banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 01:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2006, 20:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Maj 2005, 19:06
Postovi: 144
Opsirnije na temi " Istorija BH"




Osvrnimo se,dakle, na "Nacertanije" (1844), Ilije Garašanina. U svom programu "Nacertanije" on narod Bosne naziva Bošnjacima - bez obzira na vjersku pripadnost - i kada govori o programu posrbljavanja Bosnjaka on kaze: ...K ovome treba dakle uciniti da se Bošnjaci i ostali Slaveni obrate..." Nadalje, predlaže da se: "nekoliko mladih Bošnjaka u srpsku službu državnu prima da bi se ovi...obucavali i za takove cinovnike pripravljali koji bi ono što su u Srbiji nauèili posle u svom otecestvu u djelo privesti mogli."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2006, 20:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Dakle, samo tra, la, la, la,la. Nema argumenata, ne poznaje se problematika, samo proizvoljne tvrdnje, koje su nastale kao posledica citanja romana Ive Andrica na Drini cuprija.

Akoribatiko navodi jedan broj srpskih istoricara, i upucuje me da to citam. Moram kazati da sam to davno citao, i da sam mislio kao i mnogi drugi, da je sve ama bas tako kako oni pisu. Kasnije vidim, da sam bio u zabludi, jer neki drugi o istim stvarima pisu drukcije. Jedan od tih je Filip Dz. Kohen u svojoj knjizi "Tajni rat Srbije, propaganda i istorijska obmana kaze.

" Ako je istorija umjetnicka galerija puna slika s malo orginala i mnogo kopija, onda je srpska istorija prava takva galerija, puna falisifikata koje su Evropa pa i Amerika dugo vremena prihvacale kao orginale, mnogi zapadni "eksperti" za Balkan eksploatirali ih za svoje titule, politicari za svoje prljave ciljeve, a zapadni auditorijum za svoj ravnodusan stav prema genocidu u Bosni".

Uvazeni profesor srpskog porijekla (majka mu je Srpkinja) Michael A. Sells, inace profesor komparativne religije na Univerzitetu Harevford u Pensilvaniji, u razgovorima za Dane Sarajevo, govoreci o nekim sprpskim zabludama, njihovom nastanku, posledicama po druge narode kaze.

"DANI: Toj masovnoj psihologiji dajete sjajno ime - hristoslavizam. Molim Vas da detaljnije objasnite taj pojam?

SELLS: Hristoslavizam je revolucionarna ideologija čiji su korijeni u 19. stoljeću. Zasnovan je na unaprijed zadatom stavu koji se uopće ne može potkrijepiti činjenicama, da su Slaveni po prirodi kršćani. Njegoš kaže da su oni koji su postali muslimani to postali zato što su bili najniži sloj kršćanskih Slavena i da su, postajući muslimani, odnosno Turci, prešli iz slavenske rase u tuđinsku. Ivo Andrić je najjasnije prikazao tu ideju, i eksplicitnije nego Njegoš, one Slavene koji su prihvatili islam, opisao kao pohlepne kukavice, koji su tim činom napustili slavensku rasu. Islam je predstavljen karikaturalno, kao vjera koja ima lik Drakule, koja je vampir srpskom narodu, što, u andrićevskoj slici svijeta, potvrđuje i janjičarski sistem, zasnovan na odvođenju i islamiziranju Slavena od strane neke vanjske sile, vanjske ideologije, u ovom slučaju Turaka. Tako nastaje ideologija koja iz Slavena isključuje muslimane, pa kada muslimani u Gorskom vijencu predlažu obred kumstva sa pravoslavcima, ljudi vladike Danila to ne prihvataju, već kao uslov za ceremoniju traže pokrštavanje muslimana. To je jedan od centralnih motiva srpske ideologije hristoslavizma koja muslimanski obred šišanja ne prihvata kao ekumensku alternativu, paralelnu obredu krštenja.

DANI: Upravo je hristoslavizam, kao da nisu prošla stoljeća od Kosovske bitke, oblikovao mitsku srpsku svijest na kraju 20. stoljeća koja je dovela do genocida nad Bošnjacima. Da li je hristoslavizam jedan od temeljnih postulata srpske nacionalne svijesti?

SELLS: Za srpske nacionaliste, da. Za nacionalističku mentalnu strukturu koja svoje ishodište ima u 1389. godini, u Kosovskoj bici i knezu Lazaru, da. Za one kojima je pokrštavanje slavenskih muslimana bitna komponenta u stvaranju srpske nacije, da. Za one čija svijest nije bazirana na ovoj vrsti ideologije, hristoslavizam sigurno nije jedan od temelja nacionalnog identiteta.

DANI: Gospodine Sells, istražujući simbole i mitove koji su uticali na genocid u Bosni, Vi veliku pažnju pridajete Ivi Andriću. Čini se da ste uvjereni kako je njegovo "književno štivo" dramatično negativno uticalo na srpski odnos prema bosanskim muslimanima?

SELLS: Postoje dva aspekta tog pitanja. Jedan se tiče njegovog ogromnog uticaja u bivšoj Jugoslaviji, a drugi njegovog uticaja na novinare i intelektualce Zapada. Kada je u pitanju njegov uticaj van granica Jugoslavije, onda morate znati da značajan broj ljudi primjećuje etnoreligijske razlike na Balkanu baš kao glavni uzrok vječnog jaza, koji se, nažalost, ne može premostiti. A da se na tom planu ništa ne može uraditi navodno su ih uvjerila i dva moćna simbola iz romana Na Drini ćuprija. Jedan od ta dva simbola koja su silno uticala na zapadne novinare tiče se narodne legende koju prenosi i pripovjedač romana a u kojoj se Osmanlijama kaže da, ako hoće sagraditi most, moraju staviti dvije srpske bebe unutar mosta. Drugi simbol odnosi se na dvije rupe u mostu kroz koje će srpske majke dojiti tu djecu. To su zaista moćni simboli hristoslavizma…

DANI: Moćniji od objektivne historije?

SELLS: Ljudi koji to čitaju, pogotovo na Zapadu, kombiniraju tu Andrićevu fikciju sa objektivnom historijom a da pritom toga nisu ni svjesni. Isto je i sa nabijanjem Srba na kolac. Mnogi zapadnjaci zaista misle da je to način na koji su muslimani kroz historiju tretirali Srbe, tako da sam, analizirajući odnos novinara sa Zapada prema ovom podneblju, ustanovio da su Andrićevi simboli među ključnima za razvijanje žurnalističke ideje o vječnom balkanskom antagonizmu.

DANI: Tek će tu iskonstruiranu sliku Balkana i naše zemlje u dobroj mjeri potisnuti Kratka povijest Bosne Noela Malcolma. Slažete li se da taj odnos zapadne inteligencije prema Bosni, faktički sve do Malcolmovog sjajnog rukopisa, najbolje objašnjava termin "imperijalizam mašte"?

SELLS: Da, mislim da taj termin pogađa u samu bit. Zato je Malcolmova knjiga jako važna. To je jedna od prvih knjiga koje su gurnule mitologiju u pozadinu objasnivši svu kompleksnost preobražaja islama na katoličku vjeru, katolika na islam, ortodoksa na islam, itd., tako da današnji Srbi nisu direktni potomci Srba iz 1389.

DANI: Nažalost, uvjerljivost Malcolmove povijesne argumentacije nije bila dovoljna antibosanskim lobistima na Zapadu. Separatnost nacionalnih kultura primijetio je i đavo realpolitike Henry Kissinger, koji će ustvrditi da "bosanska kultura ne postoji". U zemlji čija "kultura ne postoji" nismo dovoljno upoznati sa polemikom koju ste vodili sa Kissingerom. Možete li je približiti našim čitaocima?

SELLS: Kissinger i ljudi poput njega su jako opasni za BiH. On smatra da svaka vjera i civilizacija imaju apsolutnu nepromjenjivu bit i da između vjera i civilizacija postoje granice, dodatno osnažene mitologijom i imaginacijom. Dakle, po njemu, Bosna ne može biti stvarna jer je multireligijska. Ironično je, naravno, u tom eksplicitnom stavu to što je Amerika multireligijska zemlja, pa ako bismo njegove ideje o Bosni primijenili na Ameriku, morali bismo je podijeliti…"

Eto to bi bilo jedno uvodno objasnjenje Akrobatiku, Miceliusu i mnogim drugim, koji razmisljaju kao oni ili slicno njima. Bilo bi dobro da ovo za sva vremena zapamte, i da se tako oslobode nekih od zabluda.

Molim Islama, da mi prepusti da ovo pitanje dovedemn do kraja, na nacin kako sam to zamislio. Suzdrzi se samo jos jedan dan.

Molim Akrobatika ili Miceliusa, a moze i bilo koji drugi ucesnik, da nam prezentira tekst o nabijanju na kolac iz Andricevog romana Na Drini cuprija, kako bi sutra mogli da nastavimo kulturnu razmjenu misljenja, potkrijepljenu nekim cinjenicama. Pozdrav Zah

Ko zeli procitati cijeli intervju profesora Sellsa neka klikne na
- http://www.bhdani.com
- onda ide na arhivu, na vrhu ili pri dnu strane
- potrazi broj 265
- klikne na podnaslov intervjui i nastavi sa citanjem.


Poslednji put menjao zah dana 03 Jan 2006, 21:12, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2006, 20:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
sve razumijem al da neko omalozava mrtve i zlocine kao nabijanje na kolac, to ne mogu da shvatim.
Djakon Avakum nabijen na kolac
vojvoda Stojan Kovacevic je pobjegao iz kule u Mostaru ,uoci dana kada je trebao biti nabijen na kolac. Brat Petko mu je nabijen na kolac sutradan.
Nikola Skobaljić zajedno sa stricem nabijen na kolac.

i ovo je la, la, la galerija srpkih slika s malo orginala i puno kopija =D>

Citiraj:
molio bi zaha, ezana i druge momke da nam to malo potkrijepe, objasne kako se to desaval, daju imena tih popova, gdje, kad i pred kim su bosnjane "preobracali" u srbe.

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2006, 21:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Maj 2005, 19:06
Postovi: 144
--------------------------------------------------------------------------------


Poslednji put menjao selam dana 03 Jan 2006, 21:49, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2006, 21:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Maj 2005, 19:06
Postovi: 144
Za del-capa ---- samo mali dio.



D. Tucović, Crnogorski bes, "Radničke novine", br. 239, Beograd 9. novembar 1913. On je pisao: "Kao izgladneli vuci Crnogorci su jurišali na sve što se zgrabiti može: popljačkali su kuće, dućane, torove, ambare, sve gde se god šta imalo da zapljačka... Ako spomenete nekome Arnautinu reč "Karadag" on se strese od bola, prstom pokazuje da je Crnogorac go i gladan, a dlanom seče sve, ne štedeći ni decu ".


Poslednji put menjao selam dana 03 Jan 2006, 21:47, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2006, 21:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
ponavljam:
molio bi zaha, ezana i druge momke da nam to malo potkrijepe, objasne kako se to desaval, daju imena tih popova, gdje, kad i pred kim su bosnjane (ne bugare, makedonce il' albance) "preobracali" u srbe.

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2006, 21:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Del kapo, imas konkretan odgovor od Filipa Dz. Kohena, na takva piskaranja koja su imala za cilj pripremu za genocide nad muslimanima Balkana, bolje receno bivse Yu. Vrati se jos jednom i procitaj, sta pomenuti gospodin misli o srpskoj istoriji. Pozdrav Zah

Molim opis scene nabijanja na kolac iz Andricevog romana Na Drini cuprija. Pozdrav Zah


Poslednji put menjao zah dana 03 Jan 2006, 21:23, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2006, 21:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
Citiraj:
Del kapo, imas konkretan odgovor od Filipa Dz. Kohena

ja konkretan odgovor na moje pitanje nisam vidio.
trazili ste dokaze o nabijanju na kolac, ja sam vam dao imena, jel treba jos nesto?
gdje su vasi dokazi o tome da je SPC u 19. vjeku pravoslavne bosnjane "prekrstila" u srbe. daj imena tih popova, gdje, kad i sta su to propovjedali? npr. pop Mitar Miric i Smedereva u crkvi Svetog Djordja u Zvorniku propovjedao da srbi s ovu stranu Drine su isti narod kao i braca u srbiji i da treba da zive u jednoj drzavi.
Jel postoji tako nesto???

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2006, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Iz ovog Zahovog texta se da zakljuciti da na ovom podrucju nikad nisu ni zivjeli Srbi i da je sigurnije da su danasnji Srbi u BIH u stvari posrbljeni Turci,nego obratno.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2006, 23:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Ja mislim, da ako budemo isli nekim redom, a pristalica sam reda, da ce i pitanje pokrstavanja muslimana na podrucjima bivse Yu doci na red, kao i pitanje Srba, njihova porijekla, naseljavanja u Bosnu, djelovanje pravoslavne crkve itd.

Filip Dz.Kohen je dragi mladicu dao objasnjenje sta su pisali srpski istoricari, i kako to pisanje treba shvatiti, ali i pitanje pisanja srepke istorije, vremenom ce doci na red, da ne zurimo, i da uvijek ne pisemo sve i svasta. Gospodin ili drug Micelius je postavio neka pitanja, pa da idemo redom. Kad to zavrsimo, mozemo naporaviti listu novih pitanja i sve tako dok imamo strpljenja.

Ali sada imamo samo jedno pitanje koje trerba privesti kraju. Ponovo molim onaj opis iz Andrceva romana Na drini cuprija. Nije valjda da niko nema tu knjigu. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2006, 23:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
Filip Dz.Kohen je dragi mladicu dao objasnjenje sta su pisali srpski istoricari, i kako to pisanje treba shvatiti, ali i pitanje pisanja srepke istorije, vremenom ce doci na red, da ne zurimo, i da uvijek ne pisemo sve i svasta.

A on je jedini mjerodavan da ocjenjuje i tumaci nasu istoriju,zar ne?
A otkad ono postoje Srbi u BIH,od prije kojih 150 godina,zar ne?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2006, 00:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
razumjem ja tebe zah potpuno, ne mozes odmah da mi odgovoris na moje pitanje, treba prvo da se konslidjues sa svojim izvorima informacija, bosnjackifront i bosnjaci.net :wink:
nije mi jasno o kakvo redosljedu pitanja ti pricas. doveo si u pitanje nabijanje srba na kolac, ako si procitao moje postove gore naveo sam ti imena nesrecnika koji su tragicno zavrsili na kolcu.
Uhvatio si se tu nekog Kohena i njegove kritike o srpskoj istoriji. Pa sta, ima pisaca koji tvrde da je bjela rasa superiorna rasa, pa jel sad to treba da prihvatimo zdravo za gotovo.
koliko knjiga tvrdi da su bosnu naselili srbi i hrvati. Za svakog tvog istoricara sto misli da bosnjaci nisu nastali od srba i hrvata ja cu ti dati trojicu koji tvrde suprotno. ajde slobondo izlistaj svoje strucne izvore.

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2006, 02:01 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2006, 02:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Ne znam Micelius koju si srednju skolu zavrsio. Ako si zavrsio gimnaziju ili prije uciteljsku skolu, onda si mogao nauciti kako se pisu romani, kao sto je npr. roman Na Drini cuprija. Da li je Ivo Andric izmislio ono sto je napisao, o tome sutra. Saznaces sta je kazao sam Ivo Andric, bit ce navedeno i djelo, saznat ces na koga se ugledao kad je to pisao, a saznat ces i po cijem je opisu napisao to sto je napisao. Na zalost Del Kapa nije iz Bosnjackog fronta. Ja znam, da takvima kao tebi smeta Bosnjacki front, jer pise o nekim tabu temama, ali sta mozemo, istina mora izaci na vidjelo.

Srpska istorija nije prava istorija, pocevsi od Nacertanija pa ovamo. Svi srpski istoricari, mnogi knjizevnici, gotovo svi politicari, sve sto su radili, radili su u cilju realizacije ideja Nacertanija, zakljucno sa SANU. Pa i danas to isto rade, samo malo uvijeno, posebno ovi iz RS,a ni Kostunici i pokojnom Djindjicu nije zmajeriti na plasiranim idijama, senlucenju uz pecenog vola, dok se Sarajevo granatira, civili ubijaju, voda iskljucuje, a plina odavno i nije bilo.

Cujemo se sutra poslije podne. Molim Andricev opis, valjda ga neko ima. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2006, 09:33 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Citiraj:
Што се тиче тираније Турака на овим просторима у доба Турске окупације, мислим да је довољно прочитати само оно што је НАРОД о томе пјевао, а касније и записивао, у јуначким народним пјесмама.

Ma naravno. Svi vi to mislite, nisi ti sam

Citiraj:
Диже Марко рало и волове,
Те он поби турке јањичаре;

Пак узима три товара блага,
Однесе их својој старој мајци:
"То сам тебе данас изорао!"


Turski vazal - a u narodnim pjesmama najveci srpski junak.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2006, 10:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
EZAN je napisao:
Cudo kako "tumacis i razumijes" onoliki Gorski Vijenac a ovu jednu recenicu ne mozes.


Razumijem ja tu recenicu, ali je cudno kako ti neces da odgovoris na postavljeno pitanje sa da ili ne...

A sada valja odgovoriti i drugu zahu na njegovim nebuloznim postovima:

Ako ti je neko vec ukazao na greske pri tumacenju GORSKOG VIJENCA, ti se nisi smirio nego sada miniras i Andrica i njegovo Nobelovom nagradom nagradjeno djelo. No, tako to ide, davljenik se i za slamku hvata... Ja imam navedeni opis, ali necu da ga postavim i molio bih sve ucesnike da ne postavljaju ovaj opis. Neka to uradi zah. Kad je vec toliko zajunio...

Pozabavimo se sada sistemom nelogicnosti koje vladaju u postovima gorespomenutog:za (cini se jedinog) validnog istoricara ovih prostora zah navodi nekog Filipa, koji je, naravno, kao stranac koji mrzi Srbe upucen u tacnu istoriju nasin naroda i narodnosti. Kako li su onda ti isti dobri, humanisticki i (da se posluzimo Micelijusovom novokovanicom) DEMONkratski stranci previdjeli uzasno opisivanje mucenickog i zlocinackog nabijanja na kolac koje je opisano u romanu NA DRINI CURPIJA, te su mu dali Nobelovu nagradu? Sram ih bilo!!!

Ti si, zah, pun mrznje. To govorim zato sto se vidi da namjerno citas - ili barem iscitavas - knjizevna djela ne bi li u njima nasao neku poruku mrznje koju bi svima lijepio na nos. Ali, kada smo vec kod Andrica valja nam reci i to da ovi prostori nisu imali veceg pacifistu-knjizevnika od njega.

Pogresno citas, zah, potpuno pogresno. Trazeci takve dijelove u knjigama ti trazis neki patoloski dokaz da opravdas svoje postojanje kao musliman. A to ti nije potrebno. I sve sam vise ubijedjen da bi ti tog istog Andrica nabio na kolac da mozes i da bi Njegosa objesio o dzamiju ukoliko bi ti se ukazala prilika.

Izvrtanje istorije ti bas i ne ide od ruke. Ja sam Ezanu vec rekao, a ponavljam i teni - Srbi su cinili zlocine za vrijeme ratova. I ja se ne stidim da to priznam. Ali, vas dvojica ocigledno imate dobar razlog da na sve to odmahujete glavom. Na kraju ce zaista ispasti da su svi Srbi posrbljeni muslimani, a da su Turci za 500 godina OKUPACIJE naokolo dijelili secerleme i bozu.

NA DRINI CUPRIJA je roman koji govori nesto drugo. Ali, kako stvari za sada stoje, ti to nikada neces uvidjeti. Pa ipak, da te priupitam - zasto ne zamjeris i ostalim piscima koji su opisivali zlocine u svojim djelima - Dostojevskom, Tosltoju. Solohovu, Igou, De Mopasanu? I oni su opisivali zlocine pocinjene nad drugim narodima pa ih niko nikada nije potegao za raspravu koja bi vodila u tom smjeru. Jedino jos kod nas velicine poput Andrica, Njegosa, Selimovica, Crnjanskog mogu posluziti za politicku borbu.

zah je napisao:
Srpska istorija nije prava istorija, pocevsi od Nacertanija pa ovamo. Svi srpski istoricari, mnogi knjizevnici, gotovo svi politicari, sve sto su radili, radili su u cilju realizacije ideja Nacertanija, zakljucno sa SANU.


Ajde? To ti kazes? E, onda mora biti tacno!

zah je napisao:
...ni Kostunici i pokojnom Djindjicu nije zmajeriti na plasiranim idijama, senlucenju uz pecenog vola, dok se Sarajevo granatira, civili ubijaju, voda iskljucuje, a plina odavno i nije bilo.


A ti se nikada nisi zapitao zasto se sve to desava? :-?

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2006, 10:36 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2006, 10:43 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2006, 11:30 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Citiraj:
Како то да се ни један Србин Православне вјероисповијести није могао наћи на позицији бега ....

:D
Posto volis junacke "pesme"
Marko Kraljevic i Beg Kostadin.
Citiraj:
Коње јашу до два побратима,
Бег Костадин и Краљевић Марко,
Бег Костадин беседио Марку,
"Побратиме, Краљевићу Марко,
Да ти мени о јесени дођеш,
О јесени, о Дмитрову данку,
А о моме крсноме имену,
Па да видиш части и поштења,
А и лепа, брате, дочекања,
И господске ђаконије редом."

Osim ako ovo Beg nije prezima ... u sto sumnjam :wink:

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2006, 12:28 
DELETED


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs