banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 821 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 06:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
_зока je napisao:
SSSR je zanemario ruski nacionalni identitet na osnovu većeg, sovjetskog. Srpski nacionalni identitet u korist jugoslavenskog je prva potisnula kraljevska vlas, ne komunistička.

I Bizmark je zanemario pruski identitet zarad većeg...njemačkog.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 09:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nijemci su očigledno pametniji od nas i Rusa. I Prusija je više regionalna odrednica nego nacionalna. Bizmark je Njemačku pravio od više razjedinjenih državica istog naroda, a i SSSR i Jugoslavija su bile multinacionalni projekat. Kao EU.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 09:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Poredjenja su nidje veze. SSSR je posljedica smjene vlasti, a ne ujedinjenja. Njemacka je posljedica Bizmarkovog realnog planiranja (Austrija), dok je Jugoslavija posljedica megalomanije Petra Karadjordjevica (Crna Gora).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 10:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ko je rekao da je SSSR nastao ujedinjenjem??Rekao sam samo da je komunistička vlast imala prvensveni zadatak rastakanja preostalih istočnih evropskih monarhija.
Usput,Pero je bio protiv za razliku megalomanije Aleksandra.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 10:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Bitno da je priča otišla sa teme u 3 materine, a to što su partizani kulirali do pola jula 41-e, nikom ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 10:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Kulirali su komunisti,partizana u Srb. do sredine 41 nije bilo ni u ljeljama.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 11:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
A šta su mogli već kulirati? Raspad kompletnog državnog i vojnog sistema,ni glave ni repa, nikakvog reda,nema para... Kulirali su svi,čekajući finansijske injekcije od stranaca. Na sreću partizana,dobili su je oni. Možda i na sreću svih nas,a možda i ne. Nikad nećemo saznati. U svakom slučaju ja sam ponosan na moje dede koji su krvarili u partizanskim redovima, ne misleći ko je ko i ko šta radi,već boreći se za ono što su mislili da je najvažnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 11:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
E, da je Nepi ovde da svima očita lekciju iz istorije "kako je stvarno bilo"...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 12:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
shakal je napisao:
Bitno da je priča otišla sa teme u 3 materine, a to što su partizani kulirali do pola jula 41-e, nikom ništa.

Da jebote, cijela tri mjeseca. Stoka lijena.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Kakav deja vu. Vječiti četnik SIlvio Dante i vječiti partizan Buby....samo još Nepy El Commadante fali da okači neku smješnu sliku gdje Tito puši cigaru i neki zajebantski komentar ispod

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 14:49 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Владимир je napisao:
Питање за симпатизере једне и друге стране у рату:
Да ли је часно сарађивати са окупаторима и јесмо ли ми слободарски и окопрчан народ или гомила фуњара?


skoro sam gledao jedan jako simpatican interview sa djurom iz nadrealista...kaze,vozi ga taksista kroz Prag,i jedna od glavnih i najduzih ulica nosi naziv 4-og,ili 5-og maja...ne sjecam se....pita Djuro,po cemu je ovaj naziv?
kaze taksista,to nam je dan ustanka protiv fasizma...

ooooo,svaka cast,kaze Djuro,sjecam iz skole da su nasi ustanci sve nesto pocinjali krajem juna,jula...bravo!

al onda taksista rece da se radi o 4-om maju 1945!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

a ne trebam ni rec da je ceska okupirana godinu dvije prije nego mi :D


mada sam siguran da to niko ziv ne hebe ni 2%...da su cesi u ocima svijeta mnogo normalniji narod nego mi,koje je propaganda nacinila zlocincima,monstrumima :(

al tuznije od toga je sto se i mi djelimo,jedemo govna,a ne ponosimo svojom antifastickom prosloscu...i ne samo antifasistickom,vec otporom svakom okupatoru i zavojevacu...

cak mi je malo i bolesno i zalosno pretjerano zalijeganje za jednu stranu i ostrascenost,a pljuvacina po drugoj :(

pogotovo kad vidim ove cehe...hrvate...i ostala govna,koliko su bolje prosli od nas :(
ponovicu po stoti put....za mene je svaki onaj koji je ustao u zastitu naseg naroda i protiv fasista-heroj...bio on cetnik,partizan....isao da zastiti kralja i ustavni poredak,ili cekao mig od staljina,ideologija ova,ona...slabo je ko od tih golobradih mladica tada i razmisljao o tim stvarima...islo se srcem...da branis drzavu kojoj si dao zakletvu,kralja....ili da se boris protiv fasizma,okupatora...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 15:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
To si dobro rekao, nema niko normalan ništa protiv momaka koji su ustali da brane svoje pa sa bilo koje strane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 16:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
moram ti priznati da ja jako cjenim dr Radovana Karadzica...i dosta svojih zivotnih stavova sam formirao slusajuci njega,jer su to bile moje formativne godine...vjerujem da bih i ja ograisao na jednu od ove dve strane,partizansku ili cetnicku(prije cetnicku,zbog porodicnog backgrounda),da nisam sto puta slusao Radovana i njegove rijeci "kako se ponosi sto je ovo prvi put da ne puca Srbin na Srbina"!
i to je zaista tako bilo...apsolutno je bilo nebitno ko je iz partizanske porodice,ili kraja,ili cetnicke...svi smo bili kao braca...i sad,nakon 25 godina,cak i od toga...a o WW2 da i ne pricam...

sad nesto prekopavati i rovariti po mrtvim kostima...velicati jedne a pishati po drugima....bas nekako degutantno i tuzno :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Pa ove jedne boli što poslije 45 god. nemaju leđa države da pljuju po gubitnicima. A ove druge što im je Dražu pogubilo i proglasilo izrodima. Ove hiljade poštenih što izgiboše na pravdi boga na Dražinoj strani ko j..., njih nek mještani i familija rehabilituju, mi ćemo promašenog stratega i Nedića fašistu pride... a i ovi crveni ko da nijedan sa titovkom nije pravio neko sranje..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Тако је, Шлагеру.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 16:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
i u to ime...

https://www.youtube.com/watch?v=oDdufKszORc


i naravno

https://www.youtube.com/watch?v=z0VR03JJZyw


i jos usput,da malo i zloupotrijebim temu i cestitam mom Predsjedniku rodjendan i ovdje,par sati ranije,kad ga vec pomenuh! 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 16:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Najbolje da se raspravljam sa priučenom knjiškom komunjarom Zokom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 16:54 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
zokina prica ima smisla u tome,sto je neko,ili neki od nas...sto su dozvolili da antifazizam ovdje bastine muslimani,lagumdzija,picke materine...da mi o antifasizmu pjeva onaj aj karmela,ili dubioza kolektiv,nazivajuci usput nas fasistima...nas,koji smo cinili 90 +% antifastickih boraca ovdje....cak nije daleko od istine ni ona prica,da je skoro svaki prvoborac nesrpske nacionalnosti postao vijecnik AVNOJ-a,jer ih je toliko malo bilo :( ..pa da se stvori privid o zajednickoj borbi "svih naroda i narodnosti protiv fasizma"

jedino mi se u njegovim postovima ne svidja ovo pljuvanje po momcima koji su ostali vjerni drzavi i zakletvi koju su dali...

al dobro,svi imamo pravo na svoj stav...nisam ni ja direktni ucesnik tih dogadjaja pa da mogu eksplicitno tvrditi bilo je ovako ili onako...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 18 Jun 2017, 16:55, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 16:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Jbt, završi fakultet nakom sto dvadeset godina studiranja i odmah smo mu svi ispod nivoa.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 18 Jun 2017, 16:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Da sam ja završio fakultet nakon 120 godina i da meni neko ovako kaže....

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 821 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs