banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 16:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 404 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Okt 2015, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
krajo je napisao:
Opšte poznata stvar koja su zvjerstva Japanci počinili prema Kinezima i saveznicima.Pitanje je vremena i dana kad će im Kinezi to makar u nekoj mjeri vratiti.


Pitanje kad ce vratit?

Vratit ce kad prestane americka okupacija. :wink:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2015, 20:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Ma i neće imati potrebe, Japan će sam sebe pojesti prevelikim tehnološkim napredkom.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2015, 23:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1825
Lokacija: Vijena
http://www.vice.com/rs/read/oslobodjenje-beograda-u-slikama

Ove koji su pretekli odavde su najvj. poslali dalje u prve borbene na sremskom frontu:

Spoiler:
Slika

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2015, 00:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Gledam ovu tužnu sliku pa mi nije ništa jasno 2SR, a izgleda mi kao iz 1SR.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2015, 22:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Labinska republika je kratkotrajna samoupravna republika koju su rudari s područja Labina u Hrvatskoj proglasili 2. ožujka 1921. godine tijekom rudarskoga štrajka.

Raspadom Austrougarske monarhije poslije svršetka Prvog svjetskog rata, Italija, koristeći oslabljeni položaj krajeva koji su bili pod vlašću monarhije, uspijeva prisvojiti i talijanizirati područja Istre i dijelova Dalmacije te stanovništvo i gospodarski potencijal zauzetih područja iskorištava u robovlasničkom smislu riječi.

Prije nego što su preuzeli vlast u Italiji, fašistički odredi su zaposjeli sjedište radničkog odbora u Trstu 1921. godine, istog zapalili i napali predstavnike sindikata rudnika Raše. Povodom ovog događaja i prijašnjeg robovlaničkog odnosa prema radnicima rudnika Labinštine, dolazi do generalnog štrajka oko dvije tisuće rudara. Rudari u kratkom vremenskom roku zauzimaju rudnike, proglašavaju republiku pod krilaticom 'kova je nasa' (rudnik je naš), organiziraju vlast i takozvanu crvenu stražu kao zaštitu od fašista te sami rukovode proizvodnjom rudnika uz potporu dijela seljaka zemljoradnika. Talijanska uprava u Istri se odlučuje ugušiti postojanje republike vojnom silom što im 8. travnja 1921. godine i polazi za rukom nakon žestokog otpora rudara.

Prvi antifašistički ustanak na svijetu[uredi VE | uredi]
Ovaj ustanak istarskih rudara smatra se prvim svjetskim antifašističkim ustankom uopće. Iako je fašizam na vlast u Italiji stigao tek 1922., u ovim krajevima i nešto ranije su započeli teror, represija i talijanizacija Istre, odmah nakon potpadanja ovih krajeva pod Italiju 1918. godine. Isti ti upravitelji Istre su aktivno sudjelovali u dovođenju fašizma na vlast. Stoga je ispravno tumačenje da je Labinska republika bila prvi ustanak protiv fašizma u svijetu.



Eto Hrvati prvi ustali protiv fašizma.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2015, 07:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Hipsteri, bili su antifašisti prije pojave fašista.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2015, 22:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/re ... -komunisti

Citiraj:
Koje sve dokaze iznose podnosioci zahteva za rehabilitaciju premijera Srbije u vreme nacističke okupacije. Među svedocima – profesorka Smilja Avramov, Veljko Guberina, Uroš Šuštarič, a svedoče o spasavanju Srba i Slovenaca

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2015, 08:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Koliko je spasio ljudi, a koliko ih je njegov aparat poslao na Banjicu? Ako ga rehabilituju svaki normalan Srbin bi trebao da se popiša na Srbiju.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2015, 23:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
_зока je napisao:
Koliko je spasio ljudi, a koliko ih je njegov aparat poslao na Banjicu? Ako ga rehabilituju svaki normalan Srbin bi trebao da se popiša na Srbiju.


Лично сам против рехабилитације, јер би на тај начин дефинитивно била правно урушена рехабилитација ђенерала Михаиловића, а и неких других личности. На крају крајева отворена колаборација са окупатором до самог краја рата говори много тога. Ипак, морам да додам да сам скоро наишао на податак да је Недић имао понуду Британаца да напусти Аустрију у правцу Швајцарске и тако избегне изручење комунистима, али да је то одбио. Не знам колико је тај податак тачан, али с обзиром на ондашњу политику западних сила да окупљају и извлаче поједине нацисте и њихове сараднике, није немогуће да није тачан.

С друге стране, мислим да Недићеву историјску улогу треба покушати сагледати из свих углова и извући неки објективан закључак. Недић сигурно није зликовац у рангу једног Павелића (као што је често представљен) али није ни невинашце како га подносиоци захтева представљају.

Једна изузетно занимљива личност у сваком случају.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2015, 23:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Objasniti njegovu ulogu je nesto najnezahvalnije u našoj novijoj istoriji. Mislim da je i svjesno prihvatio ulogu po kojoj se pamti, da bude označen kao saveznik nacista, zarad spašavanja bilo čega.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2015, 00:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Pa čovjek nije ni osuđen,kakva crna rehabilitacija.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2015, 00:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
shakal je napisao:
Objasniti njegovu ulogu je nesto najnezahvalnije u našoj novijoj istoriji. Mislim da je i svjesno prihvatio ulogu po kojoj se pamti, da bude označen kao saveznik nacista, zarad spašavanja bilo čega.


Могуће је и то али постоји и чињеница да је Недић још и пре рата био познат као германофил и да је имао контакте са хитлеровом Немачком.
У задње време много неких ствари лоших се гура у правцу Милана Аћимовића, а добре приписују Недићу. Нпр. стасавање Срба из НДХ. Тачно је да је Недићева влада то радила, али је тачно исто да је темеље те акције спасавања и прихватања Срба и Словенаца поставио Милан Аћимовић са својим комесеријатом, тако да је Недићева администрација само наставила тај посао.

Лично мислим да Недић и његов апарат нису имали ништа са уништавањем Јевреја у Београду и Србији, али засигурно су немилосрдно уништавали партизане и четнике, иако је један део Недићевог апарата помагао и покрет ДМ-а.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2015, 01:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
S tim što krajem 30-ih treba razdvojiti pojam germanofil i nacista, mnogi su bili i kod nas i na zapadu germanofili dok nije rat uzeo maha. (Primjer: Times 1938)

Ako je uništavanje četnika ili partizana uslov da se umanje represije i ubistva stanovništva, kao što tvrde neke teorije, to donekle ''opravdava'' njegovu poziciju.

Nije sad nešto da ga branim ali sam poprilično siguran da nije ni toliko negativna ličnost kao što se stvorila slika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2015, 01:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Omakne se i Šakalu pa nešto pametno napiše.U sutrašnjem izdanju,Zoran vam daje dokaze zašto ste u krivu :)

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2015, 07:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
shakal je napisao:
Nije sad nešto da ga branim ali sam poprilično siguran da nije ni toliko negativna ličnost kao što se stvorila slika.
Možda ali bio je na čelu kolaboracionističke vlade, ergo izdajnik. Put do pakla popločan je dobrim namjerama kažu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2015, 07:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Cinjenica je da bi takva vlada postojala sa njim ili bez njega. Ono sto ne znamo da li bi bila stetnija ili bolja, nego ova njegova.
Hocu reci da Zokin zadnji post nista ne znaci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2015, 09:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Da, nečiju ulogu ćemo ocjenjivati ne preko njegovih dijela nego preko imaginarnih boljih ili lošijih koji obavljaju istu ulogu. Smaraš. Proizvešćeš kontraefekat od željenog.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2015, 09:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Htio sam reci da je detalj da je bio premijer najnebitniji u citavoj prici.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2015, 09:44 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Jao majko....Pa to je logika kojom se vode naši političari..."ako ne ukradem ja ukrašće neko drugi"...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2015, 12:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Šta je onda njega vodilo da bude na čelu kolaboracione vlade......nacifašistička ideologija,germanofilstvo,lični interes????

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 404 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs