banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 20:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 346 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Avg 2014, 21:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1622
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Него, Поларис... натрапам на ову, врло занимљивим штивом испуњену енциклопедију, па примјетих да немају дио на срБском, што је, у најмању руку неправда! Исправљај под хитно! :)

http://hr.metapedia.org/wiki/Glavna_stranica

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2014, 22:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
POLLARIS je napisao:
shakal je napisao:
Je l' svirate drevne Sorabske numere ili ovo novije nesto, od 6. vijeka pa nadalje?


Ееее, мој омладинац. Још си ти млад, а колико видим ниси нешто ни информисан.

Да, обожавам древне "сорабске нумере", како то ти кажеш мислећи да ћеш тако омаловажити мене имоје писаније, а у ствари показујеш свој јад и чемер мислећи ваљда да ћеш тако бити кул.

Питање је да ли би ти као студент, будући академски грађанин, неко од кога се очекује да сутра буде елита ове државе, могао навести барем једну "древну сорабску нумеру" или барем једну обичну срБску пјесму старију од 100 година. На жалост, не вјерујем да би знао, јер се твоја "опћа изобразба" своди на 24000 постова да је бар https://www.youtube.com/watch?v=UGn0b8N4w-k па да си се имао рашта родити, али авај.

А што се тиче моје свирке, овe двије "сорабске нумере" волим засвирати:

https://www.youtube.com/watch?v=pNYjP5MigNs

https://www.youtube.com/watch?v=LMu3NxCa4uw

Надам се да си чуо за овог господина! Имам једну стару акустичну гитару на којој ми се потписао дотични господин на гитаријади у Зајечару 1984.



Jadna li je ona drzava koja ovo ceka :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2014, 23:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
POLLARIS je napisao:

Надам се да тај Фендер није само пуко кићење којим покушаваш да се сврсаташ у свијет музике. Ја се такође доживљавам музичаром (има ту и нека средња музичка школа завршена) и нећеш вјеровати посједујем један сличан Фендер стратокастер и често са пријатељима знам засвирати кад уграбим времена.

Али ми музичари смо отвореног срца и ума, јер нас та музика оплемењује па је и свијет око нас племенитији и бољи, што код тебе не осјећам. Код тебе осјетим неку врсту неоправдане ароганције која није саставни дио умјетности, чак шта-више ароганција не дозвољава испољавање умјетности јер потиру једна другу.

Па си дозвољавам закључити да је тај Фендер само дио твоје лажне представе са којом би хтио да те посјетиоци овог форума поистовјећују! На жалост својим гестама разоткриваш праву природу своје личности која је у апсолутној дигресији са тим Фендером.

:king:


Možemo mi pričati i o gitarama, muzici, umjetnosti, bilo čemu, ali ne na ovoj temi.
Što se arogancije tiče, ti si jedini koji me ovdje tako doživljava, ali nema veze, ni to nije bitno.
Ne vidim ni najmanji razlog koji bi me spriječio da nekad i sviram s tobom, ali ne mogu ti oprostiti stvari koje si napisao na ovoj temi. I dalje ih smatram nebulozama koje se kose sa svim što sam u životu pročitao od ozbiljne literature. Tu mislim na onu literaturu koja se bavi činjenicama potkrijepljenim materijalnim dokazima. Koliko vidim, ostali učesnici u diskusiji su na istoj liniji.
Istorija je takva kakva jeste, ne trebaju joj uljepšavanja. Ovo ti kažem iz najbolje namjere, da se ne provaljuješ više.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2014, 00:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
Citiraj:
Ne vidim ni najmanji razlog koji bi me spriječio da nekad i sviram s tobom, ali ne mogu ti oprostiti stvari koje si napisao na ovoj temi. I dalje ih smatram nebulozama koje se kose sa svim što sam u životu pročitao od ozbiljne literature. Tu mislim na onu literaturu koja se bavi činjenicama potkrijepljenim materijalnim dokazima. Koliko vidim, ostali učesnici u diskusiji su na istoj liniji.
Istorija je takva kakva jeste, ne trebaju joj uljepšavanja. Ovo ti kažem iz najbolje namjere, da se ne provaljuješ više.


Није било тешко примјетити и без читања мојих постова да је свака констатација поткријепљена "материјалним доказима" тј. цитатима неприкосновених аутора са називом извора и страницом на којој се тај "материјални доказ" т. констстација налази!

Био бих сретан, а можда бих научио нешто ново, или чак ревидирао своје ставове, када би нам постирао барем наслове са именима аутора те озбиљне литературе или је то само она прича: "слушам само добру музику и волим све што воле млади".

Наравно и ја мислим на ту литературу која се бави само чињеницама поткријепљеним "материјалним доказима". Те су ми књиге најдраже.

Колико схватам ти своје мишљење градиш по линији осталих учесника, што ће рећи да немаш свој лични став, већ да слиједиш мишљење већине, без обзира какво оно било.

Што се тиче проваљивања то је термин који користе незналице да би сакрили своје незнање ( не треба ти тај термин, он много више прича о ономе ко га користи него што можеш и да замислиш). Али у сваком случају вријеме пред нама ће показати истину, или како кажу паметни људи:

"Истина је увијек чудна и смјешна" - народна изрека
"Ко путује према истини, путује сам." - Кристијан Моргенстем
"Истина се не налази у чињеницама, већ у складу између чињеница" - Тагоре
"Нема горе лажи од истине несхваћене од оних који је чују." - Вилијам Џејмс
"Истина је кренула, ништа је више не може зауставити." - Емил Зола

И на крају хвала за бригу о мени везану за "проваљивање"!

:king:

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2014, 06:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15309
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
http://stanjestvari.com/2014/06/04/%D0% ... #more-6150

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2014, 06:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4339
Lokacija: Bojica Han
hahaha spijo svaka cast gdje ovo iskopa

ovo moram citirati nisam se ovako nasmijao ne pamtim

„Полазна тачка било је име реке у Јужној Африци Орање. ‘Из детињства се сећам, пише наш колега, како су у мом родном селу имали обичај за воду кад потече мутна да кажу да је као орање. Такво значење врло би добро пристајало великој равничарској реци каква је Орање — али да ли је могуће да су наши преци некад стигли чак до Африке? Да погледам, рекох себи, има ли у том делу света још које српско име, па ако има, ту може бити нечега. И ево: усред Африке држава Чад! Када човек потамни у лицу код мене се каже почадио. Продирући са севера, преко Сахаре, у дубине црне Африке, наши преци су се ту први пут срели са људима чађава лица, Црнцима, па су и земљу назвали по томе.

Мора да су затим завладали добрим делом континента као робовласници и трговци робљем. Успомену на то чува име земље Бијафра од српске робовласничке девизе Биј Афра!, тј. ‘Туци роба Африканца!’, као и име главног града данашње Кеније Најроби, јер је ту некад био трг на којем су продавани најбољи робови.

Тој српској владавини у Африци крај је учинило ширење ислама. Задње наше упориште био је југ континента, а граница је једно време ишла баш реком Орање. На то се односи позната претња Краљевића Марка у народној песми: Море Турци, не газ’те Орања! На другој страни, муслимани су нас потиснули све до источне Индонезије. Тамо су последње уточиште Срби нашли у планинским пределима острва Тимора, како то каже бесмртни Његош: Ор’о гњездо врх Тимора вије, јер слободе у равници није.“

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2014, 07:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
Citiraj:
="spijo"http://skr.rs/DFT


Да наравно:

Жарко Б. Вељковић,
Ивица Тодоровић,
Радивоје Радић
и Александар Лома

декласираше:

Милоша С. Милојевића,
Симу Лукин Лазића,
Плинија Секундуса Гајуса,
Илију М. Живанчевића,
Адолфа Пиктеа,
Јосифа Шафарика,
Страбона,
Сиприен Робера,
Лаоника Халкокондила,
Клаудија Птоломеја,
Ђуру Даничића,
Лазу Костића,
... (да не набрајам више, срамота је)

То ти је како кад би супротставио екипу ФК Јагодине, репрезентацији Њемачке појачану са још пар играча као што су Роналдо, Меси,...

Али кад је потребно пљувати по срБској историји, небитан је кредибилитет аутора, довољно је само да се пљује, па тако сваки ћулибрк, квази историчар за кога нико никад није чуо, нити зна шта ради , чиме се бави, какве су његове референце, може да побије ЉУДСКЕ ГРОМАДЕ горе наведених истинских и еминентних интелектуалаца и научника ПРИЗНАТИХ од исто тако еминентних имене у свијету, за разлику од ове твоје екипе ФК Јагодине.

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2014, 08:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15309
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
POLLARIS je napisao:
Citiraj:
="spijo"http://skr.rs/DFT


Да наравно:


Радивоје Радић


Radivoj Radić-Trenutno u vrhu napada vizantologije,za njega se interesuje Real.Pred njim je budućnost.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2014, 08:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Sad će ti POLLARIS objasniti da je vizantologija njemačka podvala, jer se Vizantija prvi put spominje dosta nakon propadanja Romejskog carstva. Ne'a veze što se izučava širom svijeta, od Moskve do Vašingtona.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2014, 08:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
I sto je taj Radic jedan od najvecih vizantologa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2014, 09:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
spijo je napisao:
Radivoj Radić-Trenutno u vrhu napada vizantologije,za njega se interesuje Real.Pred njim je budućnost.


Мож` да се деси јер се у књизи највише острвио на лингвисте ( Олгу Луковић и настављаче) и служио се Ломиним "умотворинама" за пљување ( јер је он по вокацији историчар и не може самостално да се бави лингвистичким темама, а чак ни другим дјеловима историје осим свог тзв. "Византијског доба"), односно, цијела књига му је сервирана , он је само потписник.

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2014, 10:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Znači istoričar ne može da se bavi lingvističkim temama al' zato lingvističar/pravnik/mašinac mogu istorijskim :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2014, 12:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
POLLARIS je napisao:
Citiraj:
Ne vidim ni najmanji razlog koji bi me spriječio da nekad i sviram s tobom, ali ne mogu ti oprostiti stvari koje si napisao na ovoj temi. I dalje ih smatram nebulozama koje se kose sa svim što sam u životu pročitao od ozbiljne literature. Tu mislim na onu literaturu koja se bavi činjenicama potkrijepljenim materijalnim dokazima. Koliko vidim, ostali učesnici u diskusiji su na istoj liniji.
Istorija je takva kakva jeste, ne trebaju joj uljepšavanja. Ovo ti kažem iz najbolje namjere, da se ne provaljuješ više.


Није било тешко примјетити и без читања мојих постова да је свака констатација поткријепљена "материјалним доказима" тј. цитатима неприкосновених аутора са називом извора и страницом на којој се тај "материјални доказ" т. констстација налази!

Био бих сретан, а можда бих научио нешто ново, или чак ревидирао своје ставове, када би нам постирао барем наслове са именима аутора те озбиљне литературе или је то само она прича: "слушам само добру музику и волим све што воле млади".

Наравно и ја мислим на ту литературу која се бави само чињеницама поткријепљеним "материјалним доказима". Те су ми књиге најдраже.

Колико схватам ти своје мишљење градиш по линији осталих учесника, што ће рећи да немаш свој лични став, већ да слиједиш мишљење већине, без обзира какво оно било.

Што се тиче проваљивања то је термин који користе незналице да би сакрили своје незнање ( не треба ти тај термин, он много више прича о ономе ко га користи него што можеш и да замислиш). Али у сваком случају вријеме пред нама ће показати истину, или како кажу паметни људи:

"Истина је увијек чудна и смјешна" - народна изрека
"Ко путује према истини, путује сам." - Кристијан Моргенстем
"Истина се не налази у чињеницама, већ у складу између чињеница" - Тагоре
"Нема горе лажи од истине несхваћене од оних који је чују." - Вилијам Џејмс
"Истина је кренула, ништа је више не може зауставити." - Емил Зола

И на крају хвала за бригу о мени везану за "проваљивање"!

:king:

Ma, svaka čast, sve si objasnio. Dole formalno obrazovanie! Svi su neznalice i mora se brisati sve i pisati ponovo. Vratimo se u vrieme prie Vuka Karadžića koi e Serbima podvalio latinsko slovo J, za koe svi znau da ne postoi u besedi serbskoi. Prvo to, a onda revizia svega. Samo napried!

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2014, 11:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
https://www.youtube.com/watch?v=81iFK_nHqA8&feature=player_embedded

https://www.youtube.com/watch?v=ENhxrKNamtU

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2014, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Slika
A švabo rukama!

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2014, 19:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
https://www.youtube.com/watch?v=44DGk8hL92s

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2014, 22:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
ОК, ето ми смо најстарији народ. Рецимо.

И шта ми данас имамо од тога?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2014, 22:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Da nije mozda qrcina???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2014, 22:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Daleko od toga da smo mi repa bez korijena ali brate gdje baš najstariji....ajde među starijima i da razumijem(sad šta opet "među starijim" znači i to je diskutabilno)ali baš najstariji e to...a gdje su Egipćani,Mezopotamci ko ima još....

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2014, 22:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15309
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
E jbg,sad su i Egipćani u Evropi

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 346 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs