banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 06:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 209 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2006, 15:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Koja je svrha ovo tvog posljednjeg posta .... ne skreci s teme.
Nije ti ovdje mama pa da te tetosi i mazi ... da ti vice vidi ga kako mi je LEP i kako pametan.

Ti druskane .... pojma nemas.
Hajde, to i nije neki problem ... ali je problem sto ti NAMA nameces to svoje neznanje i tu svoju iskrivljenu logiku.

Citiraj:
Сачекај тамну ноћцу...
Тада ће друг зах вјероватно да постави (читај:копира) неколико постова који доказују како је Меша био муслиман над муслиманима...

sta je svrha ovog posta ...

Citiraj:
Хоћете ли ви то да кажете да је Меша Селимовић писао на босанском језику???
Е, сад још само да ми објасните како је и на који начин тај језик тада постојао...

sta je svrha ovog posta ....

Druze daljac .... ti bi sve svoje postove mogao da objedinis u jedan i to veoma kratak post gdje bi stajalo otprilike kao i u posljednjem citiranom pasosu.
Ti bi da o necemu raspravljas ... i da ti svi odobravaju.
E pa zato imas krpu ili zakrpu micelijusa.

Malo se i ti prekontaj.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2006, 22:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Ja mislim Daljac da sam se isuvise trudio da ti neke stvari objasnim. Ali tvoju pamet nadvladava mrznja, i to je uzaludan posao.

Ti mozes citati djela Mehmeda Selimovica.O njegovim delima i o njemu samome mozes imati svoj stav, svoje misljenje, i protiov toga niko nema nista, ali nemoj sebe uzimati kao mjerilo svih stvari, nemoj od drugih traziti da i oni moraju misliti kao ti, a ako neko ne misli kao ti, on je glup i tu po tvom misljenju, samo si ti pametan, samo si ti znalac, i poznavalac svega .
Nas narod je dobro kazao "svakom svacije". Dakle, tebi tvoje misljenje, meni moje misljenje, a Ezanu, Ezanovo znanje, misljenje.

Sto se tice kopiranja tekstova, ponovo se vrati pa procitaj sta sam ja tebi napisao, a sta sam kopirao. Tebi je prepisan samo tekst iz Pravopisa bosnaskog jezika od Prof., Dr. Senahida Halilovica o upotrebi glasa "H" u bosnakom jeziku, jer ti moja objasnjenja nisu bila dovoljno jasna. Ako je covjek napisoa ovu knjigu, valjda nesto vise zna od tebe. Za ovu moju izrecenu tvrdnju, nemoj se naci uvrijdjen.

Mahsuz pozdrav ahbabu od Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2006, 09:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Само удри, друже ЕЗАНЕ, твоји коментари и до сада, а вјероватно и од сада, нису имали никакве везе са темом, а почесто и са разумом...
Што се друга заха тиче - он је покушао да докаже како ријеч РАЗАПЕТ значи нешто Буди-Бог-С-Нама, а све да се не би лијепо видјело да Меша није био загрижени исламиста као ти...
А што се тиче свега осталог - па, како рече друг "закрпа" Мицелијус Меша вам је најбљое написао шта мисли о муслиманима и не знам шта ти, друже зах, покушаваш више да докажеш?!?

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2006, 10:15 
DELETED


Poslednji put menjao DELETED dana 05 Apr 2006, 10:20, izmenjena 2 puta

Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2006, 10:19 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2006, 22:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Micelius, tvoje misljenje je ostalo isto, samo je malo bolje upakovano. Niko od Bosnjaka ne tvrdi da nije bilo prelaska sa pravoslavlja na islam. Toga je sigurno bilo.

Mehmed Selimovic je najvjerovatnije izucio svije rodoslovlje. Iz njegove price, to tako proizilazi. Koliko je njegovo rodislovlje imalo znacaja za njegovo odredjenje, a koliko su na to uticale druge okolnosti, to niko od nas ne zna, to znaju kao sto sam kazao, njegove kcerke i njegova supruga. Po svoj prilici, to ce ostati tabu tema za sva vremena.

Nije prostojno, ili ako hocec nije korektno, nekoga prisiljavati da bude ovo ili ono po nacionalnom odredjenju. Svako treba da se nacionalno odredi onako kako njemu najvise odgovara. Tjerati nekoga na silu, kako sto je radjeno u Gusinju, Plavu i okolini, ubijajuci sve one koji ne zele da budu pravoslavci, krajnje je okrutno, svirepo, neposteno i divljacki. Kratko receno, za takav postupak tesko je naci adekvatnu rijec.

Zasto je Srbima stalo da Bosnjaci budu Srbi islamske vjere kako ti kazes, i tada bi bio mir za sva vremena. Ti volis psihologiju i tu ima dobro objasnjenje. Pokusaj nam to objasniti sa psiholoskog aspekta , jer bi bilo veroma, veoma interesantno.

Tebi sam Daljac postavio pitanje sta podrazumijevas pod rijecju "razapet". Ali ti se nisi smio upustiti u taj komentar, jer je tvoje znanje jako oskudno, kada je u pitanju razumijevanje sadrzaja neke rijeci. Kao sto znaz pitao sam te i za rijeci "damar", a mogu da ti postavim puno pitanje za jos puno slicnih rijeci, koje ti neces znati objasniti, iz bosanskog govornog jezika, pa ako hoces i iz romana "Dervis i smrt" nego ces cekati, da ti to neko drugi objasni, a onda ces se praviti "pametan" kao i obicno. Inace, ti volis postavlljati pitanja, kako bi sebe prikazao kao velikog znalca, a ono nekako uvijek ispane obrnuto.

Ponovo naglasavam, ne nameci svoja misljenja drugim ljudima, pokusaj se staviti u ulogu onoga koji razmijenjuje misljenja, bez kategoricnih tvrdnji i vrijedjanja.
Mahsuz pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2006, 09:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
зах je napisao:
Tebi sam Daljac postavio pitanje sta podrazumijevas pod rijecju "razapet". Ali ti se nisi smio upustiti u taj komentar, jer je tvoje znanje jako oskudno, kada je u pitanju razumijevanje sadrzaja neke rijeci.


Ево, признајем да не знам шта ријеч "разапет" значи.
Да ли би сада био добар и објаснио ми њено значење?

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Apr 2006, 23:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Kako da ne. Vrati se na raniji komentar, gdje ti je sve objasnjeno. Ali sad jos jedno pitanje.
1. Kako neko moze citati "Dervis i smrt" a da ne poznaje problematiku sudbine, znacenje nekih rijeci kao:ahbab, mandal, damar, dovratak itd.

Mahsuz pozdrav ahbabu od Zaha


Poslednji put menjao zah dana 19 Apr 2006, 21:08, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 14:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Kako neko moze citati "Dervis i smrt" a da ne poznaje znacenje nekih rijeci kao:ahbab, mandal, damar, dovratak itd.


То није битно за тумачење дјела.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 209 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs