banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 07:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2787 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 140  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Dec 2005, 20:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2005, 16:00
Postovi: 942
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
BTW, prvi put da sam 99% saglasan sa Micelijusom :)

_________________
Brza likvidacija je jedino rjesenje...
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2005, 06:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Okt 2005, 18:31
Postovi: 24
Slika

Командант француског покрета отпора, генерал Де Гол, одликовао је генерала Дражу Михаиловића Ратним крстом. Уз овај орден он је издао и похвалну наредбу, која је 2. фебруара 1943. године прочитана свим француским јединицама:

"Армијски генерал Драгољуб Д. Михаиловић, легендарни јунак, симбол најчистијег родољубља и највиших југословенских војничких врлина, није престао водити борбу на окупираном националном тлу. Уз помоћ родољуба, он без сустајања не да мира окупаторској војсци, тако припремајући онај коначан јуриш који ће довести до ослобођења његове отаџбине и целог света, раме уз раме с онима који никад нису сматрали да се једна велика земља може да покори суровом завојевачу."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2005, 06:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Okt 2005, 18:31
Postovi: 24
Мало дужи текст...

http://www.lopare.net/forum/index.php?act=Print&client=printer&f=16&t=1092


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2005, 08:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2005, 23:54
Postovi: 694
Lokacija: Istok B.L.
Za par dana cu nabaviti lijepu knjigu pa cu vam ostavljati odlomke iz nje. Mozda vam neke stvari postanu jasnije. Mislim da znate na koga se ovo odnosi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2005, 11:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Nemanja,ako se ne varam ovaj text je vec bio postavljan
Kefalo
Citiraj:
licno mislim da bi sad svi mi puno bolje zivjeli da su cetnici pobijedili a ne tito i komunizam! u kojoj god je zemlji vladao komunizam tu je rasulo! pa tako ako pogledate poljsku, cesku, slovacku, rumuniju, bugarsku... mi smo samo malo bolje prosli jer nismo bili pod ruskom cizmom ali smo zato imali rat!

A zar mislis da u tom slucaju i mi ne bi bili pod Ruskom cizmom?
Mi smo bili Ruska interesna zona,a mozes samo da zahvalis partizanskom pokretu sto nije bilo tako.U tim zemljama koje si naveo dosao je komunizam na vlast,htjeli ga oni ili ne,samo je tamo bio Ruski model.A zasto je bilo tako?Zato sto su i oni cekali kraj rata i nekog da ih oslobodi.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2005, 15:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
ja bi trebao da dobijem knjigu sa sudjenja drazi mihajlovica... neznam kad za jedno pola godine ili tako nesto... kad je procitam, posto me interesuje, postavit cu ovde sta smatram za korisnim i zanimljivim! ;)

@laoce
gore je neko vec napisao kako se ko prema cemu odnosio... tito je "lukavo" odigrao u fazonu nesvrstanih sto nas je spasilo ruske cizme... a ispocetka je staljin bio glavni u YU!! dok je draza uvijek bio prozapadno orijentisan... ocekivao je pomoc od francuza engleza i amera a nigdje se ne spominju rusi! mi smo svacija interesna zona! cetnici ne bi cekali da ih neko oslobodi! kao sto sam rekao i kao sto svugdje pise da su oni cekali POMOC saveznika, a ne da ih neko oslobodi! i partizani su bili prilicno slabi... nacin ratovanja partizana je stvarao probleme svabama kao i svakoj vojsci na svijetu sto bi stvarao... tako i u vijetnamu i u WW2 i u iraqu i afganistanu gerila je opasna i prilicno nezgodna! u krajnjem slucaju da su cesi poljaci slovaci i dr. vodili aktivno borbu protiv fasizma opet bi bili pod rusima jer je takav dogovor postignut poslije rata! i mi smo u tom dogovoru podpadali pod ruse zato sto je tito bio komunjara... male su to zemlje da bi mogle da se odbrane od ruskog uticaja!

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2005, 15:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
cetnici ne bi cekali da ih neko oslobodi! kao sto sam rekao i kao sto svugdje pise da su oni cekali POMOC saveznika, a ne da ih neko oslobodi!

Do kad bi cekali?
Citiraj:
tito je "lukavo" odigrao u fazonu nesvrstanih sto nas je spasilo ruske cizme

Ajd nek je i on nesto dobro napravio :roll:
Citiraj:
male su to zemlje da bi mogle da se odbrane od ruskog uticaja!

...a ipak smo se na kraju odbranili.
Citiraj:
komunjara

Ovaj naziv shvatam kao pogrdan,to jest kao uvredu.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2005, 16:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
Do kad bi cekali?

pa dok ne stigne pomoc! saveznici su je najavljivali u proljece 44 ako se dobro sjecam... da su je tada poslali rat bi se zavrsio isto kao i sa partizanima. moram samo da napomenem da bi u tom slucaju stradalo MANJE SRBA!!!! u tom proslom ratu srbi su najvise stradali i najvise se borili... kada se pogleda sadasnja situacija vidi se da se nisu izborili... tj da su njihovi zivoti otisli uzalud. to se moglo vidjeti i za vrijeme rata i poslije da ce se tako nesto desiti!
Citiraj:
...a ipak smo se na kraju odbranili.

rijec je o drugim zemljama, kao sto gore fino stoji ceska poljska slovacka... da, mi smo se odbranili niko to ne spori! stvar je sto se u toj odbrani i borbi za dobrobit svih borila srbija i srbi!!! da bi na kraju srbi i srbija ispali crne ovce! ono sto cijelo vrijeme hocu da kazem je da je bolje da se nismo toliko kurcili kao sto jesmo... tj tito(ustasa) se kurcio pred svabama sa srpskom vojskom srpskom omladinom!!!
Citiraj:
Ovaj naziv shvatam kao pogrdan,to jest kao uvredu.

jesam tebe uvrijedio?

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2005, 17:38 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Dec 2005, 03:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
А комуњаре су само они који су били највећи комунисти а сада су први у црквама, џамијама и другим богомољама, крсте се и рукама и ногама, клањају 10 пута дневно...

Upravo tako

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Dec 2005, 03:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
molim to komunjare?!?!! ljudi koji su dosli sebi i svjesti su komunjare??
komunjare su oni koji josh vjeruju u propali sistem... propao i izumro u cijelom svijetu! za mene su komunjare komunisti!

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Dec 2005, 18:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
molim to komunjare?!?!! ljudi koji su dosli sebi i svjesti su komunjare??
komunjare su oni koji josh vjeruju u propali sistem... propao i izumro u cijelom svijetu! za mene su komunjare komunisti!

Sad vec i mene vrijedjas.
Oni koji su ,kako ti kazes,dosli svijesti,su to ucinili u velikoj vecini iz koristoljublja, a i bili su clanovi partije iz istih pobuda.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Dec 2005, 01:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2005, 23:54
Postovi: 694
Lokacija: Istok B.L.
laoce je napisao:
Citiraj:
molim to komunjare?!?!! ljudi koji su dosli sebi i svjesti su komunjare??
komunjare su oni koji josh vjeruju u propali sistem... propao i izumro u cijelom svijetu! za mene su komunjare komunisti!

Sad vec i mene vrijedjas.
Oni koji su ,kako ti kazes,dosli svijesti,su to ucinili u velikoj vecini iz koristoljublja, a i bili su clanovi partije iz istih pobuda.


Dok je shepavi zagorac punio dupe dolarima, bilo je dobro. A kada se kita prestala dizati malo ste se igrali rata...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Dec 2005, 02:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
Dok je shepavi zagorac punio dupe dolarima, bilo je dobro. A kada se kita prestala dizati malo ste se igrali rata...

Vidim,gledaju se filmovi...

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Dec 2005, 13:09 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Dec 2005, 14:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
ma kake komunjare... sve je jasno! ;)
nastavljamo dalje o cetnicima...

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Dec 2005, 19:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Neko rece "mozda bi puno bolje zivjeli, da su cetnici pobijedili". I ja kazem, mozda bi neki bolje zivjeli, ali sta bi bilo sa muslimanima, da li bi njih bilo na prostorima bivse Yu, posebno na Kosovu, Sandzaku, Makedoniji i Bosni. Dekle, neki bi stvarno bolje zivjeli, dobili bi tudju zemlju, tudje kuce i druga dobra, a nekih vise ne bi ni bilo, na srecu onih, sto dobise tudje. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Dec 2005, 01:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Okt 2005, 18:31
Postovi: 24
zah je napisao:
Neko rece "mozda bi puno bolje zivjeli, da su cetnici pobijedili". I ja kazem, mozda bi neki bolje zivjeli, ali sta bi bilo sa muslimanima, da li bi njih bilo na prostorima bivse Yu, posebno na Kosovu, Sandzaku, Makedoniji i Bosni. Dekle, neki bi stvarno bolje zivjeli, dobili bi tudju zemlju, tudje kuce i druga dobra, a nekih vise ne bi ni bilo, na srecu onih, sto dobise tudje. Pozdrav Zah


Знаш ли ти да је неколико хиљада муслимана било у јединицама Драже Михаиловића?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Dec 2005, 12:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2005, 23:54
Postovi: 694
Lokacija: Istok B.L.
Takvi ljudi su dobro znali razliku izmedju nacionalnosti i vjeroispovjesti, sto danasnjim generacijama slabo ide.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Dec 2005, 22:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Malo si pretjerao u broju, ali u ovom slucaju broj i nije toliko vazan. Ja znam da je Bosnjaka muslimana bilo u cetnicima, cak i u Stabu Draze Mihajlovica, kao sto ih i bilo u domobranima, zelenom kaderu, ustasama, Handzar diviziji, SS jedinicama itd.

Dakle, bilo ih je na svima stranam, samo sada treba razabrati motiv njihovog oprdijeljenja za: cetnike, ustase, domobrane, zeleni kadar i Handzar diviziju i SS jedinice.

To je donekle psiholosko-politicki problem, koji realno mogu sagledai Bosnjaci muslimani, dok Hrvati i Srbi tom problemu prilaze isuvise jednostrano, prikazujuci to kao ljubav prema njima, njihovoj naciji, tadasnjoj politici itd. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2787 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 140  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs