banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 14:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 395 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 04 Jun 2012, 12:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
_зока je napisao:
Uzmimo da je ovo tačno. Strašno. Za svaku osudu i šteta je što je sada prekasno da krivci odgovaraju....Samo meni jedan detalj bode oči....Moglo se putovati samo kamionima u koloni koju prate tri vojske, njemačka, talijanska i četnička. Šta su četnici antifašisti radili u pratnji kolone zajedno sa Talijanima i Švabama?


Опште је познато да су четници у ЦГ сарађивали са Италијанима. Ово за Немце не би био сигуран из простог разлога што су Немци у ЦГ ушли тек у мају 1943 а ЦГ је спадала у италијанску окупациону зону.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 04 Jun 2012, 12:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Tako je, meni su jedino Njemci ovde višak, međutim vidimo ih na fotografij ukoliko je autentična, moja pretpostavka je da im je tuda bio neki koridor i da su na tom djelu u tom vremenu imali neki dil o neutralnosti sa četnicima, jednako kako smo mi imali dil sa kiseljačkim hrvatima dok smo se sa onim u posavini tukli.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 04 Jun 2012, 13:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Ako vas zanimaju zlocini komunista imate neke dokumentarce na HTVu, komsije pune glavu svom pucanstvu :) o zlocinima komunista, tako su cak dosli do cifre da je 80% zlocina pocinila partija, ostalo cetnici a ustase samo 0,18% 8) ... Hrvati su stvarno poseban narod :lol:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 04 Jun 2012, 13:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Normalno da je samo 0,18 posto kad je zločin samo ubiti Hrvata. Srbina jok!

Gledao sam ja nešto na Nedeljom u dva, bio gost neki njihov pedofil, još ko fol progresivniji fratar, kenjao nešto o abortusu i blabla, pa ga ničim izazvan pita onaj mutavi ćelo što ga je Lemi ownao za taj podatak od nekog povjesničara. Kaže on pa nisam ja istoričar da to osporavam. Žurio sam, a ionako ne bih gledao...

Jebo njiha...

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 04 Jun 2012, 13:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
I ja sam to gledao, jos ga celavi navodi da kaze da je taj podatak smijesan al ovaj kao nece da se mijesa :lol: . Gamad su ti katolicki popovi da ih nema vecih, al to im je tradicija...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 04 Jun 2012, 14:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
mnogi su svecenici ili svestenici olos, samo postoji razlika u finesama.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 04 Jun 2012, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Najjaci su mi bili oni komentari ispod sto prolaze kad je emisija u toku 8) , tipa: Pitaj ga sto mi je krizmu naplatio 100 kuna, Zasto je dvaput naplatio komsijinu sahranu i sl :lol: :lol:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 05 Jun 2012, 13:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
E za ovo nisam znao

Citiraj:
Smederevo: Eksplozija ubila pola grada
U Smederevu je na današnji dan, pre 71. godine, eksplodirala municija smeštena na otvorenom. U eksploziji je poginulo više od polovine stanovnika grada.


http://www.vesti-online.com/Vesti/Tema-dana/229942/Smederevo-Eksplozija-ubila-pola-grada

Čitam ispod komentare na članak i dva su mi pala za oko, drugi je malo ironičan:

Citiraj:
Diverziju jeste obavio Golubic i zato ga je Gestapo morio najvecim mukama pre nego sto ce biti streljan. Streljan je u stolici jer su mu sve kosti bili polomljene. Ovo je istorijski podatak. Uhvacen je tako sto ga je Gestapu otkucao Josip Broz posle cega on postaje generalni sekretar KP. Mustafa Golubic je inace bio general NKVD-a koga je Staljin poslao da ubije Broza jer je shvatio da KP Jugoslavije preuzima covek koji nema nikakve veze sa KP ni sa Kominternom. Golubic je takodje bio apisov najblizi saradnik.


Citiraj:
U ovom slučaju Nemci nisu morali praviti odmazdu za komunisitički napad, komunjare su se pobrinule za to.


Znao sam za mnoge komunjarske metode za uništavanje Srba, od namjerno izazvane odmazde nad narodom pa do egzekucija koje su lično vršili, ali za ovaj način ubijanja Srba nisam znao, pitam se zašto, a odgovor je isti kao i zašto se nije do devedesetih znalo za mnogo toga :angry4:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 05 Jun 2012, 13:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Imaš ovdje o tome više
http://www.mycity-military.com/Drugi-sv ... -1941.html

I iz malo drugog ugla.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 05 Jun 2012, 13:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Nov 2011, 13:29
Postovi: 304
Komunizam je nazalost utopija! Ostvaren je samo u CSSR-u!

I nikako nije sistem koji cini zlocine vec je naprotiv human i na strani covjeka!

Ljudi su ti u kojima je problem a sistem nije - on je odlican!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 05 Jun 2012, 14:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Citiraj:
Znao sam za mnoge komunjarske metode za uništavanje Srba, od namjerno izazvane odmazde nad narodom pa do egzekucija koje su lično vršili, ali za ovaj način ubijanja Srba nisam znao, pitam se zašto, a odgovor je isti kao i zašto se nije do devedesetih znalo za mnogo toga

De pročitaj malo:
Citiraj:
Узрок експлозије
Узрок експлозије је до данас нерасветљен. Прва верзија је несрећни случај, јер је дан био изузетно топао, а тло у тврђави је било засићено барутним прахом и горивом, те постоји могућност да је муницијом нестручно руковано, те да није била добро складиштена.
Друга могућност је диверзија. Једна претпоставка, је да су комунисти направили диверзију, новија је да је Мустафа Голубић, обавештајац совјетског НКВД-а, био умешан у њу (наводно виђен у Смедереву тога дана, ухапшен 2 дана после). Обе верзије су прилично дискутабилне јер нису поткрепљене никаквим доказима, а СССР као њихов ментор/налогодавац је тад био у добрим односима са Немачком (чак се и уздржавао од акција које би се могле сматрати непријатељским).

SSSR je bio saveznik Njemačke do dana napada, a prve akcije ilegale su krenule OD napada Njemačke na SSSR tako da priča da su to uradili komunisti ne drži vodu jer su oni radili po nalogu CK i Kominterne.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 05 Jun 2012, 16:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
A taj, pazi imena, Mustafa je kao slučajno bio u Smederevu, ono pijačni dan pa došao da proda tele :-?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 05 Jun 2012, 16:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Da je bio car Hajle Selasije radio je za Staljina, a zna se kako je prošao bilo ko ako je bio imalo kolebljiv i sumnjiv u NKVD u preiodu čistki tako da ta teza ne pije vode...samo najodaniji su radili za NKVD.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 11 Jun 2012, 16:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
nepokoreni je napisao:
Citiraj:
Znao sam za mnoge komunjarske metode za uništavanje Srba, od namjerno izazvane odmazde nad narodom pa do egzekucija koje su lično vršili, ali za ovaj način ubijanja Srba nisam znao, pitam se zašto, a odgovor je isti kao i zašto se nije do devedesetih znalo za mnogo toga

De pročitaj malo:
Citiraj:
Узрок експлозије
Узрок експлозије је до данас нерасветљен. Прва верзија је несрећни случај, јер је дан био изузетно топао, а тло у тврђави је било засићено барутним прахом и горивом, те постоји могућност да је муницијом нестручно руковано, те да није била добро складиштена.
Друга могућност је диверзија. Једна претпоставка, је да су комунисти направили диверзију, новија је да је Мустафа Голубић, обавештајац совјетског НКВД-а, био умешан у њу (наводно виђен у Смедереву тога дана, ухапшен 2 дана после). Обе верзије су прилично дискутабилне јер нису поткрепљене никаквим доказима, а СССР као њихов ментор/налогодавац је тад био у добрим односима са Немачком (чак се и уздржавао од акција које би се могле сматрати непријатељским).

SSSR je bio saveznik Njemačke do dana napada, a prve akcije ilegale su krenule OD napada Njemačke na SSSR tako da priča da su to uradili komunisti ne drži vodu jer su oni radili po nalogu CK i Kominterne.



Немачка и СССР јесу званично били у добрим односима али су истовремено у позадини и једни и други били свесни да до обрачуна мора да дође и врло активно радили једини против других до почетка отвореног сукоба.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 11 Jun 2012, 20:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Tačno, ali do zadnjeg dana vozovi puni rude i ostalih sirovina su iz SSSR išli za Njemačku, a i sarađivali su vojno i obavještajno....znači do juna 41 su bili u velikoj ljubavi.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 11 Jun 2012, 21:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
к`о и сад... значи неће издобрити опет :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 11 Jun 2012, 21:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Sve je dobro dok nas Grk ne hrani i Rus ne brani...onda smo popušili!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 11 Jun 2012, 21:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Nešto se u Abhaziji i Južnoj Osetiji ne žale :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 12 Jun 2012, 22:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
nepokoreni je napisao:
Tačno, ali do zadnjeg dana vozovi puni rude i ostalih sirovina su iz SSSR išli za Njemačku, a i sarađivali su vojno i obavještajno....znači do juna 41 su bili u velikoj ljubavi.


Љубав између конкурената не постоји. Само сарадња и то условљена.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 07 Avg 2012, 21:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
SDA: Aćif-efendija bio je legitimni predstavnik Bošnjaka

.

Agencije - 06.08.2012 14:58

NOVI PAZAR - Stranka demokratske akcije Sandžaka (SDA) Sulejmana Ugljanina saopštila je danas da je Aćif Hadžiahmetović, poznat kao Aćif-efendija, bio "legitimni predstavnik Bošnjaka" koji bi trebalo da bude spomenut u istoriji tog naroda.

"Bio je i načelnik sreza, što znači da je bio javna ličnost, itekako legitimna i prihvatljiva u tom vremenu. Smatramo da taj čovjek treba da bude spomenut u istoriji Bošnjaka, jer je bio njihov legitimni predstavnik", navodi se u saopštenju SDA.

Tabla u čast Aćif-efendije postavljena je u subotu u pješačkoj zoni u centru Novog Pazara, na mjestu na kojem je nekada bila njegova kuća, a događaju je prisustvovao i ministar bez portfelja Sulejman Ugljanin.

SDA je naveo da je obaveza te stranke da "ispravi ono što je o Aćifu Hadžiahmetoviću pisano u istoriji koju je režirao Centralni komitet Komunističke partije".

"Na opštu štetu, a posebno štetu Bošnjaka, na snazi je i dalje 'režirana' istorija koja je daleko od istine. Sudi se čovjeku o kome zapravo ne znamo ništa. Zato smatramo da se ovdje radi o klasičnoj istorijskoj neobaviještenosti", naveo je SDA.

Ugljaninova stranka je dodala da je Hadžiahmetović bio Bošnjak i narodni poslanik u Skupštini Kraljevine Srba Hrvata i Slovenaca, a zatim i Skupštine Kraljevine Jugoslavije.

Potpredsjednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić iniciraće sutra na sjednici Vlade Srbije razgovor o prisustvu Ugljanina postavljanju spomen ploče Aćif-efendiji u Novom Pazaru, rečeno je ranije danas agenciji Beta u Vučićevom kabinetu.

Današnji Pres objavio je da će Ugljanin morati da objasni Vučiću zašto je prisustvovao postavljanju spomen-ploče u čast Aćif-efendije, koji je strijeljan 1945. godine zbog zločina u Drugom svjetskom ratu. Na teret mu se stavljalo da je kao komandant Novog Pazara bio odgovoran za ubistvo oko 7.000 Srba.


Prvi put čujem za Aćif-efendiju.

Je li bio koljač ili žrtva?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 395 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs