banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 13:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Feb 2019, 18:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Dukke je napisao:
Koliko ja znam mi smo pocetkom avgusta 95' prihvatili Z4, ali su nas hrvati i pored toga napali, njima Z4 tad nije odgovarao.

Plan Z4 je ponuđen krajem 1994. Krajiško rukovodstvo ga odbilo primit u razmatranje. Babić je plan Z4 potpiso 3.8.1995. dan prije oluje. Al tad plan Z4 više nije bio u opciji,i hrvati su toga dana Srbima u Ženevi na pregovorima nudili mirnu reintegraciju u hr. Za Z4 nisu htjeli ni da čuju. Prošla baba s kolačima.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2019, 19:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Krajiški Srbin je napisao:
Dukke je napisao:
Koliko ja znam mi smo pocetkom avgusta 95' prihvatili Z4, ali su nas hrvati i pored toga napali, njima Z4 tad nije odgovarao.

Plan Z4 je ponuđen krajem 1994. Krajiško rukovodstvo ga odbilo primit u razmatranje. Babić je plan Z4 potpiso 3.8.1995. dan prije oluje. Al tad plan Z4 više nije bio u opciji,i hrvati su toga dana Srbima u Ženevi na pregovorima nudili mirnu reintegraciju u hr. Za Z4 nisu htjeli ni da čuju. Prošla baba s kolačima.


Tako je. Samo sto ja jos mislim da Hrvatima taj plan svakako nije odgovarao, on bi im onemogucio Hrvatsku bez Srba, ne bi to proslo ni da smo ga prihvatili 94'.

Prvo se ostalo bez Srba a ubrzo ce se ostati i bez Hrvata, tako da, dzaba se krecilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2019, 22:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
shakal je napisao:
Ko je nagovorio Srbe tamo da odbiju Z4?

Slobomir

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2019, 22:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
I da su prihvatili, samo bi datum Oluje bio drugačiji.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 00:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Dukke je napisao:
Tako je. Samo sto ja jos mislim da Hrvatima taj plan svakako nije odgovarao, on bi im onemogucio Hrvatsku bez Srba, ne bi to proslo ni da smo ga prihvatili 94'.

Prvo se ostalo bez Srba a ubrzo ce se ostati i bez Hrvata, tako da, dzaba se krecilo.

Naravno da hrvatima plan Z4 nije odgovaro. Po tom planu Krajina bi bila država u državi ko sad RS u BiH. Dobivalo se sve osim vojske. Jedino se teritorija Krajine po tom planu malo smanjivala u korist hrvata. Slunj i okolica bi im se vratila,gdje su oni bili većina 91,i istočna Slavonija i Baranja ne bi ostali u Krajini. Srbima se davalo 11 opština gdje su bili u većini 91.
Ali su hrvati za razliku od nas taj plan uzeli u razmatranje.
Jbg.kad se pregovara i ponudi ti se plan najmanje što moraš napravit je uzet i pročitat šta ti se nudi. Pa onda prihvataš ,odbijaš,ili tražiš kompromis.
Martić nije htjeo ni primit plan da ga pročita. Ne može me niko ubijedit da Milošević s tim Martićevim ne prihvaćanjem plana nema veze. Uglavnom svaka opcija je bila bolja od oluje,čak i mirna reintegracija.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 00:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
danijell je napisao:
I da su prihvatili, samo bi datum Oluje bio drugačiji.

Nisam siguran. Iza toga plana su stajali Amerikanci.
Da su u Krajini prihvatili taj plan,ne bi hrvati dobili priliku i izgovor za oluju.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 00:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Не мора да значи. Знамо сви како се лАмери држе било чега потписаног или договореног кад су им интереси у питању. Стоји то да је прихваћен З-4 или макар узет у разматрање, да би се ствари другачије одвијале. Али то очигледно није требало Слоби.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 00:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Jedino što bi moglo promijeniti stanje da je vojno očuvan dio teritorije, pa onda kroz pregovare ganjati neku autonomiju ako je već odustao od njih Sloba. . Za to je trebalo ranije riješiti Bihać. Imati kompaktnu teritoriju...
Ali jbg, lako je bilo iz Beograda nekom Krajinom trgovati, zato sada imaju trgovinu sa Kosmetom...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 00:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
sinip je napisao:
Не мора да значи. Знамо сви како се лАмери држе било чега потписаног или договореног кад су им интереси у питању. Стоји то да је прихваћен З-4 или макар узет у разматрање, да би се ствари другачије одвијале. Али то очигледно није требало Слоби.

Potpisan je i daytonski sporazum i poslje potpisivanja više nije bilo vojnih okršaja ni pomjeranja datuma.
Tako da nisam siguran da bi hrvati poslje potpisivanja plana išli u oluju.
Slobo je imo plan da Srbe iz RSK naseli na Kosovo. Vijerovatno je zato nagovorio Martića da ne primi plan Z4 u razmatranje. No međutim izjalovio mu se plan.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Poslednji put menjao Krajiški Srbin dana 26 Feb 2019, 00:39, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 00:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
danijell je napisao:
Jedino što bi moglo promijeniti stanje da je vojno očuvan dio teritorije, pa onda kroz pregovare ganjati neku autonomiju ako je već odustao od njih Sloba. . Za to je trebalo ranije riješiti Bihać. Imati kompaktnu teritoriju...
Ali jbg, lako je bilo iz Beograda nekom Krajinom trgovati, zato sada imaju trgovinu sa Kosmetom...

Pa 1994 kad je ponuđen plan Z4 je Krajina imala teritoriju.
Bihać se možda mogo rješit 92.poslje više ne. Preko 200 000 muslimana je bilo u bihaćkoj enklavi. Kako ih rješit ?

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 01:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Kompaktnu teritoriju RS i RSK, bez bihačkog džepa.
I odakle sada preko 200000, a imali na početku 10000 vojnika.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 03:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Za pretpostavit je da na početku rata nisu imali dovoljno oružja da naoružaju više od 10 000 ljudi. To bi mogo bit razlog.
95.je 5 korpus tzv.armije bih brojo preko 20 000 ljudi.
U međuvremenu se naoružali. S raznih strana.
Odakle 200 000 muslimana u bihać.enklavi ?
Starosijedioci+izbjeglice iz Prijedora,Novog,Ključa,Sanskog Mosta,Krupe,Petrovca,BL.
Jbg.skupilo ih se.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 10:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Ali treba računati i na APZB. Da se tokom sukoba Muslimana i Hrvata HVO na tom području bio uz APZB. Da se moglo i poslije 1992. godine presjeći ta teritorija, ostaviti Bihać na jednoj strani, na drugoj od Cazina do Kladuše. I onda imati još veću APZB i priču kao je moguće bez sukoba da žive jedni kraj drugiih. Otvoriti humanitarni koridor prema Hrvatskoj, taman im je trebao 1993. godine za Hrvate iz srednje Bosne ako bi se oni iz Zagreba bunili. Mislim da bi se sa tim koridorom složili i on iiz Sarajeva jer su oni imali plan preseljenja Babinih na Romaniju ili gdje već. šbbkbb... Ali šverc iznad svega... Rat dođe i prođe, ali takva prilika za zaradu...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 10:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Pretpostavka za zavrsenje rata u BiH je bilo rjesenje pitanja Srba iz Hr, realno mali broj ljudi je zivio na relativno velikoj teritoriji, sami vojno nisu imali ni promil sansi da se odupru Hrvatskoj, zato zaista i cudi odsustvo politickog duha kod tadasnjih Srpskih politickih predstavnika.
Cuj odbiti bilo kakav politicki plan na nacin da ga uopste ne razmatras, bolesno uvrnuto...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 10:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
danijell je napisao:
Ali treba računati i na APZB. Da se tokom sukoba Muslimana i Hrvata HVO na tom području bio uz APZB. Da se moglo i poslije 1992. godine presjeći ta teritorija, ostaviti Bihać na jednoj strani, na drugoj od Cazina do Kladuše. I onda imati još veću APZB i priču kao je moguće bez sukoba da žive jedni kraj drugiih. Otvoriti humanitarni koridor prema Hrvatskoj, taman im je trebao 1993. godine za Hrvate iz srednje Bosne ako bi se oni iz Zagreba bunili. Mislim da bi se sa tim koridorom složili i on iiz Sarajeva jer su oni imali plan preseljenja Babinih na Romaniju ili gdje već. šbbkbb... Ali šverc iznad svega... Rat dođe i prođe, ali takva prilika za zaradu...

Pokušalo se bihać.enklavu rješit uz pomoć babinih,no međutim pokazalo se da babo osim u Kladuši i selima okolo nje nije imo neku veću podršku među muslimanima.
Većina je ostala za 5 korpus. Iz 5 korpusa su se izdvojile 2 brigade i formirana je NOZB. Ali oni su od početka do kraja ovisili o srpskoj vojnoj pomoći. 1994.im je 5 korpus zarobio kod Pećigrada skoro čitavu brigadu i dokopali se oružja i municije. Srbi daju babinima,a babini prosljede dalje alijinima. I ne samo da se davalo babinima,nego se prodavalo oružje i municija i 5 korpusu,i to sve pod kontrolom crvenih beretki i legije. Znači državnog aparata Srbije. I onda čuđenje kako je 5 korpus opsto. Zahvaljujući Srbima.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 11:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Pretpostavka za zavrsenje rata u BiH je bilo rjesenje pitanja Srba iz Hr, realno mali broj ljudi je zivio na relativno velikoj teritoriji, sami vojno nisu imali ni promil sansi da se odupru Hrvatskoj, zato zaista i cudi odsustvo politickog duha kod tadasnjih Srpskih politickih predstavnika.
Cuj odbiti bilo kakav politicki plan na nacin da ga uopste ne razmatras, bolesno uvrnuto...

Tuđman je zato žrtvovo hrvate iz bih,da bi rješio Srbe u RSK. Fino ih strpo s muslimanima u federaciju,i uživaju s njima do danas.
Odsustvo političkog duha kod Srba. Misliš kod Srba u Krajini ? Pa taj duh nije ni postojo. Srbi u Krajini osim Bore Mikelića prijeratnog direktora Gavrilovića,člana SKH,i zastupnika u saboru SRH nisu imali ni jednog predstavnika sa političkim iskustvom. Martić inspektor u miliciji u Kninu,Babić zubar,i pokojni Jovo Rašković doktor iz Šibenika. Niko nikakvog političkog iskustva ni znanja.
Rašković umro 92.
Zato ne čudi da Martić nije uzeo plan u razmatranje,jer Krajina nije samostalna bila u ničemu,već je sve konce vuko "najveći sin srpskog naroda" što su ga sahranili pod drvetom. On je određivo šta će se prihvatit,a šta ne,šta će se razmatrat,a šta ne. Postavljo komandni kadar i oficire u SVK. Krajina npr.nije imala ko VRS načelnika generalštaba. Generalštab je bio u BG.
RS nije toliko ovisila o Srbiji ko RSK,niti je Milošević imo takvog uticaja na političare u RS ko u RSK. Velika razlika.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
danijell je napisao:
I da su prihvatili, samo bi datum Oluje bio drugačiji.

ne bih se tako tješio.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 15:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Krajiški Srbin je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Pretpostavka za zavrsenje rata u BiH je bilo rjesenje pitanja Srba iz Hr, realno mali broj ljudi je zivio na relativno velikoj teritoriji, sami vojno nisu imali ni promil sansi da se odupru Hrvatskoj, zato zaista i cudi odsustvo politickog duha kod tadasnjih Srpskih politickih predstavnika.
Cuj odbiti bilo kakav politicki plan na nacin da ga uopste ne razmatras, bolesno uvrnuto...

Tuđman je zato žrtvovo hrvate iz bih,da bi rješio Srbe u RSK. Fino ih strpo s muslimanima u federaciju,i uživaju s njima do danas.
Odsustvo političkog duha kod Srba. Misliš kod Srba u Krajini ? Pa taj duh nije ni postojo. Srbi u Krajini osim Bore Mikelića prijeratnog direktora Gavrilovića,člana SKH,i zastupnika u saboru SRH nisu imali ni jednog predstavnika sa političkim iskustvom. Martić inspektor u miliciji u Kninu,Babić zubar,i pokojni Jovo Rašković doktor iz Šibenika. Niko nikakvog političkog iskustva ni znanja.
Rašković umro 92.
Zato ne čudi da Martić nije uzeo plan u razmatranje,jer Krajina nije samostalna bila u ničemu,već je sve konce vuko "najveći sin srpskog naroda" što su ga sahranili pod drvetom. On je određivo šta će se prihvatit,a šta ne,šta će se razmatrat,a šta ne. Postavljo komandni kadar i oficire u SVK. Krajina npr.nije imala ko VRS načelnika generalštaba. Generalštab je bio u BG.
RS nije toliko ovisila o Srbiji ko RSK,niti je Milošević imo takvog uticaja na političare u RS ko u RSK. Velika razlika.

Upravo tako. Srbi u RSK nisu mogli ni mrdnuti bez uplitanja iz Beograda i vršljanja raznih DB-ovaca po Baniji , Kordunu, Lici , sj. Dalmaciji...to je takav ološ da mi se zgadi kad ih danas viđam na raznim skupovima krajišnika ili promocijama knjiga.. valjda i dalje špijuniraju , opipavaju puls , ali im je savjest svakao nečista, zato je tu alkohol.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 15:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
danijell je napisao:
I da su prihvatili, samo bi datum Oluje bio drugačiji.

ne bih se tako tješio.


nema tu nikakvog tješenja, to je činjenica.
o tome su svjedočili Granić, Šarinić i ostali u dokumentarcima koji su napravljeni poslije rata. hrvatsko pristajanje na Z4 bio je taktički manevar jer su znali da će od strane RSK biti odbijen i da će oni onda moći da s Amerima stvar prezentuju kao situaciju u kojoj su iscrpljene sve druge mogućnosti osim "oluje".
to su dosta poznate i lako provjerljive stvari tako da ne razumijem zašto se o ovome uopšte raspravlja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2019, 16:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Imali svu moguću pomoć SAD i Njemačke. Prekršili koliko primirja i sporazuma prije toga. Nisu ih ni UN rezolucije i UN zaštićene zone sputavale. Spremali se toliko da "riješe" srpsko pitanje... I sada da je neko u RSK skupio muda i prihvatio sporazum, Hrvati bi rekli.. ok. Može. Bez podršek Srbije nije tu bilo pomoći. Srbija u godini kulture i Mira nema alternativu... nije bila baš raspoložena. Ako se ne varam, da li sam negdje pročitao da je i SRJ bila garant zaštićenih zona?
Ali već od pregovora za Z4, gdje se čak i Radovan vrtio u Gracu oktobra 1994. godine. Naredni mjesec pade Kupres... Pa kasnije i Vlašić. Pored Bjelašnice dvije najbitnije stateške tačke u BiH.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs