banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 16:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1020 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 22:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Nije to nikakav mit o 4. vojnoj sili!Koliko se ulagalo u vojnu industriju cudi me kako nismo bili odma iza Rusa i Amera! :)
Ma da je Tito bio ziv pisala bi se drugacija istorija na balkanu....a ne ona krvava i ona koja nas je unazadila za 100 godina!
Znam i ja sta je amerika i zato ih ne mogu smisliti...ne amere ali njihovu politiku...gadi mi se to sto rade u Iraku, u Afganistanu i sva ta imperijalisticka politika koju vode! Ali to nije tema!
A sto se tice J.B.Tita....tu nema sta da se prica taj covjek je legenda i to je to!
U njegovo doba nebi ni jedan politicar imao nista, imao je mozda nesto malo vise (npr. vikendicu u selu, ili bolje auto) od jednog proslecnog radnika....
A danas? danas vlada 5% stanovnistva (citaj lopova) koji su se obogatili na racun rata i sada oni kroju sudbinu ostalih 95 % stanovnika....radnik nema ni 1% prava sto je imao.....sve drzave jedva disu od kredita (sama HR ima vise nego citava SFRJ prije rata)....
Mi smo bili docekivani svugdje kao svjetski ljudi...kao pametni i mirni ljudi....a sada??...kao divljaci!!...a da....nema veze to jer i onako ne idemo dalje od Sarajeva i Beograda.....
Prije su nam dolazili i ameri i rusi, i kubanci i mexikanci, i somalci i juznoamrikanci, i izraelci i palestinci....i to je jedan znak respekta i znak da je Tito bio Bog.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 22:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
mozete vi pljuvat po Titu koliko hocete, ali je cinjenica da se na ovim prostorima najbolje zivjelo za njegovog vremena, ikada, i to se ne moze osporiti. Tito je bio SVJETSKI igrac, ne lokalni i evropski, nego svjetski, jebena velicina kojeg su primali u svakoj drzavi sa najvecim pocastima kao sto danas docekuju Putina ili Obamu. Jugoslavija se postovala i uvazavala i itekako pitala za misljenje. bila je drzava u kojoj se znao neki red - daleko od toga da je bilo savrseno, i taj sistem koji je postojao imao je milion propusta i mana, ali u odnosu na to kako danas zivi vecina naroda ex-yuge, bio je odlican. prosjecan stanovnik je imao sve, stan, vikendicu, auto, ljetovanje, zimovanje, jednom rijecju je imao sve. to sto se desilo nakon njegove smrti, to mislim da je svima jasno, da nam je zapadni svijet zabiberio ovde. tadasnja ekonomija je bila suplja, ali da je bilo volje, ona se mogla sacuvati i mi bi danas imali standard kakav postoji u EU. da je bilo volje da se sacuva drzava tadasnja, ali nije, naravno.
to sto je on slao politicke neistomisljenike na goli otok, ja itekako podrzavam, jer na ovim prostorima sa ovim narodom ne moze drugacije, i on je dobro znao da ako hoce da ima pravu drzavu, mora da bude crvste ruke. ovde demokratija ne prolazi. a siguran sam da su se tad ljudska prava vise postovala nego danas - u ustavu BiH ima ih cini mi se nabrojanih 67 prava i sloboda, zivo me zanima koliko se njih postuje.
da ne davim dalje, copavi zagorac je najznacijanija licnost u 20. vijeku na ovim prostorima, svaka cast Tesli, ali on je sve sto je u zivotu uradio, uradio na zapadu.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 22:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
@ crni
Pa ti si decak u velikoj zabludi kada mislis da se SFRJ raspala samo zato sto tito nije bio tu... Tito je samo produzio mir, sve ostalo je bilo pitanje vremena, samo sto mislim da bi u najboljem slucaju do raspada doslo mnogo blaze da je on bio ziv (bar se nadam tome) i da bi se razisli kao CSSR ili Ceho-Slovacka, mada i u to sumnjam zbog prirode pod kojom je nastala SFRJ... Nikako se nije moglo dobro zavrsiti kada prigusti jer se nije moglo zaboraviti sta su cetnici, partizani i ustase radili jedni drugima pre rata


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 22:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
WinstonWolfe je napisao:
mozete vi pljuvat po Titu koliko hocete, ali je cinjenica da se na ovim prostorima najbolje zivjelo za njegovog vremena, ikada, i to se ne moze osporiti. Tito je bio SVJETSKI igrac, ne lokalni i evropski, nego svjetski, jebena velicina kojeg su primali u svakoj drzavi sa najvecim pocastima kao sto danas docekuju Putina ili Obamu. Jugoslavija se postovala i uvazavala i itekako pitala za misljenje. bila je drzava u kojoj se znao neki red - daleko od toga da je bilo savrseno, i taj sistem koji je postojao imao je milion propusta i mana, ali u odnosu na to kako danas zivi vecina naroda ex-yuge, bio je odlican. prosjecan stanovnik je imao sve, stan, vikendicu, auto, ljetovanje, zimovanje, jednom rijecju je imao sve. to sto se desilo nakon njegove smrti, to mislim da je svima jasno, da nam je zapadni svijet zabiberio ovde. tadasnja ekonomija je bila suplja, ali da je bilo volje, ona se mogla sacuvati i mi bi danas imali standard kakav postoji u EU. da je bilo volje da se sacuva drzava tadasnja, ali nije, naravno.
to sto je on slao politicke neistomisljenike na goli otok, ja itekako podrzavam, jer na ovim prostorima sa ovim narodom ne moze drugacije, i on je dobro znao da ako hoce da ima pravu drzavu, mora da bude crvste ruke. ovde demokratija ne prolazi. a siguran sam da su se tad ljudska prava vise postovala nego danas - u ustavu BiH ima ih cini mi se nabrojanih 67 prava i sloboda, zivo me zanima koliko se njih postuje.
da ne davim dalje, copavi zagorac je najznacijanija licnost u 20. vijeku na ovim prostorima, svaka cast Tesli, ali on je sve sto je u zivotu uradio, uradio na zapadu.

I ja podrzavam goli otok, jbg tu mu skidam kapu jer je vladao cvrstom rukom, a to je ono sto volim, mada ne i nacin na koji je provodio politiku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 22:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
WinstonWolfe je napisao:
mozete vi pljuvat po Titu koliko hocete, ali je cinjenica da se na ovim prostorima najbolje zivjelo za njegovog vremena, ikada, i to se ne moze osporiti. Tito je bio SVJETSKI igrac, ne lokalni i evropski, nego svjetski, jebena velicina kojeg su primali u svakoj drzavi sa najvecim pocastima kao sto danas docekuju Putina ili Obamu. Jugoslavija se postovala i uvazavala i itekako pitala za misljenje. bila je drzava u kojoj se znao neki red - daleko od toga da je bilo savrseno, i taj sistem koji je postojao imao je milion propusta i mana, ali u odnosu na to kako danas zivi vecina naroda ex-yuge, bio je odlican. prosjecan stanovnik je imao sve, stan, vikendicu, auto, ljetovanje, zimovanje, jednom rijecju je imao sve. to sto se desilo nakon njegove smrti, to mislim da je svima jasno, da nam je zapadni svijet zabiberio ovde. tadasnja ekonomija je bila suplja, ali da je bilo volje, ona se mogla sacuvati i mi bi danas imali standard kakav postoji u EU. da je bilo volje da se sacuva drzava tadasnja, ali nije, naravno.
to sto je on slao politicke neistomisljenike na goli otok, ja itekako podrzavam, jer na ovim prostorima sa ovim narodom ne moze drugacije, i on je dobro znao da ako hoce da ima pravu drzavu, mora da bude crvste ruke. ovde demokratija ne prolazi. a siguran sam da su se tad ljudska prava vise postovala nego danas - u ustavu BiH ima ih cini mi se nabrojanih 67 prava i sloboda, zivo me zanima koliko se njih postuje.
da ne davim dalje, copavi zagorac je najznacijanija licnost u 20. vijeku na ovim prostorima, svaka cast Tesli, ali on je sve sto je u zivotu uradio, uradio na zapadu.


Potpisujem sve i jednu rec! WW kao da si mi ukrao rjeci iz usta....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 22:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Hertzog je napisao:
I ja podrzavam goli otok, jbg tu mu skidam kapu jer je vladao cvrstom rukom, a to je ono sto volim, mada ne i nacin na koji je provodio politiku

Hertzog.....ja ne razumijem ovo tvoje uzivanje za sve sto, da tako kazem, cini "bol"......ratove, goli otoci, smrt, hitlera,......mahh.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 22:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Citiraj:
I ja podrzavam goli otok, jbg tu mu skidam kapu jer je vladao cvrstom rukom, a to je ono sto volim, mada ne i nacin na koji je provodio politiku

za mentalitet naseg naroda, on je bio savrsen vodja. samo cvrsta ruka i to je to, naravno, mora i on nesto dati da bi ovce bile zadovoljne, a davao je i sakom i kapom. radni narod je bio mnogo zadovoljniji nego danas.
njegova jedina greska je ta sto je on mislio da moze da stvori Jugoslovene, a da izbrise Srbe, Hrvate i muslimane. na nasom prosloscu, to jednostavno nije bilo moguce. mozda je trebao dozvoliti da svaki narod njeguje svoju tradiciju i da se zna "prava" istorija, umjesto sto je svaki takav pokusaj branio. ne kazu dzaba, cist racun, duga ljubav. ako ne iz ljubavi, drzava je mozda mogla bar iz interesa da opstane.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 23:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AjoVkOwRNJY&feature=player_embedded#![/youtube]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 23:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Причате о Брозу?

Човјек који је укинуо демократију на овим просторима.
Човјек који је био доживотни предсједник ових простора, јер су га другови полтрони прогласили за доживотног предсједника.
Аустријски каплар без дана војне школе који се самопрогласио за маршала.
Вјешт политичар.
Демагог.
Јебач.

Око ове приче "у његово доба је било супер" или "имали смо бесплатно школовање"...

Овај народ је тачно деформисан након 50 година комунизма.
Бесплатно? Нема ништа бесплатно у животу. Гдје сте то видјели?

Али да не теоретишем безвезе. Мој примјер: завршио "бесплатну" основну школу у СФРЈ, у току "бесплатне" средње почео рат. Најбоље године младости провео у рату, годину и по активног учешћа у рату. Након рата сиротиња, завршио факс и сад живим колико толико пристојно.

Ове приче о Титовом добу су ми као кад бих ја нашао супер цуру, био са њом мјесец дана, а онда од ње добио неку тешку болест и годинама се лијечио. А онда кажем: "ОК, јесам ја оболио и напатио се касније у животу, али, брате, јесам ј..о тих мјесец дана!"

Шта ја имам од тога што сам имао "бесплатну" основну школу кад сам имао ратну средњу школу, што сам другу половину живота провео далеко од благостања?

А зашто? Јер је Броз створио систем и елиту која је водила земљу. Као што је Броз смијенио Ранковића тако је и Слобо смијенио Стамболића. То је та комунистичка мантра, ништа демократија и избори, само сплетке унутар партије. Политичари не одговара народу већ партији, то је Брозова школа. Перпетум мобиле економија, задуживање на западу и државна економија, без одговорности за промашаје и пропале инвестиције. Као што су комунисти отимали од људи приватну имовину након 1945. године због виших циљева, тако су у овом рату Титови ученици радили то исто.

Мислим да је Зока написао нешто као "у овом задњем рату заратили су мали Титоићи, а народ их је пратио". Па тај народ су 50 година учили да прати, да буде овца, да не мисли својом главом. Да не бира власт, власт бира партија. Да не мисли, да нема свој став, држава ће му наћи посао, дати стан, само не таласај, легни на руду.
Ма толико тога још за рећи, али доста је и ово...

И да, нема потребе да глорификујете то вријеме. У СФРЈ се добро живјело посљедњих 10 до 15 година прије њеног распада. Ово прије је било лоше.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Maj 2010, 01:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6cCxrBkzoak[/youtube]

Izgleda da je matora drtina ovde pogrješila, Jugu je razbilo unutrašnje nejedinstvo i nebratstvo.

30 godina poslije još se nije došlo do istine o masovnim grobnicima koje iza sebe ostavila mašinerija austrougarskog podnarednika Tite.

Ne sporim Titinu industrijalizaciju zemlje, ali zločine koje je počinio za mene su jači od svega.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Maj 2010, 01:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
WinstonWolfe je napisao:
mozete vi pljuvat po Titu koliko hocete, ali je cinjenica da se na ovim prostorima najbolje zivjelo za njegovog vremena, ikada, i to se ne moze osporiti. Tito je bio SVJETSKI igrac, ne lokalni i evropski, nego svjetski, jebena velicina kojeg su primali u svakoj drzavi sa najvecim pocastima kao sto danas docekuju Putina ili Obamu. Jugoslavija se postovala i uvazavala i itekako pitala za misljenje. bila je drzava u kojoj se znao neki red - daleko od toga da je bilo savrseno, i taj sistem koji je postojao imao je milion propusta i mana, ali u odnosu na to kako danas zivi vecina naroda ex-yuge, bio je odlican. prosjecan stanovnik je imao sve, stan, vikendicu, auto, ljetovanje, zimovanje, jednom rijecju je imao sve. to sto se desilo nakon njegove smrti, to mislim da je svima jasno, da nam je zapadni svijet zabiberio ovde. tadasnja ekonomija je bila suplja, ali da je bilo volje, ona se mogla sacuvati i mi bi danas imali standard kakav postoji u EU. da je bilo volje da se sacuva drzava tadasnja, ali nije, naravno.
to sto je on slao politicke neistomisljenike na goli otok, ja itekako podrzavam, jer na ovim prostorima sa ovim narodom ne moze drugacije, i on je dobro znao da ako hoce da ima pravu drzavu, mora da bude crvste ruke. ovde demokratija ne prolazi. a siguran sam da su se tad ljudska prava vise postovala nego danas - u ustavu BiH ima ih cini mi se nabrojanih 67 prava i sloboda, zivo me zanima koliko se njih postuje.
da ne davim dalje, copavi zagorac je najznacijanija licnost u 20. vijeku na ovim prostorima, svaka cast Tesli, ali on je sve sto je u zivotu uradio, uradio na zapadu.


Jel ti ovo ozbiljno??

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Maj 2010, 08:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
shoole je napisao:
Причате о Брозу?

Човјек који је укинуо демократију на овим просторима.

Samo jedno pitanje.Koju demokratiju?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Maj 2010, 08:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
_zoka je napisao:
shoole je napisao:
Причате о Брозу?

Човјек који је укинуо демократију на овим просторима.

Samo jedno pitanje.Koju demokratiju?


Jebe mi se za demokratiju!!! Znam da sam imao vise prava dok sam bio u mraku rezima....
Kakva crna demokratija....pogotovo za ove prostore....demokratija se koristi samo kao izgovor da bi se "komandovalo" svijetom....tako rade najdemokratske drzave na svijetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Maj 2010, 09:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
MuskoBre je napisao:
WinstonWolfe je napisao:
mozete vi pljuvat po Titu koliko hocete, ali je cinjenica da se na ovim prostorima najbolje zivjelo za njegovog vremena, ikada, i to se ne moze osporiti. Tito je bio SVJETSKI igrac, ne lokalni i evropski, nego svjetski, jebena velicina kojeg su primali u svakoj drzavi sa najvecim pocastima kao sto danas docekuju Putina ili Obamu. Jugoslavija se postovala i uvazavala i itekako pitala za misljenje. bila je drzava u kojoj se znao neki red - daleko od toga da je bilo savrseno, i taj sistem koji je postojao imao je milion propusta i mana, ali u odnosu na to kako danas zivi vecina naroda ex-yuge, bio je odlican. prosjecan stanovnik je imao sve, stan, vikendicu, auto, ljetovanje, zimovanje, jednom rijecju je imao sve. to sto se desilo nakon njegove smrti, to mislim da je svima jasno, da nam je zapadni svijet zabiberio ovde. tadasnja ekonomija je bila suplja, ali da je bilo volje, ona se mogla sacuvati i mi bi danas imali standard kakav postoji u EU. da je bilo volje da se sacuva drzava tadasnja, ali nije, naravno.
to sto je on slao politicke neistomisljenike na goli otok, ja itekako podrzavam, jer na ovim prostorima sa ovim narodom ne moze drugacije, i on je dobro znao da ako hoce da ima pravu drzavu, mora da bude crvste ruke. ovde demokratija ne prolazi. a siguran sam da su se tad ljudska prava vise postovala nego danas - u ustavu BiH ima ih cini mi se nabrojanih 67 prava i sloboda, zivo me zanima koliko se njih postuje.
da ne davim dalje, copavi zagorac je najznacijanija licnost u 20. vijeku na ovim prostorima, svaka cast Tesli, ali on je sve sto je u zivotu uradio, uradio na zapadu.


Jel ti ovo ozbiljno??

Da.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Maj 2010, 10:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Apr 2010, 13:28
Postovi: 120
Kad slušam roditelje dok pričaju o TITU prvo primjetim da potenciraju ARGUMENT SIGURNOSTI.
Poznato je da je na ovim prostorima najduže vladao mir u njegovo vrijeme.
U istorijskom kontekstu uvijek je bio na strani pravde i vukao pozitivne poteze.
Ako bi smo trebali nešto primjeniti iz TITOVOG vremena onda pre svega to treba da bude istinski ANTIFAŠIZAM.
Najviše iz razloga što je bio istinski antifašista ja ga izuzetno poštujem.
Današnji političari u usporedbi sa TITOM su obični kokošari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Maj 2010, 10:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
shoole je napisao:
Око ове приче "у његово доба је било супер" или "имали смо бесплатно школовање"...

Овај народ је тачно деформисан након 50 година комунизма.
Бесплатно? Нема ништа бесплатно у животу. Гдје сте то видјели?


Ове приче о Титовом добу су ми као кад бих ја нашао супер цуру, био са њом мјесец дана, а онда од ње добио неку тешку болест и годинама се лијечио. А онда кажем: "ОК, јесам ја оболио и напатио се касније у животу, али, брате, јесам ј..о тих мјесец дана!"


Ovo je tacan sazetak Titovog (ne)djela. On je bio covjek bez vizije, tj. diktatorcic :D kog nije zanimalo sta ce biti poslije njega. Okruzio se raznoraznim titicima koji su mu se klanjali, a kad je umro, svaki okrenuo pilu na svoju stranu.
U velikoj mjeri je odgovoran za haos i to sto su njegovi poltroni uradili kasnije. Dovoljno je znati sta su uradili sa Jovankom odmah nakon njegove smrti i jasno je kakve ljude je instalirao na kljucna mjesta.

Mnogi se ovdje dive njemu zato sto je slao neistomisljenike na Goli Otok. Jeste, tamo je bilo onih koji su zaista zasluzili da tucaju kamen do kraja zivota, ali i onih koji su platili zbog drugacijeg misljenja. Ako neko smatra da je to normalno svaka mu cast!

Jadni narod je vjerovao u ideju jednakosti, ali da li zaista mislite da je Tito zivio po tim uzusima? Da li vjerujete da je npr. Mesic zivio po tim uvjerenjima. Mozda i jeste, ali mu je pred rat "nesto" kliknulo u glavi pa je setao po Australiji i pozivao Ustase na "tisucljetnu borbu za opstojnost". Ili recimo Slobo? Tudjman? Alija?


I onda se vratimo na sadasnjost, tj. na zadnjih 20 godina i mozemo zakljuciti da narod nije mentalno odmakao od tog perioda. Uvijek vapi za nekim vodjom, odnosno za "Mesijom" koji ce mu donijeti bolje sutra. Hoce, ali u k.rcu! Oprostite na izrazu. Taj mentalni "ostanak" u proslom vijeku moze se ocekivati od neobrazovanog svijeta, ali je strasno saznanje da i ljudi koji koriste racunar tako razmisljaju! Zato i danas "zavisimo" od odluka malog broja ljudi. Kao u Titino doba.

Sta imamo danas? Danas, u Republici Srpskoj, imamo novog Tita kom se velika vecina klanja i koji drzi kompletan aparat pod svojom sapom. Taj novi Tito se, kao i sve "Tite" prije njega, okruzio (ne)ljudima koji ga "vole", a kada on padne opet ce svako na svoju stranu.
Tako je bilo sa Titom Karadzicem, Titankom Biljanom, Titom Poplasenom, Titom Ivanicem, Titom Cavicem i ostalim Titama.

Kako me nervira to idolopoklonstvo, ne mogu vam opisati!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Maj 2010, 10:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
sunchica je napisao:
Kad slušam roditelje dok pričaju o TITU prvo primjetim da potenciraju ARGUMENT SIGURNOSTI.
Poznato je da je na ovim prostorima najduže vladao mir u njegovo vrijeme.
U istorijskom kontekstu uvijek je bio na strani pravde i vukao pozitivne poteze.
Ako bi smo trebali nešto primjeniti iz TITOVOG vremena onda pre svega to treba da bude istinski ANTIFAŠIZAM.
Najviše iz razloga što je bio istinski antifašista ja ga izuzetno poštujem.
Današnji političari u usporedbi sa TITOM su obični kokošari.

Tako je suncice....
Znas jos sta je interesantno...to da se danas politicari "srame" antifasizma....da da ....tako je....dok se u zemljama EU slavi pobjeda nad fasizmom i odaje pocast svim palim borcima za slobodu od fasizma, na nasim prostorima, koji su najvise krvi prolili u toj borbi i prvi se organizovali protiv tog zla....nista....ko ih sisa....
Eeee to je meni dno dna...
Pa majku mu juce su odali pocast Jugoslovenskim palim partizanima koji su se borili u jednoj Skandinavskoj zemlji i bio je i Tadic a kod nas (u BiH) svi spomenici te borbe su zaboravljeni i odaje se pocast samo borcima zadnjeg rata....bezze....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Maj 2010, 10:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Šta je tu za čuđenje? Naši političari su govna odreda.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Maj 2010, 10:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Apr 2010, 13:28
Postovi: 120
crni_bl je napisao:
sunchica je napisao:
Kad slušam roditelje dok pričaju o TITU prvo primjetim da potenciraju ARGUMENT SIGURNOSTI.
Poznato je da je na ovim prostorima najduže vladao mir u njegovo vrijeme.
U istorijskom kontekstu uvijek je bio na strani pravde i vukao pozitivne poteze.
Ako bi smo trebali nešto primjeniti iz TITOVOG vremena onda pre svega to treba da bude istinski ANTIFAŠIZAM.
Najviše iz razloga što je bio istinski antifašista ja ga izuzetno poštujem.
Današnji političari u usporedbi sa TITOM su obični kokošari.

Tako je suncice....
Znas jos sta je interesantno...to da se danas politicari "srame" antifasizma....da da ....tako je....dok se u zemljama EU slavi pobjeda nad fasizmom i odaje pocast svim palim borcima za slobodu od fasizma, na nasim prostorima, koji su najvise krvi prolili u toj borbi i prvi se organizovali protiv tog zla....nista....ko ih sisa....
Eeee to je meni dno dna...
Pa majku mu juce su odali pocast Jugoslovenskim palim partizanima koji su se borili u jednoj Skandinavskoj zemlji i bio je i Tadic a kod nas (u BiH) svi spomenici te borbe su zaboravljeni i odaje se pocast samo borcima zadnjeg rata....bezze....


Ne samo da se stide antifašizma već se ponose sa dokazanom fašističkom idejom:

http://www.e-novine.com/fotogalerija/fo ... stock.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Maj 2010, 11:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
Čitajući ovaj topic stičem utisak kako banjalučka i ina omladina nema veze o životu. Postoji niz razloga. Prvi je kako je današnjim generacijama lako usaditi bilo kakvo sranje od priče pa tako o takozvanom zločincu Titu. Nekontam koja je to istorijska, društveno-politička, istraživačko-dokazna i sudska organizacija kod nas i u svijetu osudila Josipa Broza? Evo recimo volimo Karađorđa i Knjaza Miloša, dokazana dva krvnika iz naše istorije(kumovska ljubav zbog par hiljada krmadi), jebali su majku kome su stigli, šurovali s turcima(na kraju krajeva njih su služili, za njih su red pravili) ma sve činili da bi bili na vlasti kao i ovi današnji. Još ih naša crkva slavi? Jebote koji istorijski paradoks i nepravda. Dovoljno je da neka budala probuba nešto i ostali odmah to prihvate. Na osnovu čega? Ja sam prije svega bio srpski borac i nimalo nisam zadovoljan tvorevinom za koju sam se borio. Možda će vremenom postati bolja ali i dan danas tvrdim da niko bolje i odgovornije vladao ovim prostorima tako da je i običan čovjek mogao uvidjeti razliku sem austrougara i Brozove SFRJ. Razloga je milion, naravno ima i kontra argumenata ali moje polazište za politiku je stanje pojedinca kao osnove sistema kojeg on služi. U SFRJ je pojedinac mogao štošta ali neke stvari nije mogao. Znalo se za red, izvoli radi protiv sistema odma Goli Otok. Danas nebi falilo malo takvog reda samo što bi svi odreda morali u prdekanu.
Danas o Titu raspredaju koji pokušavaju rehabilitovati ratne zločince i izdajice ovih naroda kojim su punili jame po cijeloj državi. Izgleda da će mo mi i dalje jame odkopavati, za te iste zločince koji su zločinci uvijek ma koje boje bili ali nije bilo kazne istih, izgleda da su neki nagrađeni. Jugoslavija, pogotovu Titova će i dalje ostati misaona imenica za mnoge a pogotovu sadašnju Evropu koja stremi istim ciljevima(ne baš svim ali u većini). Brastvo i jedinstvo i dalje postoji na neki način, u dobrim ljudima koje ima na sve strane i koji nisu dali ludilu šanse. Ja takvih znam mnogo i hvala Bogu da postoje. Ostaćemo jad i čemer sve dok nas budale i lopovi uče kao treba i dok ih korumpirana crkva podržava kao ideološki(sad u ovom vremenu) izvor.
U doba kad su Varšavski pakt pucao po šavovima, za zadatak su sebi zadali sjebati jedan savez koji i nije bio nešto opasan ali je iamo golemo tržište nafte, naouružanja, prirodnih resursa i proizvodnje hrane. To su bili Nesvrstani a začetnik te ideje(Tito) je odavno bio mrtav(iako je bio svima kvalitetan partner) i slijedom stvari su odličili sjebati SFRJ i to na način koji je najlakši. Da sjebemo sami sebe. I uspjeli su. Nacionalistički demon balkana koji je podgrijavan po potrebi je odradio posao u svom punom luciferskom sjaju, naravno podrške je bilo sa svih strana počev od EU, Vatikana, Rusije pa do nas samih i naše pravoslavne crkve. Nesjećam se da je iko od njih pokušao da pošalje glas razuma. No to je nebitno, bitno je sjebati industriju SFRJ koja je prodavala mnogo oružja po Africi, Bliskom i dalekom istoku i za te usluge smo imali kojekakvih dobara. Prva je nafta, imali smo je u izobilju i to za male pare. Da nenabrajam sad do Božića ali to je tako bilo. To isto tržište je i dalje spremno za nas ali mi nismo spremni za njih. Industrija je nam u kurcu a mi se još bavimo temama tipa nacije, vjere i kojekakvih gluposti dok nama i našim partnerima amerikanci uvaljuju radioaktivne gluposti.
Vrlo dobro se sjaćam ORA i Ferijalnog Saveza. Naravno SSO, Odred Izviđača, Titovim stazama revolucije su bile prateće redovne aktivnosti i ja kao dijete iz normalne radničke porodice sam imao razne mogućnosti, da nenabrajam sad. Jebala me činjenica jer mi je đed bio četnik ali nežalim nizačim(ono, upis u vojnu školu...). Osim toga nismo ni ja ni porodica ispaštali zbog toga, čovjek nije pravio sranja.
Današnje generacije nemaju ništa osim što ih furaju u crkvu i što su osuđeni gledati ovaj lopovluk i samim tim svaki normalan čovjek će potražiti duševnu zadovoljštinu u istoriji jer je injima pun kurac ovog lopovluka. Nepamte ništa lijepo, putuju slabo i nevide ništa osim serviranih gluposti sačinjenih od politike, turbofolka, pijanki uz zvuke pravoslavlja, Tomsona i Dine Merlina kojeg kad slušam, čovjek je zajebo bataljon hodža. Uglavnom manipulanti do bola a nenude ništa zauzvrat.
Ono što pokušavam mladima objasniti da nebudu budale kao mi ali izgleda neide. Evo recimo stariji članovi foruma. Učeni smo u stilu revolucije i sve nam se sjeba pred očima. Dođoše ovi na vlas, puknu zemlja na komade, furali na srbovanje, hrvatstvo i bošnjaštvo kad i od toga ništa, sve je plašt za lopovluke. Sjebali su nas dva puta i sad se nađe neko da me ubjeđuje u ideale. Ipak smo mi malo postari za takve stvari. Ma ni Bora Đorđević nije srbenda kakav je nekad bio, i on se sjebo. Negdje pomenu dobre ljude? Ima ih. I to dosta. A to se gradi u porodici. E meni je sreća što sam imao takvu porodicu da se nemoram osvrtati iza sebe bilo gdje da sam. To je moja vjera, religija, način života uz puno poštovanja prema različitom koja nam može biti prednost u mnogo načina. Tako nas je Tito učio. Ali nemože, razum je nešto irelevantno a igrica i šarenih laža narodu nikad dosta. Tito je jedan od ljudi koji je vodio računa o malim ljudima na svoj način. Po meni vrlo funkcionalan i sad trenutno taj isti način funkcioniše u Belgiji, sjedištu EU gdje je svaki čovjek odnosno zaposlenik ima tretman po sistemu koji je nekad davno skontao jedan ćopavi zagorac i jedino u tom kontekstu se može povezati sa Teslom, znači po viziji, radu, sprovođenju i opstanku istih ideja i dan danas. I opstaće dok je svijeta i vijeka.
Istorija je rekla dosta stvari o tom vremenu. Tito imao želju da bude sahranjen u Srbiji, Beogradu. Mislite da neko ko mrzi Srbiju i Srbe, ima želju da počiva gdje mrzi? Pored svog lijepog Zagorja? Hrvatske uopšte? Ma, dajte...

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1020 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs