banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 08:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jun 2008, 16:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
DJ-TC je napisao:
Boffa, Giuseppe, Povijest Sovjetskog saveza, I, Otokar Keršovani, Opatija 1985.
Voline, The Unknown Revolution, Black Rose Books, Montréal – New York, 1990.
Deutscher, Isaac, Naoružani prorok: Biografija Lava Davidoviča Bronštajna Trockog, Sveučilišna naklada Liber, Zagreb 1975.
Deutscher, Isaac, Staljin: politička biografija, Globus, Zagreb 1977.
Fischer, Louis, Lenjinov život, I-II, Globus, Zagreb 1985.
Trotsky, Leon, My Life, New York 1930, [marx.org], (pdf transkript, 2000.)
Avrich, Paul, The Anarchists in the Russian Revolution, Russian Review, XXVI, broj IV (oktobar 1967), str. 341-350, [libcom.org]
Berkman, Alexander, The Bolshevik Myth, Boni and Liveright, New York 1925, [anarchyisorder.org]
Brinton, Maurice, Bolsheviks and Workers’ Control: The State and Counter-revolution, Solidarity, London 1970, [libcom.org]
Getzler, Israel, Kronstadt 1917-1921: The Fate of Soviet Democracy, Cambridge University Press, 1983.
Jones, Rod M., The Experience of the Factory Committees in the Russian Revolution, Solidarity, London (bez godine), [prole.info]
Maximoff, G.P., Guillotine at Work, I-II, Cienfuegos Press, Orkney 1979.
Maximoff, G.P., Syndicalists in the Russian Revolution, Direct Action Pamphlets, broj XI, London (bez godine), [dwardmac.pitzer.edu/Anarchist_Archives]
Carr, Edward H., Ruska revolucija od Lenjina do Staljina (1917–1929), Globus, Zagreb 1984.
Lenjin, Vladimir Iljič, Dela, Beograd 1976. (ne sve, naravno)
Goldman, Emma, Living my Life, više izdanja, [olymedia.mahost.org], (pdf transkript)
Avrich, Paul, Kronstadt 1921, Princeton University Press, 1971.
Legit, Džordž, Čeka: Lenjinova politička policija, Rad, Beograd 1988.
Kollontai, Alexandra, Workers’ Opposition, Solidarity, Bromley 1961, [marx.org]
Trocki, Lav, Izdana revolucija, Otokar Keršovani, Opatija 1973.

Kad završiš sve da napišeš referat od 8 do 10 strana.


O, majko mila. :D Letimican pogled na imena autora sasvim je dovoljan.

Ja tebi preporucujem samo OVO. Da dobro pogledas i zapamtis.

Citiraj:

Timotic je napisao:
Ajde, crve(ni), smiri se. Nisam ja kriv sto ti se ljudi smiju.


Oh, uh! :lol: Očekivao sam makar pokušaj, makar nešto, da ne ispadneš totalna budala. No...


Pa, sad...ko je budala i ko propagira nazadne ideologije nek prosude ostali. ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2008, 16:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
Timotic je napisao:
O, majko mila. :D Letimican pogled na imena autora sasvim je dovoljan.


Još jedan jeftin trik. Kao ... zna o čemu se radi. On je "upoznat". :roll: Jadno. Tvoja majka ti sad ne može pomoći.

Pali ste kolega. :fist:

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2008, 17:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
DJ-TC je napisao:
Timotic je napisao:
O, majko mila. :D Letimican pogled na imena autora sasvim je dovoljan.


Još jedan jeftin trik. Kao ... zna o čemu se radi. On je "upoznat". :roll: Jadno. Tvoja majka ti sad ne može pomoći.

Pali ste kolega. :fist:


Neko ko prepocujuje i poziva se na literaturu propalih zlocinaca, komunjara i anarhista smatra se kompetentnim da mene "obara"...heh...

A, ne primjecujem da nesto vrvis od znanja. Osim kopiranja literature sa crvenih sajtova, i kokodakanja napamet naucenih sazetaka "Marksovog tumora" preuzetih sa istih, nisi se bas pokazao... :)


Nego, reci ti nama kako teku planovi za novu revoluciju? Koliko vas ima? Jeste l' presli magicnih 10 clanova? Jeste li vec bacili oko na kuce iz kojih cete da izbacite porodice vladajuce klase i uselite se sa svojim radnickim? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2008, 17:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
Timotic je napisao:
A, ne primjecujem da nesto vrvis od znanja.


Nije na tebi da primjećuješ to. Prvo primjeti kako ti sam vrviš od neznanja i gluposti; tek onda ćemo dalje.

Timotic je napisao:
Osim kopiranja literature sa crvenih sajtova, i kokodakanja napamet naucenih sazetaka "Marksovog tumora" preuzetih sa istih, nisi se bas pokazao... :)


Hoćeš reći da gore navedena literatura - i to ova, sitna i osnovna - nije čitana od korica do korica s moje strane? :lol: Još jedan jeftin trik. Ti nisi uopšte u stanju da se raspravljaš na bilo koju temu, pa imaš potrebu za silnim poštapalicama, uvredama i upadicama, koje samo pokazuju koliki si raspad. Uz to pokušavaš konstatovati kako sam ovo gore "kopirao". Jadno.

Uostalom, u čemu se to čovjek ima pokazati? Ovo je forum, ti si debil; zaista, nema potrebe, mislim da sam pokazao ono što sam htio. :D

Nema smisla dalje gubiti vrijeme.

Timotic je napisao:
Nego, reci ti nama kako teku planovi za novu revoluciju? Koliko vas ima? Jeste l' presli magicnih 10 clanova? Jeste li vec bacili oko na kuce iz kojih cete da izbacite porodice vladajuce klase i uselite se sa svojim radnickim?


Sve ide po planu.

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2008, 18:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
DJ-TC je napisao:

Nije na tebi da primjećuješ to. Prvo primjeti kako ti sam vrviš od neznanja i gluposti; tek onda ćemo dalje.


Zasto uvijek idiot ima potrebu da se osvrce na tudje znanje ili inteligenciju?

Citiraj:
Hoćeš reći da gore navedena literatura - i to ova, sitna i osnovna - nije čitana od korica do korica s moje strane? :lol:


Crve, nije pitanje da li si ti navedenu literaturu procitao, nego da li si iz nje sta naucio. Koga briga sta jedan anarhista ili komunista ima da kaze, osim drugog glupljeg anarhiste ili komuniste?
I, koliko glup treba biti da vjerujes da si, citajuci ta sranja, mudriji i pametniji?

Citiraj:
Uostalom, u čemu se to čovjek ima pokazati? Ovo je forum, ti si debil; zaista, nema potrebe, mislim da sam pokazao ono što sam htio. :D

Nema smisla dalje gubiti vrijeme.


Pa, ja inace i nemam naviku da se s crvenima upustam u diskusiju, jer vi niste sposobni za diskusiju. Sa vama treba onako kako samo znate i razumijete - motkama i preko nisana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2008, 18:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
Ti si...

Citiraj:
Crve, nije pitanje da li si ti navedenu literaturu procitao, nego da li si iz nje sta naucio. Koga briga sta jedan anarhista ili komunista ima da kaze, osim drugog glupljeg anarhiste ili komuniste? I, koliko glup treba biti da vjerujes da si, citajuci ta sranja, mudriji i pametniji?


...toliko iznerviran...

Citiraj:
Zasto uvijek idiot ima potrebu da se osvrce na tudje znanje ili inteligenciju?


...pa uvredama pratiš liniju onoga što si i sam napao, izbezumljen, zaboravljajući šta si napisao 10 sekundi ranije. Jadnički.

Citiraj:
Sa vama treba onako kako samo znate i razumijete - motkama i preko nisana.


Motkama i preko nišana? 8) Sjajno! Ti se jednostavno slivaš niz ovaj thread po najprostijem klišeu: liberalni lakej fašizma koji, ostavši bez linije, bez argumenata, gubi živce i prijeti ubijanjem.

Cheery oh, good show! :lol:

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2008, 18:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
DJ-TC je napisao:
Ti si...

Citiraj:
Crve, nije pitanje da li si ti navedenu literaturu procitao, nego da li si iz nje sta naucio. Koga briga sta jedan anarhista ili komunista ima da kaze, osim drugog glupljeg anarhiste ili komuniste? I, koliko glup treba biti da vjerujes da si, citajuci ta sranja, mudriji i pametniji?


...toliko iznerviran...

Citiraj:
Zasto uvijek idiot ima potrebu da se osvrce na tudje znanje ili inteligenciju?


...pa uvredama pratiš liniju onoga što si i sam napao, izbezumljen, zaboravljajući šta si napisao 10 sekundi ranije. Jadnički.

Citiraj:
Sa vama treba onako kako samo znate i razumijete - motkama i preko nisana.


Motkama i preko nišana? 8) Sjajno! Ti se jednostavno slivaš niz ovaj thread po najprostijem klišeu: liberalni lakej fašizma koji, ostavši bez linije, bez argumenata, gubi živce i prijeti ubijanjem.

Cheery oh, good show! :lol:


Tebi kontalica bas ne funkcionise? Zablokirala od silnih pseudofilozofskih spisa? :)
O kakvim argumentima govoris, covjece? Koji argument si ti iznio na citavoj temi? U klasicnom komunjarskom maniru kokodaces "za radnike...kokokokoda...protiv vladajucih klasa...kokokokoda...smrt fasizmu...kokokokoda..." I cim ti se neko javi i kaze da kenjas, ti po oprobanom receptu arlauces:"Fasista!" :lol:

U startu te uvrijedilo to sto sam rekao da je komunizam zlocinacka ideologija.
On to jeste, sto je dokazano bezbroj puta. Ne jednom. SSSR nije jedinstven slucaj. Svaki put kad je doslo do pokusaja uvodjenja komunizma oni su zavrsavani/izvrsavani u krvi. To nije izolovan slucaj, nego pravilo, jer se radi o proizvodu proizaslom iz pomracenog uma isfrustriranog njemackog Jevreja.

Ispuseni ste, pregazeni. Nismo ribe da zaboravimo ono sto je bilo juce, te da se ne sjecamo sta nam je ta vasa alternativa donijela. I ti sad ocekujes da te neko prihvati?


Osvijesti se. Neces dobiti ono sto nisi zasluzio. Ukrasti mozes, ali pazi da te ne uhvate, jer onda ides na robiju, a ne na celo partije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2008, 18:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
:lol: Ovo je naprosto genijalno. Vidim da si se toliko raspizdio, pa ponavljaš jedno te isto, već komentarisano na prethodnim stranama (mislim, kakav SSSR, kakav mašin-bravar, kakav "proizvod" jednog "Jevreja", kakve gluposti). Nervozu neuspješno prikrivaš ubacivanjem " :) " što tvojim postovima samo daje šizofreničan izgled. Taj tvoj pokušaj parafraziranja mene neću ni komentarisati - svako može vidjeti šta je napisano.

Hajde, hajde, neću te više mučiti. Jadan. Opusti se.

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2008, 22:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
DJ-TC je napisao:
:lol: Ovo je naprosto genijalno. Vidim da si se toliko raspizdio, pa ponavljaš jedno te isto, već komentarisano na prethodnim stranama (mislim, kakav SSSR, kakav mašin-bravar, kakav "proizvod" jednog "Jevreja", kakve gluposti). Nervozu neuspješno prikrivaš ubacivanjem " :) " što tvojim postovima samo daje šizofreničan izgled. Taj tvoj pokušaj parafraziranja mene neću ni komentarisati - svako može vidjeti šta je napisano.

Hajde, hajde, neću te više mučiti. Jadan. Opusti se.


To je to? :)

I opet, idiot sa petokrakom u 2008. godini nekom drugom prebacuje "nervozu", "sizofrenican izgled", "glupost", isl. Ma, 'ajde. :)


Da razjasnimo jos nesto:
Vec smo ustanovili, kao sto smo i pretpostavljali, da si ti jos jedan neradnik koji se bori za prava radnika. Nista novo, nista cudno.
Sad nam reci, onako iskreno, jesi li ikad imao curu ili je ljevicarska pseudofilozofija jedina ljubav u tvom zivotu? :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 00:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
Ti si izgleda toliko jadan i raspadnut lik da je pitanje "Da li si imao curu?" za tebe nešto provokativno, i sigurno ti se čini kao da si mi "spustio". Naravno, niti sam neradnik (samo nezaposlen) niti nejeban.

No, nije to ono za šta bi se trebao brinuti. Ništa nisi povezao, ništa nisi shvatio; to je tvoja muka.

Budi pozdravljen.

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 00:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
DJ-TC je napisao:
Ti si izgleda toliko jadan i raspadnut lik da je pitanje "Da li si imao curu?" za tebe nešto provokativno, i sigurno ti se čini kao da si mi "spustio". Naravno, niti sam neradnik (samo nezaposlen) niti nejeban.

No, nije to ono za šta bi se trebao brinuti. Ništa nisi povezao, ništa nisi shvatio; to je tvoja muka.

Budi pozdravljen.


Tako je. Pozdrav i tebi tradicionalnim - Smrt fasizmu sloboda narodu! Hasta la victoria siempre!

:)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2008, 23:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Citiraj:
Slobodni rad: onaj ko radi učestvuje u donošenju odluka o svemu što ga se tiče, o preduzeću u kome radi, o zajednici u kojoj živi, kroz sisteme direktno-demokratskog prenošenja odluka. Dakle, samoupravljanje.


Чек да размислим...Самоуправљање.Јле то онај систем који је требао да буде уведен у ФНРЈ па је пропао? Значи, толико је успешан.

Citiraj:
Sarkazam. Suština je ova: pored jednog, tvog traktora, iz tvoje lične svojine, koga ti niko neće dirati, postoje daleko važnije stvari koje pokreću ovo društvo, a to su fabrike sa tonama mašinerije, polja sa stotinama traktora i kombajna (koji ne pripadaju inokosnom seljaku), škole, biblioteke, kafići, restorani, uslužni poduhvati, rudnici, ceste, nuklearne elektrane, itd, koji pripadaju onima - manjini - koji ne rade na njima, ali koji prisvajaju profit iz viška vrijednosti koga stvaraju oni koji rade.


Па нисам сигуран да ми га нико неће дирети,јер ми је позната комунистичка денационализација приватне својине.
Трактор сам навео као пример,али могу да поставим потање и где ћете ви да нађете те фабрике са тонама машинерије?У већини случајева и ту постоје приватни власници.

Citiraj:
To jednostavno nije tačno. Odnosi u sistemu eksploatacije su se drastično mijenjali. Najamni rad koji oplođuje zemljišni kapital se razvija tek ukidanjem feudalnih odnosa, a najamni rad u industrijskom kapitalu podrivanjem esnafskih organičenja i razvojem fabričkog sistema.


Ја сам теби написао да од теорије нема ништа.Само пракса гари,само пракса.

Citiraj:
Baš mi dobro dolazi kad uskačeš sam sebi u oči ovim nepromišljenim komentarima. Prekinut je naglo kada su došle republikanske trupe pod staljinistom Listerom, rasturile kolektive, pobile one koji se nisu pokorili, uljučujući sekretara Savjeta Aragona Hoakima Askasa, i vratile privatno vlasništvo nad zemljom.


Па ово је горе него што сам мислио.Нисам баш упућен у шпански грађански рат,али претпостављао сам да је та територија пала под налетом франкових снага,ал не лези враже ту исту Арагону су уништили комунисти.На крају крајева не може се рећи ни да је била успешна на основу 11 месеци деловања.Процене о успешности једног колектива се доносе тек након пар година пословања.Економија брале.

Citiraj:
Trenutno se školujem (da bih mogao tražiti posao), a pored toga sam nezaposlen, kao skoro pola ljudi u ovoj zemlji.


Ја знам доста људи који се школују али ту и тамо нешто раде.
Друга ствар која је јако битна је ова:

Citiraj:
Trenutno se školujem (da bih mogao tražiti posao)

То је јако фино и ја то поздрављам али зар нећеш на тај начин издати своју идеологију?Завршићеш школу(надам се),наћи ћеш посао и почети да радиш за неког капиталисту и мало-помало ућеш потпуно у капиталистички систем и онда сва ова твоја прича више неће имати смисла.
Зар није тако?

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2008, 00:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
urbana_extravaganca je napisao:
Чек да размислим...Самоуправљање.Јле то онај систем који је требао да буде уведен у ФНРЈ па је пропао? Значи, толико је успешан.


Ne. U FNRJ nije uvedeno samoupravljanje, nego njegova karikatura. Ono što je bilo u FNRJ, i to do drugog ustava, je ograničena kontrola radnog kolektiva u okviru preduzeća - koje i dalje funkcioniše u okviru robne proizvodnje i birokratskog planiranja - na njegovo poslovanje i na poslovanje uprave koja ne potpada pod jurisdikciju koletiva. Samoupravljanje, potpuno, je kada radnički savjeti upravljaju čitavim društvom - federacija profesionalnih i proizvodnih radničkih savjeta, kroz lokalnu i industrijsku direktnu demokratiju, vrši samoupravu u svim sferama javnog života, proizvodnje, itd, koja sastavljaju demokratski ekonomski plan, uz prenos odluka putem sistema delegata (smjenjivih u svako doba), itd.

urbana_extravaganca je napisao:
Па нисам сигуран да ми га нико неће дирети,јер ми је позната комунистичка денационализација приватне својине.
Трактор сам навео као пример,али могу да поставим потање и где ћете ви да нађете те фабрике са тонама машинерије?У већини случајева и ту постоје приватни власници.


Da. To je tačno. Radnici i radnice će preuzeti fabrike, mašine, poljoprivredna preduzeća, fakultete, škole, uslužne djelatnosti, transport, sve. Vlasnici više neće biti vlasnici. Mi se ne trudimo ostaviti utisak da to ide mirno (ili "zakonito") - naprotiv.

urbana_extravaganca je napisao:
Citiraj:
To jednostavno nije tačno. Odnosi u sistemu eksploatacije su se drastično mijenjali. Najamni rad koji oplođuje zemljišni kapital se razvija tek ukidanjem feudalnih odnosa, a najamni rad u industrijskom kapitalu podrivanjem esnafskih organičenja i razvojem fabričkog sistema.


Ја сам теби написао да од теорије нема ништа.Само пракса гари,само пракса.


To uopšte nije odgovor na činjenicu koju sam prikazao.

urbana_extravaganca je napisao:
Па ово је горе него што сам мислио.Нисам баш упућен у шпански грађански рат,али претпостављао сам да је та територија пала под налетом франкових снага,ал не лези враже ту исту Арагону су уништили комунисти.На крају крајева не може се рећи ни да је била успешна на основу 11 месеци деловања.Процене о успешности једног колектива се доносе тек након пар година пословања.Економија брале.


I ovo je tek pokušaj odgovora, veoma loš, i "ekonomija brale" je daleko od zadovoljavajućeg. Da je trajalo 15, ti bi rekao "mora šezdeset", itd. Brojke postoje, svjedočenja postoje - pa ti prouči. Ti si pokušao reći kako ne funkcioniše, i to pitanjem u vezi sa svakodnevnim problemima - dakle, da je tu postojala navodna "nemogućnost", ne bi trajalo ni dan - i ne samo to - pa ne bi se ni pokušavalo (ne zaboravi da je bilo potpuno dobrovoljno, u skladu sa egalitarnim težnjama španskih poljoprivrednika), stoga...

Edit: Da, zaboravio sam. Dakle, to što su "komunisti" (tj. staljinisti, PCE i PSUC) bili ti što su rasturili samoupravljanje, nije uopšte čudno. Oni što su težili samoupravljanju i socijalnoj revoluciji bili su da kažem naši (CNT-FAI: anarhosindikalisti) dok su staljinisti bili branioci parlamentarne demokratije, i, shodno spoljnoj politici SSSR, platformskog, parlamentarnog antifašizma - protiv revolucije.

Dakle, uzmi neku knjigu vezanu za istoriju između dva rata.

urbana_extravaganca je napisao:
То је јако фино и ја то поздрављам али зар нећеш на тај начин издати своју идеологију?Завршићеш школу(надам се),наћи ћеш посао и почети да радиш за неког капиталисту и мало-помало ућеш потпуно у капиталистички систем и онда сва ова твоја прича више неће имати смисла. Зар није тако?


Ne. Kakva je to priča?

Čovjek mora da radi. Ali iz toga proizilazi klasna borba.

Nije mi jasno gdje si ti izvukao zaključak da je nerad ključ?

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2008, 20:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:10
Postovi: 248
Какве глупости је овај "Timotic" писао да је то невјероватно. Још нисам све ишчитао.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2008, 21:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
Da, najjače je ovo kada istoričare Fišera, Geclera, i Legita naziva grupom "propalih zločinaca, komunjara i anarhista". A tu su još i Ejvrič i Dojčer čija blaga politička simpatija, istina postojeća i poznata, nije poremetila njihove naučne doprinose: prvi je bio dugogodišnji profesor na Prinstonu, a drugi je pisac najbolje biografije na engleskom jeziku.

Zamisli samo koliki je idiot! Koliko je to smiješno! :lol:

Dakle, druže, samo čitaj dalje! :lol:

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2008, 22:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Citiraj:
Ne. U FNRJ nije uvedeno samoupravljanje, nego njegova karikatura.


А зашто није уведено самоуправљање већ његова карикатура?

Citiraj:
Da. To je tačno. Radnici i radnice će preuzeti fabrike, mašine, poljoprivredna preduzeća, fakultete, škole, uslužne djelatnosti, transport, sve. Vlasnici više neće biti vlasnici. Mi se ne trudimo ostaviti utisak da to ide mirno (ili "zakonito") - naprotiv.


Значи по кратком поступку.И сад ми као треба да кажемо екстра брате.Мислим самом овом чињеницом ви губите све поене.

Citiraj:
I ovo je tek pokušaj odgovora, veoma loš, i "ekonomija brale" je daleko od zadovoljavajućeg. Da je trajalo 15, ti bi rekao "mora šezdeset", itd. Brojke postoje, svjedočenja postoje - pa ti prouči. Ti si pokušao reći kako ne funkcioniše, i to pitanjem u vezi sa svakodnevnim problemima - dakle, da je tu postojala navodna "nemogućnost", ne bi trajalo ni dan - i ne samo to - pa ne bi se ni pokušavalo (ne zaboravi da je bilo potpuno dobrovoljno, u skladu sa egalitarnim težnjama španskih poljoprivrednika), stoga...


СФРЈ је "функсионисала" 45 година.Да ли би ти дао истој пролазну оцену након тих 45 година?Ти као најозбиљнији аргумент наводиш област Арагон у којој је твој систем функционисао читавих 11 месеци.Дај ти мени наведи једну озбиљну земљу(државу) где је тај систем функционисао бар неколико година.

Citiraj:
Ne. Kakva je to priča?

Čovjek mora da radi. Ali iz toga proizilazi klasna borba.

Nije mi jasno gdje si ti izvukao zaključak da je nerad ključ?


Ево како сам извукао закључак.Ти дечко ниси ништа посебно и ново нама овде исписао.Ту твоју причу сам ја чуо већ 1000 пута само кроз различите системе(комунизам,либерализам,демократија итд.) а свакој је једно заједничко.Поборници тих прича су особе попут тебе,којима је све крш,које би да мењају свет а уствари живе паразитски на рачун родитеља.Дечко пљуни у шаке,иди заради неки динар па кад га зарадиш онда пробај да причаш причу о трулом капитализму и новом светском поретку који би ти са својом екипом донео.
Ти сад мени овде пишеш романе о распалим капиталистима и израбљивачима масе,о томе како народ нема а они имају те им се деца на основу тога спрдају по граду у скупим колима а ти ето до факса идеш аутобусом, а ти се уствари не разликујеш од тих истих ни за нијансу јер и сам живиш на грбачи других.То је уствари суштина целе ове приче.Мислим немој да се увредиш али то је чињеница.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2008, 22:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2007, 12:39
Postovi: 998
Пита Херцеговац сина како се снашао у Загребуна студијама, а он каже :

Тата , мало ми је непријатно да само ја на предавања долазим аутом, а сви остали студенти трамвајем.
- Само ти учи, купиће теби тата трамвај, одговори му отац :)

_________________
Nikad Srbin kukavica nije,
smrt ga gleda , on se na nju smije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2008, 23:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
DJ-TC je napisao:
Da, najjače je ovo kada istoričare Fišera, Geclera, i Legita naziva grupom "propalih zločinaca, komunjara i anarhista". A tu su još i Ejvrič i Dojčer čija blaga politička simpatija, istina postojeća i poznata, nije poremetila njihove naučne doprinose: prvi je bio dugogodišnji profesor na Prinstonu, a drugi je pisac najbolje biografije na engleskom jeziku.

Zamisli samo koliki je idiot! Koliko je to smiješno! :lol:

Dakle, druže, samo čitaj dalje! :lol:


Uh, kako me uvrijedi kad sam u ocima crvendaca "idiot", "fasista", isl. :)

A, da u glavi imas gram mozga, bilo bi ti jasno ko s liste tvojih omiljenih autora je zlocinac, ko propala komunjara...

Maximianvs je napisao:
Какве глупости је овај "Timotic" писао да је то невјероватно. Још нисам све ишчитао.


"Iščitavaj" i dalje, možda nešto naučiš.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2008, 23:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
urbana_extravaganca je napisao:
А зашто није уведено самоуправљање већ његова карикатура?


Zato što bi ono značilo kraj birokratske diktature. Karikatura samoupravljanja, dakle organičeno samoupravljanje, uvodi se radi odobroljavanja radništva i podsticaja na veću produktivnost, natjecanje, itd.

urbana_extravaganca je napisao:
Значи по кратком поступку.И сад ми као треба да кажемо екстра брате.Мислим самом овом чињеницом ви губите све поене.


Kod koga?

urbana_extravaganca je napisao:
СФРЈ је "функсионисала" 45 година.Да ли би ти дао истој пролазну оцену након тих 45 година?Ти као најозбиљнији аргумент наводиш област Арагон у којој је твој систем функционисао читавих 11 месеци.Дај ти мени наведи једну озбиљну земљу(државу) где је тај систем функционисао бар неколико година.


U svojoj trci da zaključiš nešto i da argumentuješ, mašiš bit. Izvini, ali feudalizam je trajao skoro dvije hiljade, pa je srušen; naravno, ne zato što je ovo drugo bilo "bolje" uopšteno, nego zato što je bilo bolje onima što su mogli da se nametnu. Jedna klasa ruši drugu, i uspostavlja odnose prema svom nahođenju. Dakle, to što nije bilo (dovoljno) slobodarskog komunizma je zato što kapitalizam nije srušen, makar ne još. Da je njegovo rušenje sadržano u 200 godina klasne borbe, koja oblikuje modernu istoriju, govori sama istorija.

urbana_extravaganca je napisao:
Дечко пљуни у шаке,иди заради неки динар па кад га зарадиш онда пробај да причаш причу о трулом капитализму и новом светском поретку који би ти са својом екипом донео.


Dečko, ja pljujem u ruke i učim, to je ono što moram sad. Isto će biti i kasnije, kada budem radio. Ono što je bitno je ovo: u našoj internacionali 95% su radnici ili nezaposleni radnici (tek ostatak studenti i omladina) - recimo da imaš sreću što se sad raspravljaš samnom (u stvari i nemaš, jer ne prolaziš dobro u ovoj raspravi, ali makar zbog toga što sam student), pa ti se daje za pravo da "argumentuješ" na taj način, ali posmatrajući situaciju uopšte, tvoja priča nema ama baš nikakvog smisla.

Timotic je napisao:
A, da u glavi imas gram mozga, bilo bi ti jasno ko s liste tvojih omiljenih autora je zlocinac, ko propala komunjara...


Glupaku, vrlo dobro znam ko je šta na tom spisku, ali nisam ja rekao "čitaj i vjeruj", nego "čitaj". Istorija se proučava na taj način što se, između ostalog, bavimo i spisima njenih aktera. Nije li to strašno? Moron. :P

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Poslednji put menjao DJ-TC dana 01 Jul 2008, 23:47, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2008, 23:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
GOLI OTOK


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs