banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 08:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2787 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 140  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Apr 2017, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Kako nije snimljen? Bilo onomad u CKM!
čak sam jedared naletio na njega, slučajno gladeći pitona.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2017, 15:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
koji ? Seks partijski neprijatelj broj 1. ?

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 19:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Citiraj:
На данашњи дан 1893. рођен је Драгољуб Дража Михаиловић, командант Југословенске војске у Отаџбини (антифашистички четнички покрет) током Другог светског рата. У рат је ушао као пуковник а избегличка влада му је доделила чин генерала, као и место министра војног.
Учествовао је у ослободилачким ратовима 1912-1918. У међуратном периоду извесно време био је војни аташе у Прагу и Софији. Након капитулације 1941. одлучио се на отпор окупатору, што је започео половином маја 1941. Одмазде које је спроводио окупатор временом су га приморале на тактизирање, што ће имати за последицу да су се Британци и Американци одлучили да подрже ефикаснији Партизански покрет (Народноослободилачка војска) који је предводио Јосип Броз Тито. Улазак Совјетских јединица у Србију у јесен 1944. означио је и коначно слом Михаиловићевог покрета. Осуђен је са образложењем да је сарађивао са окупатором као и због злочина његових потчињених. Председник САД Хари Труман одликовао га је Легијом части, постхумно 1948, због спасавања америчких пилота. Рехабилитован је одлуком Скупштине Србије 2004. године.

Slika

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 17:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Rehabilitovaše i Kalabića...U prilog tome jedan tekst, ko ima želuca neka čita http://www.newsweek.rs/srbija/83519-new ... -foto.html

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 17:58 
citajuci hrpu tekstova ne nalazim neku razliku izmedju ustasa, cetnika i partizana kada je u pitanju smaknuce neprijatelja...otprilike je to sve isti domaci mentalitet kada je trebalo ubijati tudju nejac po selima i domacinstvima...dovoljno je bilo cuti da je nekome brat/otac/stric u cetnicima/partizanima/ustasama i to je dovoljno za masakrirati cijelu porodicu....

znam da je ovo osjetljiva tema i zato odmah da kazem da je to moje objektivno misljenje na osnovu tekstova koje sam do sada citao na internetu...vidim da svi brane svoje, a pljuju tudje, a sta je zaista istina niko ne zna...ja jedino znam da su ustase cinile uzasne stvari, a ovo izmedju partizana i cetnika...


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 18:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2010, 15:21
Postovi: 123
14.Maja 2017. u selu Amajlije pored mog rodnog grada Bijeljine Ravnogorski pokret je organizovao okupljanje u znak sjećanja na datum kada je rehabilitovan četnički vojvoda Draža Mihajlović, prije dvije godine na Višem sudu u Beogradu.Na isti dan članovi i simpatizeri ovog Pokreta svečano su otkrili spomenik u centru sela koji je podignut u čast 27 vojnika VKJ postradalih tokom Drugog svjetskog rata . . .

http://www.ntvarena.com/live/index.php/ ... -vkj-video


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 20:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
_зока je napisao:
Rehabilitovaše i Kalabića...U prilog tome jedan tekst, ko ima želuca neka čita http://www.newsweek.rs/srbija/83519-new ... -foto.html

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

Jel ti to imas nesto protiv tog? Imas Stepinca pa njega idealizuj! totalno mi nejasan stav komunjara? Citati neke lijeve vjesti i novine mogu samo levati, niko pametan!

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 20:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Jebo te Stepinac u usta.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 20:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
Zoka, jes ti to sad komunjara????
;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 21:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Kultura na nivou, sta drugo očekivati od lipića poput tebe. Ovu psovku cu se praviti da ne vidim samo zato da ne samaram starije a manje od sebe, manje mentalno...

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 21:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
Da je tvoje selo u pitanju ne bi bila lijeva vijest, a guglaj pa da vidiš koliko novina to prenosi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 21:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Cetnicki pokret je koliko znam kod nas imao velike zasluge u zastiti naroda. Mislim na okolinu Banja Luke, ne pamtim kada sam od nekoga starijeg kod nas cuo nesto lose o nasim cetnicima. Ljudi sa KPJ/partizanskim backgroundom pomalo vazu i ne mirisu cetnike, ali nista ekstremno.

U Srbiji je druga prica, razlike su mnogo vece. Postoji gomila ljudi u Srbiji koji preziru cetnike. Eno po centralnoj Srbiji postoji vise dokumentovanih pokolja... bas mnogo Srba je stradalo od cetnika, ubistva, silovanja, boze sacuvaj. U Srbiji se to malo drugacije gleda rekao bih i broj ljudi koji cetnike u najmanju ruku ne smatraju pozitivcima je mnogo veci... pogotovo u Beogradu.

Gledajuci danasnji grad Banja Luku i kako se ko doseljavao i odseljavao, mislim da su cetnicki potomci vecina u BL.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 21:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Munjo dobro i tebe! Da je bilo cetnika u banjaluci nikad se ne bi desili drakulic motike i slicni pokolji. Zasto u zupi i ispod motajice nije bilo pokolja. Gdje god su partizani (hrvatski pripadnici) izdali ustasama polozaje i povlacili se sa istih narod je stradao. U srbiji su govnari, uvjek bili i ostali dan danas. Za vrijeme kosovskog boja jrdni druge izdavali i dizali sablje!!! Ne kazem da su cetnici svi bili posteni ali vecina jeste. I ja kao potomak jednog takvog vojnika koji je prosao golgotu u ratu ne dam da mi neki maloumnici govore sta je istina! Pogotovo da jos sppminju ako imas želudac, fuj!

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
A jesi i dokon, brate.
:-)
Znaš kako, da su ta sela i BL branili partizani sa sve rovovima oko grada pa da ti teza ima mjesta, al nije niko branio, to i jeste problem. Nebitno ko da je bio. A te lokacije koje pominješ su uz Manjaču blago rečeno bili pičkovci na mapi, tj.neinteresantni. Selo pokojnog mi djeda bilo okruženo hrvatskim pa ih niko nije pobio. Nisu ih puno interesovali bjeda i seljaci, više gradske sredine, i strateški pravci i zaleđine kojekakve. Sem kad su komšije u pitanju i osvete, naravno. Narod je stradao i na Kozari, a znaš dobro ko ju je branio i da li je bilo hrvata partizana u povlačenju tu i tad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
I moja je familija bila u cetnicima, ali reci mi kako mozes biti tako iskljuciv, znaci imas na internetu gomilu dokaza o pokoljima cetnika, ne konkretno kod nas, sve se odnosi na Srbiju, ali toliko je nevino ubijenih da se jednostavno ne moze reci da su bili u potpunosti pozitivan pokret. Pa i ovaj gore tekst, nije to neko izmislio.

Mislim da se na kraju dodje do toga da su partizani u potpunosti antifasisticki pokret koji je isao protiv neprijatelja nebitno kakve ce zrtve biti i cetnici kao isto antifasisticki, ali sa par dosta velikih mrlja....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 22:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Nisam iskljuciv, ali o partizanskim pokoljima se nije smjelo pisati od sepavog zagorca, tolika zavjera bila da ss tito zamjenio nekim govnarom.
Sta pricas ti Munjo? Pickovci? A nisu pickovci lijevce polje? Bogat narod zivio dole? Nisu pickovci kozara? Borba bila za kamen? Nemoj kenjat. Znas se da je manjaca bila ratno uporiste. Jer se desant radio iz pravca save na bosnu. Tako da su svi planinski prelazi bili ratna uporista. Ko je bio u vojsci zna o cemu pričam i sta je zaprecavanje. Ja imam zivih svedoka koji ce posvjedociti da su partizani od drvara otimali stoku silovali zene i tukli starije muškarce zato što im se moglo!!! Eeeee!!! Pa za vrijeme rata su svi bili ko fol četnici i dicili se tim.... Koliko vas je slavilo slavubkod djeda pre rata tj do 91? Al iskreno recite? Koliko je djece krsteno rodjene izmedju 70 i 91? Nemoj me vući

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 22:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
Nisam je slavio kod djeda prije 91. nit je danas slavim. Ajmo dalje. Lijevče je isto tad bilo pičkovac. Ali je dosta Hrvata živjelo po njemu za razliku od 91. i danas. Kozara se desila zbog ustanka, iako je sve oko nje isto pičkovac. Kakva borba za kamen? Nemoj ni ti kenjat.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 22:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Pa sto su klali po lijevcu? Ibgdje to nije zivjelo hrvata? Svako mjesto je imalo hrvate svabe muslimane itd. Sto se borilo na sutjesci? Jel i dole bio ustanak? Skontaj malo zagorcove slikovnice koje smo svi morali citati. Inace kaznjen budeš, sve sami desanti i bitke u nekim zvekama. Nidje veze. Bosko buha ubio bataljon svaba sa sve sirogojnom?! Sjecam se. Uglavnom crkve su pratile rad cetnika i tu se mogu naci zapisi, prava istina. A ne ona koja je rezirana od ustaskog josipa i prenosi se s koljena na koljeno kako ne treba. Treba nasu djecu uciti kako treba i ko je bio zaštitnik srpskog naroda

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 22:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
I šta kažu knjige sa oltara? Koliko je trajala operacija proboja župskog i motajičkog vojvode da spasi svekoliko srpstvo u i oko BL? Treba djecu učiti kako da prežive i opstanu u budućnosti, jer ne dao bog da nas neko čuva kao što su pobjednici WWII - JKV a poslije četnici, fensi nazvani JVuO (ja bi ih nazvao u rasulu i obezglavljenosti, da ne kažem qrcu, umjesto otadžbini). To što se kaže da bi oni bolje branili, kao kad neko kaže ajmo smjeniti Dodika biće nam bolje a može samo isti il gori lopov doći umjesto njega.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 22:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Pa procitaj, niko ti ne brani? Valja se crkva posjetiti. Vidi se kako smo mi govna kao nacija, za razliku od latina iz komsiluka koji na svoje ne daju. Pa taman da i jest kako se prica. Šteta bas ali nema pomoći. Munjo drz se partizana i uživaj. Ne dozvoljavam na svoje kao ni ti na svoje. Nema sta raspravljati! Dodik je meni ok i necu komentarisati. Vama kojim smeta promjenite ih, eto izbora. Svi su vam lopovi i svi kradu samo je tito bio dobar on je bio pravi!!!!

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2787 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 140  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs