banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 12:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: to su srbi!!!
PostPoslato: 23 Mar 2006, 18:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
ТО СУ СРБИ!

(Пастор Фридрих Грисендорф)

(Из проповеди протестантског пастора Фридриха Грисендорфа, одржане маја 1945.г. у селу Евербургу, крај Оснабрика)

''Наша отаџбина је изгубила рат. Победили су Руси, Американци, Енглези. Можда су имали боље оружје, више војника, боље вођство. Али то је, уствари, изразито материјална победа. Ту победу су они однели.

Али овде међу нама, има један народ који је извојевао једну другачију и много лепшу победу - победу душе, победу срца и поштовања, победу мира и хришћанске љубави. То су Срби!

Ми смо их раније само донекле познавали. Али смо исто тако знали шта смо чинили у њиховој отаџбини.

Убијали смо стотине Срба, који су бранили земљу, за једног убијеног нашег војника, који је, иначе, представљао власт окупатора - насилника. Па не само да смо то чинили, него смо благонаклоно гледали како су на Србе тако пуцали са свију страна.

Знали смо да се овде, међу нама, налазили 5.000 официра Срба, који су некад представљали друштвену елиту у својој земљи, и сада су личили на костуре, изнемогли и малаксали од глади.

Знали смо да код Срба тиња веровање: ко се не освети, тај се не посвети!

И ми смо се, заиста плашили освете тих српских мученика. Бојали смо се да ће по нашој капитулацији, радити оно што смо ми њима чинили. Замишљали смо, јасно, ту трагедију и већ видели нашу децу како пливају канализацијом, или се пеку у градској пекари. Замишљали смо убијање наших људи, силовања, рушења и разарања наших домова.

Међутим, како је било?

Кад су пукле заробљеничке жице и када се 5.000 живих српских костура нашло слободно у нашој средини, ти костура су миловали нашу децу, давали им бомбоне. Разговарали су са њима! Срби су, дакле, миловали децу оних који су њихову Отаџбину у црно завили.

Тек сада разумемо зашто је велики песник Гете учио српски језик. Сад тек схватамо зашто је Бизмарку последња реч на самртничкој постељи била '' Србија!''

Та победа Срба је већа и узвишенија од сваке материјалне победе! Такву победу, чини ми се, могли су извојевати и добити само Срби, однеговани у њиховом светосавском духу и јуначким епским песама, које је наш Гете толико волео.

Ова победа ће вековима живети у душама Немаца, а тој победи, и Србима, који су је извојевали, желео сам да посветим ову моју последњу свештеничку проповед.''

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 00:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2005, 23:54
Postovi: 694
Lokacija: Istok B.L.
...najezio sam se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 00:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2005, 23:54
Postovi: 694
Lokacija: Istok B.L.
...u svijetu ne postoji masovna grobnica u kojoj su mosti pobjednicke i porazene vojske, kao sto je to slucaj sa Spomen-kosturnicom u crkvi sv. Dimitrija Velikomucenika u Lazarevcu, gdje su pohranjene kosti 20.000 srpskih 30.000 austrougarskih ratnika, poginulih 1914. godine u cuvenoj Kolubarskoj bici...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 15:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
marcus_aurelius je napisao:
...najezio sam se...


uh .. i ja sam .....

kad cujem ovako nesto zapitam se kako smo uspjeli ovako nisko da panemo ..

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 16:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
brrrr

u beogradu valjda ima spomenik koji su njemci pred izlazak iz bg u drugom svjetskom napravili srpskim vojnicima i tu se svake godine srecu borci jedinica koji su ucestvovali u tim borbama sa obe strane!
zna li neko malo vise o tome? gdje se nalazi spomenik.... ovo sam cuo od nekoga ali samo sturo, tako da neznam detalje.

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2006, 01:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Mora da je Mladicu po osvajanju Srebrenice neku tutnuo ovaj tekst u ruke, pa je i on bosnjackoj djeci dijelio bombone, milovao ih po glavi, a onda im pobio oceve i bracu. Pitam ja tebe Kapo, kako bi se ponasali ti humani oficiri, da su imali mogucnost osvete, da su bilo nahranjeni, dobro naoruzani, da im je pruznena prilika da na tudjem tlu praktikuju svoje tradicionalne zakone "miroljubivosti" poznate jos iz balkanaskih ratova, kada su drugim narodima samo sto nisu pravoslavci odisjecali usi i noseve, o cemu je svojevremeno pisao Dimitrije Tucovic, a o ubistvima da i ne pricam. Ako treba da ti ponovimo tekst, jer brzo zaboravljas..

Vrati se malo na zavrske operacije u Drugom svjestkom ratu, Blajburg, krizni put, o cemu se danas puno pise u Sloveniji, pa izvedi zakljucak, ko je vrsio osvetu. Pa zar se i onaj narodni heroj iz Knina, ime sam mu zaboravio, objesio brcine od 20 cm, nije hvalio kako je svojom rukom pobio na hiljade i hiljade Hrvata.

Pusti ti te price o humanosti, nasa balkanska stvarnost je drukcija. Ona je puna svireposti i nezamislivih grozota. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2006, 05:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
Pusti ti te price o humanosti, nasa balkanska stvarnost je drukcija. Ona je puna svireposti i nezamislivih grozota. Pozdrav Zah

lijepo ti to rece samo ne vidim da to praktikujete. nisam josh sreo ni jedan primjer gdje se vasi zlocini od strane vasih osudjuju! a kad se krene o zlocinima nad srbima tema se obavezno skrece na srebrenicu i zlocine nad muslimanima.

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2006, 08:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
Citiraj:
Pitam ja tebe Kapo, kako bi se ponasali ti humani oficiri, da su imali mogucnost osvete, da su bilo nahranjeni, dobro naoruzani, da im je pruznena prilika da na tudjem tlu praktikuju svoje tradicionalne zakone "miroljubivosti" poznate jos iz balkanaskih ratova, kada su drugim narodima samo sto nisu pravoslavci odisjecali usi i noseve, o cemu je svojevremeno pisao Dimitrije Tucovic, a o ubistvima da i ne pricam. Ako treba da ti ponovimo tekst, jer brzo zaboravljas..

kao prvo hoces da spekulisem sto je veoma glupo. da su zvjerstva cinjena u svim ratovima i od svih naroda tacno je, ali da su srbi sistematski u kasapili druge narode u balkanskim ratovima je laz. da je tako dans ne bi bilo muslimanske glave u sandzaku, makedonije, albaniji, kosovu i crnoj gori. srbija je bila republika s najvecim procentom durgih nacionalnosti u sfrj, a vojvodina je najraznolikija teritorija u cjeloj evropi. srbi da su htjeli mogli su sve to da pociste za vrijeme blakanskih i svjetskih ratova.
Citiraj:
Pitam ja tebe Kapo, kako bi se ponasali ti humani oficiri, da su imali mogucnost osvete, da su bilo nahranjeni, dobro naoruzani, da im je pruznena prilika da na tudjem tlu praktikuju svoje tradicionalne zakone "miroljubivosti" poznate jos iz balkanaskih ratova, kada su drugim narodima samo sto nisu pravoslavci odisjecali usi i noseve, o cemu je svojevremeno pisao Dimitrije Tucovic, a o ubistvima da i ne pricam. Ako treba da ti ponovimo tekst, jer brzo zaboravljas..

srbi nisu bacali madjare pod led, niti su streljali njemacke ucenike, niti su vjesali 100 njemaca za jednog mrtvog srbina. bajburg je zlocin koji se ne treba zaboravit. taj "krizni put" nije bio spontan vec je uradjen sistematski, na zahtjev samog vrha, a svi znamo ko su to bili. tu je i egzodus talijana s njihovih istorijskih teritorija u dalmaciji i istri. opet svi znamo ko je to naredio a i ko je izvrsio.

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2006, 09:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2005, 23:54
Postovi: 694
Lokacija: Istok B.L.
...moj pokojni deda je bio u partizanima od svoje 17-te godine, partizanima se prikljucio poslije ofanzive na Kozaru, a svi dobro znaju da se tamo desio zlocin nezapamcenih razmjera...sitematski je istrebljivano srpsko stanovnistvo, bez obzira na pol i godine...mom djedu su pobijeni otac, stricevi...jedan buraz mu je zaglavio u logoru...ostatak klinaca je maceha uspjela da sloni dok sranje ne prodje...sa partizaznima je prosao sva moguca ratista u tadasnjoj Jugoslaviji...bio je i na Blajburgu...nisam cuo da li je nekog ubio, ali na moje navaljivanje da mi kaze samo je odgovorio, onako ljutito, "mali nemoj me vise ispitivati"...ono sto sam tada cuo od njega, ljudi koji su bjezali nisu bili neduzni civili hrvatske nacionalnosti, kako su svih ovih godina pokusavali da prikazu hrvatski mediji...civila je bilo, ali mali broj...vecinu su cinili ustashe koje su u panici i haosu koji je tada nastao skidali svoje uniforme i oblacili civilnu odjecu u nadi da ce se uspjeti predati saveznicima...ako obratite paznju na broj ljudi koji su zadnjih godina rata, kada su skontali ko ce da odnese pobjedu, prelazili iz domobranskih i ustaskih redova u partizanske, shvaticete da su na Blajburgu stradali oni najokorjeliji..."Krizni put", kako ga nazivaju, je bio ncin da se pokaze tim ljudima kakve su sve zlocine pravili po mjestima naseljenim Srbima...poredjenje puta koji su presli zlocinci da se suoce sa svojim zrtvama i puta koji je Hrist presao od zatvora do Golgote, po mom misljenju je cisto bogohuljenje...treba obratiti paznju, i cudi me kako to niko nije naveo, na mnogo vece zlocine pocinjene od strane partizazna poslije "oslobadjanja" Srbije...samo u Beogradu je sistematski istrijebljena srpska kulturna i intelektualna elita koja se nije slagala sa tadasnjom dominantnom ideologijom...u unutrasnjosti Srbije pobijeni su svi oni za koje je postojala "sumnja" da su bili pripadnici ili simpatizeri Drazinog pokreta...a farsa o nadmocnosti komunisticke vojske poznatija kao "Sremski front" odvukla je u smrt cvijet srpske mladosti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2006, 18:19 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2006, 23:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Nas "uvazeniu moderator" opet LAZE. Laze i samo laze, jer mu laz izgleda urodjena osobina. Vec sam ti postavio pitanje, DA MI PREZENTIRAS MOJ KOMENTAR U KOME SAM OPRAVDAVAO UBISTVO SRPSKOG SVATA. Tada sam ti kazao da ako ga ne prerzentiras, odna si VELIKI, VELIKI LAZOV. Sad mogu da slobodno da kazem da si VELIKI, VELIKI LAZOVCINA, tipican RAVNOGORAC, pa cu te kao Ravnogorca da obradujem, da se okitis znamenjima koja ti pripadaju. Na zalost nisam uspio naci reklamu, ali potrudit cu se, obecavam ti.

Kad sam govorio o nama, kazao sam nama Balkancima, tako da se to odnosi na sve nas, stanovnike Balkana, ali naglasavam, ne podjednako.

Pozdrav ahbabima. Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Mar 2006, 00:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Marcus tvoj komentar sam eto sticajem porilika kasnije procitao. Tacno je to da je presvlacenja bilo, i to se moze smatrati normalnom pojavom, tako se ponasaju svi vojnici svijeta u slicnim situacijama. Nisu samo ustase i domobrani hrlili u petizane kada se znalo ko ce pobijediti. Isto su to radili i cetnici, mozda i u vecem broju u odnosu na ove druge, tako da ne treba potencirati ove a izostaviti one druge, ni u pitanju presvlacenja, ni u pitanju prelaska u partizane, ali ni u pitanju stradanja ljudi po selima i gradovima sirom bivse Yu odmah poslije Drugog svjetskog rata. Obracun sa neistomisljenicima bio je nemilosrdan, a posebno sa onima koji su bili imucniji i obrazovaniji, jer takvi su predstavljali opsanost za one koji su se borili za jednakost.

U narodu je vlado starh, svaki dan ljudi su odvodjeni, zatvarani, cesto i bez razloga, sudjeni na duge kazne cesto i bez dokaza, maltretirani na sve moguce nacine. Tako je u narod usao strah, sto je strah bio veci, vlast je bila jaca i sigurnija u sebe. To je bio onaj ruski sistem vlasti i utjerivanja straha u narod. Prekidom odnosa sa Rusima pocelo je odmrzavanje strah, drustvo se pomalo demokrastiziralo, zemlja se brzo razvijala, ali eho stravicnih desavanja odmah poslije oslobodjenja dugo se cuo medju narodom. Greske su se pomalo ispravljale u sistemu, ali pocinjene grerske u kaznjavanju i ubijanju ljudi nisu mogole biti popravljene.

Jasenovac i krizni put su bili nepotrebni. Za one koji cine zlocine, koji su cinili zlocine postoji sud. Ljude je trebalo suditi, onako kao sto civiulkizirani sude, a ne prepustiti raznim umobolnicima da se izivljavaju nad krivim i neduznim, bilo u logorima ili krizni putevima. Prema tome ne prihvatam tvoju tvrdnju o opravdanosti kriznog puta, kao sto ne prihavatam obrazlozenje onih koji su otvorili logore po Hrvatskoj za Jevreje, Srbe, Cigane i protivnike one vlasti, kao sto ne odobravam istu takvu prasksu cinjenu i u poslednjem ratu.
Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Mar 2006, 07:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
blajburg nije bio osveta, to je bio sistematski isplaniran zlocin. da je toliki broj "domacih izdajnika" uspio da se dokopa zapade evrope toliko brojna dijaspora bi predstavljala veliki problem drugu jozi i uzdrmala bi njegov polozaj.

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2006, 01:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Ima tu istine, ali nije moralno ljude ubijati bez sudjenja. U takvim situacijama stradaju i nevini. Kakvih sve da kazem budala ima u miru, da na ne govorim u ratnim neprilikama. Prepustiti ljude na volju i nervolju tim ludacima nije posteno, jer svi i nisu podjednako krivi. Ljude je trebalo pritvoriti, ispitati, prikupiti dokumentaciju o njihovim nedjelima, i prema odmjerti kaznu. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs