banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 13:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 346 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jul 2014, 14:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
Znaci Srbi su najstariji... Pitam ja vas sta cemo onda raditi sa najmladjim narodom? Mislim, kada se utvrdi koji je to narod najmladji... Ali dok traje naucni proces utvrdjivanja vec se moze planirati sta uciniti sa njima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 14:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Podijelićemo im vesla, kad budemo išli u osvajanje ostatka svijeta da širimo najstariji gen. Nećemo mi valjda veslati.

Slika

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 14:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Zar nisu Bošnjaci najmlađi.pola forumaša je starije od te nacije,ili griješim

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 15:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
Ti veze nemas... Na staro egipatskom (ili tako nekom) BOS znaci dobar. Tako rekao jedan ugledni profesor na Tv.

A znamo da su Bosnjani dobri ljudi :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 15:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11377
Lokacija: PL / BL
Kakvo divno trolanje :lol:

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 15:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
spijo je napisao:
Zar nisu Bošnjaci najmlađi.pola forumaša je starije od te nacije,ili griješim


Grijesis sinko, debelo grijesis ali mlad si pa ti se prasta. Elem, nekada davno zivjela su dva brata u Visokom - Ramiz i Ramzes. Ovaj drugi otisao trbuhom za kruhom i odselio se u Egipat a Ramiz ostao kod k'ce. Uostalom kao da je i bitno ko je najmladji. Bitno da smo mi Serbski narod stariji i od Avrama i Noja i Metuzalema skupa. Mojsije je isto bio Srbin, da udje u zapisnik, molicu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 15:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Vidiš ti koliko sam bio u zabludi.Nea šta,onda grah pada na crnogorce ili su i oni preteča spartancima.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 15:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11377
Lokacija: PL / BL
ajkula je napisao:
Mojsije je isto bio Srbin, da udje u zapisnik, molicu.


Tek sad vidim istinitost tvrdnje: "I Bog je Srbin!" 8)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 16:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
Onda tvrdnja ''Bog i Hrvati'' poziva na bratstvo i jedinstvo... I... i... i... Jugoslaviju :confused2:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 16:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11377
Lokacija: PL / BL
To bi imalo smisla. Postoji tvrdnja po kojoj se Rajski Vrt nalazio kod nebodera na Bulevaru. Jbt, stvarno smo nebeski narod :confused2:

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 16:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kakve sam sreće prije će bit vrata Džehenema.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 17:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
POLLARIS je napisao:

Идући мало даље у прошлост, али не далеко стижемо до Хрвата који како сами кажу име добијају покрштавањем у Хришћанство,

Izvini ali gdje se može pročitati ili pogledati ova izjava rečena ili napisana od bilo kog istoričara koji ne spada u red Deretićeve ekipe? Ono, područje odakle su se dva slavenska plemena doselila na Balkan se zovu Bijela Srbija i Bijela Hrvatska i nalaze se na teritoriji današnje Češke i Poljske. Ono, početkom 20. vijeka su se hiljade iseljenika iz Poljske u SAD izjašnjavali kao Bjelohrvati....Postoji čak i rusinski narod sa Zakarpatja koji u usmenom predanju čuva da su se nekada zvali Bjelohrvati. E sad, ako je ova tvoja rečenica tačna Hrvati bi mogli biti jedni od prvih hrišćana, rame uz rame sa Konstantinom.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 22:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
mirdza je napisao:
To bi imalo smisla. Postoji tvrdnja po kojoj se Rajski Vrt nalazio kod nebodera na Bulevaru. Jbt, stvarno smo nebeski narod :confused2:


Upravo tako. Na sadanjem Bulevaru se nalazio nekadanji Eden a Tigris i Eufrat su u stvari Crkvena i Vrbas.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
:lol:

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 22:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Masoni su zatvorili korito crkvene, da bi prikrili te istorijske cinjenice


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 22:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Je l' Jevto iskopava templarsko zlato ispod Kastela?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 22:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
O tome se ne govori javno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 22:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Hertzog je napisao:
Masoni su zatvorili korito crkvene, da bi prikrili te istorijske cinjenice



Uzalud vam trud sviraci, blagoslov nekadasnjeg raja a i prokletstvo Evine radoznalosti jos se mogu osjetiti na tlu Bulevara a miomiris Crkvene je posljedica njenog grijeha .. Pokaj se Bozji Serbski narode, PRVENCE EDENSKI!!

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 23:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
_зока je napisao:
POLLARIS je napisao:

Идући мало даље у прошлост, али не далеко стижемо до Хрвата који како сами кажу име добијају покрштавањем у Хришћанство,

Izvini ali gdje se može pročitati ili pogledati ova izjava rečena ili napisana od bilo kog istoričara koji ne spada u red Deretićeve ekipe? Ono, područje odakle su se dva slavenska plemena doselila na Balkan se zovu Bijela Srbija i Bijela Hrvatska i nalaze se na teritoriji današnje Češke i Poljske. Ono, početkom 20. vijeka su se hiljade iseljenika iz Poljske u SAD izjašnjavali kao Bjelohrvati....Postoji čak i rusinski narod sa Zakarpatja koji u usmenom predanju čuva da su se nekada zvali Bjelohrvati. E sad, ako je ova tvoja rečenica tačna Hrvati bi mogli biti jedni od prvih hrišćana, rame uz rame sa Konstantinom.


Врло радо ћу одговорити на твоје питање, али прије него одговорим,

- Није било никаквог досељавања на Хелм (Балкан - појам који се почео користити послије доласка османлија),
- Не постоји никакав запис о било каквом досељавању Славена или било кога другог на Хелм (Балкан),
- Не постоји никакав усмено предање о досељавању Славена или било кога на Хелм (Балкан),
- Не постоји запис о било каквим сукобима или биткама домицилних Илира са Славенима (мада Илир = Славен = Србин) или са било ким другим,
- Немогуће је да Илире које нису могли покорити Римљани, покоре некакви дивљаци и да су Илири једноставно нестали под налетом Славена и иза себе нису оставили никакве трагове,
- Велики број доступних рукописа по западним архивима и библиотекама, а који говоре о домицилном становништву Хелма (Балкана) а датирани су послије наводног насељавања Славена и даље за насељенике Хелма (Балкана) користе назив Илири и то скоро до прве половине 20 вијека.
- У Аустро-Угарској царевини, Хабзбурзи су 1842. год. забранили кориштење имена Илир.
- ...,

Једини извор који користе присталице као доказ за досељавање Словена је рукопис "О управљању царством" или "Спис о народима" Константина VII Порфирогенитa или неког од његових историчара намјењен царевом сину и престолонаследнику Роману II (959—963). С тим да је овај рукопис вишеструко компромитован и не говори о досељавању Славена, већ о борбама са тад наводно први пут кориштеним називом Славен за народ који насељава Хелм (Балкан).

Препоручујем једну занимљиву књигу која можда може да разријеши и ову нашу полемику!
М. Јовић - СРБИ ПРЕ СРБА
http://www.scribd.com/doc/208955086/M-Jovic-Srbi-Pre-Srba

А одговор на твоје питање је Тома Архиђакон, а нема везе са проф. Ј. Деретићем:

Према Томи скупини латинских непријатеља припадају илирски Курети на сјеверу Далмације (а Далмација се простирала све до Саве), аријанци који су прво нападали Латине на обали Јадрана да би се онда "покрстили". Тако су ти Курети прекрштавањем на римски обред промјенили име барем у списима те постали Кроати/Круати, касније у народу познати као Рвати или Арвати.

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Poslednji put menjao POLLARIS dana 10 Jul 2014, 23:06, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2014, 23:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
A ja budala studiram istoriju...Da sam bio pametan, mogao sam do sad par knjiga objaviti i uzimati pare budalama


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 346 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs