banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 15:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Apr 2006, 00:44 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Mar 2005, 01:25
Postovi: 66
Lokacija: BL=(blizu Laktaąa)
Tačno je da Stolac ima dosta stećaka! Ali sam ja našao na prostoru stare Hercegovine najmanje 12 komada i ozbiljno planiram da ih opišem i pročitam ako ih budem mogao!
Zanima me i ova bosanska piramida jel neko zna pa makar bila i rekla kazala koja je civilizaciaj ostavila ! Iliri kao najstarija poznata civilizaciaj sigurno nije!

_________________
***E=mc2***
Moja Bosno iz tri dijela, nikad nećeą biti cijela!
®ivjela RS!
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2006, 09:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Jan 2002, 01:00
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
igorx je napisao:
Tačno je da Stolac ima dosta stećaka! Ali sam ja našao na prostoru stare Hercegovine najmanje 12 komada i ozbiljno planiram da ih opišem i pročitam ako ih budem mogao!
Zanima me i ova bosanska piramida jel neko zna pa makar bila i rekla kazala koja je civilizaciaj ostavila ! Iliri kao najstarija poznata civilizaciaj sigurno nije!


Steci se javljaju u najvecem broju na srpskom etnickom prostoru. Pored teritorije ?Hercegovine gde ih ima jako mnogo, ima ih i na teritoriji Crne Gore i Srbije. Greska je nas Srba sto se oni malo proucavaju, ali i tome je doslo kraj. Dosta ljudi je pocelo njima da se bavi i poslednje vreme i ako imas vremena da obidjes biblioteke naci ces dosta zanimljive literature vezane za stecke...

_________________
vogon
http://www.srpskidespot.org.yu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 21:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010, 19:40
Postovi: 178
Lokacija: Šeher Sarajevo
Evo sada je pokrenuta prica oko stecaka pa da ne otvaram novu temu...Naime zele stecci da se priznaju kao Srpski, Bosnaski, Crnogorski, Hrvatski nacionalni spomenik, sto je odmah izazvalo strasne proteste bosnjackih historicara...
kazu da se stecci nalaze na teritoriju srednjovjekovne Bosne, odnosno ti stecci koji su na teritoriji Srbije, Hrvatske su u pogranicnim oblastima odnosno u granicama srednjovjekovne Bosne...
mene zanima sto vi mislite o tome??
i da sto se tice piramida neznam tacno ali kazu da ukoliko se Osmanagiceva terija doklaze da cijelokupna dosadasnja historija pada u vodu xD
pa neznam vidjet cemo ;)

_________________
"Molimo te Gospodaru da tuga bude nada, da osveta bude pravda, da majcina suza bude molitva, da se više nikom i nikada, ne ponovi Srebrenica. Amin..." ;(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 21:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Stećci su srednjovjekovni ranohrišćanski nadgrobni spomenici sa elementima romanike i gotike.Ni jedan natpis ili element na njima nema veze sa jeretičkim učenjem crkve bosanske.Mogu slobodno da polažu prava na njih svi narodi koji naseljavaju ta područja jer oni tim narodima i pripadaju.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 21:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010, 19:40
Postovi: 178
Lokacija: Šeher Sarajevo
a dobro ne veze se za crkvu bosnasku ali je onda malo glupo nisu valjdali krscani koji imaju svoje obicaje postavljali takve nadgrobne spomenike, druga cinjenica je da najvise stecaka ima na prostoru BIH, treca obicaji heretika su nepoznati pa je vrlo moguce da su oni postavljali te psomenike....
i ako je to sve nagadjanje, i upravo zbog toga ja to ne bi dirao odrzavao bi te spomenike i cekao dok se ne nadju dokaze kome pripadaju...
Bosanski tornjak sad Hrvatski tornjak, a tornjak Hrvata ocima nije vidio
Bosanski Burek sad Balkansko jelo
a zasto onda Hrvati ne bi sa nama svima podjelili kravatu, olovku itd.
ili zasto ne bi bila Bosnaska sljivovica....

_________________
"Molimo te Gospodaru da tuga bude nada, da osveta bude pravda, da majcina suza bude molitva, da se više nikom i nikada, ne ponovi Srebrenica. Amin..." ;(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
торњак је влашићки а има га и по македонији и србији.
бурек не знам чији је, ал` сумњам да је чисто из БиХ.
хрвати са краватом немају ама баш ништ` :)
шљивовица је алкохолно пиће а муслимани не пију алкохол...
шљивовица је српска иако су је словенци регистровали као свој производ.
ко прије дјевојвци..

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 21:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010, 19:40
Postovi: 178
Lokacija: Šeher Sarajevo
haha pa ne zive u Bosni smao muslimani :)
Bosanski Srbi piju sljivovicu ;)
a sto se tice bureka, odnosno pite uopste donijeli je Turci,a posto Turci nigdje nisu ostavili vise uticaja nego u Bosni nekako se izvlaci zakljucak da je bosanska ;)
ima tornjaka ali u malim kolicinama i to prenijetih iz BIH...
mislim nemam ja nista protiv globalizacija fazoni, djelimo sve i to je uredu...
ali realno pogledaj sta je bosansko danas???
Santic nije, Vucko nije...sve moramo da dijelimo a niko nista sa nama ne dijeli ;)

_________________
"Molimo te Gospodaru da tuga bude nada, da osveta bude pravda, da majcina suza bude molitva, da se više nikom i nikada, ne ponovi Srebrenica. Amin..." ;(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 21:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
АЛЕКСАНДАР je napisao:

хрвати са краватом немају ама баш ништ` :)
.

Oni kažu da imaju.Kao neka Kroat-konjica koja je bila u Napoleonovoj službi nosila marame oko vrata pa to postao modni hit....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 21:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
сад се ти можеш увриједити кад ти ја ово кажем, ал` друже, сами сте криви.
одрекли сте се свега што вас је повезивало са Србима који су такође дио тог босанског идентитета а много је муслимана који су много дали српској култури у глобалу а онда би опет хтјели да неке ствари носе уз себе ријеч босанско?
мало је иронично јелда.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 21:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Joj,jest ovaj zapeo za tornjake....Pa tornjak je do prije pedeset godina bilo svako pašče na Vlašiću koje je čuvalo ovce....DODŽ...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 22:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010, 19:40
Postovi: 178
Lokacija: Šeher Sarajevo
ma necu se uvrijediti, ali sad cu ti nesto reci a nemoj se ti uvrijediti...
pogledaj malo hisotriju i pogledaj koliko puta se ponavljala 92.
mislim rat izmedju Srbije i Bosne i jel se moze ocekivati da zive zajedno??

nije vala tacno :)zna se sta su tornjaci
meni su tornjaci bas cool :D zato sma i zapeo i zato nedamo tornjake

_________________
"Molimo te Gospodaru da tuga bude nada, da osveta bude pravda, da majcina suza bude molitva, da se više nikom i nikada, ne ponovi Srebrenica. Amin..." ;(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 22:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
_zoka je napisao:
Pa tornjak je do prije pedeset godina bilo svako pašče na Vlašiću koje je čuvalo ovce....DODŽ..

U narodu poznat kao šarov :lol: i nije vezan samo za vlašić.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 22:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
није рат између Србије и Босне него између Срба и муслимана.
колико се пута понављала?
знаш ли ти зашто данас још увијек живиш у БиХ а не негдје у Турској?
Грци су све своје муслимане протјерали у Турску а Срби одлучише да вас задрже у БиХ јер сте наши, "Брат је мио ма које вјере био" итд..?
могли смо вас се ријешити да смо хтјели, но тад је још увијек било других, трећих кољена, једни православни једни муслимани и то су знали.
замисли да имаш брата од стрица и да је Србин а ти муслиман, би л` дозволио да га отјерају?
памтило се то све до `92.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 22:10 
DoDZ- domaca obicna dzukela :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 22:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010, 19:40
Postovi: 178
Lokacija: Šeher Sarajevo
Za vrijeme osmanske vladavine i nije moglo biti rata izmedju Srba i Bosnjaka kada je bila osmanska vladavina svi su bili u jednoj drzavi ali je bila stalna netrpeljivost, a rodjaci se bas tako ne bi trebali ponasatti...
Za vrijeme vladavine kralja Aleksandra kakav je bio polozaj muslimana? nikakav
da ne govorimo prije dolaska osmanlija koliko puta su Srbi izdali Bosnu zbog njene hereze ali tada nije bilo muslimana pa necemo...
Sta govori izjava Mladica ja mislim nisam siguran, kada je dosao do Srebrenice, sada cemo da se osvetimo Turcima...sta Srebrenica ima sa Turskom
licno sam prilikom putovanja u Tursku bio u muzeju koji je podignut da velica borbu protiv Srba, i napravljena ploca na kojoj se zahvaljuju Bosnjacima na ucescu u tom ratu...
a ja mislim da se rodjaci ne bi trebali tako ponasati
opet ponavljam nemoj se naci uvrijedjen

_________________
"Molimo te Gospodaru da tuga bude nada, da osveta bude pravda, da majcina suza bude molitva, da se više nikom i nikada, ne ponovi Srebrenica. Amin..." ;(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 22:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
е пази сад, као што ваша историја тврди да су срби били повлаштени у код османлија тако и наша каже да муслиманима није ништа недостајало у краљевини СХС.
а хајмо сад погледат реалне чињенице.
дакле, код османлија имамо, данак у крви, плаћање пореза, набијање на колац, ћеле кулу, спаљивање моштију српског свеца и још милион негативних радњи, да сад не набрајам.
на шта се конкретно жале муслимани код краља Александра?
хајде погледај период кад је БиХ била протекторат АУ, прије уједињења како су размишљали муслимански великани тог времена?
јеси чуо за младу босну?
знаш ли за шта су се они борили и ко је све био у њеним редовима?
причао си о Принципу на теми о њему, да ли знаш да је у атентату и самој организацији учествовао и добар број муслимана?
ено имаш тему о Босанског вили, прочитај мало шта су писали муслимани, какве текстове и какве пјесме.
пуна су им уста Косова и српства.

реци ми, је л читаш ћирилицу или преводиш себи на неком сајту?
знаш шта је рекао меша селимовић о ћирилици?

Citiraj:
``Наметнуто нам је како да мислимо, кога да слушамо, шта да једемо, кога да волимо... Је ли то та слобода човјека коју толико пропагирају? Нисмо ни свјесни колико нашим расуђивањем манипулишу (између осталог) и медији који су у рукама богатих и моћних. Ријека са запада је донијела отпад на наше обале. Трује нашу традицију, обичаје, језик, културу. Ако нам разболи главна упоришта, попут светосавља, фолклора, ћирилице, лако нама може манипулисати. Ми, мали, треба да будемо под економском, политичком, војном силом великих. Да ли је то `нови свјетски поредак`? Толико `хваљена` глобализација?``

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 22:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
samir825 je napisao:
sta Srebrenica ima sa Turskom

Nema Srebrenica, ali Srbi muslimane zovu turcima oduvijek i to je tako, čak su i sami muslimani prije kad bi se zaklinjali govorili 'turske mi vjere' i sl., a vidimo i ko su kad se igraju utakmice, sjetimo se Hrvatske protiv Turske ili novi pazar kad igra Srbija protiv Turske, dakle, svak navija za svoje, Srbi za Srbe, Hrvati za Hrvate, a muslimani za Turke 8)

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2011, 16:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010, 19:40
Postovi: 178
Lokacija: Šeher Sarajevo
Prvo naravno da citam cirilicu, doduse malo slabije zezaju me ova č,ć,đ,dž ali citam, neznam sta je Mesa rekao za cirilicu :) ali za mene je cirilica i moje pismo, napravljeno je za sve Slavene, a i bogatstvo je kada neka drzava ima dva pisma..
sto se tice mlade Bosne znam i cuo sam, a kada mislis da je bilo msulimana sigurno mislis na Muhameda Mehmedbasica, a on je bio samo da znas Srbin islamske vjere ;)
uredu slazem se sa tobom da je bilo tesko Srbima u osmanskoj carevini, cak i teze nego muslimanima u Jugoslovenskoj ali jel to znaci da sad muslimani trebaju biti manje vrijedni jer su presli na islamm da zastite sebe i svoju porodicu??
vec sam rekao svaka cast vasim precima sto su ocuvali svoju vjeru, ali sjeti se i da su je izdali i oni kada su prije bili Slaveni, pa su morali primiti krscanstvo (nasilnim putem) jel da?
a old fashion man, drugo je ti sto smatras sta sam ja ali ako ja kazem da sam Tunguz, molim te smatraj i ti da sam tunguz nemoj mi nabijati na nos nesto sto nisam i jos mi zbog toga pobiti sve sto imam(ne okrivljujem Srbe, govorim generalno)
Molim te ali iskreno da ne zoves mene muslimanom, ili da govoris muslimani navijaju za nekog, ja sma Bosnjak, zamisli da ja tebe zovem pravoslavac, onda bi ti bio Bosanski pravoslavac a to ti nesto ne volis, necu da se govori muslimani govore muslimanskim jezikom, mi smo Bosnjaci, govorimo Bosanskim jezikom jer medju Bosnjacima ima i Srba, a da znas Bosanci imaju svoju rep tako da Bosnjaci navijaju za rep BIH...
a sto se tice tog da ste nas smatrali Turcima, bas zbog toga se ovo i desilo, ne moze se nista turcima hajmo bosnjacima...
a na to cu ti ispricati jednu salu koja se prica po Sarajevu ali je vrlo realna i oslikava situaciju...
kaze jedan covjek koji se zove Muhamed, kada su ga pitali kako se zoves..."prije rata sam se zvao Hamo, ali sad iz inata se zovem Muhmmmmmmmed...." nadam se da ces shvatiti o cemu se radi ;)

_________________
"Molimo te Gospodaru da tuga bude nada, da osveta bude pravda, da majcina suza bude molitva, da se više nikom i nikada, ne ponovi Srebrenica. Amin..." ;(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2011, 18:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
ето, сад знаш за Мешу.
Ћирилица је писмо које користе искључиво православни Славени, ни једни други.
није Мухамед био једини муслиман у Младој Босни, било их је још.. вјероватно студираш у СА, зађи до архива па погледај.
да, били су Срби исламске вјере, мене занима гдје они нестадоше?
муслиманима по уједињењу није фалило ама баш ништа.. дијелили су свакодневницу са Србима у БиХ (иако су тад и они били Срби је л`).
насилним путем се ширило католичко хришћанство, они су водили крсташке ратове и убијали ширећи "Божију ријеч".
што се тиче православља, оно је у српском народу прихваћено без крвопролића али је уз њега одржана и наша стара вјера.
тако су Срби једини православци који имају крсну славу и практикују МНОГО обичаја из старе многобожачке славенске вјере које су спојили са хришћанством.
тако исто и неки муслимани дан данас славе своје крсне славе и неријетко се дешавало и да они који су то заборавии негдје на тавану нађу православну икону.

кажеш да не волиш да те зову муслиманом..
ја знам много муслимана који не воле да их се зове бошњаком.. или босанац или муслиман.

Реалност је да су у прошлости сви виђенији муслимани у БиХ себе сматрали Србима.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2011, 10:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2010, 10:38
Postovi: 105
АЛЕКСАНДАР je napisao:
тако исто и неки муслимани дан данас славе своје крсне славе и неријетко се дешавало и да они који су то заборавии негдје на тавану нађу православну икону.
Реалност је да су у прошлости сви виђенији муслимани у БиХ себе сматрали Србима.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Otpili malo majka mu staraaaa :lol: :lol:

Toliko si prezaćero da si i Dobricu Ćosića prevazišao u laganju!! :lol: :lol:

_________________
Poljeeeem see širiiii miris ljiljaaanaaaa,,,,


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs