо то на историјскимвчињеницама (нпр. у вези са уставом из 1974) а ти једини контра и сад смо ми сви сисали весла а ти си ето решио да нам отвориш очи.

Онда ово брањење шиптара, а нисам заборавио још ни оно "прање" "хрватског цвијећа" који си онако фино покушао да провучеш.

Па онда тврдње да је КиМ прикључено Србији 1945 јер је ето од 1941 до 1945 било под страном окупацијом? Извини молим те, а кад је Београд прикључен Србији?
Јел можеш да ми разгонетнеш ту мистерију?

Ти јеси јако интелигентан дечко и добро познајеш материју али имам веома јак утисак да се прецењујеш ( и то опасно). А приде овде покушаваш да на један перфидан начин прогураш неки причу која је по твом укусу а у којој се Србима опет пришивају разне етикете.

Без увреде, схвати да ниси рођен научен.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 23 Feb 2010, 23:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Silvio Dante je napisao:
било једном... Ми сад овде долазимо у следећу ситуацију. Сви ми тврдимо једно и базирамо то на историјскимвчињеницама (нпр. у вези са уставом из 1974) а ти једини контра и сад смо ми сви сисали весла а ти си ето решио да нам отвориш очи.

Онда ово брањење шиптара, а нисам заборавио још ни оно "прање" "хрватског цвијећа" који си онако фино покушао да провучеш.

Па онда тврдње да је КиМ прикључено Србији 1945 јер је ето од 1941 до 1945 било под страном окупацијом? Извини молим те, а кад је Београд прикључен Србији?
Јел можеш да ми разгонетнеш ту мистерију?

Ти јеси јако интелигентан дечко и добро познајеш материју али имам веома јак утисак да се прецењујеш ( и то опасно). А приде овде покушаваш да на један перфидан начин прогураш неки причу која је по твом укусу а у којој се Србима опет пришивају разне етикете.

Без увреде, схвати да ниси рођен научен.


pa Dante ja se drzim cinjenica...pokusavam upravo da se drzim iskljucivo cinjenica...problem sto ljudi vide samo uvijek jednu stranu, i ne razmisljaju o drugoj, a u istoriji je upravo obrnuto, moraju se uzimati sve cinjenice okolnosti i sve ostalo u obzir...

Mi imamo isto misljenje oko ustava iz 1974., jasno je kao dan su dobili veoma siroku autonomiju, samo se razlikujemo da ti ( i mnogi drugi) mislis da se to nije smijelo desiti, a ja mislim da se moralo desiti iz vec navedenih razloga.

Ovo za prikljucenje. Kosovo nije bila prva teritorija na kojoj je nastala prva srpska drzava, vec se poslije nastanka nedugo prosirila na Kosovo. To znaci i da je prvoj srpskoj drzavi Kosovo prikljuceno (teoretski). Na Kosovu je krunisan Stefan i nastala je srpska pravoslavna crkva i zato i jeste koljevka srpske kulture.
Za vrijeme ratova se uvijek mijenjaju granice, a znas i sam da u ratu promjenjene granice cesto ostaju i poslije rata. Njemacka je podijelila Kosovo, a ne Beograd i citavu Srbiju. Da je Njemacka drzala Srbiju kao politicku jedinicu cijelu u svojim tadasnjim granicama, poslije pada Njemaca ne bi se govorilo da je Kosovo ili Beograd ili bilo koji dio Srbije prikljucen (vracen) Srbiji. Iz toga razloga mislim da je jasno kao dan, nakon oslobadjanja da se Kosovo prikljucilo (vratilo) Srbiji.

Za "hrvatsko cvijece" imamo takodje isto misljenje, a vjerujem i svi normalni ljudi, ja sam samo naveo da je jedan od razloga za nastanak bilo da su cetnici cistili muslimane, i da muslimani i nisu imali drugi izbor nego da bjeze u NDH koja ih je regrutovala.

U zivotu svako ko je prosao svasta, a mi svi smo prolazili kroz svasta ovdje na balkanu shvati da stvari nisu ni crne ni bijele vec puno crnobijele, da bi se doslo do istine treba puno istrazivati...nasa razlicita misljenja je upravo poenta da vidimo ko je sta propustio, ili shvatio na drugi nacin i time upotpunimo sliku o dogadjajima, ljudima itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 23 Feb 2010, 23:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2009, 23:57
Postovi: 353
bila jednom je napisao:
Silvio Dante je napisao:
било једном... Ми сад овде долазимо у следећу ситуацију. Сви ми тврдимо једно и базирамо то на историјскимвчињеницама (нпр. у вези са уставом из 1974) а ти једини контра и сад смо ми сви сисали весла а ти си ето решио да нам отвориш очи.

Онда ово брањење шиптара, а нисам заборавио још ни оно "прање" "хрватског цвијећа" који си онако фино покушао да провучеш.

Па онда тврдње да је КиМ прикључено Србији 1945 јер је ето од 1941 до 1945 било под страном окупацијом? Извини молим те, а кад је Београд прикључен Србији?
Јел можеш да ми разгонетнеш ту мистерију?

Ти јеси јако интелигентан дечко и добро познајеш материју али имам веома јак утисак да се прецењујеш ( и то опасно). А приде овде покушаваш да на један перфидан начин прогураш неки причу која је по твом укусу а у којој се Србима опет пришивају разне етикете.

Без увреде, схвати да ниси рођен научен.



Za "hrvatsko cvijece" imamo takodje isto misljenje, a vjerujem i svi normalni ljudi, ja sam samo naveo da je jedan od razloga za nastanak bilo da su cetnici cistili muslimane, i da muslimani i nisu imali drugi izbor nego da bjeze u NDH koja ih je regrutovala.


Od ove mi se rečenice okrenuo stomak. Čuj, nisu imali izbora!!!! :angry4: :angry4: :angry4:
Jadni muslimani, nikad ništa krivi.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=b2jpamLZW3g


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 23 Feb 2010, 23:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
bila jednom je napisao:
ja sam samo naveo da je jedan od razloga za nastanak bilo da su cetnici cistili muslimane, i da muslimani i nisu imali drugi izbor nego da bjeze u NDH koja ih je regrutovala.

kako ti baljezgaš, pa bosna je bila u sastavu NDH gdje su ustaše bile regularna vojska pod čiju mobilizaciju su podilazili muslimani i koji su jedva čekali da obuku tu uniformu da bi ubijali srbe koje su mrzili i koje i danas mrze jednako kao i hrvati, dok su srbi u toj NDH bili za odstrel i nisu imali izbora ili četnici i partizani (ovisno ko prije naiđe) ili jame i jasenovac.
kako te nije sramota tako lagat bijedniče jedan beskrvni, izvrćeš činjenice i govoriš da je ustaštvo muslimana reakcija na četništvo, a sam znaš da je obrnuto i da je u četnicima bilo i muslimana.
vi koji ne znate ko ste najgori ste gori i od ustaša i od nacista.
jado jedan nije bosna bila u vlasti četnika nego je bila u vlasti NDH i četnici su se borili protiv NDH i nacista.
idi gledaj filmove bulajića i drkaj na njih, prebaci se na sa-x pa kolektivno drkajte i svršavajte na te vaše laži. možda će tamo uvažavat tvoje viđenje istorije.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 24 Feb 2010, 01:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Miso naglasak nije bio na tome na sta ti mislis, ako ti toliko smeta evo pogresno sam se izrazio...


kim deal je napisao:
kako ti baljezgaš, pa bosna je bila u sastavu NDH gdje su ustaše bile regularna vojska pod čiju mobilizaciju su podilazili muslimani i koji su jedva čekali da obuku tu uniformu da bi ubijali srbe koje su mrzili i koje i danas mrze jednako kao i hrvati, dok su srbi u toj NDH bili za odstrel i nisu imali izbora ili četnici i partizani (ovisno ko prije naiđe) ili jame i jasenovac.
kako te nije sramota tako lagat bijedniče jedan beskrvni, izvrćeš činjenice i govoriš da je ustaštvo muslimana reakcija na četništvo, a sam znaš da je obrnuto i da je u četnicima bilo i muslimana.
vi koji ne znate ko ste najgori ste gori i od ustaša i od nacista.
jado jedan nije bosna bila u vlasti četnika nego je bila u vlasti NDH i četnici su se borili protiv NDH i nacista.
idi gledaj filmove bulajića i drkaj na njih, prebaci se na sa-x pa kolektivno drkajte i svršavajte na te vaše laži. možda će tamo uvažavat tvoje viđenje istorije.


niti sam vino niti sam voda pa to ti je :( ...majstore haj na forume hardkor ultra mega nacionalista desnicara i sta ti ja znam cega jos...mislim da ces upravo tamo sresti svoje istomisljenike, a i oni imaju odgovarajucu literaturu za tvoj ego...znam ja da te uznemirilo sve ovo otkad sam ovde jer izlaze druge cinjenice na vidjelo ali sta ces...

10. Februara 1943 naredjuje Hitler da se osnuje bosanskoo muslimanska SS divizija, na izvjestaj Himlera, u kojem je stajalo: Treba se pod hitno u NDH osnovati jedna bosanska muslimanska SS divizija, jer najvecim dijelom se ne bore na nasoj strani. Uglavnom su povuceni i pokusavaju se ne mjesati ili se bore protiv nas.
U junu 1943. se zale opet Njemci da neodluceni Muslimani se ne prijavljuju. Nakon mjeseci intezivnog sklapanja jedinica je brojala oko 7000 ljudi.
U julu 1943. naredjuje Lorkovic (ministar u NDH) da se svi muslimani godista 1924-1925 prebace u 13. SS Diviziju ili Handzar diviziju, sto je predstavljalo oko dvije trecine svih vojnih obaveznika. Poslijedica ove odluke da je Handzar divizija krajem godine imala 21 065 vojnika.

Da si citao moj tekst kako treba napisao sam jednim dijelom snose i cetnici krivnju... isto tako je i dio muslimana zaplasen kolicinom zlocina koji je sposobna Handzar jedinica da napravi, bjezalo u partizane.
To sto ti pises je takodje istina, bilo je onih koji su jedva cekali, pa hodze npr. El Huseini itd...ali postavlja se pitanje da li je to VECINA, kao sto ti pises...ono sto ne znas da je u tadasnjoj NDH Hrvata bilo "samo" nesto knap preko 50%, onda dolaze Srbi 30,5%, pa Muslimani oko 12%. U Bosni je omjer bio 45% Muslimani, 35% Srbi, 17% Hrvati...NDH je spremao isto rijesenje za Muslimane kao i za Srbe, samo Srbi su im bili opasnije protivnik, jer ih je bilo vise i prvi su digli ustanak, a za Hitlera su i tako i tako Srbi uvijek i za sve bili krivi...

eo samo za tebe
http://www.youtube.com/watch?v=Y34Me5eHe4o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 24 Feb 2010, 03:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
kim deal je napisao:
bila jednom je napisao:
kako ti baljezgaš, pa bosna je bila u sastavu NDH gdje su ustaše bile regularna vojska pod čiju mobilizaciju su podilazili muslimani i koji su jedva čekali da obuku tu uniformu da bi ubijali srbe koje su mrzili i koje i danas mrze jednako kao i hrvati, dok su srbi u toj NDH bili za odstrel i nisu imali izbora ili četnici i partizani (ovisno ko prije naiđe) ili jame i jasenovac.
kako te nije sramota tako lagat bijedniče jedan beskrvni, izvrćeš činjenice i govoriš da je ustaštvo muslimana reakcija na četništvo, a sam znaš da je obrnuto i da je u četnicima bilo i muslimana.
vi koji ne znate ko ste najgori ste gori i od ustaša i od nacista.
jado jedan nije bosna bila u vlasti četnika nego je bila u vlasti NDH i četnici su se borili protiv NDH i nacista.
idi gledaj filmove bulajića i drkaj na njih, prebaci se na sa-x pa kolektivno drkajte i svršavajte na te vaše laži. možda će tamo uvažavat tvoje viđenje istorije.


jos nesto...
Jel mislis da su u NDH svi klali i bile ustase? U Dalmaciji si imao omjer na jednog ustasu 4 ili 5 partizana, u Istri, Primorju i Gorskom Kotaru gotovo da ustasa nije bilo. Na podrucju Slavonije je bilo dosta Ustasa, a recimo u tom podrucju je bilo i Srba koji su bili domobrani (vjerovatno iz straha). Zapravo udarni centar ustastva je bila zapadna Hercegovina i dijelovi Bosne gdje su Hrvati bili vecina. Je li ti poznato da je Pavelic htio da Banja Luka bude centar NDH?

Hoces da mi kazes da Dangic i Djurisic nisu imali pohode "ciscenje" muslimana?!
I to bas u vremenu prije nego sto je osnovana Handzar divizija...

ima toga dosta, haj samo polako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 24 Feb 2010, 08:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
dalmacija do 43 nije bila u sastavu NDH već u sastavu italije odatle taj broj partizana.
to sa osnivanjem ss divizije nema veze jer su puno prije toga revno služili u ustašama i domobranima (ustaše light).
hrvati za muslimane nisu ništa spremali jer oni su bili njihovo poslušno cvijeće.

da ti još nešto kažem 90-ih je bilo sve isto kao 41 iste zastave isti protivnici sa istim ciljem i razlogom, a to je uništenje srba od strane muslimana i hrvata, odnosno potomci onih iz n41 pokušavaju završit ono što su započeli njihovi očevi i djedovi.

kad već pominješ četnike oni su se borili protiv ustaša i njemaca, a usput vodili i građanski rat protiv komunista i o tome dovoljno govore saveznička priznanja i priznanje američkog predsjednika i kongresa, a i holivud je snimao film o prvom ustaniku i gerilcu evrope draži a i sami njemci u svojim dokumentima govore ko im je bio protivnik.
prema tome svoju ustašku priču uvijenu u neko jugoslovenstvo prosipaj negdje drugo.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 24 Feb 2010, 09:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 13:21
Postovi: 371
kim del,

Kako objašnjavaš da je u Bosni bilo više ofanziva nego u svim bivšim YU republikama zajedno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 24 Feb 2010, 10:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
upravo zbog srpskih ustanika i gušenja srpske pobune drvar 99% srpski, šta reći za kozaru neretva granično područje prema slobodarskoj i ustaničkoj istočnoj hercegovini, sutjeska odnosno masiv zelengore uzmi geografsku kartu i sve će ti biti jasno.
uostalom sve što su komunisti pisali kao istoriju treba preispitati.
npr. u hrvatskoj i bosni nije se desio nikakav ustanak naroda u množini već se desio ustanak srpskog naroda u NDH, ono što su komunisti proglasili ustankom u srbij nije ništa drugo do ubistvo iz zasjede nebitnog srpskog policajca hranitelja obitelji od strane običnog bandita i avanturiste, ustanak i borba protiv okupatora je počela 6. aprila bombardovanjem beograda iako razbijena kraljeva vojska nije se predala već sa svojim komandantima pristupa nastavku ratovanja gerilskim metodama.
kompletna komunistička istorija je laž u svrhu ideoloških potreba.

komunisti su iskoristili slijepu ljubav srpskog naroda prema rusima tako da im je lako bilo zavodit narod da stanu pod petokraku poslije su taj isti narod indoktrinacijama okrenuli u građanski bratoubilački rat protiv braće koji su se borili protiv istog neprijatelja ali imali drugačij politički cilj i drugačiju političku opciju.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 24 Feb 2010, 10:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 13:21
Postovi: 371
I ti izvrćeš istorijske činjenice zarad nekih drugih ideoloških potreba!
Treba da shvatiš da isključive i radikalne ideologije su stvar prošlosti a pokazalo se da nikom dobra donijele nisu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 24 Feb 2010, 12:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
kim deal je napisao:
dalmacija do 43 nije bila u sastavu NDH već u sastavu italije odatle taj broj partizana.
to sa osnivanjem ss divizije nema veze jer su puno prije toga revno služili u ustašama i domobranima (ustaše light).
hrvati za muslimane nisu ništa spremali jer oni su bili njihovo poslušno cvijeće.


Ustase light su slali vec 1942 pismo direktno Hitleru da hoce nezavisnst i da im Hitler pomogne. Muslimani nisu imali nikakav politicki uticaj u NDH, a bili su treci najbrojniji narod, da bi na neki nacin stekli uticaj i pravo da ucestvuju u politickom zivotu, hodze i prije svega islam su regrutovali vojnike za NDH. Hrvati nisu Muslimanima ni vjerovali, a kada je osnovana Handzar divizija, znas koliko je bilo muslimanskih oficira, NULA!

kim deal je napisao:
...da ti još nešto kažem 90-ih je bilo sve isto kao 41 iste zastave isti protivnici sa istim ciljem i razlogom, a to je uništenje srba od strane muslimana i hrvata, odnosno potomci onih iz n41 pokušavaju završit ono što su započeli njihovi očevi i djedovi..

razumijem da se 90-ih ovako razmisljalo, jer tesko je emocije u zizi kontrolisati, ali danas da jos ljudi padaju na ove mitove...ali ode tema...


kim deal je napisao:
kad već pominješ četnike oni su se borili protiv ustaša i njemaca, a usput vodili i građanski rat protiv komunista i o tome dovoljno govore saveznička priznanja i priznanje američkog predsjednika i kongresa, a i holivud je snimao film o prvom ustaniku i gerilcu evrope draži a i sami njemci u svojim dokumentima govore ko im je bio protivnik.
prema tome svoju ustašku priču uvijenu u neko jugoslovenstvo prosipaj negdje drugo.


28. maja 1942 NDH potpisala sporazum sa bosanskim (drazinim) cetnicima
Isti sporazum su potpisali sa Urosem Drenovicem (Mrkonjic)
27. aprila 1942. isti sporazum i sa Lazom Tesanovicem (komadant centickog bataljona Mrkonjic)
9. juna 1942. sa Radoslavom Radicem (BANJA LUKA)
15. juna 1942 sa Borivojem Kerovicom (Majevica)
16. januara 1943 Radivoje Kosarica

Sporazum po kojem se NDH obavezuju:
da ce vojno pomoc dati cetnicima (prije svega municijom)
cetnici ranjeni u borni sa partizanima ce ljekarsku pomoc dobiti u hrvatskim vojnim bolnicama
cetnici poginuli u borbi sa partizanima ce dobiti novcanu nadoknadu koju dobijaju i hrvatski vojnici (misli sa porodice poginulih)
hrvatske vlasti su spremne pustiti iz koncentracionih logora ljude za koje dobiju preporuku od cetnickog vojvode
do povratka cetnika kucama hrvatska ce finansijski pomagati njihove porodice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 24 Feb 2010, 13:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Dec 2009, 17:45
Postovi: 202
Već i ptice na grani pjevaju o onom dokumentu kog je prije samog sloma potpisao Ante Pavelić, a kojim se naređuje bezbjedan prolazak četničkoj bratiji kroz Zagreb i ostale dijelove tada umiruće NDH koju su ustaše držale pod kontrolom.

_________________
Brđani postaju građani, do juče svjetla gasili sjekirama, a sad su u odijelima. Seljačine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 24 Feb 2010, 13:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Citiraj:
Mi imamo isto misljenje oko ustava iz 1974., jasno je kao dan su dobili veoma siroku autonomiju, samo se razlikujemo da ti ( i mnogi drugi) mislis da se to nije smijelo desiti, a ja mislim da se moralo desiti iz vec navedenih razloga.


Чекај, ајде да преформулишемо питање:
Следи регионализација у Србији односно подела на регионе (иначе ја сам против тога) али шиптари у ПМБ неће симетричну поделу (која следи) већ хоће асиметричну тако а један регион чине Прешево, Медвеђа и Бујановац. Јел им треба то дати?
Интересује ме твјое мишљење.

Citiraj:
Za vrijeme ratova se uvijek mijenjaju granice, a znas i sam da u ratu promjenjene granice cesto ostaju i poslije rata. Njemacka je podijelila Kosovo, a ne Beograd i citavu Srbiju. Da je Njemacka drzala Srbiju kao politicku jedinicu cijelu u svojim tadasnjim granicama, poslije pada Njemaca ne bi se govorilo da je Kosovo ili Beograd ili bilo koji dio Srbije prikljucen (vracen) Srbiji. Iz toga razloga mislim da je jasno kao dan, nakon oslobadjanja da se Kosovo prikljucilo (vratilo) Srbiji.


По тој логици се онда и Неготин 1945 прикључио Србији. И Нови Сад, Шид, Земун...
Та прича ти немам никаквог основа.

Citiraj:
Za "hrvatsko cvijece" imamo takodje isto misljenje, a vjerujem i svi normalni ljudi, ja sam samo naveo da je jedan od razloga za nastanak bilo da su cetnici cistili muslimane, i da muslimani i nisu imali drugi izbor nego da bjeze u NDH koja ih je regrutovala.


Овде сада правиш (несвесну?) замену теза.
Нису муслимани ишли у усташе зато што је то био њихов одговор на четнике већ су они у усташама било од самог почетка тј. од успостављања НДХ а тек касније је следило успостављање четничких (и партизанских) јединица на територији Босне/Херцеговине.

Citiraj:
10. Februara 1943 naredjuje Hitler da se osnuje bosanskoo muslimanska SS divizija, na izvjestaj Himlera, u kojem je stajalo: Treba se pod hitno u NDH osnovati jedna bosanska muslimanska SS divizija, jer najvecim dijelom se ne bore na nasoj strani. Uglavnom su povuceni i pokusavaju se ne mjesati ili se bore protiv nas.


Ханџар дивизија је основана и прикључена СС дивизијама јер је овима захвалило људи.
Логично је да ни један комадант није био муслиман јер како би Химлер дозволио да му један муслиман комаднује СС јединицом (које су важиле за најоданије Хитлеру, што се касније и показало). То је једини разлог што нико од муслимана није био комадант.

Citiraj:
28. maja 1942 NDH potpisala sporazum sa bosanskim (drazinim) cetnicima
Isti sporazum su potpisali sa Urosem Drenovicem (Mrkonjic)
27. aprila 1942. isti sporazum i sa Lazom Tesanovicem (komadant centickog bataljona Mrkonjic)
9. juna 1942. sa Radoslavom Radicem (BANJA LUKA)
15. juna 1942 sa Borivojem Kerovicom (Majevica)
16. januara 1943 Radivoje Kosarica


Јел ти казују нешто ови датуми? Шта им је зајендичко?

Сви су потписани после 7. фебруара 1942.
Мислим да ти је сада јасније.
Једини проблем са овим уговорима по мени је тај што нису потписани пре тог 7. фебруара.
Ако је то издаја, ја сам онда први за издају.

Citiraj:
Sporazum po kojem se NDH obavezuju:
da ce vojno pomoc dati cetnicima (prije svega municijom)
cetnici ranjeni u borni sa partizanima ce ljekarsku pomoc dobiti u hrvatskim vojnim bolnicama
cetnici poginuli u borbi sa partizanima ce dobiti novcanu nadoknadu koju dobijaju i hrvatski vojnici (misli sa porodice poginulih)
hrvatske vlasti su spremne pustiti iz koncentracionih logora ljude za koje dobiju preporuku od cetnickog vojvode
do povratka cetnika kucama hrvatska ce finansijski pomagati njihove porodice


Мислим да је и теби јасно да од овога није било ништа. Ја никада нисам чуо да је било која породица погинулог четника добила нешто од НДХ. Значи такво нешто се није десило.
Оружје исто НДХ није давала четницима. Није ми познат случај да су четници лечени у хвратским болницама а ни пуштања из логора није било (на крају крајева знамо колико је Срба из Б/Х завршило у истим, измеђуосталог и четника).

ПС. она фора пријави непријатеља је екстра. Од када не видим постове оног могваја боксија, заиста уживам у читању форума.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 24 Feb 2010, 14:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Dec 2009, 17:45
Postovi: 202
Silvio Dante je napisao:
ПС. она фора пријави непријатеља је екстра. Од када не видим постове оног могваја боксија, заиста уживам у читању форума.


Ali ja zato vidim tebe, i uživam u tvojim nebulozama. ;)

_________________
Brđani postaju građani, do juče svjetla gasili sjekirama, a sad su u odijelima. Seljačine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 25 Feb 2010, 00:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Silvio Dante je napisao:
Чекај, ајде да преформулишемо питање:
Следи регионализација у Србији односно подела на регионе (иначе ја сам против тога) али шиптари у ПМБ неће симетричну поделу (која следи) већ хоће асиметричну тако а један регион чине Прешево, Медвеђа и Бујановац. Јел им треба то дати?
Интересује ме твјое мишљење.

NE TREBA IM DATI, ali pitanje je kompleksno. Simetricna podjela hajd da kazem nije demokratska, normalno da jedan Siptar hoce visi stepen autonomije od nekog iz Srema. Asimetricna podijela je mozda bolje rijesenje ali u odredjenim granicama, u svakom slucaju i da bude simetricna ili asimetricna trebaju postojati amandmani koji ce nadopunjavati propuste, greske itd...

ja sam vec prije rekao, da sam protiv nezavisnosti Kosova, i da je to bila najveca kradja. Ali isto smatram da se Siptarima morala dati siroka autonomija i integrisati ih u Republiku Srbiju.
Kao sto zoka rece, Srbi su krivi da su dali legitimitet njihovoj borbi, pa cak i zlocinima...


Silvio Dante je napisao:
Овде сада правиш (несвесну?) замену теза.
Нису муслимани ишли у усташе зато што је то био њихов одговор на четнике већ су они у усташама било од самог почетка тј. од успостављања НДХ а тек касније је следило успостављање четничких (и партизанских) јединица на територији Босне/Херцеговинe.

slazem se, samo niko njih nije pitao da li on to zele ili ne, prije NDH su bili Turci, pa Austrougari, pa kraljevina znaci nekako su uvijek pasivni bili, da kazemo mirili se sa sudbinom.
A nisu cetnici nastali poslije NDH, to si se zeznuo, znam na sta mislis mozda si se pogresno izrazio...


Silvio Dante je napisao:
Ханџар дивизија је основана и прикључена СС дивизијама јер је овима захвалило људи.
Логично је да ни један комадант није био муслиман јер како би Химлер дозволио да му један муслиман комаднује СС јединицом (које су важиле за најоданије Хитлеру, што се касније и показало). То је једини разлог што нико од муслимана није био комадант.

Tacno, Hitleru je falilo ljudi, ali ima jos drugih elemenata. Napisao sam vec da su Muslimani bili vecinom pasivni, cekali si vagali kome da se priklone 100%, jedni su regrutovani u ustaske jedinice, neki otisli u partizane, ipak vecina je bila neutralna.
Hitler je htio da napravio jos jednu marionetsku drzavu pored NDH, Bosnu, time bi dobio 100% podrsku Muslimana.
O Handzar jedinici najvise govori i vrijeme kada je organizovana. Poslani su cak u inostranstvo da se skoluju i bili u inostranstvu skupljali iskustvo, zadnja destinacija im je bila Slezija prije povratka u zemlju. To je bila jedina SS jedinica u kojoj je izbila pobuna, i to kada se trebalo ici na istocni front. O njihovim ratnim kvalitetama govore njihovi cinovi, kada se trebali ubijati i masakrirati civile bili su najbolji, kada su se sukobili sa partizanima bukvalno su pregazeni.


Silvio Dante je napisao:
Јел ти казују нешто ови датуми? Шта им је зајендичко?
Сви су потписани после 7. фебруара 1942.
Мислим да ти је сада јасније.
Једини проблем са овим уговорима по мени је тај што нису потписани пре тог 7. фебруара.
Ако је то издаја, ја сам онда први за издају.
Мислим да је и теби јасно да од овога није било ништа. Ја никада нисам чуо да је било која породица погинулог четника добила нешто од НДХ. Значи такво нешто се није десило.
Оружје исто НДХ није давала четницима. Није ми познат случај да су четници лечени у хвратским болницама а ни пуштања из логора није било (на крају крајева знамо колико је Срба из Б/Х завршило у истим, измеђуосталог и четника).

ПС. она фора пријави непријатеља је екстра. Од када не видим постове оног могваја боксија, заиста уживам у читању форума.

ovo nisam bas pohvatao sve najbolje.
Je li mislis na Drakulic?
I u kojem pravce ide tvoje razmisljanje? Da partizani nisu zastitili civile, pa su cetnici pravili sporazume da bi sprijecili ubistva i rijesili se partizana. jesam dobro shvatio?

NDH je bila na stani gubitnika, tako da i nisu mogli ispuniti obaveze iz ugovora.
A nije sada bit stvari da li su oni njima dali jedan paket municije i da li su ranjenike vozili u njihove bolnice, vec da se potpisao jedan takav sporazum, kojega se ne moze osporiti, jer ima cak dokument ministra NDH koji predaje opravdanje za finansijske troskove za cetnike.
Iz logora je bila nekih pustanja, tu je necovjek Nedic pokazao da ima ipak ljudskog u sebi, dosta je pomgao upravo tim izbjeglicama iz logora. Eto to je apsurd, prvo te salje u logor, onda kada te puste on ti kao pomaze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 25 Feb 2010, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Citiraj:
NE TREBA IM DATI, ali pitanje je kompleksno. Simetricna podjela hajd da kazem nije demokratska, normalno da jedan Siptar hoce visi stepen autonomije od nekog iz Srema. Asimetricna podijela je mozda bolje rijesenje ali u odredjenim granicama, u svakom slucaju i da bude simetricna ili asimetricna trebaju postojati amandmani koji ce nadopunjavati propuste, greske itd...

ja sam vec prije rekao, da sam protiv nezavisnosti Kosova, i da je to bila najveca kradja. Ali isto smatram da se Siptarima morala dati siroka autonomija i integrisati ih u Republiku Srbiju.
Kao sto zoka rece, Srbi su krivi da su dali legitimitet njihovoj borbi, pa cak i zlocinima...


Зашто им не треба дати? Ти кажеш да су они требали да имају виши степен аутономије. Ови сад немају никакав степен аутономије и сад траже регион за себе, где ће да буду апсолутна већина и сва власт ће да буде њихова (што је сада случај у Прешеву и Бујановцу). Е сад пошто га немају могла би да им се да аутономија, па ћемо да гледамо сценарио Косово.
Њима аутономију није требало дати никада. Ни широку ни уску. Србија је разбијена аутономијама АП које пре другог светског рата нису ни постојале.
Ево сад имамо и странку Мађара која тражи аутономију за Мађаре а нема ни једног инцидента (где је нпр. жртва Мађар) а да га влада Мађарске одмах није окарактерисала као национални и сл. Активни су по томе прилично.

Citiraj:
slazem se, samo niko njih nije pitao da li on to zele ili ne, prije NDH su bili Turci, pa Austrougari, pa kraljevina znaci nekako su uvijek pasivni bili, da kazemo mirili se sa sudbinom.
A nisu cetnici nastali poslije NDH, to si se zeznuo, znam na sta mislis mozda si se pogresno izrazio...


Пусти ту причу као били су пасивни па како ко наиђе они с њим. Како онда тако пасивно не одоше у партизане или четнике већ ето једва дочекаше усташе и поглавника.
Та прича како су они били већином неутрални је смешна.
Већином су они били уз НДХ док иста није почела да пропада, па су онда прелетали у партизане (где су их ови радо примали,чисто да им јединице постану "братске и јединствене").

Citiraj:
ovo nisam bas pohvatao sve najbolje.
Je li mislis na Drakulic?
I u kojem pravce ide tvoje razmisljanje? Da partizani nisu zastitili civile, pa su cetnici pravili sporazume da bi sprijecili ubistva i rijesili se partizana. jesam dobro shvatio?


Да, мислим на Дракулић.
Не мислим да партизани (или четници) нису заштили цивиле јер то нису ни могли али чињеница је да су сви ови споразуму потписани након масакра у Дракулићу и да је захваљујући овим споразумима спречено даље убијање Срба широм бањалучке регије.
Четници нису напдали усташе (или су сукоби били веома малог интезитета) али није било ни организовањих масовоних ликвидација Срба. Такође партизанске акције на подручју БЛ су биле минорне. Нешто се покушавало па се добила Козара (опет настрадали Срби).

Citiraj:
A nije sada bit stvari da li su oni njima dali jedan paket municije i da li su ranjenike vozili u njihove bolnice, vec da se potpisao jedan takav sporazum, kojega se ne moze osporiti, jer ima cak dokument ministra NDH koji predaje opravdanje za finansijske troskove za cetnike.


Број убијених Срба на подручју БЛ регије би био неоспориво већи (потање је можда да ли би и ја сада седи овде и куцкао да није било тих споразума, можда би и моји настрадали у свему томе да су Дракулићи настављени), тако да ја то подржавам.
Што се тиче овог за четнике, широк је то појам (и сам си то негде споменуо).
Једна од највећих мана ЈВуО је била управо слаба повезаност централе са подружницама тј. већина регионалних комаданата је комадовала својевољно са јако слабим контактом са главним штабом (који те споразуме вероватно не би ни одобрио).
Пример за то је Ђуришић у ЦГ који је читав рат командовао својом вољом икао је био подређен Михаиловићи па је на крају игнорисао и одлуку Михаиловића о повлачењу према Србији, те је одлучио да крене према Словенији. Даље причу знамо.

Ја не разумем потребу да неко покушава да опете муслимане од усташа. Као то су неки појединци, џа-бу и одмах пребацује лопту на СС Ханџар-дивизију. Па та дивизија је била смешна и њена бројка сигурно није приказ муслимана који су били у усташама. Тај број је много, много већи. И да су ти исти после рата уредно кажњени, можда се много ствари не би десиле (слично је било и са шуцкорима после првог св. рата, где су поједине вође шуцкора добиле и места и чинове у краљевској војсци).

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 25 Feb 2010, 23:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Silvio Dante je napisao:
...
Зашто им не треба дати? Ти кажеш да су они требали да имају виши степен аутономије. Ови сад немају никакав степен аутономије и сад траже регион за себе, где ће да буду апсолутна већина и сва власт ће да буде њихова (што је сада случај у Прешеву и Бујановцу). Е сад пошто га немају могла би да им се да аутономија, па ћемо да гледамо сценарио Косово.
Њима аутономију није требало дати никада. Ни широку ни уску. Србија је разбијена аутономијама АП које пре другог светског рата нису ни постојале.
Ево сад имамо и странку Мађара која тражи аутономију за Мађаре а нема ни једног инцидента (где је нпр. жртва Мађар) а да га влада Мађарске одмах није окарактерисала као национални и сл. Активни су по томе прилично.


vidis ta ideja iz jedne krajnosti u drugu po meni nije dobra. Misljenja sam da im ne treba dati, ako zele imaju svoju drzavu Kosovo, pa slobodno im. Sada ces ti reci, pa i ovi sa Kosova imaju Albaniju, ali nije ista situacija, presli smo je vec nekoliko puta koje prvi dosao, kada, ko ima pravo na Kosovo i zasto... U danasnjoj situaciji veoma malo bi im ja dao...


Silvio Dante je napisao:
Пусти ту причу као били су пасивни па како ко наиђе они с њим. Како онда тако пасивно не одоше у партизане или четнике већ ето једва дочекаше усташе и поглавника.
Та прича како су они били већином неутрални је смешна.
Већином су они били уз НДХ док иста није почела да пропада, па су онда прелетали у партизане (где су их ови радо примали,чисто да им јединице постану "братске и јединствене").

pa u svom postu si potvrdio sto sam ja pisao. nisu oni nikome trcali, vec su docekali NDH, a sto nisu isli u partizane i cetnike, da ih je krenulo tamaniti kao Srbe vjerovatno bi isli...


Silvio Dante je napisao:
Да, мислим на Дракулић.
Не мислим да партизани (или четници) нису заштили цивиле јер то нису ни могли али чињеница је да су сви ови споразуму потписани након масакра у Дракулићу и да је захваљујући овим споразумима спречено даље убијање Срба широм бањалучке регије.
Четници нису напдали усташе (или су сукоби били веома малог интезитета) али није било ни организовањих масовоних ликвидација Срба. Такође партизанске акције на подручју БЛ су биле минорне. Нешто се покушавало па се добила Козара (опет настрадали Срби).
Број убијених Срба на подручју БЛ регије би био неоспориво већи (потање је можда да ли би и ја сада седи овде и куцкао да није било тих споразума, можда би и моји настрадали у свему томе да су Дракулићи настављени), тако да ја то подржавам.
Што се тиче овог за четнике, широк је то појам (и сам си то негде споменуо).
Једна од највећих мана ЈВуО је била управо слаба повезаност централе са подружницама тј. већина регионалних комаданата је комадовала својевољно са јако слабим контактом са главним штабом (који те споразуме вероватно не би ни одобрио).
Пример за то је Ђуришић у ЦГ који је читав рат командовао својом вољом икао је био подређен Михаиловићи па је на крају игнорисао и одлуку Михаиловића о повлачењу према Србији, те је одлучио да крене према Словенији. Даље причу знамо.

Ne slazem se oko ovo sporazuma, poslije takvog masakra ljudima nije do sporazuma. A tesko je i bilo ponoviti takve zlocine jer je to najveci zlocin koji se desio u jednom danu. Cetnicima su smetali komunisti a nisu bili dovoljno jaki da se bore na dva fronta, isto vazi za NDH...neprijatelj moga neprijatelja je moj prijatelj...
ima knjiga "Fratri i ustase kolju" od Lazara Lukajica... cini mi se da je najbolje obradio temu Drakulic...imas je na netu...
Da za cetnike su apsolutno u pravu...


Silvio Dante je napisao:
Ја не разумем потребу да неко покушава да опете муслимане од усташа. Као то су неки појединци, џа-бу и одмах пребацује лопту на СС Ханџар-дивизију. Па та дивизија је била смешна и њена бројка сигурно није приказ муслимана који су били у усташама. Тај број је много, много већи. И да су ти исти после рата уредно кажњени, можда се много ствари не би десиле (слично је било и са шуцкорима после првог св. рата, где су поједине вође шуцкора добиле и места и чинове у краљевској војсци).

ne peri ih niko, vec imaju dokumenti, cinjenice...e sada cinjenice govore da Hrvati, a i Njemci nisu mogli vjerovati Muslimanima, i da nisu imali njihovu 100% podrsku. Sto nisu ustali protiv NDH i Njemaca je druga prica, mozda nisu smijeli, mozda nisu imali snage, mozda im nije bilo u interesu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 26 Feb 2010, 12:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Citiraj:
vec imaju dokumenti, cinjenice...e sada cinjenice govore da Hrvati, a i Njemci nisu mogli vjerovati Muslimanima, i da nisu imali njihovu 100% podrsku. Sto nisu ustali protiv NDH i Njemaca je druga prica, mozda nisu smijeli, mozda nisu imali snage, mozda im nije bilo u interesu


Имају многе чињенице које говоре нешто путпуно друго.


Citiraj:
Ne slazem se oko ovo sporazuma, poslije takvog masakra ljudima nije do sporazuma. A tesko je i bilo ponoviti takve zlocine jer je to najveci zlocin koji se desio u jednom danu.


Тешко поновити такав злочин?
Па ту је било реч само о Дракулићу са околним селима. Мислиш да им је би проблем да се после спусте до нпр. Лијевче поља па направе покољ, или до челиначких села или прњаворских? Споразум Радића са усташама је спречио те покоље и уопште споразуми који су потписани и као такве ја их подржавам.

ПС. Шиптари на Балкан стижу после Срба (и то дебело).
Те приче о Илирима, Трачанима, Дарданцима и не знам шта им све пада на памет мани.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 08 Maj 2010, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Obilježena 67. godišnjica Bitke na Neretvi

U Jablanici je danas obilježena 67. godišnjica Bitke na Neretvi, kojoj su uz građane Bosne i Hercegovine prisustvovali član Predsjedništva BiH Željko Komšić, te izaslanstva SUBNOAR-a Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine , Rusije i Republike Srpske.

Program obilježavanja počeo je spuštanjem karanfila u Neretvu i polaganjem cvijeća i vijenaca kod vječne vatre ispred Muzeja Bitke na Neretvi.

Glavna Svečanost je održana u Velikoj dvorani Muzeja, gdje su govorili predsjednik SUBNOAR-a BiH Jure Galić, predstavnik rukovodstva SUBNOAR-a Srbije Zdenko Duplančić, Crne Gore Boro Raičević i Hrvatske Branko Grošeta.

Svečanosti su prisustvovala i izaslanstva boraca Dubrovnika, Splita, Hadžića, Mostara, Sarajeva i Konjica.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 13 Maj 2010, 08:22 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2010, 07:50
Postovi: 33
Realno gledajuci 80% srbi
Koja bolest


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 821 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs