banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 11:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1109 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Avg 2019, 16:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
https://www.youtube.com/watch?v=7BFh_E6 ... BH58gI6TAs

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2019, 14:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Klek, 1992, mercenaries in Croatia, Spiegel TV, civil war in Croatia, rat u Hrvatskoj, plaćenici, neonacisti

https://www.youtube.com/watch?v=6ELJu5g ... jaTiIiypiY

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2019, 19:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Najjače je kad kažu "uništili smo dosad 42 tenka i 27 transportera". Prejako.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2019, 00:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
http://www.politika.rs/scc/clanak/44295 ... e-Amerikom

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2019, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
https://www.youtube.com/watch?v=eOAJZ_iXb64

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2019, 12:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
E.R. 11.12.2019

"Dnevnik Diane Budisavljević sam pogledao tek večeras, nekako sam ga ostavio baš za ovaj Dan ljudskih prava. Bilo bi mi žao da nisam a opet, teško je to bilo odgledati. Film je i sjajan i gledljiv i provede te kroz tih 90 minuta sa osjećajem da tu nema ništa suvišno i nepotrebno, niti u jednom kadru. Pa ipak, tu vrstu neugodnosti nisam osjetio ni u sudnici kao svjedok za ratne zločine. Čini mi se da je to uporedivo jedino sa nervozom onoga koji čeka rezultate prvog onkološkog nalaza. Ta strepnja i mirenje sa neminovnšću da u takvom filmu moraš vidjeti autentične slike patnje stvarne djece koja su skapavala u logorima širom NDH-a, ali i Evrope i Azije u Drugom svjetskom ratu. Na to te ništa ne može pripremiti. Kad se na platnu pojave snimci nedužnih mališana suze same poteku niz obraze, a pluća zataje. Do mene je sjedila Nusreta Sivac, na momente sam opažao da se i ona gušila, Branka iz Kvarta nisam mogao vidjeti u mraku kino sale, ali se, rekao je nakon projekcije, i on hrvao nadirućim emocijama.

Imao sam tu privilegiju da prije nekoliko godina upoznam rediteljicu Danu Budisavljević, na jednom panelu u Sisku gdje su nas pozvali iz Srpskog narodnog vijeća da razgovaramo o memorijalizaciji dječijih logora. Ona je tada o filmu govorila tek kao o ideji koju mora realizovati. Imala je namjeru da napravi dokumentarni film ali je u istraživanju bila suočena sa činjenicom da ne postoje nikakvi dokumenti osim Dianinog dnevnika i svjedočenja preživjele djece. Napravila je važan film, razarajuće bolan ali i iskupljujući, oslobađajući. Trajan spomenik ubijenoj djeci i Diani koja je uspjela spasiti oko deset hiljada djevojčica i dječaka.

Ukupno nas je bilo 19 gledalaca u lijepoj i modernoj sali kina Kozara u Prijedoru, šestog dana prikazivanja. Pitao sam osoblje i kažu da i prethodnih večeri nije posjeta bila mnogo veća. Sveukupno manje od 200 Prijedorčana je vidjelo taj film. Ne postoji grad u svijetu kojem taj film po tematici pripada više od Prijedora a interesa da ga publika vidi skoro da i nema. Po nekim evidencijama ukupno je 987 prijedorskih mališana ubijeno ili skapalo od gladi i bolesti u logorima NDH ili na putu do njih. Stotine njih su preživjeli zahvaljujući akciji Diane Budisavljević o kojoj govori ovaj film.

Na petoro ubijene djece u Drugom svjetskom ratu, dakle, jedan gledalac filma u toploj fotelji kina u centru Prijedora. Da se slediš koliko smo oguglali i postali udaljeni od naših prethodnika, rođaka i sugrađana koji nikad nisu dobili priliku da se dokažu i ostvare u svom zavičaju. Večeras nemam dvojbe o tome kako je bilo moguće da neko ubije 102 djece u zadnjem ratu. Tu, na gledanosti ovog Daninog filma, možemo naći i odgovore na to, kako smo, ogromna većina nas, večeras imuni na patnju djece koja bježeći od rata i neimaštine upravo sada možda negdje bauljaju našom zemljom ili su legla gladna na nekom hladnom podu u „prihvatnim centrima“. Dovoljno je da nas sistem zastraši da ne primamo u auta te očajnike i mirno ćemo prolaziti pored njih kao da nisu ljudska bića. Svako od nas ima i potencijal i priliku biti Diana, a da to naučimo treba prvo pogledati Danin film. "

Citat statusa jednog Fb prijatelja iz PD.
Sta vi mislite?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2019, 12:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Mislim da je korektno da nataknem na onu stvar i tebe i prijatelja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2019, 12:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Dobro, ako smo mi najveci problem.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2019, 13:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 513
У исту реченицу ставити нашу дјецу из Јасеновца и муџахедине који преплављују Европу је за прекрстити се и лијевом и десном.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2019, 13:40 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Gdje su spomenuti mudžahedini?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2019, 15:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
_зока je napisao:
Gdje su spomenuti mudžahedini?


Evo gdje:

Citiraj:
Tu, na gledanosti ovog Daninog filma, možemo naći i odgovore na to, kako smo, ogromna većina nas, večeras imuni na patnju djece koja bježeći od rata i neimaštine upravo sada možda negdje bauljaju našom zemljom ili su legla gladna na nekom hladnom podu u „prihvatnim centrima“. Dovoljno je da nas sistem zastraši da ne primamo u auta te očajnike i mirno ćemo prolaziti pored njih kao da nisu ljudska bića. Svako od nas ima i potencijal i priliku biti Diana, a da to naučimo treba prvo pogledati Danin film. "


Svjesno i bezobrazno se namjerno kacimo za ono sto "bode oci".

Ono sto se u clanku tice teme se preskace .

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2019, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
btw, nisu ta "djeca" koja se slivaju iz Avganistana, Pakistana, Libije, Sirije, Somalije..... tu po cestama,njivama ili u sumama. Nisu oni tu kod nas zbog nas i nase nebrige, nase hladnoce i tvrdog srca.

Sorry, pricas o posledicama, okreces ih. Ne pricas o uzrocima i uzrocnicima.
Tako se to radi na zapadu kad se nesto ne zeli rijesit i prikazat u pravom svijetlu.

btw ne komentarisem film, a bilo kakvo poredjenje ustaski djecih logora i emigranata je bez pameti.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2019, 17:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ja nigdje ne vidim to poredjenje, sta ste navalili?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2019, 17:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ne citas izmedju redova.....poredeci strahote ustaskih logora i samog filma sa ekonomskim izbjeglicama iz zemalja u kojima je zapad izazvao rusenje (kakvog takvog) sistema pod izlikom demokratije....koliko vidim te izbjeglice idu u bolje sutra(za godinu dvije, pet...) a da li su ona pobijena djeca u ustaskim logorima otisla na bolje.....ekonomske izbjeglice su pozvani na zapad od gospodje Merkel a djeca Kozare su oteta iz svojih kuca iz narucja svojih majki i najstrasnije UBIJENA.

Apsolutno neuporedivo .....EROR po obicaju provocira....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2019, 18:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ne vidim ja da je to uporedjivano, meni prije djeluje poredjenje da je D. Budisavljevic gledala na srpsku djecu kao mi sad na djecu migrante ni jedno ne bi glave izvuklo...

Ja inace ne vidim te izmedju redova fore, jbg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2019, 18:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
hoces da kazes da mi migrantsku djecu trpamo u logore i ubijamo ...

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2019, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ne, nego nam je svejedno, generalno ubili te u logoru ili se smrzao kraj puta nema neke velike razlike


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2019, 18:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Imaju tri paralele. Danas prođeš kraj migranta, juče su neki prošli kraj ubistva oko 100 djece. Prije toga neki kraj ubistvo oko 1000 djece. Jbg, sistem zastraši. Relativizuje čak ono i u 90-im, a tek u 40-im.
Jedni se nisu bojali sistema pa pucali na vojnika, policajca. Drugi, da sačuvaju nečiju glavu. Ovi drugi su heroji, ali treba i o ovim prvima koju riječ.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2019, 18:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
veljo1981 je napisao:
Ne, nego nam je svejedno, generalno ubili te u logoru ili se smrzao kraj puta nema neke velike razlike


U logor "neko" dovede dijete i svirepo planski ga ubije. To dijete nema 0.00001 % sanse da prezivi. Naravno nije svako dijete islo u ustaski logor. Taj "neko" je biro dijete odredjenog porijekla ili ti bekgraunda zna se kojeg.

Ici putem ili kroz sumu gdje te ja vidim ili gledam i porediti mene, tebe sa tim "nekim" gore navedenim je stvarno ok.
Sanse djece za prezivljavanje i muke po tebi su vidim iste, znaci i mi smo isti kao ustase.
Brale....Veljo masis. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 11 Dec 2019, 18:30, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2019, 18:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Masis ti, ko to izjednacuje? Ja pricam za ono sto sam ja procitao, da mi okrecemo glavu od djece migranata, sta bi bilo da je D. B. okrenula glavu?
Kakvo izjednacavanje sa djecom u logorima, idem jos jednom procitati sta je error napisao


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1109 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs