banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 821 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 26 Maj 2010, 11:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Citiraj:
Govor Luke Djuraskovica Zbog mogucnosti napada fasisticke Italije na Jugoslaviju, meseca maja 1940, izvedena je delimicna mobiilizacija Jugoslovenske vojske s koncentracijom trupa u Sloveniji. Smotri borbene spremnosti prisustvovali su i strani vojni atasei i novinari. Prilikom obilaska nize navedenog puka, stenografisan je govor kapetana Djuraskovica odrzan vojnicima, sacuvan u arhivu SAN-a (A-38-119-263).

Kapetan je kasnije poginuo tokom Drugog svetskog rata. CETNA NASTAVA - MORALNI POUK Govor komandira prve cete, Cetrdesetog pesadijskog puka, kapetana Luke Djuraskovica, vojnicima na dan 26 maja 1940, u Pomoreki, kod Brezovica. (Ceta postrojena u razvijenom frontu, prisutni vodnici)

"Slusaj amo! Mi zivimo u ozbiljno doba i svaki od Vas znade zasto ste tu. Svi ste skoro vec stariji i zenjeni ljudi, Vi citate novine, jeli tako. Ako nam ko pruzi rat, jebo ga otac, mi cemo prihvatiti i ratovati. U tom slucaju, jebo mu pas mater, morali bi mi da primimo borbu, pa makar svi izginuli. To bi bilo od nas casno, jel tako! Nasi susedi 'Talijani, e to su kurve jedne. Oni, jebo im pas mater, boje se ratovanja, a hoce da dobiju zemlju bez krvi. Oni, fukare jedne, kazu da imaju pravo na Dalmaciju. Jeste, dobice, ali ku***
. Je l tako? A zar mi nemamo pravo na Trst, Istru i druge nase krajeve? Pa dabome da imamo! Sada se prave prijatelji, a sutra napali bi nas, kurve jedne! Jer Vam je to jasno! Jebo im pas mater, samo neka dodju, poslacemo ih u pizdu materinu! Drugo: mi, juzni Sloveni, bili smo i jesmo najbolji vojnici Evrope. Jel tako? Dabome da je tako i tako treba da bude! Musolini je dosta ucinio za Italiju. On je mnogo dao Italijanima, al ih nikad nece naciniti hrabrima, makar im ku***
dao, nece moci da im da srce junacko. Jel tako? Je l Vam jasno! E, drugo kazu Talijani. Oni vele: kod nas je sve motorizovano. Nasi su mitraljezi FIAT, nasi su tenkovi FIAT, nasi su avioni FIAT i sta sve ja znam... u picku materinu. Znamo mi to, ali je u njih i srce FIAT, jebo ih sveti Jeronim na nebu. Samo ima jedno, oni nas ne znaju, pi***
im materina! Jel tako? Dabome, bas tako, i tako treba da bude. Drugo: hoce da nam budu kuratori, da garantuju nase granice, pizda im materina. Talijani i ko zna koji kurci - Nemci, Englezi, Francuzi, Japanci, Kinezi i drugi, pa cak i Drustvo naroda. A sta se nas ticu njihove garancije, pizda im materina. Znamo mi sta su to garancije. ku***
garancije. Jebo im pas mater, garancijsku i kurvarsku! Drugo: Svi Vi znate da se nasa vojska najbolje hrani. Jel tako? E, kad je tako, onda hrana treba da bude jos sto puta bolja. Imamo kuvare, jebo im pas mater, jos i ne valjaju. Pa dobro gde su ti kuvari, jebo im pas mater svima odreda. Dezurni, deder zovni mi kuvare, pizda im materina... Pa dobro kuvari, jebo Vas sveti Jeronim na nebu, poslacu Vas sve da terate mitraljeze u brda, u pizdu materinu, pa da vidimo da li ce hrana biti bolja...Jebo Vam pas mater kuvarsku! Jel tako? /Kuvar Trobec javlja se:"Ali gospodine kapetane, iz griza se ne more..."/ -"Kus, nista te nisam pitao. Mars u pizdu materinu. Jebo ti pas mater kuvarsku. Kad te raspizdim pretvoricu te odma u mitraljez." Drugo: Gde je tu onaj koga su ubile gace? Aj, tu je! E, bas tebe cu poslati na Talijane, jebo te mitropolit. I ti si mi kurcev vojnik i ubile te gace... Slusaj amo i sta se smejes?... Svi Vi znate da ima i drugih kojima se hoce nasa zemlja, pizda im materina! Eno gore one ciganske kurve, kazu da im pripada Srem, Banat i Baranja. Pa dobro, pizda im materina tatarska, sto ne dodju da uzmu pola Slavonije i Hrvatske, jebali ih njihovi grofovi, jebo pas mater njima i Hortiju i Telekiju i grofici Marici! Drugo: jel' idete vi onako, preko noci malo u Domzale? A? Znam Vas ja dobro. Sve ja znam, jel tako? E, vidite to ne sme tako da bude. U nas postoji preki sud, pa tu nema vise sale. Odma te streljaju, jebo te faraon!... Da li Vi mislite tako?... Evo ide ti komandir negde tamo u pizdu materinu, vodnici sta ja znam gde, jebo ih Bog, i onako nista ne valjaju, podnarednici sede u kafani, a Vi - u Domzale? Pa ti sad lepo dodju Talijani, pizda im materina! Kako bi to sve izgledalo! I kako bi nas fino udesili... majku im zicarosku! Pa to ne sme da bude. Jer Vam jasno? Ne moze to tako kod nas da bude, kako je bilo kod Ceha. A, jok... Eto i to su kurve koje se uopste ne bore, nego samo polazu oruzje, kukavice, jebo im pas mater i njima! Pa evo i Poljaci, jebo ih sveti Jeronim, borili se... borili, a njihova gospoda ministri - tup u avione, beze kurve avionima pravo u Pariz. Nista manje u pizdu materinu, da tamo toboze vladaju, ali samo kome, pi***
im majcina!! U nas ne sme da bude tako i ne moze da bude tako, naravno. Drugo: Nije to sve sto sam Vam kazao. Ama svi Vi znate, pa Vi ste pametni ljudi. Isli ste po svetu i sigurno ste videli lepu varos Temisvar? E vidite kazu Rumuni, jebo ih Bog otac: "To je nase"! pa dobro sad, pi***
mu materina, sta je onda nase!? Za koji smo krasni mi onda ovde i sta mi da branimo, kad nista nije nase? Pizda im materina! Pa, sta mi placamo toliko porez, kad je ovo tudje? Jel tako? Onda od nas nece dobiti niko nista! Dacemo im ku***
tvrd, i to tvrd za mnogo godina. Neka dodju ako su junaci, a mi cemo s njima pravo u pizdu materinu, preko Drave i Save, pa makar svi izginuli!! Je l tako?! I jel Vam jasno?! E pa dabome da jeste, jer drugcije ne moze i nesme da bude! Naravno! ... A sad, vodnice, daj ljudima voljno!"


jasno i glasno :D ...nema puno pametovanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 26 Maj 2010, 14:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
прејак говор, одушевим се увијек кад прочитам ово :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 26 Maj 2010, 15:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Ево и једна партизанска беседа :D

Citiraj:
"Не дајте Турцима, хоћу рећи Немцима"

Јован Хаџић – Уча Вања, борац Краљевачког одреда, сељацима из околине Краљева, августа 1941.

Љубезна и драга браћо моја, врли домаћини и вредне домаћице, децо наша и сви мудри старци, свима вама од свега срца доносим поздравље........
Велика се опасност надвила над наше српско отачество.......Од Косова и од Бранковића немадосмо таквога јада и срама као што су Недић и остали издајници........Од Обилића и Карађорђа немадосмо таквих витезова као сто су партизани, синови ваши, деца ове земље.....Одолисмо султанима и ћесарима.....Одолисмо дахијама и арачлијама.....С нама је мајка Росија, с нама је росијски господар велики Стаљин.....Не дајте арачлијама у село. Не дајте Турцима, хоћу рећи Немцима, да нам жито и друга блага одвлаче.
Гоните јањичаре и издајнике Бранковиће.....Све што је честито, свак у коме српскосрце куца, нека по ову црвену заставу стане....нека се дигне кука и мотика.... Јунаци са Цера и Сувобора ! Претурили смо страшну Албанију и свакојака зла, па је мајка Србија опет васкрсла.....

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 01 Jun 2010, 05:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Feb 2010, 05:21
Postovi: 11
laoce je napisao:
Onda ispade i da se istocna Srbija pripojila Srbiji, Vojvodina se pripojila Srbiji,zapravo se i Srbija pripojila Srbiji jer je bila pod direktnom njemackom upravom.

Naravno da je tako.Srbi prije tite i partije nisu ni znali šta je država :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 01 Jun 2010, 15:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Branko je napisao:
laoce je napisao:
Onda ispade i da se istocna Srbija pripojila Srbiji, Vojvodina se pripojila Srbiji,zapravo se i Srbija pripojila Srbiji jer je bila pod direktnom njemackom upravom.

Naravno da je tako.Srbi prije tite i partije nisu ni znali šta je država :)


Нису. Тек кад им је друг Стари дао онда су сазнали шта је то. :violent3:

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 11 Jun 2010, 23:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Feb 2010, 05:21
Postovi: 11
Silvio Dante je napisao:
Нису. Тек кад им је друг Стари дао онда су сазнали шта је то. :violent3:

Kako da ne, vidiš da je drug Stari pripojio Beograd Srbiji,pripojio Kragujevac i Negotin i Valjevo i još mnoštvo varoši i sela , sve Srbiji.Samo nezahvalni Srbijanci,nema ni jednog spomenika Brozu na teritoriji Srbije (na javnim površinama) :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 14 Jun 2010, 10:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Obilježena 67. godišnjica Bitke na Sutjesci

ЕU, јеdinstvеnа pоlitičkа tvоrеvinа, nikаdа nе bi pоstаlа rеаlnоst dа niје bilо vеličаnstvеnе pоbјеdе sаvеzničkih snаgа u Drugоm svјеtskоm rаtu, kоmе su nеmјеrljiv dоprinоs dаli Srbi, аli i pripаdnici drugih nаrоdа i nаrоdnоsti, izјаviо је člаn Prеdsјеdništvа BiH iz Rеpublikе Srpskе (RS) Nеbојšа Rаdmаnоvić nа Tјеntištu, gdје је оbiljеžеnа 67. gоdišnjicа Bitkе nа Sutјеsci.

Slika

Slika

Оn је istaknuo dа sе u оvој bici prоtiv fаšizmа u svibnju i lipnju priје 67 gоdinа kоvаlа budućа, pоsliјеrаtnа Еurоpа. Rаdmаnоvić је rекао dа sе trаdiciоnаlni pојаm аntifаšizmа dаnаs višе nеgо iкаd zlоupоtrеbljаvа оd grupа i pојеdinаcа u dnеvnоpоlitičkе svrhе.

Slika

Nа Tјеntištu ćе biti prirеđеnа i izlоžbа fоtоgrаfiја pоsvеćеnа bitki nа Sutјеsci, pоznаtiјој kао Pеtа оfаnzivа, kоја је trајаlа оd 15. svibnja dо 15. lipnja 1943. gоdinе, i bоgаt kulturnо - zаbаvni prоgrаm. Zа bitкu nа Sutјеsci u јugоslоvеnskој povijesti udоmаćеn је i nаziv оpеrаciја "Švаrc" njеmаčkih trupа.

Cilj оpеrаciје bilо је rаzbiјаnjе grupа оtpоrа i uspоstаvljаnjе čvrstе kоntrоlе nаd јаdrаnskim zаlеđеm zа slučај iskrcаvаnjа sаvеznikа.

Slika

Nа skupu nа Тјеntištu gоvоriо је i ministаr rаdа i bоrаčkо-invаlidskе zаštitе RS Rаdе Ristоvić, kојi је istаkао dа је trаdiciјu оbiljеžаvаnjа Bitке nа Sutјеsci Vlаdа RS uvrstilа u kаlеndаr nајznаčајniјih povijesnih dоgаđаја nа оvim prоstоrimа.

Slika

Prеdsјеdnik SUBNОR-а RS Blаgоја Gајić pоdsјеtiо је nа оvu prеsudnu bitku, u kојој је izginulо 7 536 bоrаcа, mеđu kојimа је 45 prоglаšеnо nаrоdnim hеrојimа.

Viјеncе i cviјеćе pоlоžilе su brојnе dеlеgаciје iz grаdоvа Srbiје, RS i Crnе Gоrе. Nа plаtоu isprеd cеntrаlnоg spоmеnikа nа Tјеntištu, trаdiciоnаlnо, pоvеlо sе i kоzаrаčkо kоlо. (Srna)


Prema podacima s Wikipedije, a koji korespondiraju i pojedinim hrvatskim izvorima na Sutjesci nije poginulo 7536 boraca, kako je danas istaknuo Blagoje Gajić, predsjednik SUBNOR-a RS-a nego 1145 boraca manje ili 6391.

Prema tim popisima, na partizanskoj strani sudjelovalo je 16 brigada s ukupno 18 tisuća vojnika, u Prvoj proleterskoj od 1541 pripadnika poginulo je 409 boraca. U Drugoj proleterskoj od 1025 poginulo je 360 boraca, u Četvrtoj proleterskoj od 1471 poginulo je 456 boraca. Peta Crnogorska od 1000 imala je oko 396 poginulih, a iz Prve dalmatinske od 1000 poginulo je oko 564, iz Druge dalmatinske od 1200 poginulo je njih 764, iz Treće dalmatinske od 1000 poginulo je njih 531 i iz sedme banijske od 600 boraca poginulo je njih 356.

Po teritorijalnoj pripadnosti iz Hrvatske je poginulo 3580, iz BiH 1776, iz Crne Gora 646, iz Srbije 284, iz Makedonija tri i iz Slovenije također tri poginula. Od tri dalmatinske brigade od ukupno 3200 boraca na Sutjesci ih je poginulo 1859 ili oko 60 posto.

Točna broj poginulih u Bitci na Sutjesci, koju su Nijemci nazvali operacija Schwarz (crno) na fašističkoj strani ne zna se točno, a sudjelovalo je oko 127 000 neprijateljskih vojnika. Operacija je trajala od 15. svibnja do 17. lipnja 1943. godine.

Od prije nekoliko godina i među pobjednicima došlo je do podjele tako da ga odvojeno obilježavaju pripadnici SABNOR-a BiH i SUBNOR-a RS-a.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 03 Jul 2010, 18:37 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2009, 17:14
Postovi: 5
U istoriji jugoslavenskih naroda ne postoji nesto cime se mozemo vise ponositi nego sa casnom borbom hrabrih Partizana protiv naci-fasistickih okupatora i domacih kvislinga.

Hvala vam!

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 04 Jul 2010, 20:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Feb 2010, 05:21
Postovi: 11
[quote="Rysakov"]U istoriji jugoslavenskih naroda ne postoji nesto cime se mozemo vise ponositi nego sa casnom borbom hrabrih Partizana protiv naci-fasistickih okupatora i domacih kvislinga.

Hvala vam![quote="Rysakov"]
Još kad bi neko u svijetu tome pridavao značaj :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 04 Jul 2010, 20:41 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2009, 17:14
Postovi: 5
Branko je napisao:
Još kad bi neko u svijetu tome pridavao značaj :lol:


Povijest pamti. :evil3:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 05 Jul 2010, 07:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Na Mrakovici obilježena 68. godišnjica bitke na Kozari

Na Mrakovici je u nedjelju obilježena 68. godišnjica Bitke na Kozari i 65 godina pobjede nad fašizmom, u organizaciji predsjednika RS-a, Odbora za njegovanje tradicije oslobodilačkih ratova Vlade RS-a i Veleposlanstva Ruske Federacije u BiH.

Ruski veleposlanik u BiH Aleksandar Bocan Harčenko je rekao da su se antifašisti izborili za slobodu izbora, demokraciju i ostale vrijednosti koje su temelj europskih država.

U svom govoru entitetski predsjednik Rajko Kuzmanović je istaknuo da je Kozara bila i ostala simbol borbe, stradanja i pobjede nad fašizmom.

I današnji skup je, kazao je, patriotski čin i poziv svim narodima u BiH na mir i slobodu.(F)

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 09 Jul 2010, 01:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2010, 10:39
Postovi: 396
Lokacija: Београд
Moze li neko da mi kaze kakva je uloga partizana u BIH tokom ww2 sto se tice srba? pozitivna ili negativna?

_________________
"I finally realized, that idiots rule the world". Leo Tolstoi.



Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 09 Jul 2010, 07:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Naravno negativna, ni turci ni austrija nas zajedno nisu sjebali koliko ta pošast.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 09 Jul 2010, 07:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Citiraj:
Prema dokumentima nastalim u toku rata (izveštaji i brojnom i nacionalnoim sastavu partizana), a objavljenim nakon rata u Zborniku dokumenata, tom V, knjiga 30 nacionalni sastav divizija nastalih na tlu Hrvatske je 1942 je bio:

* Šesta lička divizija - 96% Srba;
* Sedma banijska divizija - 92% Srba
* Osma kordunaška divizija - 95% Srba
* Dvanaesta slavonska divizija - 85% Srba



no comment...

Citiraj:
Prilikom Titovog susreta sa Čerčilom u Kazerti 1944 Tito je govoreći o svojoj vojsci rekao da su u početku u njoj bili skoro isključivo Srbi,
„Moramo ovdje povući činjenicu da se u redovima Narodnooslobodilačke vojske i partizanskih odreda Jugoslavije, od samog početka pa do danas nalaze u ogromnoj većini baš Srbi, umjesto da to bude obratno. Baš srpski, crnogorski, bosanski i lički partizani i brigade, koje su bile sastavljene gotovo isključivo od Srba, vodile su i danas vode nemilosrdnu borbu ne samo protiv okupatora, već i protiv četnika Draže Mihailovića i ostalih neprijatelja naroda.“


no comment

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 09 Jul 2010, 09:25 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2009, 17:14
Postovi: 5
safari je napisao:
Moze li neko da mi kaze kakva je uloga partizana u BIH tokom ww2 sto se tice srba? pozitivna ili negativna?


Veoma pozitivna. Pogotovo s obzirom na Krizni put.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 09 Jul 2010, 10:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
eugene of savoy je napisao:
Naravno negativna, ni turci ni austrija nas zajedno nisu sjebali koliko ta pošast.

Ne lupaj gluposti.Nije Romanija mjerilo stvari.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 09 Jul 2010, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
eugene of savoy je napisao:
Naravno negativna, ni turci ni austrija nas zajedno nisu sjebali koliko ta pošast.


Jednom sam cuo jako pametnu izreku :
Nema glupih pitanja,ima samo glupih odgovora.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 09 Jul 2010, 16:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
laoce je napisao:
eugene of savoy je napisao:
Naravno negativna, ni turci ni austrija nas zajedno nisu sjebali koliko ta pošast.


Jednom sam cuo jako pametnu izreku :
Nema glupih pitanja,ima samo glupih odgovora.

na ovo nema sta da se doda :thumbright:

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 09 Jul 2010, 16:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Vala bas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 09 Jul 2010, 16:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2010, 17:53
Postovi: 3865
uopste ne vidim svrhu ove teme...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 821 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs