banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jan 2006, 22:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
Citiraj:
samo sto su muslimani sirili islam bez prisile

ako se islam sirio bez prisile od kuda onda kriptohriscani, zasto su ti novonastali muslimani tajno odrzavali hriscanske obicaje, a u javnosti bili muslimani.

Citiraj:
Fetva, izdata krajem 1568. godine - odnosi se na podrucje danasnje zapadne Makedonije - predvidja najstrozu kaznu za one koji su samo formalno primili islam i nastavili i dalje da se pridrzavaju stare religije - hriscanstva

ovo nije prisila, naime najstrozija je to sto ti zabrane da gledas televiziju mjesec dana.

postoji i video snimak kad su bosanci (i mudzahedini) zarobili srpskog vojnika i pitali ga hoce li postati musliman. jadnik i onako sav isprepadan odbi, pa su ga bosnje lagano zaklali. naravno to nije prisilno sirenje islama jer bi za zaklali i ovako i onako.

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2006, 01:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Objasni nam , ko su medzahedini" i zasto su na silu pokrsteni muslimani Crene Gore, nakon odobrenja crnogorskog kralja, trcali na rijeke,i radili ono sto su radili, a onda isli u dzamije i redali se u safove i klanjali. Zasto nisu ostali u " veri pradedovskoj" kad je toliko vole po pisanju srpskih istoricara. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2006, 07:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
ja nigdje nisam rekao da nije bilo prisiljavanja muslimana u crnog gori da predju na hriscanstvo.
ti si napisao da su muslimani sirili islam bez prisile, sto nije bas potpuno tacno.
jos si napisao da su osim Z. Andrijasevica i Z. Stanojevica srpski istoricari mahom lagali o pokrstavanju muslima u CG. koji su to ostali srpski istoricari sto sire takve dezinformacije, daj ime i djelo.
zasto mjenjas kontekst ove teme, ako ti se ne diskutuje o kriptohriscanima zasto ne otvoris novu temu???
evo jos jedno pitanje: ako se moj komsija musliman, bosnjak u banjaluci za vrijeme rata nazalost prekrstio, postao, postao pravoslavac i uzeo novo ime i prezime (nije jedini). Njemu niko nije stavi pistolj uz glavu i rekao moras preci na pravoslavlje, on je to ucino iz odredjeni razloga, vjereovatno da bi se osjecao sigurnije, da bi mogao na vrata stana da stavi plocicu sa novim imeno, i trazio je od prijatelja da ga u javnosti ne zovu alija vec po novom imenu. Sad ti meni reci, dali je to dobrovoljno ili prisilno pokrstenje?

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2006, 01:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Mene pitas Kapo, pa zar nisi sam dao odgovor na svoje pitanje.

"Njemu niko nije stavi pistolj uz glavu i rekao moras preci na pravoslavlje, on je to ucino iz odredjeni razloga, vjereovatno da bi se osjecao sigurnije, da bi mogao na vrata stana da stavi plocicu sa novim imeno, i trazio je od prijatelja da ga u javnosti ne zovu alija vec po novom imenu", a ja bih jos dodao, da sacuva ono malo sirotinje-imovine sto je imao, do koje je tesko dosao radeci dan i noc, nesvjestan, da to na drugom mjestu moze zarditi za jednu godinu. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2006, 11:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2005, 22:29
Postovi: 140
Lokacija: Republika Srpska
zah je napisao:
Mene pitas Kapo, pa zar nisi sam dao odgovor na svoje pitanje.

"Njemu niko nije stavi pistolj uz glavu i rekao moras preci na pravoslavlje, on je to ucino iz odredjeni razloga, vjereovatno da bi se osjecao sigurnije, da bi mogao na vrata stana da stavi plocicu sa novim imeno, i trazio je od prijatelja da ga u javnosti ne zovu alija vec po novom imenu", a ja bih jos dodao, da sacuva ono malo sirotinje-imovine sto je imao, do koje je tesko dosao radeci dan i noc, nesvjestan, da to na drugom mjestu moze zarditi za jednu godinu. Pozdrav Zah


:lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Izetbegović(92):"®rtvovaću mir, za nez. BiH!''
Silajdľić(92):''Međunarodno priznanje SRBiH biće doprinos stabilizaciji''
Kutiljero(05):''Da Izetbegović nije povukao potpis ne bi bilo rata, ni Srebrenice!''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2006, 19:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
E vidis zah tako su se hriscani osjecali za vrijeme turaka, mozda turci nisu sabljom prisiljavali prelazak na islam (mad se i to desavalo), ali radi sigurnosti, da ti razuzdani janicar nebi usao u kucu, silovao zenu, cerku, pojeo sto se pojesti ima, da nebi placao visok porez, iako od cega nemas da platis, da ti sina cija ti je pomoc oko zemlje neophodna ne bi odveli, i iz milion drugih razloga srbi su presli na islam. zamisli sad da je ovaj zadnji rat trajao 400 godina, da su bosnjaci zivili pod karadjicem sve to vrijeme, koliko bi muslimana u bosni ostalo?

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2006, 19:11 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2006, 22:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Pocinjes pomalo logicki da diskutujes, a to je ono sta ja volim. Ne volim neargumentovane price, pogotovo one propagandne. Niko ne tvrdi da su se Srbi pod turskom vlascu lijepo osjecali, tamam posla da se neko pod okupatorskom vlascu lijepo osjecao. Ja zelim kazati da u nekim stvarima Srbi pretjeruju, kao npr. rusenju crkava, zakon prve bracne noci, za koji sam siguran da nije postijao, ali ne tvrdim da to neki silnik nije pokusao da prektikuje.Znam sigurno da bi takvog silnika odmah ubili ne samo Srbi, nego i Bosnjaci, jer ta ponizenja niko ne bi trpio.

Srbi kao narod vole da iskazuju silu, sto rekao Husejn Gradascevic"..razbacuju se asilukom". Pogledaj koliko je samo dzamija sruseno za vrijeme poslednjeg rata. Toliko crkava nije sruseno za svo vrijeme turske vladavine.Pogledaj samo ponasanje srpskih vojnika dok su bili mocni. Imao si priliku da ih vidis po Banja Luci. Ali, ako to uporedimo sa slikama vojnika pred mostom u Bos. Gradisci nakon hrvatske akcije, ond imas dvije suprotne slike.

Za vladavine Karadjorda u Srbiji ne bi ostao ni jedan musliman. Obrenovic je vodio istu politiku prema muslimanima, ali nesto blazu.U sustini i jedan i drugi su imali isti cilj, samo je put do cilja bio razlicit. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2006, 23:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
pa trebao bi da se ugledas na mene pa da i ti pocnes da pises logicno.
sam si napisao sljedece:muslimani sirili islam bez prisile, krscani su to cinili sa prisilom, sto smo dokazali da nije istina.

Kod:
Ja zelim kazati da u nekim stvarima Srbi pretjeruju, kao npr. rusenju crkava, zakon prve bracne noci, za koji sam siguran da nije postijao, ali ne tvrdim da to neki silnik nije pokusao da prektikuje.[quote]
vec sam spominjao vecina pravoslavnih crkvi koje vido danas, su bile splajene ili srusene, da bi se poslije renovirale.  mnoge crkve iz tog doba imaju veoma mala ulazna vreta, razlog da ne bi turcin mogao na konju da udje u bogomolju.  porta nikad nije zvanicno odobrila zakon prve bracne noci, ali s obzirom da je bosna kao pogranicno podrucje igrala veoma vaznu ulogu, sultan je janicarima dao odrijesene ruke.
[/quote]Znam sigurno da bi takvog silnika odmah ubili ne samo Srbi, nego i Bosnjaci, jer ta ponizenja niko ne bi trpio[quote]
ne muslimanima je serijatskim zakonom bilo zabranjeno posjedovanje oruzja, a i da su imali ko je smio da digne ruku na janicara, isto vrijedi i za bosnjake.  koliko je bosnjaka u zadnjem ratu smjelo da se suprostavi juki prazini i njemu slicnim dok su se otimali od neduznih.[/quote]

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2006, 23:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
Citiraj:
Ja zelim kazati da u nekim stvarima Srbi pretjeruju, kao npr. rusenju crkava,

Manastir Dobricevo Manastir je nekoliko puta nastradao. Opljackan je 1549. ili 1680, dok mu je unutrasnjost u dva maha ( 1672. i 1914.) gorela. U poslednjem pozaru 1914. godine, kad su Austrijanci zapalili crkvu, ostecen je zivopis, koji je i inace dosta stradao od vlage.

Manastir Tvrdos Stradao je 1694 u vrijeme turskom-mletackih ratova,a u trecoj deceniji 20. vijeka ponovo je podignut.

Manastir Dobrun Vec 1393,kad su Turci prvi put provalili u Bosnu,manastir je stradao;Obnovili su ga despot Stefan Lazarevic i kneginja Milica.

Stara crkva u Jelickoj Crkvica je nekoliko puta do sada spaljivana, ali je uvijek ponovo gradjena. aacrkva u Jelickoj svoj danasnji izgled dobila je pocetkom ovog vijeka.

Crkva Svetog velikomucenika Georgija Muslimani su je porusili i opljackali, u julu, 1992. godine.

Crkva Svetog Djordja Crkva je unistena u oruzanim sukobima 1992. godine.

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2006, 02:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
POgledaj samo koliko je dzamija sruseno u banjaluci za dvije tri godine. Takav vandalizim rijetko ces naci u svijetu. Sto se tice argumentacije, kako za koga. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2006, 07:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
dakle, prvo očisti smeće u svom dvorištu, pa gledaj u tudje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2006, 18:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
jarane objektivnost ti je 0. pa ko prica o dzamijama u banjaluci, i ko porice njihovo rusenje. al ovo je sasvim druga tema i sto vas toliko boli kad se pise negativno o turcima, sta vi imate sa njima. I onda mi prosipaj price o ravnopravnosti u BiH. vuk dlaku mjenja al cud nikada.
moderatore zakljucaj forum, o ovoj temi vise niko nema sta reci, sljedeci komentar vjerovatno vodi ka srebrenici. srbi su krivi dok su zivi!!!

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs