banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 12:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Apr 2006, 11:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2004, 10:48
Postovi: 761
Evo divnog teksta iz kog se vidi, kako je nastala novokomponovana srpska nacija, posto su stari izvorni Srbi pocisceni od Osmanlija i preselili se u danasnju Vojvodinu.

Čisto i jasno se vidi da današnji Srbi nemaju veze sa srednjevjekovnim Srbima vec da su samo uzeli njihovo ime.

Zasto srpski istoricari ne kazu svom narodu, da danasnji Srbi nemaju blage veze sa onim Srbima po kojima se zovu i ciju srednjevjekovnu istoriju svojataju ?

Napominjem, da je ovaj tekst pisao jedan srpski istoricar i to vrlo pristrasni!

Posto su razne etnicke grupe naselile "pustahiju zemlju" u danasnjoj uzoj Srbiji, napravljena su dva programa za formiranje nove nacije - "Srba", koji su uzeli ime po srednjevjekovnim Srbljima.

Evo ta dva programa, po kojima je napravljena nova srpska nacija.
SRBI, SVI I SVUDA! i Nacertanije

Ovaj donji tekst sam preuzela sa zestokog velikosrpskog sajta
http://www.srpsko-nasledje.co.yu/sr-l/1 ... le-07.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2006, 11:38 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2006, 14:15 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2006, 11:54
Postovi: 60
Lokacija: Novi Sad,Seher BL,i ostale mahale u BiH
To je Tihiceva podvala :(

_________________
Bok
Dok je druga Tita,bice i Banjaluke . (neko rece `69)
Bosno moja,divna mila ljepa gizdava,u tebi je Banja Luka izvor sevdaha

http://www.geocities.com/Eureka/Park/73 ... is_jus.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2006, 21:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Stvarno dobar i interesantan tekst. Ja vjerujem, da ima jos puno ovakvih tekstova, koji bacaju jedno drugo svjetlo na balkansku proslost, a posebno na proslost Srba.Nije sve onako kako je napisano u politickoj istoriji gotovo svih balkanskih naroda. Hocu reci, da mi gotovo i nemamo istoriju-povjest, nego politicku istotriju-povjest. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Maj 2006, 21:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1825
Lokacija: Vijena
Procitao sam i nigdje nisam primijetio da se govori o potpunom brisanju srpskog elementa iz stare srednjevjekovne Srbije (tacnije Sumadije kao jednog njenog dijela).

I nisu kojekakve grupe naseljavale pustu Sumadiju nego Srbi sa drugih susjednih teritorija: Hercegovine, Kosova, Crne Gore, istocne strane Morave, Makedonije, ali naravno da je tu svakako bilo i ostalih etnickih grupa Vlaha, Cincara i jos uvijek nekih nepriznatih Makedonaca i ovih samozvanih Crnogoraca.
Nije Vuk Karadzic govorio da je Srbin jer mu je Garasanin tako nalagao no radi toga sto jeste bio Srbin sa svijescu da su se njegovi doselili iz Crne Gore.

Cosma ja mislim da ti nemas veze ni o cemu, a najmanje o srpskoj istoriji i svakako da ces me u svojoj ostrascenosti, kao i mnogi ovde proklamovati u Velikosrbina. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2006, 08:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Michigenac je napisao:
Cosma ja mislim da ti nemas veze ni o cemu, a najmanje o srpskoj istoriji...


И онда затрепери ко сијалица када пронађе нешто овакво. Али, од разумијевања ни трага...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2006, 09:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Citiraj:
Nije Vuk Karadzic govorio da je Srbin jer mu je Garasanin tako nalagao no radi toga sto jeste bio Srbin sa svijescu da su se njegovi doselili iz Crne Gore.

Da je imao SVIJEST ne bi onda proglasio "srpskim" i ono gdje se doselio.
Ali vi ste svi ovdje takvi isti.
Dosli odnekud ... eto micelijus zna otkud je .... i onda naravno ... gdje je srpska noga ...

E do q*rca i svijest.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: .....
PostPoslato: 18 Maj 2006, 09:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Pretpostavljam da cemo sad dobiti tumacenje da smo svi mi,Srbi iz Republike Srpske,ustvari muslimani,samo to jos ne znamo..Tj,na ovim prostorima nikad nije ni bilo Srba,sve sami muslimani,i dolaskom hordi Osmanlijskog carstva,nije se desavao proces prelaska iz hriscanstva u islam zarad par povlastica,nego obratno...Vec nam je prezentirana teorija da muslimani sa prostora BiH nisu izdajice,poturceni Srbi,sad cekamo gore navedeno..Onda na red dolaze partrijarh Pavle i Papa,koji su ustvari prikriveni muslimani,i svih 6 milijardi stanovnika ove planete su ustvari muslimani...I sam Bog,naravno :D

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2006, 10:06 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Insallah ...

:lol:

Mani se suplje muskich.
Na takvim "argumentima" vi i gradite danasnju i sutrasnju politiku.
Pa nebeski narode .... krojite vi svoju sudbinu i prekrajajte svoju istoriju a nasu (Historiju) ostavite nama.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ....
PostPoslato: 18 Maj 2006, 10:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
I vasa i nasa istorija je zapisana u knjigama,normalnih i priznatih ljudi,a ne nekih polu-hodza polu-hadzija,cetnika i ustasa...Ko je isao u osnovnu i srednju skolu za vrijeme bivse YU,zna sta je pisalo u tadasnjim knjigama istorije..Ko ne zeli da se sjeca,to je vec njegov problem,ne bi bilo prvi put da pojedinci,ili grupe preko noci mijenjaju sopstvenu kulturu i istoriju..

Ezan,sto se tice Historije,mora da ste i prije rata,ti,tvoja raja,familija i bliznji koristili doticnu imenicu,umjesto "Istorija"?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2006, 10:15 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Citiraj:
Ezan,sto se tice Historije,mora da ste i prije rata,ti,tvoja raja,familija i bliznji koristili doticnu imenicu,umjesto "Istorija"?

Bice da je tako.

Ako se ti drzis onog naucenog u osnovnoj skoli za vrijeme Tite .... onda druze, zao mi je sto te moram razocarati, bi morao malo (malo vise) da nadopunis svoje znanje.
Mi je se sjecamo i upravo zato i diskutujemo ovdje.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ....
PostPoslato: 18 Maj 2006, 10:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Znaci,minimum 70% muslimana,Bosnjaka ili kako vec,je prije rata,i tako godinama godinama unazad,koristilo Historija umjesto Istorija?
Opcina umjesto Opstina,itd?..Zanimljivo..Ja prvi put cujem za tu tvrdnju,a nemam problema sa pamcenjem..

Sto se tice knjiga istorije za vrijeme bivse YU,nadam se da ces biti toliko ljubazan,sta to u tim knjigama stoji,a da ja,i ostali Srbi sa ovog foruma negiramo? Ne mora nista opsirno,u par teza,2 recenice su sasvim dovoljne.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2006, 10:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
:lol: sta je cudno sto se koristilo opcina ...
Nije ti cudno sto znamo i cirilicu ....
(nemoj da ispadne da sam ja rekao da je 70% koristilo - to si TI rekao. Ja kazem za sebe)

Citiraj:
Sto se tice knjiga istorije za vrijeme bivse YU,nadam se da ces biti toliko ljubazan,sta to u tim knjigama stoji,a da ja,i ostali Srbi sa ovog foruma negiramo?

:lol: , mozda je bas to i problem.
Naravno, negirate da su cetnici bili sljam ... ali to nema veze sad.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ....
PostPoslato: 18 Maj 2006, 10:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Da preformulisem pitanje : Da li je,po tvojoj licnoj procjeni,vecina ili manjina muslimana prije rata koristila izraze Historija,Opcina,Veleposlanstvo,itd...? Znas tacno na kakve i koje izraze ciljam..Znaci,tvoja licna procjena,i da li se taj postotak povecao,smanjio,ili ostao isti u odnosu na prijeratni period?

Sto se tice cetnika,ovde njih apsolutno niko ne spominje,nema potrebe da uplices skroz trecu temu,ja ih nisam ni spomenuo..Znaci,pitanje jos jednom,koje teze iz knjiga istorije za vrijeme bivse YU,mi Srbi negiramo? Nemoj sad molim te nesto 13-o spomenuti,radi se o istoriji naroda,narodnosti ,nacionalnosti,vjera na tlu danasnje BIH,bez ikakvih ratnih implikacija?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2006, 10:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Pricao je kako je ko htio ... dakle .... mozda se u Bihacu koristilo vise opcina ... u Banjaluci opstina ... iz zna se kojih razloga.
Ono Historija, je namjerno naglaseno da ti kazem ti o svojoj Istoriji ja io svojoj Historiji - jer su nam vidjenja suprotna i ne pricamo i ostoj stvari.
Jasnije malo.
Ja i vecina nas govorimo i pisemo i danas kao sto smo to radili prije 20 - 30 .... godina.

Citiraj:
Znaci,pitanje jos jednom,koje teze iz knjiga istorije za vrijeme bivse YU,mi Srbi negiramo?

Pa negirate ... Bosnjake, pa Crnogorce pa i Makedonce kao narod.
Pa njihove jezike ....
Pa, su za vas svi Muslimani bili samo u handzar diviziji ...
Pa ....

Sta bi vise.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: 18 Maj 2006, 10:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ja nikad prije rata nisam cuo muslimana da kaze npr,Historija..Ne kazem da toga nije bilo,samo ja nikad cuo nisam,ipak jeste malo cudno..Nabroja ti meni sve,osim onogo oko cega se najvise vodi diskusija na ovom forumu..Nista mi ne rece,sta je pisalo u tim knjigama u vezi muslimana na ovim prostorima? Jesu oni cinili barem polovicu populacije prije dolaska Osmanlija na ove prostore,ili su se pojavili nakon dolaska istih,i zasto se to desilo? Ja znam sta sam ja citao u tim knjigama,ti tvrdis da to nije tako,pa se nadam da cu napokon sad dobiti pravo tumacenje..Pusti Crnogorce i Makedonce,oni nemaju veze sa ovom temom :D

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2006, 10:52 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Citiraj:
Pusti Crnogorce i Makedonce,oni nemaju veze sa ovom temom

U pravu si ovdje su SRBI tema ...
Pusti ti muslimane .... osmanlije ... bosnjake ... oni nemaju veze s ovom temom.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ........
PostPoslato: 18 Maj 2006, 10:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Bolje nemoj nista pisati,ako poslije 5 postova izbjegavas konkretan odgovor..

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2006, 10:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Pa necemo off --- prebaci se na drugu temu. :D

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ........
PostPoslato: 18 Maj 2006, 12:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
MuskoBre je napisao:
Bolje nemoj nista pisati,ako poslije 5 postova izbjegavas konkretan odgovor..


То је самоједна од тактика другова муслимана. Када нешто не знају ћуте као заливени. Сада ће услиједити захово лијепљење километарских текстова, брдо ЕЗАНОВИХ смајлија и исто тако смијешних коментара...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs