banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 07:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2787 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 140  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Sep 2019, 09:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Zapitajte se malo ako je tns najnormalniji na temi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 09:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ajd dobro, u to doba se puno toga nije znalo, ali u današnje doba pogledati na partizane, komunizam, Jugoslaviju, i reći to je bilo dobro, to mi ne ide u glavu..

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 10:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 513
Džontra je napisao:
Ajd dobro, u to doba se puno toga nije znalo, ali u današnje doba pogledati na partizane, komunizam, Jugoslaviju, i reći to je bilo dobro, to mi ne ide u glavu..

И још јаучу за Тииитом :confused2:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 10:13 
jebo te on, ne jauce niko za njim vec za tadasnjim standardom i tadasnjim zivotom...jauko bi i ti da imas 60 i kusur godina i radis danas u jebenoj bemi ili vitaminci za 450 maraka mjesecno...

molio bih pojedince da ne krenu sa objasnjavanjem kako se tada zivjelo na kredite i ostalo, ne interesuje me taj dio


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Je l' može biti debilnija izjava? :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
"Tadašnji standard je bio dobar, ali nemojte mi govoriti da nije i da je sve bio privid"

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:14 
shakal je napisao:
Je l' može biti debilnija izjava? :lol:


nije nikakva izjava vec tako danas razmislja prosjecan ljubitelj tog vremena htio ti to prihvatiti ili ne... :wink:

da li je debilno ili nije nemam pojma...


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Džontra je napisao:
"Tadašnji standard je bio dobar, ali nemojte mi govoriti da nije i da je sve bio privid"


Volio bih malo eksperimentisati sa ovim idiotima pa recimo uvesti sledeće sedmice, počevši od ponedjeljka, 16.09.2017. u Banjaluci sa sistemom parnih i neparnih tablica na autima. Pa da voziš svaki drugi dan. Ili u marketima izbaciti sve osim jedne marke određenog proizvoda i to ostaviti ograničene količine, pa da se malo stoji u redovima za ulje npr. Zamisli šta bi se sve pisalo nakon 20 dana. To mi je vrhunac licemjerstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:18 
zasto su radili to sa tablicama?


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Zato što je bila teška nestašica nafte a dinar svakog dana vrijedio sve manje, nije država imala para ni da uveze gorivo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Неко ти је мало лоше објаснио неке ствари. Током "Стабилизације" Милке Планинц, није било довољно производа из увоза, значи оскудица јужног воћа, кафе, и онога што домаћа индустрија није могла да подмири домаћом производњом. У редовима се стајало у Србији током санкција деведесетих. Код нас се није стајало из објективних разлога.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
sinip je napisao:
Неко ти је мало лоше објаснио неке ствари. Током "Стабилизације" Милке Планинц, није било довољно производа из увоза, значи оскудица јужног воћа, кафе, и онога што домаћа индустрија није могла да подмири домаћом производњом. У редовима се стајало у Србији током санкција деведесетих. Код нас се није стајало из објективних разлога.



Širok pojam, a ako lažem ja, ne laže papir.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Знаш како, ја се сјећам бонова из тог времена и пар-непар система а ти види шта ћеш... Било је проблема са уљем и детерџентом, поред набројаног. И то је био то, мање-више. Пошто је држава набављала све из увоза из државних пара, а да би се смањио буџетски дефицит, тј. повећала покривеност увоза извозом (можда ово неком звучи познат данас?) радило се то што се радило са робом широке потрошње, укључујући и гориво.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
sinip je napisao:
Знаш како, ја се сјећам бонова из тог времена и пар-непар система а ти види шта ћеш... Било је проблема са уљем и детерџентом, поред набројаног. И то је био то, мање-више. Пошто је држава набављала све из увоза из државних пара, а да би се смањио буџетски дефицит, тј. повећала покривеност увоза извозом (можда ово неком звучи познат данас?) радило се то што се радило са робом широке потрошње, укључујући и гориво.


Ulje, deterdžent, gorivo, kafa, plus nabrojano što si pomenuo oko voća i uvozne robe... Bonovi,tablice, povremeno i redukcije struje. Zavisi u kojoj mjeri je koji kraj države osjetio to, ali meni je ovo daleko od nekog standarda o kojem su se ispredale bajke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
И то је трајало неких пар година а онда је дошла Олимпијада, онда је дошао Анте Марковић и онда је све отишло у qрац. А прије тога ако изузмемо период послијератне "обнове и изградње" (послије оног рата) тачкице, колхозе, "историјско НЕ" и томе слично, од почетка седамдесетих се живјело сасвим ОК. И ишло се на море, сваке године, и могао си да дигнеш кредит за све и свашта. И купиш фићу. И одеш у Трст по фармерке. И имао си пасош да идеш гдје хоћеш. И могао си да спаваш у парку и да изађеш из стана а да га не закључаш, и тако то и томе слично.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
U suštini, 45-92 imaš period od 15-ak godina normalnog, pristojnog (OKi) života.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
А од '96. до '19. имаш период од... ? Са перспективом ка?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5039
Lokacija: Gradiška
Vratite nam Jovu...sviđaju mi se njegove intelektualne psovke...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Slažem se, apsolutno ne tvrdim da je ovo dobro ni da treba ovako. U mnogim stvarima i podsjeća na ta prošla vremena.

Samo ne volim nerealno idealizovanje tog vremena, to mi je tema emisije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 12:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23511
Tada su te generacije došle sa sela u grad. Njima je bilo dobro da i petočlana porodica živi u malom stanu, jer prije toga su često njih petoro bili u jednoj sobi. Sada je dvosoban malen za tročlanu porodicu. Drugo vrijeme.
Još kod nas zemljotres bio, pa cijela bivša SFRJ ulagala da obnovi i izgradi. Pa naravno da to ostavlja neku ljepšu i uspješniju sliku o tom vremenu u ovom kraju.
Pa dovoljan je primjer Čajeveca gdje tokom 70-ih za par godina pogon sa ukupno par stotina radnika postane pogon sa par stotina inžinjera. I nisu zujali po pogonu bez ikakvog rezultata. Da ih zaposle samo da bi bili zaposleni. Imalo je to neku osnovu. Naučnu, tehnološku. Obrazovanje... Pokazalo se 80-ih. Prije svega vezano za vojnu industriju. Odatle kreće ostalo.
Ali politička osnova je bila dosta klimava. Zar su za to četnici Draže bili krivi za to? Da je sistem bio stabilniji, ne bi se tako raspalo. Pa mogli smo barem kao ČSSR. Glupi što nismo iskoristili taj nivo tadašnji, da se presvučemo i nastavimo dalje. Ali ajde mi da se i danas raspravljamo da l' si bio nekad četnik ustaša partizan
https://www.youtube.com/watch?v=J5Xgtueb7og

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2787 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 140  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs