banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Feb 2019, 16:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Procenat podjele BiH je dogovoren 95 godine, kasnije su se teritorije namirile upravo prema tom dogovoru, svu teritoriju do famoznih 49% za RS vratili su Hrvati, Sipovo, Mrkonjic kao najvece gradove, sasvim sam siguran da je to bio dio dogovora Karadzica sa Hr vrhom, kasnije je Milosevic jos jednom u Dejtonu ispao gospodin i Sarajevo dodijelio muslimanima da bi se prikazao kao mirotvorac siroke ruke...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 16:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
Upravo tako. Srbi u RSK nisu mogli ni mrdnuti bez uplitanja iz Beograda i vršljanja raznih DB-ovaca po Baniji , Kordunu, Lici , sj. Dalmaciji...to je takav ološ da mi se zgadi kad ih danas viđam na raznim skupovima krajišnika ili promocijama knjiga.. valjda i dalje špijuniraju , opipavaju puls , ali im je savjest svakao nečista, zato je tu alkohol.

Šta te čudi ? Na skupovima ima meze i kapljice,a u oni u peMziji i dosadno im. :D
Usput uvijek ima znatiželjnih za čut bajku iz prošlosti. :D

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 17:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
danijell je napisao:
Imali svu moguću pomoć SAD i Njemačke. Prekršili koliko primirja i sporazuma prije toga. Nisu ih ni UN rezolucije i UN zaštićene zone sputavale. Spremali se toliko da "riješe" srpsko pitanje... I sada da je neko u RSK skupio muda i prihvatio sporazum, Hrvati bi rekli.. ok. Može. Bez podršek Srbije nije tu bilo pomoći. Srbija u godini kulture i Mira nema alternativu... nije bila baš raspoložena. Ako se ne varam, da li sam negdje pročitao da je i SRJ bila garant zaštićenih zona?
Ali već od pregovora za Z4, gdje se čak i Radovan vrtio u Gracu oktobra 1994. godine. Naredni mjesec pade Kupres... Pa kasnije i Vlašić. Pored Bjelašnice dvije najbitnije stateške tačke u BiH.

Milošević je hrvatima omogućio oluju,tj.pripremio im teren. Ne misli valjda niko ozbiljan da se Martić prejeo janjetine,pa mu se nije dao čitat plan Z4,pa ga zato odbio primit ?
Ovo što si spomeno da je SRJ bila garant zaštićenih zona to je bila među prvima od miloševićevih prevara 1992.
Tad su Babića nagovorili da potpiše da će Krajina bit zaštićena zona pod UN-om,a da SFRJ garantuje Krajini intervenciju u slučaju hrvatskog napada. To je bilo negdje u martu 1992. Samo mjesec dana poslje u aprilu 1992.je proglašena SRJ i to što je Babić potpiso si mogo okačit mačku o rep. SFRJ prestala postojat. Babić je dugo odbio to potpisat valjda svjestan da je SFRJ na izdisaju. Ipak su ga na kraju uspijeli nagovorit.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 17:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pa SRJ je pravni nasljednik SFRJ.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 17:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Jest,ko i hrvatska što se temelji na antifašizmu.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 18:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
danijell je napisao:
Pa SRJ je pravni nasljednik SFRJ.

Само што је морала поново да аплицира у УН...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 20:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kada se to desilo? Znam da je bila priča oko tužbe BiH, da li je SRJ uopšte potpisnik konvencija koje je SFRJ potpisala... Da su morali ponovo u UN da se učlane, onda bi i u sve ostale organizacije morali... Vjerovatno su svi smatrali SRJ nasljednikom ili ne, kako im je odgovaralo.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4290
Krajiški Srbin je napisao:
danijell je napisao:
Imali svu moguću pomoć SAD i Njemačke. Prekršili koliko primirja i sporazuma prije toga. Nisu ih ni UN rezolucije i UN zaštićene zone sputavale. Spremali se toliko da "riješe" srpsko pitanje... I sada da je neko u RSK skupio muda i prihvatio sporazum, Hrvati bi rekli.. ok. Može. Bez podršek Srbije nije tu bilo pomoći. Srbija u godini kulture i Mira nema alternativu... nije bila baš raspoložena. Ako se ne varam, da li sam negdje pročitao da je i SRJ bila garant zaštićenih zona?
Ali već od pregovora za Z4, gdje se čak i Radovan vrtio u Gracu oktobra 1994. godine. Naredni mjesec pade Kupres... Pa kasnije i Vlašić. Pored Bjelašnice dvije najbitnije stateške tačke u BiH.

Milošević je hrvatima omogućio oluju,tj.pripremio im teren. Ne misli valjda niko ozbiljan da se Martić prejeo janjetine,pa mu se nije dao čitat plan Z4,pa ga zato odbio primit ?
Ovo što si spomeno da je SRJ bila garant zaštićenih zona to je bila među prvima od miloševićevih prevara 1992.
Tad su Babića nagovorili da potpiše da će Krajina bit zaštićena zona pod UN-om,a da SFRJ garantuje Krajini intervenciju u slučaju hrvatskog napada. To je bilo negdje u martu 1992. Samo mjesec dana poslje u aprilu 1992.je proglašena SRJ i to što je Babić potpiso si mogo okačit mačku o rep. SFRJ prestala postojat. Babić je dugo odbio to potpisat valjda svjestan da je SFRJ na izdisaju. Ipak su ga na kraju uspijeli nagovorit.

Ovo bi moglo biti tacno jer je narod u krajini bio spakovan 3 dana uoci oluje

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 20:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Nije Milosevica Krajina nikad puno interesovala, osim u dnevne politicke svrhe.

Sa druge strane ne moze se Milosevic smatrati najvecim krivcem zato sto danas nema Srba u Krajini.
Krivica je na Tudjmanu i njegovim ustasama.

I 5, Korpus ARBiH je 95' imao vise ljudi nego i licki i banijski i kordunaski korpus zajedno.
I to vrlo motivisanih i raspolozenih vojnika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 21:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
danijell je napisao:
Kada se to desilo? Znam da je bila priča oko tužbe BiH, da li je SRJ uopšte potpisnik konvencija koje je SFRJ potpisala... Da su morali ponovo u UN da se učlane, onda bi i u sve ostale organizacije morali... Vjerovatno su svi smatrali SRJ nasljednikom ili ne, kako im je odgovaralo.

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... v_id=15136

Да су тадшњи Руси били к'о садашњи Руси, то се вјероватно не би ни десило, но међутим...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 21:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Mislio sam vezano za 1992. godinu da je kontinuitet prekinut... Ovi žuti revolucionari naravno da su prekinuli sve što su mogli :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 22:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Dukke je napisao:
Nije Milosevica Krajina nikad puno interesovala, osim u dnevne politicke svrhe.

Sa druge strane ne moze se Milosevic smatrati najvecim krivcem zato sto danas nema Srba u Krajini.
Krivica je na Tudjmanu i njegovim ustasama.

I 5, Korpus ARBiH je 95' imao vise ljudi nego i licki i banijski i kordunaski korpus zajedno.
I to vrlo motivisanih i raspolozenih vojnika.


I ti si jedan od onih sto misle da su Tudjman, Milosevic, Izetbegovic... kreatori rasutranja bivse Juge i svega sto je slijedilo.
Mozda si u zabludi a mozda i nisi. :)

Pratis li sta se danas desava po svijetu ili malo unazad (30-50 g).
Vidis li ikakav sablon ili neke slicnosti ili smo mi pak stvarno jedna ekskluziva i da li smo bili (rasturanje) nesto nikad vidjeno?

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2019, 00:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
danijell je napisao:
Vjerovatno su svi smatrali SRJ nasljednikom ili ne, kako im je odgovaralo.

Nije se SFRJ sastojala samo od Srbije i Crne Gore. Milošević je namjerno zadržo u nazivu Jugoslavija,i proglasio SRJ nasljednicom SFRJ da bi Srbija nasljedila matrijalno i drugo nasljeđe SFRJ.
Tome se Tuđman zanimljivo nije nešto posebno protivio.
Bilo mu je bitno da se riješi Srba,i Jugoslavije.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2019, 00:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Brale001 je napisao:
I ti si jedan od onih sto misle da su Tudjman, Milosevic, Izetbegovic... kreatori rasutranja bivse Juge i svega sto je slijedilo.
Mozda si u zabludi a mozda i nisi. :)

Pratis li sta se danas desava po svijetu ili malo unazad (30-50 g).
Vidis li ikakav sablon ili neke slicnosti ili smo mi pak stvarno jedna ekskluziva i da li smo bili (rasturanje) nesto nikad vidjeno?

Evo Braleta i teorija zavijere. :D
Brale jedno ozbiljno pitanje,zapravo dva. Mogu li ja rasturit tvoju kuću i porodicu,ako ti i tvoji ukućani to ne želite ?
Šta kažeš da proglasimo Tuđmana,Slobu i Aliju za svetce,pošto jadni ljudi nisu ništa krivi,nego su samo bili neshvaćeni od okoline ?

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2019, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Krajiški Srbin je napisao:
Brale001 je napisao:
I ti si jedan od onih sto misle da su Tudjman, Milosevic, Izetbegovic... kreatori rasutranja bivse Juge i svega sto je slijedilo.
Mozda si u zabludi a mozda i nisi. :)

Pratis li sta se danas desava po svijetu ili malo unazad (30-50 g).
Vidis li ikakav sablon ili neke slicnosti ili smo mi pak stvarno jedna ekskluziva i da li smo bili (rasturanje) nesto nikad vidjeno?

Evo Braleta i teorija zavijere. :D
Brale jedno ozbiljno pitanje,zapravo dva. Mogu li ja rasturit tvoju kuću i porodicu,ako ti i tvoji ukućani to ne želite ?
Šta kažeš da proglasimo Tuđmana,Slobu i Aliju za svetce,pošto jadni ljudi nisu ništa krivi,nego su samo bili neshvaćeni od okoline ?



:)
Pa naravno jednog dana kad se otkrije gdje je centar univerzuma mi cemo biti jako razocarani mozda dodje do masovnih samoubistva na ovim prostorima.
Brale tesko je prihvatit da se svijet ne okrece oko nas vec obratno, tesko istina nekad vise boli nego laz ali to su realnosti. Naravno nas zanos, masta umisljenost u svoju velicinu, sposobnost i nasu vaznost su nesto drugo.


Moze da se ide kroz zivot sa takvom filozofijom, licno nista protiv, svako ima pravo da odigra svoju varijantu otvaranja ili utakmicu.
Mozes ti licni zivot pojedinca i zbivanja oko njega gledat kroz tu vizuru, ali ili medjutim dogadjanja u jednoj drzavi ili zajednici pogotovo raspad ili rasturanje drzave u vecini slucajeva, skoro sa stopostotnom sigurnoscu u novijoj istoriji su povezani sa uticajim iz vana, interesima drugih obicno mocnih.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 27 Feb 2019, 15:31, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2019, 15:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Da dodam na gore receno.

Ne mislim da razvlacim ovde i pisem nadugo.
Savjetujem ko cita da preskocit i ide na nesto drugo (dugacki smarajuci tekstovi sa pocetnickim pravopisnim greskama povecavaju stres , dokazano).

Nema teorija zavjere u raspadu bivse juge. Nismo nastali sami od sebe, nismo postali niti bili priznati ni u prvoj ni u drugoj drzavi a necemo ni u buducoj nekoj ako ikad do toga dodje sami od sebe.
Nas kao male i sitne uvijek je neko pomagao ili sjekao na razne nacine i preko razni modela, scenarija ili rijesenja.
Ta sastavljanja ili raspadanja na prostorima Balkana su uvijek bili posledica krvavih, nasilnih i ratnih epizoda. Sudbina nam je krojena na karatama i stolovima stranih silnika a mi smo se zanosili sa konkretnim likovima ili nam je prikazivana nasa stvarnost kao direktna posledica lokalnih dogadjaja ili nasih zelja.

Tom logikom(da mi sami kreiramo) danas bi se moglo zakljucit da je sudbina Srbije ili RS ili BiH prvenstveno i odlucujuce vezana za djela jednog Vucica, Dodika, Izetbegovica i slicnih.
Medjutim nije.

Ako kroz 30 ili vise godina neko bude pisao knjige i tvrdio da su oni branili ili izdavali, da su bili kreatori stanja i uzroci svega sto nam se danas desava, mozda ce vecina u to vjerovat i klimat glavom.
Medjutim, oni ne kreiraju niti su ikad "vodili" naravno da bez uloge sigurno nisu i nisu nebitni.
Marionete nisu lideri.
Postoje i takvi ljudi koji mogu da naprave istorijski iskorak da ucine razliku i uticu na sudbinu naroda i drzava. Takvi su rijetki i o takvim ovde ne pricamo.


Tako i teza o tome kako su raspad ex Juge kreirali Tudjman, Milosevic,Izetbegovic i ostala marionetska bagra moze da ide tom logikom i tako da prodje.
A sve ostalo naravno su teorije zavjere. Tako na zapadu uce jos da je Princip uzrok prvom sv. ratu a sve ostalo su teorije zavjere.

Onaj ko je citao sta sam pisao godinama ovdje zna kakvo je moje misljenje o nasim marionetama i kako sam uvijek prikazivao nasu domacu stoku redom i bez izuzetka.
Svakako da je nasa garnitura pijuna imala svoje nijanse. U sustini iste marionete koje vidjas svuda okolo po svijetu, i ovi nasi kao i vecina je uprljana krvlju svaki na svoj nacin, obicni zlocinci.

Uvezi gore pomenutog, kako se moze raspast kuca gdje su domacini slozni!!

I najvece ljubavi propadaju, dodje do razlaza i rasturanja.
Obicno zbog nekog treceg koji se umijesa. Tako da od kuce gjde se mama i tata vole dobijes pakao.
A tako fini ljudi do juce...!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2019, 16:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Brale001 je napisao:
Uvezi gore pomenutog, kako se moze raspast kuca gdje su domacini slozni!!

I najvece ljubavi propadaju, dodje do razlaza i rasturanja.
Obicno zbog nekog treceg koji se umijesa. Tako da od kuce gjde se mama i tata vole dobijes pakao.
A tako fini ljudi do juce...!!

Znači ti ipak indirektno priznaješ da je Jugoslavija bila država idealna za rasturit ?
Ne da je rasturena jednom nego dvaput. 100% zbog prevelike ljubavi među njenim narodima ?
Jasenovac su isto osnovali izvana,mislim vanjski faktor ?

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2019, 17:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Krajiški Srbin je napisao:
Brale001 je napisao:
Uvezi gore pomenutog, kako se moze raspast kuca gdje su domacini slozni!!

I najvece ljubavi propadaju, dodje do razlaza i rasturanja.
Obicno zbog nekog treceg koji se umijesa. Tako da od kuce gjde se mama i tata vole dobijes pakao.
A tako fini ljudi do juce...!!

Znači ti ipak indirektno priznaješ da je Jugoslavija bila država idealna za rasturit ?
Ne da je rasturena jednom nego dvaput. 100% zbog prevelike ljubavi među njenim narodima ?
Jasenovac su isto osnovali izvana,mislim vanjski faktor ?


Svaka drzava se moze rasturit postoje nacini i metodi nema tu idelna ili ne idealna za rasturanje.
Samo koliko kosta i ko je zainteresovan.

Ja stvarno ne mogu da razumije kako se moze sagledavati sta se desava u zadnjih 30 50 godina okolo po svijetu i insistirat o (kreiranju svoje samostalnosti, sudbine ) i iskljucivosti iz medjunarodnih sema. Brale, jer vidis ti gdje zivis i ko narucuje muziku a ko igra. Jer poslije 25- 30 godina jos uvijek to nije jasno ovdje?

Nije Jasenovac bio direktna posledica vanjskih faktora ali je kreatore Jasenovca dovela na vlast i omogucila im da djeluju vanjska sila.
Naravno da je ustaska ideologija stvorena i postojala prije 1941 ali to je druga tema kao i na kojima osnovama i vrijednostima je pravljena.

Da li bi tvorci Jasenovca cinili iste stvari da ih je na vlast dove Staljin, Cercil, Ruzvelt a ne Musolini i Hitler ja mislim da bi isto to cinili (vidjeli smo to kasnije).

Vidim ti jos uvijek mislis da su devedeseti iznikli sami od sebe ja mislim da nisu.
Mislim da nebi mogli bez pomoci i organizacije iz vana, naravno da tu ne mislim na emigraciju.
Drugacije misljenje o ovome pitanju nije umanjivanje i skidanje odgovornosti za zlocine koje su pocinili prema Srpskom narodu.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2019, 17:35 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Brale,ne može se sva krivica za razbijanje fine države prebacit samo na strane centre moći,a da Franju,Slobu i Aliju proglasimo svecima...Vidim ,voliš ove prizemne primjere,da bi dočarao misao..Zato ću reć,da ja ne mogu rasturit tvoj dom i porodicu,ako ste tvoji ukućani i ti složni,i ne želite da vas neko rastavi...Nema nevinih u zlu devedesetih...Slobodanu zamjeram jer je u startu,imao pet puta bolje karte od Franje,a Franjo ga ponizio....tako je to kad je jedan jako kvalitetan ustaša,i tačno zna u svakom trenutku šta hoće...Nezsvisnu Hrvatsku,i ne samo to..već i bez Srba u njoj...i prilagođava se kartama kojima raspolaže,traži saveznike za svoju stvar...,a drugi bi rješavao srpsko pitanje sa petokrakom na čelu,koja umire nakon rušenja Berlinskog zida, i ženom koja ga na to hajca..

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2019, 18:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Da ne pisem i ja sad neki dugacki post, slazem se sa Krajiskim Srbinom i sa Schlagerom.

Naravno da je postojala i zelja i volja i metode i sredstva spolja da se Jugoslavija razbije. I naravno da su iskoristili nasu nezrelost, a pohlepu tadasnjih vodja
da tako nesto i ucine. I svojski su podrzali. Jugoslavija nije stajala na cvrstim temeljima, komplikovano je pitanje, ne mozemo ipak abolirati nase vodje od odgovornosti
za raspad SFRJ.

Jel se morala u krvi raspasti? Da je bio mirni razlaz ni pola jada. To je ono sto nasi nisu htjeli, nisu htjeli mirni razlaz, htjeli su rat.
Kad kazem nasi ne mislim na nas narod, nego na ludake koji su nas predstavljali.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs