banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 00:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Arkan i istorija
PostPoslato: 28 Feb 2009, 16:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
O tome mozete pogledati ovdje(history channel) :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MOhq2FkFhRw[/youtube]

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 28 Feb 2009, 22:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Da...nista novo,navikli smo na srbe zlocince,lopove i ubice.Mozda bi i rekla da je neko morao i srbe da brani pa makar i sam srbin ali sta reci kad nas niko ne dira ali mi nemilice trjebimo sve od reda i Arkan,ocisti jedno i odma se premjesti na drugo podrucje,i tako nikada ni jedan srbin ne srada,ne poginu,ne bi ubijen,odveden,mucen,gazen,trgan,kasapljen,obezglavljen,zaklan,pecen,objesen,odsjecenih prstiju,ruku,nogu,izvadjenih bubrega,jetri,srca,ocju,djece iz majcinih utroba i nebi spaljenih srpskih kuca,pokradenih, porusenih,prerovanih...Bilo jednom i ne ponovilo se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 28 Feb 2009, 22:21 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 28 Feb 2009, 22:08
Postovi: 2
ma arkan je jedan kriminalac, pljačkaš i ratni zločinac ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 01 Mar 2009, 01:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Arkan je sramota!!!

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 01 Mar 2009, 17:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
vim je napisao:
O tome mozete pogledati ovdje(history channel) :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MOhq2FkFhRw[/youtube]



Не видим поенту топика? Чему?
Па знамо ми сви да је дотични добио шта је посијао. И?

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 01 Mar 2009, 21:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Topik je u tome posto neki nisu znali da je on bio zlocinac da se sazna istorija. Naime, neki ga predstavljaju kao srpskog heroja dok je u stvari on bio jedan od najvecih srpskih kriminalaca kao i Legija. U ratu obicno napreduju kriminalci. Znaci poenta je da naucimo iz istorije razlikovati patriotizam i kriminal koji je u ratu cesto sinonim sto vidimo iz ovog primjera, a naravno i iz primjera 2 svjetskog rata Pavelica, Hitlera itd za kojima su posle velike mase a oni su u stvari bili obicni olos.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 01 Mar 2009, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
vim je napisao:
Topik je u tome posto neki nisu znali da je on bio zlocinac da se sazna istorija. Naime, neki ga predstavljaju kao srpskog heroja dok je u stvari on bio jedan od najvecih srpskih kriminalaca kao i Legija. U ratu obicno napreduju kriminalci. Znaci poenta je da naucimo iz istorije razlikovati patriotizam i kriminal koji je u ratu cesto sinonim sto vidimo iz ovog primjera, a naravno i iz primjera 2 svjetskog rata Pavelica, Hitlera itd za kojima su posle velike mase a oni su u stvari bili obicni olos.


Нађи ми једног овде ко то није знао па да кажем уреду је што си отворио топик.
Ти или си данас по први пут открио јубито сајт па за сваки видео отвараш по једну тему или имаш синдром интернет борца против диктатуре.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 01 Mar 2009, 22:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Sta da ti odgovorim, postavljeno je ko hoce neka cita i pise ko nece ne mora. Ali dobro je da ljudi znaju. Sto se tice tvog komentara o meni necu odgovarati jer bi se to oteglo u raspravu sto mi nije cilj, ali imas pravo na svoje misljenje.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 01 Mar 2009, 23:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
urbana_extravaganca je napisao:

Нађи ми једног овде ко то није знао па да кажем уреду је што си отворио топик.
Ти или си данас по први пут открио јубито сајт па за сваки видео отвараш по једну тему или имаш синдром интернет борца против диктатуре.



Koliko ja ljudi srećem koji kažu da je Arkan srpski heroj........Kada čujem tako nešto,povraća im se.Time ponižavaju prave heroje.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 01 Mar 2009, 23:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
_zoka je napisao:
urbana_extravaganca je napisao:

Нађи ми једног овде ко то није знао па да кажем уреду је што си отворио топик.
Ти или си данас по први пут открио јубито сајт па за сваки видео отвараш по једну тему или имаш синдром интернет борца против диктатуре.



Koliko ja ljudi srećem koji kažu da je Arkan srpski heroj........Kada čujem tako nešto,povraća im se.Time ponižavaju prave heroje.


Слажем се. Али тешко да ће такве ова тема променити.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 02 Mar 2009, 09:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Jedan od vecih kriminalaca koji je radio za udbu vani!Odradjivao poslove koje su mu oni davali i tako se popeo na vrhunac slave,naravno kad se raspao onaj sistem i kad su vece face od njega bile pobijene.Skonto da mu Slobo moze cuvati djale a on ce za uzvrat da radi sve njegove prljave poslove!!!A kad je okeruo djale i kad je prijetio da bi mogao svjedociti protiv Slobe da bi sebe opro onda je zavrsio svoju karijeru na zemlji!!!!!!!!!!!

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 02 Mar 2009, 11:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
urbana_extravaganca je napisao:
Нађи ми једног овде ко то није знао па да кажем уреду је што си отворио топик.

Koliko je jos takvih kao sto je bio Arkan,samo su bili malo dalje od vlasti i bili su malo manje mocni,i sve se to zna ali ja mislim da se nista nije promjenilo ljudi i dalje biraju pogresne ili prave ali im poslije nalaze mane i poslije ustanove da su lopovi i kriminalci.Mislim da ih ne treba spominjati jer spominjuci ih kao da ih velicamo.Treba velicati i pominjati one koji su to stvarno zasluzili a prebrzo se zaboravljaju jer valjda smo skloni tome da heroje zaboravimo a na olos se stalno vracamo ko da ne zaboravimo.Zar nasi ocevi nisu dobar primjer patriotizma VS ratnog kriminala,vecina ih je otisla u rat sa puno ideala i patriotskim osjecanjem i tako su nas i branili i hvala im a kako su se vratili i sta kada su se vratili?A sta sa onim koji se nisu zivi vratili a sta sa onim koji jos cekaju da se neki vrate...Bolje je pisati o njima oni su heroji a Arkana treba ostaviti proslosti istoriji i zaboravu zasto trositi rijeci i vrijeme na nekoga ko nije zasluzio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 02 Mar 2009, 13:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
:lol:

Ja se kladim da VIM uopšte nije pogledao ovaj dokumentarac, jer da ga je pogledao ne bi se ovako provaljivao.

Sve se svodi na to da balija, ustaša i američki zlotvor Ričard Holbruk govori koliko je Arkan loš. Ruga se koza ovci. Ja sam očekivao baš dokumetarac o Arkanu, a u čitavih 8 minuta on se spominje jedno 50s.

Arkan je bio svakakav, ali se ne može zanemariti činjenica da su njegovi tigrovi uvijek išli tamo gdje je tvrdo. Normalno da kada prvi otjeraju neprijatelja da prvi i odnesu ratni plijen, to je bio Arkanov glavni uslov na svim ratištima u ex YU.

I na kraju ovog dokumentarca bivša tužiteljka Luiz Arbur poslije nekoliko godina se sjetila i da protiv Arkana podigne optužnicu za ratni zločin. Kako naivno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 02 Mar 2009, 14:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2008, 10:01
Postovi: 45
Citiraj:
Arkan je bio svakakav, ali se ne može zanemariti činjenica da su njegovi tigrovi uvijek išli tamo gdje je tvrdo. Normalno da kada prvi otjeraju neprijatelja da prvi i odnesu ratni plijen, to je bio Arkanov glavni uslov na svim ratištima u ex YU.


Bas tako. Da li je on bio heroj, lopov, kriminalac ili sta vec znace se za 20,30 godina. Licno mislim da je on bio sve to. Ali to je lik koji je bio svuda gdje se ginulo. Arkan je citav rat zatvarao tamo odakle su bjezali ovi sto nisu kriminalci ili oni koji nisu ni mogi bjezati, jer nisu ni bili ovde. Dok se skoro pola VRS suskalo i stekalo po Vrbasu, Kozari, Manjaci, Mahovljanima i ko zna kuda, Arkan je isao tamo gdje je najgore. Najvise na njega reze oni sto ih je sisao u ratu i slao na liniju. Tatini sinovi, SDSove lokalne bikonje i slicni. A mi svi smo ga mrzili zbog tog. Satro, mojne mene da tjeras da branim svoju kucu, ajde ti.. Pa smo svi odahnuli kad je provaljeno i objavljeno da krade sakom i kapom.
Uostalom, ja bih nas pobio sve da sam bio na njegovom mjestu u nekim situacijama. Da je bio pogan, bio je. I lopov je bio, ali nije bio dezertercina kao recimo neki koji danas rukama i nogama satro brane davno odbranjenu RS a kradu ko 15 Arkana sa sve Frenkijem i tigrovim kucetom u krilu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 02 Mar 2009, 22:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
filozof sa vrbasa je napisao:
:lol:


Arkan je bio svakakav, ali se ne može zanemariti činjenica da su njegovi tigrovi uvijek išli tamo gdje je tvrdo. Normalno da kada prvi otjeraju neprijatelja da prvi i odnesu ratni plijen, to je bio Arkanov glavni uslov na svim ratištima u ex YU.




Ne seri,Tigrovi su ratovali za masne dnevnice,i to su ratovali tako što su hvatali rezerviste na dopustu po Banjaluci,šišači ih i slali na ratište.Ili ubijajući muslimane po Prijedoru i Bijeljini.Mene su deset puta u BL zaustavili i htjeli da me šalju na ratište,pa sam morao nositi potvrdu iz škole da sam đak.Serem se ja na Arkana i na njegove tigrove.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 02 Mar 2009, 22:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Za cijeli rat SDG je imala slovom i brojem dvadeset osam(28) žrtava.Toliko o žestini njihovog ratovanja.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 03 Mar 2009, 00:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
_zoka je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
:lol:


Arkan je bio svakakav, ali se ne može zanemariti činjenica da su njegovi tigrovi uvijek išli tamo gdje je tvrdo. Normalno da kada prvi otjeraju neprijatelja da prvi i odnesu ratni plijen, to je bio Arkanov glavni uslov na svim ratištima u ex YU.




Ne seri,Tigrovi su ratovali za masne dnevnice,i to su ratovali tako što su hvatali rezerviste na dopustu po Banjaluci,šišači ih i slali na ratište.Ili ubijajući muslimane po Prijedoru i Bijeljini.Mene su deset puta u BL zaustavili i htjeli da me šalju na ratište,pa sam morao nositi potvrdu iz škole da sam đak.Serem se ja na Arkana i na njegove tigrove.


Koliko su koštale te potvrde iz škole i da li je bila neka starosna granica do koje su se izdvale?
:lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 03 Mar 2009, 01:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
malka je napisao:
Da...nista novo,navikli smo na srbe zlocince,lopove i ubice.


Arkan jeste zločinac, lopov i ubica... bio. (Crkni, đubre.)

A to da je on "branio" nekoga: nemoj da sereš. Karadžić i Izetbegović su takva govna izveli iz zatvora odmah poslije izbora da bi pleli svoje kriminalne mreže, pa se kasnije priča pod naci-kalupom kako su "Srbi ubijali" ili kako su "ubijali Srbe", a niko ne pita ko je rukovodio ubistivma i s kojim ciljem, i ko se na kraju obogatio, a ko je izvukao deblji kraj. Bitno je ko je "Srbih", "Hrvat", itd, a nije bitno ko je nevin civil, običan regrut koji nije ni želio mrznuti u rovu, a ko je pekao jaganjce i nosio frižidere u Srbiju, ko je palio sela u pozadini, ko je tjerao ljude iz stanova i sa posla, bilo Albance na Kosovu, bilo Srbe u Hrvatskoj, a ko je dovodio mudžahedine u Bosnu. Govna. Kriminalci.

Pizda materina svima koji se lože na skotove, sve od Arkana preko Ćele do Haradinaja. Đubrad.

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 03 Mar 2009, 04:58 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
DJ-TC je napisao:
malka je napisao:
Da...nista novo,navikli smo na srbe zlocince,lopove i ubice.


Arkan jeste zločinac, lopov i ubica... bio. (Crkni, đubre.)

A to da je on "branio" nekoga: nemoj da sereš. Karadžić i Izetbegović su takva govna izveli iz zatvora odmah poslije izbora da bi pleli svoje kriminalne mreže, pa se kasnije priča pod naci-kalupom kako su "Srbi ubijali" ili kako su "ubijali Srbe", a niko ne pita ko je rukovodio ubistivma i s kojim ciljem, i ko se na kraju obogatio, a ko je izvukao deblji kraj. Bitno je ko je "Srbih", "Hrvat", itd, a nije bitno ko je nevin civil, običan regrut koji nije ni želio mrznuti u rovu, a ko je pekao jaganjce i nosio frižidere u Srbiju, ko je palio sela u pozadini, ko je tjerao ljude iz stanova i sa posla, bilo Albance na Kosovu, bilo Srbe u Hrvatskoj, a ko je dovodio mudžahedine u Bosnu. Govna. Kriminalci.

Pizda materina svima koji se lože na skotove, sve od Arkana preko Ćele do Haradinaja. Đubrad.


Odavno ne procitah bolji post. Potpisujem svako slovo, posebno neka se nadju ovi gore Sokrati. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arkan i istorija
PostPoslato: 03 Mar 2009, 05:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Arkan je bio pravi manijak, u ratu njegova jedinica je imal uspjeha, ali svojim postupcima su napravili više štete nego koristi.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs