banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 16:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 209 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Mar 2006, 23:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
da, da, moj prijatelju.
to je prastaro bošnjačko naselje. prvi tragovi bošnjaka su na tom prostoru zabilježeni još u starijem kamenom dobu. odatle i ploča... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Mar 2006, 00:32 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Mar 2006, 02:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Ranije smo izmali tvrdnju da je Hasanaginica srska p e s m a, a Hasan aga srpsko ime. Danas tvrdimo da je bosancica srpsko pismo . Nista neobicno. Ako je Hasan srspko ime, onda je i bosancica srspko pismo, jer joj to samo ime kazuje "bosancica" .

Dakle, prvo moramo spoznati "sta je pojam" sta pod tim podrazumijevamo, pa onda ici na analizu rijeci. Ako neko ne zna sta je POJAM, onda on nije u stanju analizirati rijeci, recenice itd.Otuda i nastaju svi nesporazumi.

Mahsuz pozdrav mojim ahbabima Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Mar 2006, 02:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2005, 22:29
Postovi: 140
Lokacija: Republika Srpska
zah je napisao:
Dakle, prvo moramo spoznati


:D :D прво спознати да је човјек жив кад је жив, а не да је мртав кад Зах пожели! Исто тако, како је Зах због својих ирационалних жеља у заблуди за Чомског - исто тако је у заблуди око свих ових ствари које патетично покушава фалсификовати, али његов склоп то одбија да прихвати као чињеницу, значи није проблем у свијету и чињеницама-проблем је у Заху....Тим горе за свијет и чињенице, зар не, Заше?! :lol: :lol:

_________________
Izetbegović(92):"®rtvovaću mir, za nez. BiH!''
Silajdľić(92):''Međunarodno priznanje SRBiH biće doprinos stabilizaciji''
Kutiljero(05):''Da Izetbegović nije povukao potpis ne bi bilo rata, ni Srebrenice!''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Mar 2006, 23:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Ocito je Bez respekta da ti ne znas sta je POJAM, jer da znas, lahko bi spoznao sta se podrazumijeva pod imenom Hasan, Hasanaginica, i pismom bosancica. Kad naucis sta je pojam, a to je logicka gradja, tada ces moci pravilno zakljucivati.
Na srecu Bosnjaka Comski je jos ziv, jer ima sta kazati o zlocinima, u poslednjem ratu u Bosni, a on je ipak uvazavan covjek, njegovo se pika, sto kaze, a on kaze, da je jedan narod kome pripada Bez respekta, pocinio velike zlocine u Bosni. Mahsuz pozdrav ahbabu Bez respekta od Zaha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2006, 03:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2005, 22:29
Postovi: 140
Lokacija: Republika Srpska
zah je napisao:
Ocito je Bez respekta da ti ne znas sta je POJAM, jer da znas, lahko bi spoznao sta se podrazumijeva pod imenom Hasan, Hasanaginica, i pismom bosancica. Kad naucis sta je pojam, a to je logicka gradja, tada ces moci pravilno zakljucivati.
Na srecu Bosnjaka Comski je jos ziv, jer ima sta kazati o zlocinima, u poslednjem ratu u Bosni, a on je ipak uvazavan covjek, njegovo se pika, sto kaze, a on kaze, da je jedan narod kome pripada Bez respekta, pocinio velike zlocine u Bosni. Mahsuz pozdrav ahbabu Bez respekta od Zaha.


:lol: :lol: Орално-дијарејни напад опет, Зах?? А??? :lol: :lol: :lol:

:D Но, драго ми је због оно болдованог горе....ипак послије четир' метера (сомота...зар те није срамота?!) :lol: :lol: :lol: усвојио си комадићак реалности...напредак...честитам и теби :D :D а богами и припадницима тог народа што смо имали стрпљења с тобом :D

_________________
Izetbegović(92):"®rtvovaću mir, za nez. BiH!''
Silajdľić(92):''Međunarodno priznanje SRBiH biće doprinos stabilizaciji''
Kutiljero(05):''Da Izetbegović nije povukao potpis ne bi bilo rata, ni Srebrenice!''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2006, 20:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2006, 18:58
Postovi: 443
Lokacija: Vidikovac,Beograd
Ziv je Noah umro nije..:D:D:D

_________________
GESTAPO SS,WAFFEN SS - WHITE PRIDE -

- WHITE POWER -


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Mar 2006, 01:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Tema je koliko se meni cini M. Selimovic,kao i to, da li je Hasan srpsko ime, Hasaniginica srpska pjesma, a bosancica srspko pismo.

Medjutim, Bez respekta kad nema argumenata uvijek se hvata za Comskog koga sam ja greskom proglasio umrlim, zamijenivsi ga sa jednom drugom poznatom osobom, cije sam intervjue svojevremeno prezentirao. Ali, nema problema Bez respekta, ti se uvijek drzi Comskog, ali kako si kazo da ja nemam pojma, ostaje da m,eni i drugima objasnis POJAM u logickom smislu, jer kad to shvatis, neces moci tvrditi da je Hasan srpsdko ime, Hasanaginica srpska pjesma, a bosancica srspko pismo. Mahsuz pozdrav mome ahbabu i jaranu od Zaha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Mar 2006, 02:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2005, 22:29
Postovi: 140
Lokacija: Republika Srpska
:D Заше, хаверу, ахбабу, јаране, поштеди и мене и нас својих инфантилних флоскулања или се, пак, потруди мало више да учиниш дискусију смисленијом, ако то не можеш - онда се бар ослободи те навике да фалсификујеш све што ти падне на памет и почни памтити шта ко ''говори''....

....Чомски, Химлер, Димитрије Соколовић, Сафвет-бег и остали гафови ће те увијек дочекивати да те подсјетим колико си САМ СЕБЕ дискредитовао и учинио некомпетентним учесником овог форума.....

......Да си ти нама жив и здрав.....

_________________
Izetbegović(92):"®rtvovaću mir, za nez. BiH!''
Silajdľić(92):''Međunarodno priznanje SRBiH biće doprinos stabilizaciji''
Kutiljero(05):''Da Izetbegović nije povukao potpis ne bi bilo rata, ni Srebrenice!''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Mar 2006, 22:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Koliko mogu da primijetim, tebi nista drugo nije ni ostalo nego da tvrdis kako sam ja sebe sam obezvrijedio, pa pominjes Comskog, Sokolovica, Safet bega. Pametnom covjeku je dovoljno samo jednom kazati kako je nastala greska vezano za Comskog, ali tebi izgleda ni tri objasnjenja nisu dovoljna. Sto se tice Sokolovica, teskt koji sam prezentirao je izuzetno jasan i uvjerljiv, sto tebi naravno smeta, kako sto ti smetaju tekstovi vezano na Srbe, Vlahe, i Karavlahe, i njihovo naseljavanje u Bosni i Hrvatskoj.

Ja nemam nista protiv da ti zadrzis svoje stavove. Moja namjera nije ni bila da ja mijenjam necije stavove, nego samo da prezentiram neka druga misljenja suprotna misljenjima koje ti i jos neki zastupate. Uostalom, dolazi vrijeme preispitivanja istorije Balkana, pa tako i istorije Bosne, Hrvatske, Srbije, Kosova, Vojvodine, a sire gledano, Bugarske, Grcke i Albanije. Mahsuz pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Mar 2006, 06:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
zar ste zaboravili čuvenu zahovu izjavu...

... da u srpskom jeziku postoji NA DESETINE HILJADA TURSKIH RIJEČI....

ipak mislim da ovo konkuriše za mjesto broj jedan na zahovoj vječnoj top listi gluposti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Mar 2006, 22:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Ovim cudjenjem samo pokazujes svoje slabo poznavanje problematike tudjica u srpskohrvatskom jeziku.

Pogledaj samo ove oriujentalne persijske, arapske i turske rijeci koje su usle u bosnaski, hrvatski i srpski jezik, za koje mi danas gotovo nemamo zamjene:

admiral, ajvar, aksamluk, alat, algebra, alhemija, arsenal, bakar, basta, behar, besika, boja, bor, bubreg, burek, cifra, carapa, carsaf, cekic, cesma, celik, cerga, cizma, coban, corba, cevap, cilim, corav, cufta, dernek, ducan, duhan, durbin, dustaban, dzep, djon, ekser, ergela, guba, gurabija, halva, hapsiti, hasis, hosaf, jastuk, jorgan jorgovan, jufka, juris, kafa, kafaz, kajak, kajgana, kajmak kajsija, kalaj, kalemiti, kalup, kapija, karaula, karavan, kasika, kat, katanac, kicma, komsija, krec, kula, kundak, kutija, lakrdija, les, limun, makaze, majmun, majstor, mama, mangup, mastuluk, marama, matirati, memla, miraz, odja, ortak, pamuk, papuca, parce, pekmez, peskir, pirinac, pita, rakija, rusvaj, saksija, veresija, zanat, zavrzlama, zenit, itd, itd.

Mnogi bi bili spremni tvrditi da to nije tako, ali oni koji se bave jezikom to dobro znaju. Skoro je izasla jedna knjiga, naslov sam zaboravio, autor je Prof. Dr. Ismet Smajlovic, koji govori o ovoj problematici, a mogal se do skora kupiti preko Inetrliber .com. Sad je rasprodata, a da nije preuzeo bih komentar na ovu knjigu i prezentirao ga . Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Mar 2006, 16:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
zah je napisao:
Tema je koliko se meni cini M. Selimovic


Јесте. Зашто ја, онда, не добих одговор на питање које сам ти поставио у вези Селимовицевог романа ДЕРВИШ И СМРТ?

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2006, 00:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Odgovor nisi dobio jer sam roman davno citao. Kod sebe nemam roman, da ponovo pogledam, kako bih dao adekvatan odgovor.
Mahsuz pozdrav "haababu" ahbabu i jaranu. Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Mar 2006, 11:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Поставићу ти ја одломак ових дана, па анализирај до миле воље...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Mar 2006, 03:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Nemas potrebe da saljes odlomke. Prvom prilikom kad budem isao u Bosnu , kupit cu njegova djela, ponovo citati za sebe , stvarati svoje sudove i mislnjenja o djelu, sto i tebi preporucujem, jer tvoj dojam o djelu ne mora biti kao moj.
Mahsuz pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Mar 2006, 10:18 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Mar 2006, 13:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
:lol:
strah .... od tako dubokoumnih sagovornika, hahahaha

E moj zah, gori si ti od njih sto im uopste pokusavas nesto objasniti.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Mar 2006, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
EZAN je napisao:
:lol:
strah .... od tako dubokoumnih sagovornika, hahahaha


Значи, ти Мешу Селимовића иронично називаш дубокоумним саговорником?

Не, зах, поставићу ја тај дио овдје, па да видимо шта је то ту написано и да се сви освједоче колико петљаш, муљаш и лажеш и колико немаш појма о ономе о чему говориш...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Mar 2006, 13:59 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
:lol: , jok Mesu ..... TEBE I GLJIVU

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 209 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs