banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 15:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 404 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2006, 21:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2005, 21:29
Postovi: 400
Lokacija: Sicilia
jebedo je napisao:
Sto se tice tenkova , ja bi bas Sherman stavio medu zadnji.Nije da je tenk los , ali u usporedbi s Njemackim i Ruskim je u najmanju ruku jadan.
Dobro Amerikanci su to nadoknadili u brojnosti , a i pri kraju rata Njemci i nisu imali bas tenkova na bacanje.Jos kada uzmes u obzir da su nad Francuskom cijelo vrijeme bili samo saveznici avioni (koji su najvise unistavali njemacke tenkove).
Za najaci tenk (po meni) se je tesko odluciti. Jos uvijek se pvjesnicari raspravljaju dali je IS-3 (ruski heavy tenk) uopce vidio rata. Ako je , onda je to definitivno jajaci tenk 2.svj rata i poslje (sve do 50 godina 20 st.). A ako nije onda je to Tiger 2 ili King Tiger kojih je bilo jako malo (nekih 500 a upitno je dal su svi stigli do bojista).

Najkorisniji je pak po mom misljenju T-34. To je tenk koji je uveliko pridonio porazu treceg reicha.


Njemacki King Tiger i Panther si najbolji sigurno T-34 slabiji je od Tigrova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2006, 23:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2006, 22:27
Postovi: 27
Pa nisam je ni rekao da je T-34 jaci od Tigera (a kamoli od King Tigera).
Ustvari T-34 je slabiji i od Panthera koji je bio main battle tenk Njemaca.
Postoji razlika izmedu main battle tenkova i heavy tenkova (neznam kak je to po naski pa pisem na eng.)
Na svaki 5 do 6 main battle tenkova ide jedan heavy tenk.
Tak da ti Tiger i T-34 nisu u istoj kategoriji. Tiger je bio u kategoriji s KV-1 i KV-2 te IS-1-2-3 . Ipak je Tiger bio nadmocniji i u toj kategoriji od skoro svih teskih ruskih tenkova sve do pojave IS-1 , a pogotovo IS-2.
Dok je T-34 jos od 40g. bio vladar u svojoj klasi (Panzer 3 i 4 mu nisu mogle konkurirati) sve do pojave Panthera koji je trebao zamijeniti stare Panzere.

Ipak iako su Ruski tenkovi bili konkurentni i u ponekim poljima nadmocnjiji statistika je na kraju bila na Njemackoj strani koji su za svakog svog tenka unistili 4 Ruska.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2006, 00:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2005, 23:54
Postovi: 694
Lokacija: Istok B.L.
Gdje nadje ove podatke o 4 ruska na 1 shvapski ???

Shto se tice tenkova, a i ostalog oruzja, Rusi su najvishe pushili na samom pochetku rata, kasnije su bili daleko superiorniji od neprijatelja i po kvalitetu i po kvantitetu naoruzanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2006, 00:07 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2006, 00:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2005, 23:54
Postovi: 694
Lokacija: Istok B.L.
Meni su super... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2006, 03:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2006, 22:27
Postovi: 27
Nisam mislio u brojnosti nego u gubicima.Otprilike su Njemci na jednog svog tenka unistili cetiri ruska.
A podatke sam nasao u knjigama i gledao na TV-u.

Isti je prosjek ,otprilike, bio i na zapadu . Ameri bi spušili oko 4 do 5 tenkova (Shermana) dok bi unistili jednog njemackog. Njemci su tu statistiku dobili isljucivo na kraju rata jer su ukopavali tenkove (pogotovo sa Stugom III i Stugom IV) i iz zasjeda ubijali.

Pa nisu Rusi ni u pocetku previse zaostajali za ostalima (Njemcima) , ali ko sto znamo bili su doslovno bez generala , nekog da vodi tu silu. T-34e su od samog pocetka bile superiornije , ali im je nedostajalo iskusnih tenkista , tenkovski generala i kljucno radio veza. Rusi su valjda tek 42 g. poceli ugradivati radije u tenkove , a do tada su sve manevre morali izvoditi zastavicama.(Zamisli jednog lika koji mora mahati usred bitke ,na vidljivom mjestu, zastavama da tenkisti mogu saznat nardebe) To je Njemcima bilo smijesno i jako zastarijelo.

No Rusi jesu najzasluzniji za poraz Trecheg Reicha i sto se tice tenkova postat ce najjaca sila u tom polju dugo godina. (pomeni jos uvijek)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2006, 01:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2005, 21:29
Postovi: 400
Lokacija: Sicilia
Sjajan post jebedo,slazem se sa svim da manjak oficira svih kategorija i vrsta je bio ocigledan u Rusiji,a najvise u pjesastvu.

Vecinu tenkova Rusi su 1941 ostavljali u poljima u gradovima nisu imali goriva,samo su bili stabilne tacke,pucali dok ima municije kasnije napuste,cito sam u bitki za Moskvu i Pocetak rata u Minskom rajonu memmoari ruskih generala.

A Rusi su i pravila takozvane Traktore tenkove kad nisu imali drugih i kad su bili opkoljeni,Lenjingrad i Staljingrad najvise.

Zvali su se STZ-3.

Pogledajte ove slike klik na link lol :D :D
http://img11.imageshack.us/img11/3956/kub1061lp.jpg

http://img244.imageshack.us/img244/8177/kub1077ny.jpg

ЗА СОВИЕТСКУ РОДИНУ!!!!!!!!!!!

:D :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2006, 11:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2006, 22:27
Postovi: 27
Stvarno su smijesni ! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2006, 13:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2005, 21:29
Postovi: 400
Lokacija: Sicilia
jebedo je napisao:
Stvarno su smijesni ! :D


Da ali malo promisli kada namas T-34 ili drugih ovo je vise nego odlicno,u opkoljenim gradovima radnici sa vojskom su napravili 100 ovakvih i dobro su se drzali.

Direktan napad sa Tigerom ili Panhterom ponajvise je smrt za njega ali pjesadija,manji oklopnjaci njegovi su . :D

Namaje sad smijesno i meni je bilo alikad nemas sta bolje je sa bilo cim,slazes li se? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2006, 13:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2006, 22:27
Postovi: 27
Pa to je ono sto sam pricao. Rusi su napravili totalnu mobilizaciju. Sve ide u rat.Crvena armija je bila jedina vojska u svijetu s zena.Tako da je to nama mozda sad smijesno ali Rusi su apsolutno sve dali u rat. (Pa cak i one pse .o kojima ste pricali , koji se zaletavaju na tenkove itd.) Sad je smijesno ali to im je pomoglo da se obrane i cak osvoje pola Evrope.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2006, 19:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2005, 21:29
Postovi: 400
Lokacija: Sicilia
jebedo je napisao:
Pa to je ono sto sam pricao. Rusi su napravili totalnu mobilizaciju. Sve ide u rat.Crvena armija je bila jedina vojska u svijetu s zena.Tako da je to nama mozda sad smijesno ali Rusi su apsolutno sve dali u rat. (Pa cak i one pse .o kojima ste pricali , koji se zaletavaju na tenkove itd.) Sad je smijesno ali to im je pomoglo da se obrane i cak osvoje pola Evrope.


Yup bas sve,ajde zapocnimo novu temu ,hey nisi reko nista za moji listu aviona imas na strani 4 pri dnu,npr sta mislite o Kriegsmarine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jan 2006, 00:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2006, 22:27
Postovi: 27
Pa ko sto rekoh svi ti avioni u 2.svt.ratu su bili (po meni) vrlo slicni. Nemrem sada reci ovaj je bio nepobijediv itd...
Evo probat cu ocijeniti (od 1 do 5) uz komentar :)
Uglavnom Focke su bile odlicno oruzje za gospodariti nebo. (5)
P-51 je po meni ne tako dobar kao borac kolko dobar pratilac. Sigurno je da je taj avion donio mnogo muke Njemcima i (valjda samo zahvaljujuci njemu) unistena je industrija u Trecem Reichu.Zbog njega su bombarderi nesmetano letili Njemackim zrakom.No u samoj borbi s drugim nje lovcima nije bio jako dobar , samo dobar.(3)
Messerschmitt Bf 109 dugo godina najjace oruzje Njemaca na nebu.(5)
Stuka aka JU-87 je isto tako strasno oruzje za razaranje materijalnog kao i psihickog (zvuk koji je proizvodi prilikom dive napada je utjecao na neprijatelja)(5)
Supermarine Spitfire je po mnogima oruzje koje je obranilo Britaniju , ja se bas neslazem.Simbol otpora u Britaniji. (4)
Mitsubishi A6M Zero slicna prica kao i s Messerschmitt Bf 109 (5)

Ova zadnja dva su mi manje poznata pa ih nisam ocijenio.
Americki avioni su mi uvijek upitni jer se pojavljuju kada su Njemci vec manje vise bili skrseni u zraku , a Japanci nisu nadogradivali svojeg Zeroa pa nisu bili neka konkurencija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jan 2006, 00:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2006, 22:27
Postovi: 27
Sto se tice brodova tu sam slabiji. :)
Neznam bas puno.No po meni Njemci nikada nisu imali puno sanse protiv Britanac , a pogotov ne protiv Amera i Engleza zajedno. Tako da podmorski rat koji su vodili je bio (zacudo) dobra odluka.
Cinim se da su Englezi stali podmornicama na kraj te zarobljavanjem Enigme.Kako bilo da bilo , ak se ne varam Njemacke podmornice type7 i 9 su tek one prave koje ce jos dugo poslje rata kopirati Ameri i Rusi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jan 2006, 00:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2005, 21:29
Postovi: 400
Lokacija: Sicilia
jebedo je napisao:
Sto se tice brodova tu sam slabiji. :)
Neznam bas puno.No po meni Njemci nikada nisu imali puno sanse protiv Britanac , a pogotov ne protiv Amera i Engleza zajedno. Tako da podmorski rat koji su vodili je bio (zacudo) dobra odluka.
Cinim se da su Englezi stali podmornicama na kraj te zarobljavanjem Enigme.Kako bilo da bilo , ak se ne varam Njemacke podmornice type7 i 9 su tek one prave koje ce jos dugo poslje rata kopirati Ameri i Rusi.


Da pocetkom 1940 je jedan njemacki razarac unistio 4 britanske podmornice zvale su se Spitfish,Newerth,i Thames,i jednoj zaboravi ime.

A Njemacki bojni brod Bizmark nije mu bilo ravnog unisten u sukobu sa 3 britanska broda,jedan mu nije mogo nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2006, 13:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2006, 22:27
Postovi: 27
Da Bismark je bio strasan brod. Gotovo neunistiv . Ak se ne varam potonuo je zbog prilicno "sretnog" pogodka u propeler , zbog cega se ovaj vrtio u krug.

Iako je moje misljenje da bi bilo bolje da su sav taj metal za gradnj brodova potrosili na podmornice. Vise bi se isplatilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2006, 13:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2005, 21:29
Postovi: 400
Lokacija: Sicilia
jebedo je napisao:
Da Bismark je bio strasan brod. Gotovo neunistiv . Ak se ne varam potonuo je zbog prilicno "sretnog" pogodka u propeler , zbog cega se ovaj vrtio u krug.

Iako je moje misljenje da bi bilo bolje da su sav taj metal za gradnj brodova potrosili na podmornice. Vise bi se isplatilo.


Tu se slazem sa enigmom na pocetku rata i vecim brojem podmornica su mogli,vladat antlantikom a i sredozemljem ,sto bi dalo vece sanse uspjehu u africi,jer su npr. brodovima Bitanci snabdjevali okruzene vojnike u Tobruku a dok avio dodje sa sicilije da ih napadne,ono i odu i vrate se.

Ali Njemacki U-boat kao sto si reko je bio najbolji,poslije rata su ameri kopirali modele.

Bas mi nesto ne ide pomorsto pa pocecu nesto drugo,sta znas o Ruski i ukrajinskim vojnicima koji su bili dobrovoljci u Njemackoj vojsci,kad su ovo osvojili Ukrajinu i dio karkova bilo je oko 200.000 tih dobrovoljaca u njemackoj vojsci. :oops: :-? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2006, 14:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2006, 22:27
Postovi: 27
Da znam za to. Ukrainski fasisti i protivnici Staljina. Al to je bilo na pocetku invazije . Kasnije se uspostavilo da su Njemci puno gori od Staljina , da Slavene koriste za grijanje po zimi.
Tu je Hitler pogrijesi.Sva ta fora s arijevskom rasom,da treba istrijebit sve Slavene,Zidove i ostale se ,pokazala kobna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2006, 15:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2005, 21:29
Postovi: 400
Lokacija: Sicilia
jebedo je napisao:
Da znam za to. Ukrainski fasisti i protivnici Staljina. Al to je bilo na pocetku invazije . Kasnije se uspostavilo da su Njemci puno gori od Staljina , da Slavene koriste za grijanje po zimi.
Tu je Hitler pogrijesi.Sva ta fora s arijevskom rasom,da treba istrijebit sve Slavene,Zidove i ostale se ,pokazala kobna.


Da znas koliko je 200.000 vojnika,korpus citav,divizija :D ajde daj neku temu za raspravu ,meni nist ne pada na pamet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2006, 12:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2006, 22:27
Postovi: 27
Sto mislis on Invaziji na Normandiju?

Navodno da nisu poslana 500 najnovijih Njemackih tenkova u obranu , jer je Hitler spavao (rekao je da ga se nebudi) . Mislis li da bi se uspjeli obraniti ?

A Staljin je kasnije optuzivao zapad da je invazija namjerno odgadana (navodno je bila planirana 43 g. u proljece) da bi vise Rusa izginulo ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2006, 14:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
Da Bismark je bio strasan brod. Gotovo neunistiv

Jel ono Bizmark konacno potopljen u nekoj luci u juznoj Americi?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 404 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs