banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 20:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2787 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 140  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Е да, заборавих двије главне ставке тог тадашњег стандарда.

По завршетку средње школе би углавном без већих проблема добио посао. По завршетку факултета би добио посао без икаквих проблема.

А од фирме би углавном након неког времена добио стан.

Сад добијеш qрац.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ti stvarno u svojim godinama vjeruješ da je nešto bilo džabe i da je tako moglo funkcionisati?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 13:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Нема ништа џабе. Сад није џабе и видим функционише одлично, зар не?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 13:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Opet on isto. Napisah gore šta mislim o sadašnjosti kao i da sadašnjost nije tema, nego neki drugi period. Kao da neko za 50 godina priča kako je sad idealno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 13:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па који мој онда постављаш глупа питања? А како стоје ствари, ово сад за 50 година ће можда и да изгледа идеално.:)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 13:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23512
Što se tiče krize sa gorivom. Pa nisu ni drugi bili imuni. Ipak je 70-ih naglo skočila cijena nafte.

Citiraj:
Despite being relatively unaffected by the embargo, the UK nonetheless faced an oil crisis of its own—a series of strikes by coal miners and railroad workers over the winter of 1973–74 became a major factor in the change of government. Heath asked the British to heat only one room in their houses over the winter.The UK, Germany, Italy, Switzerland and Norway banned flying, driving and boating on Sundays. Sweden rationed gasoline and heating oil. The Netherlands imposed prison sentences for those who used more than their ration of electricity

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 13:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
А имали су и Енглези неке рестрикције струје прије Тачерке, ако нисам шта побркао.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 13:26 
cekamo shakala...


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 13:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ali niko od Engleza ne gleda to kao stara dobra vremena...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 13:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Питаћу те ја послије Брегзита... :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 14:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
shakal je napisao:
Džontra je napisao:
"Tadašnji standard je bio dobar, ali nemojte mi govoriti da nije i da je sve bio privid"


Volio bih malo eksperimentisati sa ovim idiotima pa recimo uvesti sledeće sedmice, počevši od ponedjeljka, 16.09.2017. u Banjaluci sa sistemom parnih i neparnih tablica na autima. Pa da voziš svaki drugi dan. Ili u marketima izbaciti sve osim jedne marke određenog proizvoda i to ostaviti ograničene količine, pa da se malo stoji u redovima za ulje npr. Zamisli šta bi se sve pisalo nakon 20 dana. To mi je vrhunac licemjerstva.

jebote kad je najgluplji argument koji ovdje citam istovjetan glupanderskim hrvatskim desnicarskim forumima....kao precrtano.cupaju ljudi stvari iz konteksta , a narocito je interesantno kad cupaju kratke vremenske periode iz konteksta. sta da kazemo za ovo 'blagostanje ' koje traje konstantno vec 27 godina !?? mislim da je kljuc u onome sto kazu neku potomci ratnih profitera ' nece ljudi da rade' :D

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 14:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
sinip je napisao:
А имали су и Енглези неке рестрикције струје прије Тачерке, ако нисам шта побркао.

jesu , pocetkom osamdesetih godina.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 14:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
danijell je napisao:
Što se tiče krize sa gorivom. Pa nisu ni drugi bili imuni. Ipak je 70-ih naglo skočila cijena nafte.

Citiraj:
Despite being relatively unaffected by the embargo, the UK nonetheless faced an oil crisis of its own—a series of strikes by coal miners and railroad workers over the winter of 1973–74 became a major factor in the change of government. Heath asked the British to heat only one room in their houses over the winter.The UK, Germany, Italy, Switzerland and Norway banned flying, driving and boating on Sundays. Sweden rationed gasoline and heating oil. The Netherlands imposed prison sentences for those who used more than their ration of electricity

krajem sedamdesetih zbog raznih trzisnih poremecaja cak se i u Americi cekalo u redu za gorivo, ko ne vjeruje neka pogleda fotke , ima ih u izobilju na internetu. kasnije se ta kriza prelila i kod nas.ali jbg, toga ima samo u SFRJ , samo u komunizmu i nigdje vise. ko kaze ? Mali Perica.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 14:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
shakal je napisao:
Ti stvarno u svojim godinama vjeruješ da je nešto bilo džabe i da je tako moglo funkcionisati?
Moglo je. Ne vječno ali ekonimija bi se transformisala (sa njom i politička situacija) ka socijaldemokratiji, slično skandinavskom modelu. Ali trebalo je načeti komunistički blok, a mala višenacionalna državica burne prošlosti je bila idealna za to.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 14:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
Dajte ljudi o cemu drvite. Da je slucajno opstala kraljevina danas bi za njom plakalo bar 98% onih koji sada placu za Titom. Zasto? Zato sto im je 70-80tih kurko stajao uspravno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 14:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
The_new_Statesman je napisao:
Dajte ljudi o cemu drvite. Da je slucajno opstala kraljevina danas bi za njom plakalo bar 98% onih koji sada placu za Titom. Zasto? Zato sto im je 70-80tih kurko stajao uspravno.

ta priča o žalu za mladošću pa automatski i za žalom za nekom državom je najobičnija laž i još jedna desničarska neoliberalna ujdurma.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 14:27 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
Dajte ljudi o cemu drvite. Da je slucajno opstala kraljevina danas bi za njom plakalo bar 98% onih koji sada placu za Titom. Zasto? Zato sto im je 70-80tih kurko stajao uspravno.
Meni se kita diže i danas pa žalim za državom u kojoj je postojala kakava takva socijalna sigurnost . Žališ i ti jer si otišao u jednu takvu. Da ne žališ ostao bi ovde. Ili otišao u Ameriku.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 14:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Dajte ljudi o cemu drvite. Da je slucajno opstala kraljevina danas bi za njom plakalo bar 98% onih koji sada placu za Titom. Zasto? Zato sto im je 70-80tih kurko stajao uspravno.

ta priča o žalu za mladošću pa automatski i za žalom za nekom državom je najobičnija laž i još jedna desničarska neoliberalna ujdurma.
A nije glupo dizati nebesa jedan sistem bez da znas kako bi se drugi sistem pokazao u istom vremenu i okruzenju? Omiljeni sport YU propagande je prodavati hvalospijeve o sebi poredeci situaciju iz osamdesetih sa situacijom iz 20-tih. Urazumi se malo. Nema crno bijelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 14:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
_зока je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Dajte ljudi o cemu drvite. Da je slucajno opstala kraljevina danas bi za njom plakalo bar 98% onih koji sada placu za Titom. Zasto? Zato sto im je 70-80tih kurko stajao uspravno.
Meni se kita diže i danas pa žalim za državom u kojoj je postojala kakava takva socijalna sigurnost . Žališ i ti jer si otišao u jednu takvu. Da ne žališ ostao bi ovde. Ili otišao u Ameriku.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Zar ti se i sedamdesetih dizala?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 14:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2921
Lokacija: još mAlo i tU smo
danijell je napisao:
Tada su te generacije došle sa sela u grad. Njima je bilo dobro da i petočlana porodica živi u malom stanu, jer prije toga su često njih petoro bili u jednoj sobi. Sada je dvosoban malen za tročlanu porodicu. Drugo vrijeme.
Još kod nas zemljotres bio, pa cijela bivša SFRJ ulagala da obnovi i izgradi. Pa naravno da to ostavlja neku ljepšu i uspješniju sliku o tom vremenu u ovom kraju.
Pa dovoljan je primjer Čajeveca gdje tokom 70-ih za par godina pogon sa ukupno par stotina radnika postane pogon sa par stotina inžinjera. I nisu zujali po pogonu bez ikakvog rezultata. Da ih zaposle samo da bi bili zaposleni. Imalo je to neku osnovu. Naučnu, tehnološku. Obrazovanje... Pokazalo se 80-ih. Prije svega vezano za vojnu industriju. Odatle kreće ostalo.
Ali politička osnova je bila dosta klimava. Zar su za to četnici Draže bili krivi za to? Da je sistem bio stabilniji, ne bi se tako raspalo. Pa mogli smo barem kao ČSSR. Glupi što nismo iskoristili taj nivo tadašnji, da se presvučemo i nastavimo dalje. Ali ajde mi da se i danas raspravljamo da l' si bio nekad četnik ustaša partizan
https://www.youtube.com/watch?v=J5Xgtueb7og


Možda smo i mogli kao ČSSR da nije bilo u tolikoj mjeri emigracije koja je svo vrijeme bila aktivna i čekala povoljan trenutak za akciju i to legalnu.Svaka republika je legalno primila svoje.Oni i jesu u velikoj mjeri doprinijeli tome što će uslijediti poslije.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2787 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 140  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs