banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 20:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Feb 2006, 09:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
već danima nas zah na ovom forumu maltretira copy paste tehnikom kojom nam prezentira hrpu nekih budalaština i falsifikata iz pera famoznog naučnika noela malcoma.
i stalno se poziva na njega. pomislih, da se radi o nekom ozbiljnom istoričaru, mada su njegovi stavovi u potpunoj suprotnosti sa stotinama drugih velikih naučnika i ranijih istraživanja o našoj srednjovijekovnoj prošlosti ( truhelka, leopold ranke, konstantin jiriček, g. ostrogorski, nedim filipović, oksfordske istorije, halil inaldžik,...).
namjerno ne pominjem srpske istoričare.
gospodin malcom iznosi neke nevjerovatne tvrdnje, mislim sada po prvi put u svjetskoj istoriografiji.

rekoh, da malo zavirim u neki od pretraživača i vidim šta ima o dotičnom gospodinu. ne znam zašto nisam iznenađen infortmacijama do kojih sam došao:

- knjiga povijest bosne je objavljena u zagrebu, na hrvatskom jeziku.
- knjiga je štampana, gle čuda, 1995 godine.
- citate ili dijelove te knjige naći ćete isključivo na hrvatskim i muslimanskim stranmicama.

sarajevo x
hrvatska riječ
wikipedija
islam bih
forum.hr
bosanska riječ
hercegbosna.com
i svakako, zahov omiljeni, bošnjački front.

mislim da je sada jasno da se radi o jeftinoj političkoj propagandi koja je već pala u zaborav, i nema nikakve veze sa ozbiljnom naukom.
inače, dotični gospodin je napisao i kratku povjest kosova, gle čuda 1998 godine. gospodin je tek nedavno počeo da se zanima za prošlost JI evrope i u roku od 10 godina i nakon dve knjižice postao ekspert koji se u sve razumije.

ali, šta smo još mogli očekivati od zaha.
jedino on takve argumente ovdje postavlja.


Poslednji put menjao Acrobatico dana 26 Feb 2006, 10:06, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2006, 10:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
evo još jednog zanimljivog momentara na lik i djelo noela malcoma, doduše na engleskom, ali mislim da nije problem.


Noel Malcolm has begun his studies of South-East Europe recently, at the time when the process of disintegration of the Yugoslav state was beginning. So he very rapidly became an expert in the history of the "regions going through a crisis" and of "unstable regions". He has produced a short history of Bosnia, to be followed by this one of Kosovo, so that he can be expected to manufacture "a short history" of Dagestan or Chechnya tomorrow. He resembles a little, in everything, a "holy warrior" brandishing a pen in his hand. With his "history" of the regions with which he deals he caters to the demands of the political moment. In this particular case, to the demands of the Great Albanian project and NATO political plans in South-Eastern Europe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2006, 23:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Ma sta ti mislio Akrobatiko o N. Malcolmu i njegovim knjigama, to ne pije vode. Covjek je napisao Povjest Bosne i Povjest Kosova. Ta knjiga sluzi najvise politicarima Evrope u rjesavanju nasih problema. Kako oni to rjesavaju , da li uzimaju misljenje N. Malcolma ili Prof. Dr. Vase Cubriulovica, i drugih srpskih istoricara, zakljuci sam.

Uostalom i F. DZ. Kohen nije dzaba napisao otprilike ovako" kad udjes u neku glaeriju, u njoj ces naci puno slika, malo orginala a vise falsifikata. Tako isto je i sa srspkom istorijom".Mahsuz pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2006, 23:51 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2006, 23:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Evropskim politicirama je jako puno stalo do tvom misljenja Micelius. Mahsuz pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2006, 00:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 02:50
Postovi: 214
Ali zah, zar mi ovdje ne raspravljamo o istoriji? Ako nase misljenje nije bitno, sta onda jeste?

_________________
Цвете от луната


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2006, 00:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Zomb1~Ginnungagap~ je napisao:
Ali zah, zar mi ovdje ne raspravljamo o istoriji? Ako nase misljenje nije bitno, sta onda jeste?


Ama nije bitno.Kako ce da bude bitno?!NE POKLAPAJU nam se misljenja pa iz toga slijedi da NE MOZEMO BITI u pravu.Cista analogija zaha. :roll:

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2006, 10:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Jan 2002, 01:00
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Sto se Neola Malkolma tice, on je istoricar ranga Dejvida Irvinga...

_________________
vogon
http://www.srpskidespot.org.yu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2006, 21:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
Ta knjiga sluzi najvise politicarima Evrope u rjesavanju nasih problema.

Ako je to istina,onda ima da nas optuze i za Jasenovac.Garant smo i to izmislili,naci vec Noel i za "cvrste" dokaze.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2006, 21:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
Citiraj:
Ta knjiga sluzi najvise politicarima Evrope u rjesavanju nasih problema.

sobzirom da ti politicari rjesavaju probleme Baskije, S. Irske, Iraka, "Kurdistana" i Palestine, pravo da ti kazem i ne cudi me.

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2006, 22:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
nama je potpuno jasna pozicija sa koje piše samozvani istoričar malcom.
primjera naručenih tekstova, medijske kampanje i fabrikovanja laži ima mnogo. mogu samo da zamislim ko i zašto plaća dotičnog gospodina da radi ono što radi. kompletna muslimanska poslijeratna istoriografija je bazirana na lažima i falsifikatima u pokušaju dokazivanja nedokazivog i izvrtanja činjenica.

uzgred, niko ozbiljan na zapadu ni ne uvažava mišljenje kvazi istoričara malcoma.
pa čak ni u tzv BiH.

evo primjera. na katedri za istoriju na tuzlanskom univerzitetu se izučava povijest srednjovijekovne bosne.
evo literature i autora koji se pri tome koriste:

vladimir ćorović
vjekoslav klaić
sima ćirković
nada klaić
i grupa jugoslovenskih autora ( srba, hrvata, muslimana ) u istoriji narida jugoslavije I dio.

gle čuda. nigdje noela malcoma. :lol: :lol: :lol:

e, moj zah, pa čak ga ni u tzv. bih ne koriste u nastavi i nauci.
baš si našao strašnog naučnika i argumente. :D

ma h suz pozdrav
( gdje ono ide h, na početku ili u sredini )????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2006, 23:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Mi raspravljamo o istoriji izmedju sebe, razmjenjujemo misljenja, ali to ne ide dalje od nasih usiju, i nema nikakvog uticaja na rjesavanje nasih teskih i nagomilanih problema.

Istina, ima i drugih koji prate nasa razmisljanja, ali to su oni po sluzbenoj duznosti. Oni prave razne analize, socioloske, psiholoske, i to je donekle uredu, ali ima i onoh koji koji to rade iz obavjestajnih razloga, kako bi znali svakoga iskoristiti na njima odgovarajuci nacin, a neke jednostavno ucutkati.

Ne znam sta je literatura na katedri za istoruju Univerziteta u Tuzli. U svakom slucaju, nisi naveo sve autore Akrobatiko, jer je nemoguce zaobici neke bosanske autore kao akademika Envera Redzica, Prof. Dr. Avdu Sucesku, Prof. Dr. Mustafu Imamovica, Prof. DR. I. Lovrenovica i da ne nabrajam dalje. Siguran sam da i N. Malcolm nije izostavljen. Mahsuz pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Mar 2006, 18:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
autori koji nisu navedeni nalaze se u grupi autora koji su spremali istoriju naroda jugoslavije.

filipovic, sabanovic, i mnogi drugi muslimani.

na tvoju zalost nikoga nisam zaboravio.

a, malcoma prosto nema pa nema. opet na tvoju zalost. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Mar 2006, 22:54 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Mar 2006, 23:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Nisi upucen u problematiku Akrobatiko. Akademik Muhamed Filipovic uopste nije istoricar. Smijesno je pominjati nekog anonimca Sabanovica, a izostaviti akademika Envera Redzica, Prof. Dr. Avdu Sucesku, Prof. Dr. Mustafu Imamovica, itd.

N. Malcolm je razoblicio neke stvari, ali ne do kraja. Valjda ce uskoro uslijediti jos neka knjiga ne samo o Bosni, Kosovu, nego i o Grckoj, Bugarskoj, pa i Albaniji. Svijet hoce jednom da zna istinu.

Nikom nije zabranjeno da o njemu govori ovako i onako, pa i to da je spijun, da radi za muslimane, i jos kojekakve izmisljotine. Treba pogledati od koga dolaze takve price, i odmah je sve jasno. Mahsuz pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Mar 2006, 06:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
jadni zah. sada će svi vidjeti ko je slabo upućen u problematiku.

ja uopšte ne govorim o muhamedu filipoviću, već o NEDIMU FILIPOVIĆU, za koga ti nikada nisi ni čuo.
dječače, ukucaj njegovo ime na bilo kom pretraživaču, i vidjećeš o kome se radi, izmedju ostalog član ANU BiH, Orijentalnog instituta, profesor filozofskog fakulteta odsjek za istoriju i još mnogo, mnogo toga.

pa ti prosto zračiš neinformisanošću i glupošću.

kažeš da je sabanovic anonimus. evo i malo o njemu. po tom čovjeku mnoge škole u tzv. bih nose ime. na primjer ima jedna u visokom. on je preveo i komentarisao putopise evlije čelebije što se smatra najboljim domaćim prevodom. i još dosta toga. potraži. iznenadićeš se.

dakle, mnogo značajniji od nekog kvazi istoričara i falsifikatora malcoma.

nevjerovatno je koliko ispadaš smiješan u pokušaju da se predstaviš obrazovanim. nemoj više, molim te. imaš strahovite crne rupe u svom znanju koje pokušavaš popuniti surfanjem po netu i čirtanjem popularne literature, a da pri tome nisi ni čuo za neke od vodećih muslimanskih istoričara 20 vijeka porijeklom iz tzv. bih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Mar 2006, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
acrobatico je napisao:
ma h suz pozdrav
( gdje ono ide h, na početku ili u sredini )????


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Имаш ли неко лакше питање?

Micelijus je napisao:
Тај Малколм је гарант на платном списку цие а задатак му је, као и многима другима, да Муслиманима на овим просторима замазује очи, привидно им поклањајући Српску историју, идентитет и земљу, да би Муслиманима у Палестини, Ираку, Ирану, итд. могли лакше узимати земљу која им је у овом тренутку приоритетнија.


Али, друже Мицелијусе, колико нам је познато, муслимани не постоје. Барем тако тврди друг ЕЗАН. Не знам зашто би сада један непостојећи народ упетљавали у сву ову причу... :D

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Mar 2006, 02:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Znam ja za N. Filipovica, ali sam mislio da se pozivas na akademika M.Filipovica, jer sam ja cesto njega citirao.

Nisam citao komentare Sabanovica na putopis E. Celebije, ali znam da je nesto malo pisao o Bosni period do 1463.godine. Medjutim to su bili clanci, a ne knjige, udzbenici, pa je on anonimus u odnosu na akademika Redzica, Avdu Sucesku, Mustafu Imamvica. Zato je smisjesno navoditi Sabanovica kao obaveznu literaturu, a izostaviti Redzica, Sucesku i Imamovica, koji su dali-napisali puno vise od njega. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs