banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Maj 2024, 06:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 363 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Apr 2013, 13:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
spijo je napisao:
Mislim na Dalmaciju.Nekoliko desetina hiljada srba katolika prestalo je da postoji 1945.

jbg, spile , na krive ti sajtove ides, ali cu ti reci koliko god da ih je bilo bili su kap u moru u odnosu na broj Hrvata katolika, znam neki podatak za pocetak 20. vijeka ( a nije sa usrane vikipedije), da je u Dalmaciji bilo blizu 400 000 Hrvata katolika, 120 000 Srba pravoslavnih i procjene su od 5 do 15 000 Srba katolika, ali je to jako sareno, neki tvrde i nesto preko 20 000, kasnije broj rapidno opada, mnogo prije 1945.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2013, 13:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
STRATOKASTEL je napisao:
A gdje su nove slike?

Btw. Je li iko ikad uključio u statistiku i one koji su iseljeni (kolonizovani) u Vojvodinu neposredno nakon rata? Trbalo je brzo popuniti stare njemačke posjede u Sremu, Banatu i Bačkoj. S obzirom na dinamiku ove seobe, čudi me da je iko od Srba uopšte o(p)stao u Dalmaciji, Lici i Kordunu.

Skrenuli smo sa teme, podatak na koji stalno nailazim da je iz Hrvatske preseljeno u Vojvodinu oko 69 000 Srba, ali je ono sto zbunjuje ljude , otkud na popisima onoliko Srba uprkos stradanjima u ratu, 1948 oko 543 000, a 1953 oko 588 000 Srba !? Pa jednostavno, stradanje nije bas bilo u onim brojkama u kojima se misli , i koje su nazalost cesto bile posljedica politickih igrarija.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2013, 13:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15301
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Nisu nikakvi sajtovi već podatci iz pojedinih knjiga koje su mjerodavnije od ta dva hrvatska sajta što si naveo.Nego imaš li ti kakav srpski izvor tog događaja ili su "istinu" pisali samo rvati.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2013, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
ne brkaj , sajtovi su vezani za ovaj pokolj u Sinju i okolici, to nema veze sa Srbima katolicima, najbolje da ti postujem knjigu od Karla von Cerniga ( koju imam) gdje su za njega svi u Dalmaciji Srbi, sto katolici , sto pravoslavci, missim to je lijepo cuti, ali nema veze sa malim mozgom.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2013, 13:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15301
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ništa ,držat ćemo se onda teorije Ante Starčevića ,valjda to ima veze sa malim mozgom.Nećemo više spamovati.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2013, 14:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15301
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
STRATOKASTEL je napisao:
A gdje su nove slike?

Btw. Je li iko ikad uključio u statistiku i one koji su iseljeni (kolonizovani) u Vojvodinu neposredno nakon rata? Trbalo je brzo popuniti stare njemačke posjede u Sremu, Banatu i Bačkoj. S obzirom na dinamiku ove seobe, čudi me da je iko od Srba uopšte o(p)stao u Dalmaciji, Lici i Kordunu.

Skrenuli smo sa teme, podatak na koji stalno nailazim da je iz Hrvatske preseljeno u Vojvodinu oko 69 000 Srba, ali je ono sto zbunjuje ljude , otkud na popisima onoliko Srba uprkos stradanjima u ratu, 1948 oko 543 000, a 1953 oko 588 000 Srba !? Pa jednostavno, stradanje nije bas bilo u onim brojkama u kojima se misli , i koje su nazalost cesto bile posljedica politickih igrarija.


Po nekim podatcima iz Banata i Srema je 1944 iseljeno 90 000 njemaca prije dolaska Crvene armije.
Jugoslavija je jedina zemlju na svijetu koja nije popisala svoje stanovništvo poslije rata.Zbog toga se stalno špekuliše sa stvarnim brojem žrtava na svim stranama.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2013, 14:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
spijo je napisao:
Ništa ,držat ćemo se onda teorije Ante Starčevića ,valjda to ima veze sa malim mozgom.Nećemo više spamovati.

Eto, ovo je argument, cim se ne uklapas u sumnjive teorije , koje su na nivoJu feljtona u novinama i i na nivoJu stupidnih tv emisija kojima nam pune glavu vec 20 godina o Vlasima , Balijama, Bosnjacima, Srbima katolicima,Rvatima pravoslavcima Ogurima, Bezjacima, Avarima, Tunguzima , odmah te optuze , sa lakocom, elegantno, kao dlanom o dlan...... da Spile ja sam ustasa , ruke su mi krvave ne do lakata nego da ramena , sa nozem idem u gradski prevoz , jer mi je zelja da prikoljem nekog kontrolora zbog jebenih bus plus kartica, buhahahaahaha

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2013, 16:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15301
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Da li je Milorad Ekmečić na nivou novinskih feljtona i stupidnih tv emisija?
Čisto me zabole za tzv bošnjacima,vlasima i hrvatima.Interesuje me istorija mog naroda a ko sa tom istorijom ima nekakvih problema ,nije do mene .
Nije samo srbe religija podjelila na dvije ili više nacija.Imaš primjere Holanđana koji su kalvinisti i Valonaca koji su protestanti ako se ne varam,o dvije Irske da ne govorim.To su nacionalizmi sudnjeg dana kako reče Čerčil,tj nema pomirenja dok je svijeta i naroda.Jedan smo isti narod moj ti Jovo,svidjelo se to nekome ili ne i nije nacionalista onaj ko to govori.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2013, 19:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
sad si me bacio u rebus . nema pojma sta si htio reci ovim postom .

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2013, 20:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15301
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Govorim ti tome šta je vododelnica nacije,vjera ili lingvistika.Za srbe je to lingvistika a za hrvate vjera.Na žalost mnogo je faktora odmoglo srbima da izgrade svoj zajednički identitet za razliku od ostalih evropskih naroda.
Ako želiš da riješiš taj rebus onda uzmi i pročitaj Dugo kretanje između klanja i oranja Milorada Ekmečića.Malo čudan naziv knjige uzet je ako se ne varam iz stiha jedne Andrićeve pjesme.Postoji na internetu pa se može skinuti.

Evo našao sam
http://www.scribd.com/doc/46623533/%D0% ... 0%B8%D1%9B

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2013, 20:20 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39457
Lokacija: Месечева икра
Pročitao je on to. Neki dan se pohvalio.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2013, 20:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15301
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Sad sam ja u rebusu

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2013, 21:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15301
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Princ Đotrđe Karađorđević
jedini iole normalni Karađorđević proveo skoro cijeli život u ludnici 1910 :D

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2013, 21:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
spijo je napisao:
Govorim ti tome šta je vododelnica nacije,vjera ili lingvistika.Za srbe je to lingvistika a za hrvate vjera.Na žalost mnogo je faktora odmoglo srbima da izgrade svoj zajednički identitet za razliku od ostalih evropskih naroda.
Ako želiš da riješiš taj rebus onda uzmi i pročitaj Dugo kretanje između klanja i oranja Milorada Ekmečića.Malo čudan naziv knjige uzet je ako se ne varam iz stiha jedne Andrićeve pjesme.Postoji na internetu pa se može skinuti.



ma imam ja to u originalu i naravno da sam procitao ( ili kako Zoka kaze , POHVALIO se da je procitao, hahaha uvijek vickasti Zoksi), kao i sto imam jos mnogo toga, ali nije stvar u tome nego u zakljuccima , ne mojim nego tvojim, sad si me bacio u rebus po drugi put !?

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2013, 21:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
spijo je napisao:
Princ Đotrđe Karađorđević
jedini iole normalni Karađorđević proveo skoro cijeli život u ludnici 1910 :D

Slika

davno je rekao nas narod, ko ovdje ne poludi , taj nije normalan :D

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2013, 22:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Pa mogli su mu bar gume naduvati :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2013, 19:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15301
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Fotografija izuzetne lepote i simbolike: jos jedan od prizora iz Drugog svetskog rata kakvi se nisu previse vidjali u udzbenicima - ruska porodica, otac i majka, ispred kolevke svog deteta, sa izrazima duboke i nesakrivene zabrinutosti jer su im u kuci nemacki vojnici od kojih je jedan i snimio ovu scenu.
Rec je o lokaciji negde u juznoj Rusiji, ispred tadasnjeg Staljingrada, u leto 1942. Kada se uzme u obzir da su nemacki nacisticki okupatori uz pomoc pridruzenih snaga iz brojnih evropskih zemalja (Madjarske, Hrvatske, Rumunije, Svedske, Norveske, Spanije, Francuske, itd), i lokalnih kvislinskih formacija, spalili vise hiljada sela u tadasnjem Sovjetskom savezu u borbi protiv pokreta otpora, ubivsi vise miliona zena, dece i odraslih - jasan je strah i zabrinutost ovo dvoje ljudi.


Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2013, 19:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15301
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Sirotinja: bosonogi decak u iscepanoj odeci kako ga je snimio nemacki vojnik kraj puta negde u Srbiji, 1941.

Izrazito siromastvo seoskih grupa stanovnistva u predratnoj Srbiji bilo je delimicno i posledica politickog sistema u kome je vladala korupcija, spekulanstvo i neograniceno bogacenje visokih politickih krugova, posebno tokom 1930tih


Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2013, 19:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15301
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Monasi manastira Zica kako ih je snimio nemacki vojnik, 1942


Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2013, 19:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15301
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Mladozenja, mlada, tasta i svestenik. Svadba u okupiranoj Srbiji, jesen 1916. Dok se ceka neizvesno oslobodjenje koje ce stici "od Soluna" tek za dve godine, zivot ide dalje. Preplanula lica mladenaca odaju intenzivne poljske radove tokom leta.



Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 363 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs