banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 395 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 16 Apr 2009, 13:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
komunizam kao ideologija i drustveno uredjene u teoriji predstavlja utopizam, u praksi se nazalost pokazao kao totalni promasaj
razlog : ljudski faktor koji koristi sistem za sticanje moci i bogatstva

bas je neki dan bio dokumentarac o Mau na History-u i iznenadio sam se na neke podatke vezane za njegovu zenu i detalje vezane za Kulturnu revoluciju i Great leap ahead, kao i za njegovu odluku da zabrani seljacima proizvodnu hrane i preusmjeri ih na rad u industriju

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 16 Apr 2009, 13:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
BSE je napisao:
i iznenadio sam se na neke podatke vezane za njegovu zenu

To da je bila azdaja?? Ma i Mao je imao svojih bisera, tjerao ljude da prave abnormalne kolicine celika ocajnog kvaliteta sa kojim nisu znali sta ce. Jesam blizu?? :D

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 16 Apr 2009, 15:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
goci master je napisao:
BSE je napisao:
i iznenadio sam se na neke podatke vezane za njegovu zenu

To da je bila azdaja??

aha, i to sto je najinteresantnije rijec je o njegovoj 4. zeni koja kad se docepala vlasti pocela da se obracunava sa svakim ko ju je poznavao prije da ne bi o njoj isplivali kojekakvi detalji
isto tako spominje se da je Mao bio prenosnik raznih sifilicnih oboljenja

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 16 Apr 2009, 15:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2009, 13:38
Postovi: 17
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
komunizam kao ideologija i drustveno uredjene u teoriji predstavlja utopizam, u praksi se nazalost pokazao kao totalni promasaj
razlog : ljudski faktor koji koristi sistem za sticanje moci i bogatstva

Opet neka filozofska brbljanja, bez da se pogleda na ono što sam napisao. Koji komunizam? Čitavo vrijeme lutate negdje, i spominjete Maoa. Morate napraviti razliku između barem neke vrste komunizma, i državnog kapitalizma kakav je bio u SSSR. U Španiji je, recimo, funkcionisao. A nešto što je bilo ostvareno nije utopija, stoga, komunizam nije utopija. Da li je sada jasnije? Ne možete voditi raspravu sa nedovoljno definisanim terminima, ili u slučaju da materiju ne poznajete dovoljno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 17 Apr 2009, 00:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
hajd` sad fino procitaj ispocetka i to polako

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 17 Apr 2009, 00:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2009, 13:38
Postovi: 17
Lokacija: Banjaluka
Da, i? Čovjek vam objasni da je to državni kapitalizam, i vi i dalje nastavljate o Maou. Ne bi to bilo loše samo da je drugi naziv teme, koji je opširan a vi ste se skoncentrisali iz nepoznatog razloga na samo jednu oblast.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 17 Apr 2009, 11:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Sadus je napisao:
. U Španiji je, recimo, funkcionisao. A nešto što je bilo ostvareno nije utopija, stoga, komunizam nije utopija. Da li je sada jasnije? Ne možete voditi raspravu sa nedovoljno definisanim terminima, ili u slučaju da materiju ne poznajete dovoljno.



Zašto ja imam osjećaj da ti zastupaš anarhiju?Ono,nepostojanje države kao takve,više kao jedan savez komuna,gdje bi svako davao koliko može,a uzimao koliko mu treba..................Nepostojanje državnog aparata,nego više "udruženja građana" koje bi rješavalo te probleme.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 17 Apr 2009, 11:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ljudski rod nema takvu vrstu svijesti, nerealno je jer ljudska rasa pogana. i nikad nece biti bolje.
mozda, nekad, za vrijeme novog Adama i Eve.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 17 Apr 2009, 11:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
cicak je napisao:
ljudski rod nema takvu vrstu svijesti, nerealno je jer ljudska rasa pogana. i nikad nece biti bolje.
mozda, nekad, za vrijeme novog Adama i Eve.

Potpis.U ljudskoj prirodi je da ima više od komšije.Da se nadmeće.Da ima bolji auto,da j3be bolju ribu,da ima veću kuću.........
To zadaje smrtni udarac utopiji svake vrste.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 17 Apr 2009, 13:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2009, 13:38
Postovi: 17
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
Zašto ja imam osjećaj da ti zastupaš anarhiju?Ono,nepostojanje države kao takve,više kao jedan savez komuna,gdje bi svako davao koliko može,a uzimao koliko mu treba..................Nepostojanje državnog aparata,nego više "udruženja građana" koje bi rješavalo te probleme.

Da li sam ja čime dao naslutiti da zastupam anarhizam? Ne. Ja sam samo govorio o tome da je komunizam veoma opširan pojam, i da kada se raspravlja mora se biti precizan. Tema je zločini komunizma, a forumaši pišu o diktaturama. A taj autoritarni komunizam je samo jedan dio, a vi ga uzimate kao jedini oblik komunizma, valjda iz neznanja. U Španiji je bio anarhokomunizam, iliti šire - liberterski komunizam, stoga, ako vi možete pričati o maoizmu, koji predstavlja državni kapitalizam - ne komunizam, zašto ja ne mogu pričati o onome što se tiče naslova teme, iako to sam autor vjerovatno nije zamislio, jer se očigledno ne razumije u materiju.

Citiraj:
ljudski rod nema takvu vrstu svijesti, nerealno je jer ljudska rasa pogana. i nikad nece biti bolje.
mozda, nekad, za vrijeme novog Adama i Eve.

Ovo je toliko plitko i smiješno da mislim da nema potrebe da se komentariše, samo da napišem da ljudska rasa nije jedan organizam, i da svaki čovjek ima svoju volju, svijest i savjest.

Citiraj:
Potpis.U ljudskoj prirodi je da ima više od komšije.Da se nadmeće.Da ima bolji auto,da j3be bolju ribu,da ima veću kuću.........
To zadaje smrtni udarac utopiji svake vrste.

Prvo da komentarišem zadnje. O kakvoj se utopiji priča, možda Kampanelinom Gradu sunca? O čemu god da pišeš zašto to radiš na ovoj temi? Ovde nema mjesta utopijama, već sam spomenuo, nešto što je postojalo nije utopija, a komunizam je postojao.

Drugo, ljudska priroda? A da mi pojasniš to? Ljudska priroda ne postoji, postoji ljudska volja. Ljudska priroda jedino može da postoji u smislu da čovjek može da bude recimo pristojan ili nepristojan, dobar ili loš (koji su usput redom relativni pojmovi, kulturno zavisni), ali da ima obje strane. A njegova volja će na kraju da presudi za koju će se stranu odlučiti. A taj vaš koncept "ljudske prirode" da je čovjek pokvareno biće, itd. jednostavno ne stoji upravo zbog slobode ljudske volje. Valjda su te učili da ljudi ne potpadaju pod determinizam zbog toga što imaju slobodnu volju, a "ljudska priroda" jeste determinizam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 17 Apr 2009, 15:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Čuj,ne postoji ljudska priroda.............znači,nema nešto što je usađeno u čovjeka samom evolucijom,takmičarski duh,borba za opstanak?Nešto što te tjera da budeš bolji,brži,jači od ostalih?Nešto čime ćeš se istaknuti i privući partnerku,te produžiti vrstu.

Btw,gdje je to postoja komunizam?Duže od par godina.......

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 17 Apr 2009, 22:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2009, 13:38
Postovi: 17
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
Čuj,ne postoji ljudska priroda.............znači,nema nešto što je usađeno u čovjeka samom evolucijom,takmičarski duh,borba za opstanak?Nešto što te tjera da budeš bolji,brži,jači od ostalih?Nešto čime ćeš se istaknuti i privući partnerku,te produžiti vrstu.

Postoji nešto što te tjera na to, kao i nešto što te ne tjera na to. Samo je na tebi da odlučiš. A nešto što te tjera isključivo na to ne postoji. Čovjek ima izbor.

Citiraj:
Btw,gdje je to postoja komunizam?Duže od par godina.......

Gdje je postojao već sam ti rekao. A vremenski rok nije bitan. Samo uređenje je funkcionisalo, i to je ono što je bitno. Problem sa navedenim primjerom, Španijom, nije bio unutrašnji faktor - faktor uređenja, nego spoljašnji, a jedan od njih je fašizam. Pošto se ovde radi o funkcionisanju, tj. da li ljudi to mogu, odgovor je pozitivan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 18 Apr 2009, 08:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Sadus je napisao:
Gdje je postojao već sam ti rekao. A vremenski rok nije bitan. Samo uređenje je funkcionisalo, i to je ono što je bitno. Problem sa navedenim primjerom, Španijom, nije bio unutrašnji faktor - faktor uređenja, nego spoljašnji, a jedan od njih je fašizam. Pošto se ovde radi o funkcionisanju, tj. da li ljudi to mogu, odgovor je pozitivan.


Da postojao je ali je trajao jako kratko.Ko zna da li bi naduži rok uspio.Ja se nadam da bi,jer sam dijete onoga sistema i želim da vjerujem da svi mogu biti jednaki i imati jednaka prava i pristup resursima.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 18 Apr 2009, 20:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
_zoka je napisao:
Da postojao je ali je trajao jako kratko.Ko zna da li bi naduži rok uspio.Ja se nadam da bi,jer sam dijete onoga sistema i želim da vjerujem da svi mogu biti jednaki i imati jednaka prava i pristup resursima.


Stanite malo...
sad se hvatate ljudske psihologije i povezujete je sa uredjenjem sistema.
to dvoje jeste povezano s tim sto oni koji teze visem, jacem i boljem i jesu na vrhu hranidbneog lanca. i svei tezimo tome.
dobijes dijete, hoces da mu kupis bicikl jer i susjedi imaju isto, zelis da lijepo uredis kucu jer ti je oku milo da ti je ljepse, i tebi i tvom djetetu, kupujes noviji i bolji auto jer ti se ljepse u njemu vozati.
kad nisi u situaciji da svom djetetu pruzis ni ono osnovno (hapice, bocice, sokice, keksice, sladoled) hajde ti svom djetetu objasni da je njegov tata svojom "slobodnom voljom" odlucio da njegov sin moze i bez sladoleda. jer se odlucio drugacije.
ovdje smo pricali o tome da svacije dijete ima sladoled bez obzira je li mu tata portir u bolnici ili je zamjenik ministra za pravosudje.
i ti pricas o slobodnoj volji. zamisli da si "genijalan student" ali ne mozes da studiras zato sto tvoj tata nema para da te skoluje, a tupani sa lovom ti sutra kroje sudbinu jer im je tata zbog njihove nesposobnosti kupio diplomu.
nema kod ljudi te svijesti da prepoznaju tebe kao genijalca i skoluju te da sutra vladas i donosis zakone jer stvarno to tako treba, a da svoje dijete koje nije sposobno stave da radi kao portir u bolnici. ne ide. i to je tako. i sad mi reci gdje je tu slobodna volja?
uffff.... alaj s....o

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 18 Apr 2009, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Sadus je napisao:
Citiraj:
komunizam kao ideologija i drustveno uredjene u teoriji predstavlja utopizam, u praksi se nazalost pokazao kao totalni promasaj
razlog : ljudski faktor koji koristi sistem za sticanje moci i bogatstva

Opet neka filozofska brbljanja, bez da se pogleda na ono što sam napisao. Koji komunizam? Čitavo vrijeme lutate negdje, i spominjete Maoa. Morate napraviti razliku između barem neke vrste komunizma, i državnog kapitalizma kakav je bio u SSSR. U Španiji je, recimo, funkcionisao. A nešto što je bilo ostvareno nije utopija, stoga, komunizam nije utopija. Da li je sada jasnije? Ne možete voditi raspravu sa nedovoljno definisanim terminima, ili u slučaju da materiju ne poznajete dovoljno.


У Шпанији никада комунизма није ни било (на државном нивоу) једини изузецу су разне "ужичке републике" по шпанији а знамо како се све то завршило.

Citiraj:
U ljudskoj prirodi je da ima više od komšije.Da se nadmeće.Da ima bolji auto,da j3be bolju ribu,da ima veću kuću.........
To zadaje smrtni udarac utopiji svake vrste.


То је то. Давно сам то још написао овде и управо због горе наведеног комунизам никада неће заживети.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 19 Apr 2009, 00:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2009, 13:38
Postovi: 17
Lokacija: Banjaluka
Cicka nemam vremena komentarisati. Drugi put, mada nema šta se reći.
Citiraj:
У Шпанији никада комунизма није ни било (на државном нивоу) једини изузецу су разне "ужичке републике" по шпанији а знамо како се све то завршило.

Problem je što ne čitate šta vam se piše, samo čitate ono što podržava vaše stavove, o drugima i ne razmišljate, jer ste ubijeđeni da ste u pravu, a recimo, sad niste. Na državnom nivou? O čemu ti. Liberterski komunizam ne poznaje državu. A pošto si mislio na čitavu špansku zemlju, ne vidim kakve to veze ima. Katalonija je odvojena regija, uekonomski se razlikuje od ostatka Španije, i teži, i težila je ka nezavisnošću. Tako da je komunizam postojao. Kao takva, španija nikad ne bi bila jedna regija ni da postane komunistička. "Don't mix frogs and grandmothers."
Citiraj:
То је то. Давно сам то још написао овде и управо због горе наведеног комунизам никада неће заживети.

Ako si davno napisao, onda si dosad trebao shvatiti da griješiš. Već sam ovo pojasnio i nema smisla da ponavljam. Pročitaj još jednom i razmisli još više.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 19 Apr 2009, 15:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Sadus je napisao:
Cicka nemam vremena komentarisati. Drugi put, mada nema šta se reći.
Citiraj:
У Шпанији никада комунизма није ни било (на државном нивоу) једини изузецу су разне "ужичке републике" по шпанији а знамо како се све то завршило.

Problem je što ne čitate šta vam se piše, samo čitate ono što podržava vaše stavove, o drugima i ne razmišljate, jer ste ubijeđeni da ste u pravu, a recimo, sad niste. Na državnom nivou? O čemu ti. Liberterski komunizam ne poznaje državu. A pošto si mislio na čitavu špansku zemlju, ne vidim kakve to veze ima. Katalonija je odvojena regija, uekonomski se razlikuje od ostatka Španije, i teži, i težila je ka nezavisnošću. Tako da je komunizam postojao. Kao takva, španija nikad ne bi bila jedna regija ni da postane komunistička. "Don't mix frogs and grandmothers."
Citiraj:
То је то. Давно сам то још написао овде и управо због горе наведеног комунизам никада неће заживети.

Ako si davno napisao, onda si dosad trebao shvatiti da griješiš. Već sam ovo pojasnio i nema smisla da ponavljam. Pročitaj još jednom i razmisli još više.


Ево ти одговор:

Citiraj:
Problem je što ne čitate šta vam se piše, samo čitate ono što podržava vaše stavove, o drugima i ne razmišljate, jer ste ubijeđeni da ste u pravu

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 19 Apr 2009, 15:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2009, 13:38
Postovi: 17
Lokacija: Banjaluka
Vao, jesi opasan. Da ti ja jednostavnim primjerom srušim teoriju:

Citiraj:
U ljudskoj prirodi je da ima više od komšije.Da se nadmeće.Da ima bolji auto,da j3be bolju ribu,da ima veću kuću.........
To zadaje smrtni udarac utopiji svake vrste.

Nemam želju za nadmetanjem, ne želim da se takmičim oko boljeg auta, bolje ribe, bolje kuće.

Riješeno! Razumiješ? Ja nisam izuzetak, ja sam ovakav, neko je drugačiji, neko će se takmičiti. Ja isto mogu da se takmičim a i taj drugi može da se ne takmiči, uvijek postoje dva puta, da ili ne, izbor. Ne postoji nekakva priroda koja će nas tjerati ili da se takmičimo ili ne. Ja mogu reći da je u ljudskoj prirodi da se ne takmiči, i ti bi onda meni pričao ovo što sad pričam ja da si imalo pametan, a ne to što sad ti pričaš meni. Tako da vaš patetični koncept ljudske prirode pada u vodu, i vi nemate više šta da pričate. Nadam se da ti je sada jasnije. Vaši argumenti su nepostojeći, to su naklapanja koja se pokupili iz medija i popularne kulture.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 19 Apr 2009, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Sadus je napisao:
Hvala, takođe. Iz godine u godinu ja slavim taj mit o Ozirisu.


Па ти онда слави Маркса ако ти то више одговара. Иначе одговор ти је смешан, оно типа што је баби мило то јој се и снило.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlocini komunizma
PostPoslato: 20 Apr 2009, 16:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
Šta je UE, ne ide ti? Zajebavaju te ljudi stalno?

Jebiga, to tako ide kad nisi u pravu.

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 395 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs