banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 05:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Jul 2013, 21:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
jeste lažnjak,tek kasnije sam skontao.A šta će ljudi,sprdaju se sa samim sobom

http://www.pecat.co.rs/category/agencij ... vle-cosic/

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2013, 04:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Mujo Mujic je napisao:
shakal je napisao:
Mujo Mujic je napisao:
Terorist.

Ubio Ferdinanda i gospoju mu.

U istom rangu kao Osama, Basayev, ovaj iz Norveske, i sl. Zbog svojih politickih ciljeva ubio civile.


Zar nije ubio mrskog okupatora Bosne?


Pa u istom rangu kada bih ja, recimo, ne slazem se sa politikom Milorada Dodika i odem roknem mu kcerku i zeta.

Ha ja...


Mujo Mujo...
Dodji sebi covjece..

Ocito da atentat, ubistvo Ferdinanda nije bio teroristicki akt jer nije pripreman i smisljen da se ubiju civili kako bi se uzrokovano strah i nesigurnost. Sto je cilj terora.

Kao sto nisu atentat - ubistvo, Kenedija, Djinjica ili kralja Petra u Marselju teroristicki akti tako nije ni Ferdinandovo ubistvo.
Postavljanje bombe u avione,vozeve,skole,stanbene zgrade i slicno je teroristicki akt.

Ferdinad je bio zvanicni civilni i vojni predstavnik zemlje koja je aneksirala tj okupirala BiH, vec sam rekao jednom prije da nije dosao da obidje sirotista i bolnice vec je dosao da obidje vojne manevre kao komadant i vrhovni inspektor,kad je ubijen bio je u uniformi (to je manje bitno).

Da li bi bio to teroristicki akt recimo da je Josko Molnar uspio ubiti Hitlera kad je Hitler bio 1941 u posjeti Mariboru u Sloveniji. Sigurno da nebi bio. Da ga je ubio i to bi bio atentat.

Ferdinandova zena Sofija nije bila planirana da bude ubijena, slucajem poginula je i ona.
Gavrilo je izrazio zaljenje sto je nju pogodio.

A navoditi primjer Dodikove djece je najmanje glupo i neodgovorno. Sigurno da bi to bio teroristicki akt isto kao sto je Lenjin naredio da se ubiju careva zena i djeca.
Zato ne mjesaj teroristicki akt i atentat.
Znaci Gavrilo ne moze ni po kojim kriterijima da bude terorista.
Isto kao sto to nije ni Alija Alijagic.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2013, 18:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
Za mene pozitivna licnost.
Isp'o je co'ek i izrazio kajanje za ubistvo Sofije, a to sto je ubio Franca, so what?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2013, 19:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Brale001 je napisao:
Ferdinandova zena Sofija nije bila planirana da bude ubijena, slucajem poginula je i ona.
Gavrilo je izrazio zaljenje sto je nju pogodio.

Šta će trudna žena u vojnoj koloni? Došla snajka sa čo'ekom na manevre :roll: bila je na pogrešnom mjestu u pravo vrijeme :iconbiggrin:
Mujo Mujic je napisao:
Austrija XIX stoljeca je vec zasnovana na kapitalistickom poretku, koji je utemeljen na sekularnom zakonu - pa je posljedica toga to da bi vladao nad odredjenom populacijom, naplacivao im porez, i uspostavljao red - ta populacija je morala biti podvrgnuta sekularnim zakonima.

Rudarsko-šumska monarhija da je tako nazovem :iconbiggrin: ....oni su voljeli Bosance svih vjera pa im podarili ustav i skupštinu :roll:
Oni su ustanovili i učvrstili red i poredak da bi mogli da eksploatišu prirodna bogatstva BIH, šta misliš što su ulagali u pruge i transport prema sjeveru monarhije? Zbog turizma da bi Bosanac vidio Prater u Beču? Jašta...a željeznice i njena izgradnja u vlasništvu KuK vojske! pa prvo su banju na Ilidži uzurpirali za svoje vojne i državne predstavnike da lade jajca :)
Mujo Mujic je napisao:
Pa vidis, to je kako mali djokica zamislja razloge "zasto su austrougari napravili izuzetak i nisu protjerali muslimane"

Nisu jok, ma gdje bi oni....gdje im je bilo od koristi itekako su čistili odreda što muslimane što ostale. Pri ulasku u BIH 1878, u BL su napravili pravu pustoš u gradu pomlatili što su stigli pa tek onda zaveli red i mir.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2013, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Da li je ubiti covjeka dobro ili zlo? :roll:
Naravno da je zlo, znaci onaj koji to pocini je zlocinac!

Onda bi svaki vojnik bio zlocinac. Onda bi sve vojske bile sastavljene od ljudi koji su zlocinci tj. vojnici jel ce ubijat ljude!
E sad ce neko reci nije vojnik zlocinac ako se brani pa u tome u samoodbrani ubije nekog!

Dobro pitat ce dalje neko drugi a ima li veze gdje se brani, jel se brani od mene ako sam ja napadac kod svoje kuce ili se brani od mene u mojoj kuci?

A moze li on da se brani u mojoj kuci od mene prije nego ga ja napadnem, jer zna da cu ga ja napast, pa eto da me konkne prije toga jer su moje namjere necasne i podmukle tj. da ga napadnem u svojoj kuci.
.
Pa covjece…ocemo li ovako do jutra….. :roll: :roll: :roll:

Bilo ko postavlja pitanje djela Gavrila Principa kao da li je to eticki ili moralno opravdano ne poznaje istoriju i osnovne moralne principe ili se bavi segmentovanjem i selektivnim pristupom ovom pitanju.

Sve monarhisticke drzave i vladavine su militantne u svojoj biti. Rat je njihov zanat a pljacka i bogacenje ciljevi.
Naj bolji primjeri su Habzburgovci, Engleska, Spanija..i mnogi drugi kroz istoriju.

Dok postoje ili boje reci dok su postojale takve vladavine mir nije bio siguran ni jedan jedini dan.
Sta je istorija svih monarhistickih vladavina nista drugo do odvratna slika ljudskog siromastva, terora, bijede i nekoliko godina slucajnog predaha da prikupe silnici dah.

Kad im dosadi rata, kad se umore od masakrijanja naroda, sjedu malo da predahnu i nazovu to mirom.
Ko god planirao covjekov zivot sigurno ga nije zelio smjestit u takve uslove….

Habzburgovci, nisu nista drugaciji bili od svih ostali nema izuzuzetka.

U tom svijetlu treba gledat i djelo Principa…nije on napao samo Ferdinada.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2013, 11:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Nikad nisam opravdavao ubistvo, bilo kakve vrste, ali tad je to vjerovatno jedini nacin bio.
A to da je Gavrilo kriv za prvi svjetski rat, je komedija dostojna velikih scena. To moze proci samo u Austriji i kod nekih pacenika u Srednjoj Bosni.
Pogotovo mi je draga prica da je on bio srpski nacionalista, preteca cetnika fakticki. Po toj prici, njega je interesovali da Bosna padne pod kraljevu vlast, koja bi ovdje ugnjetavala sve ne-Srbe navodno.
To Dobre Bosnje danas ne opravdavaju, iako nije istina.
Na sudjenju je izjavio da je jugoslovenski nacionalista i da mu je jedino bitno da se oslobodimo Austrije. Nije mu bitno koji ce oblik drzave biti, ali mora biti nezavisan od Austrije.

A danas ga proglasavaju teroristom, direktnim krivcem za prvi i drugi svjetski rat, srpskog zlog cetnika i sta sve ne.
Sramota.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2013, 14:41 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
A danas ga proglasavaju teroristom, direktnim krivcem za prvi i drugi svjetski rat, srpskog zlog cetnika i sta sve ne.
Sramota.




Trebaju mu još prikačiti privatizaciju i Vukelića,pa da sve riješe 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2013, 14:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Heroj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2013, 17:07 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2013, 22:28
Postovi: 21
Definitivno heroj.

Oni koji blate njegov lik bi trebali da znaju da je u Mladoj Bosni bilo i muslimana.

_________________
Est enim proprium stultitiae aliorum vitia cernere, oblivisci suorum.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2013, 18:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Ne, Gavro nije bio terorista, da li je on kriv za izbijanje rata ? Naravno da nije, AU bi napala Srbiju i bez toga . Da li je potrebno još nešto elaborirati onima koji čitaju samo novine ? Očito, ali ja nisam taj, neka se prihvate knjige.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2013, 20:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Kad je Gavrilo poslao Ferdinanda Bogu na istinu, Srbija je dobila od rudarsko-šumske monarhije ultimatum da njeni organi vrše istragu i hapšenja krivaca po Srbiji ili će biti rata, niko normalan u to vrijeme ne bi na takvo nešto pristao i počela je istorija. Danas na takve zahtjeve Srbi objeručke pristaju pa im razni škutori prave reda po zemlji a oni im zdušno pomažu :angry3: Koji istorijski paradoks prije sto godina smo se na takav zahtjev naguzili da nas poljube južno od leđa, a danas se naguzimo da ga primimo sa uživanjem.... :violent1:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2013, 20:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Devetnaesti vijek je bio vijek nacija,dvadeseti je bio ideologija,ovaj dvadesetprvi je vijek strategija,naravoučenije:uvjek kasnimo jedan vijek.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2013, 20:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
А иначе је Аустроугарски амбасадор у БГ имао инструкције да било какав одговор Србије прогласи за неприхватљив, тако да... Људи су хтјели рат и добили га. Класичан примјер моје тврдње да је за рат довољно једно, а не двоје, како се иначе прича.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2013, 20:34 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2013, 22:28
Postovi: 21
Rat bi izbio i da nije bilo atentata, samo bi povod bio neki drugi.

_________________
Est enim proprium stultitiae aliorum vitia cernere, oblivisci suorum.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2013, 20:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Апсолутно, Аустроугари су хтјели рат и то је то.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2013, 20:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Otkako smo im mahnuli srednjakom za vrijeme Carinskog rata, zemlja svinjara jednoj carevini jel :thebirdman: :iconbiggrin: , samo su čekali mig pa da opletu po nama....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2013, 00:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
spijo je napisao:
Devetnaesti vijek je bio vijek nacija,dvadeseti je bio ideologija,ovaj dvadesetprvi je vijek strategija,naravoučenije:uvjek kasnimo jedan vijek.


Istinito i porazavajuce.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 16:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2012, 09:20
Postovi: 241
Lokacija: Banja Luka
Odisey je napisao:
Rat bi izbio i da nije bilo atentata, samo bi povod bio neki drugi.


Jest', ubistvo kancelara Franca Ferdinanda u Sarajevu je to samo ubrzalo ako ćeš iskreno, Austrija je planirala taj rat mnogo prije ubistva Franca, kao i u drugom, želja njihova je bila da prodru na istok i tako zauzmu Rusiju.

Ljudi koji su tada živjeli u Bosni su bili potlačeni, život je bio gori nego danas. Oni na visokim funkcijama su živjeli lagodno dok ovi ostali su bili pravi robovi, sve što se iskopavalo iz rudnika je otišlo direktno u Austriju i pomoću tih resursa se gradio Beč i mnogi gradovi slični njemu. Tako da je ono što je uradio je opravdano, kada bi danas pitali njegovog savremenika šta misli o tom događaju vjerujem da ih bi većina podržavala to isto. Da je život išta valjao pod okupacijom Austro-Ugarske misliš da bi Gavrilo počinio atentat ?

_________________
Slika
“Do not compare yourself to others. If you do so, you are insulting yourself.”
“If you want to shine like sun first you have to burn like it.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 16:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Čak je i Biljana Srbljanović izjavila da je tad živjela , sigurno bi bila član Mlade Bosne.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2013, 15:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
http://srbin.info/2013/11/princip-pucao-i-u-hitlera/

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs