banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 05:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 109 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Srbi=Iliri
PostPoslato: 06 Jan 2011, 15:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010, 19:40
Postovi: 178
Lokacija: Šeher Sarajevo
joj barata mi svaka ti cast ;) idol si mi ;)
kako mi se svidja sto za sve imas argumente i cinjenice i sto znas toliko
stvarno steta sto nisi zavrsio historiju, ali nikad nije kasno ;)
i jos mi se svidja sto si objektivan ;)

_________________
"Molimo te Gospodaru da tuga bude nada, da osveta bude pravda, da majcina suza bude molitva, da se više nikom i nikada, ne ponovi Srebrenica. Amin..." ;(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi=Iliri
PostPoslato: 06 Jan 2011, 15:16 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Nije poenta sve znati napamet.Poenta je da se znaš služiti literaturom.Znati gdje tražiti ono što te zanima.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi=Iliri
PostPoslato: 06 Jan 2011, 15:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010, 19:40
Postovi: 178
Lokacija: Šeher Sarajevo
eee znam to ali ja sam ti toliko smotan da ni to neznam ;)

_________________
"Molimo te Gospodaru da tuga bude nada, da osveta bude pravda, da majcina suza bude molitva, da se više nikom i nikada, ne ponovi Srebrenica. Amin..." ;(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi=Iliri
PostPoslato: 06 Jan 2011, 15:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Nego, sta cemo mi sa nasim Tvrtkom? Ko je u pravu?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi=Iliri
PostPoslato: 06 Jan 2011, 15:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36420
A sta da se radi... Sistem eliminacije, da vidimo u kome od tri naroda ima najmanje osoba sa imenom Tvrtko...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi=Iliri
PostPoslato: 06 Jan 2011, 16:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
eto, kakve ti i ja sad imamo koristi od toga je li u pitanju 4, 5 ili 7 stoljece?


Pa jel ti sve radis samo iz koristi, naravno da ne radis, tako neko isto voli cuti razlicita misljenja, i to mu je bitno.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi=Iliri
PostPoslato: 21 Sep 2013, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Jos malo "istorije":

Citiraj:
Biolog sa Harvarda Tvrdi : "Srbi su najstariji narod i potjecu od Noinog sina"
ANATOLIJ ALEKSEJEVIČ KLJOSOV, biolog sa sveučilišta Harvard, šokirao je svijet svojim znanstvenim radom u kojem tvrdi kako su srpski geni stari 12 tisuća godina, a potječu od Noinog sina, piše Telegraf.

On tvrdi da je genetskom analizom dokazao kako su Srbi pranarod svih današnjih Slavena, ali i mnogih drugih europskih naroda."Srpski geni R1a1 stari su 12 tisuća godina dok su drugi stari između četiri i sedam tisuća godina. Svi narodi u Europi (osim dva) imaju preko 40 posto srpskog ili prasrpskog gena", tvrdi Kljosov, predsjednik znanstvene savjetničke uprave Međunarodnog genološkog biroa.

Prema njegovom je znanstvenom radu izrađena i karta srpskog gena koja pokazuje kako preko 60 posto stanovnika današnje Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore, Danske, sjevernog dijela Njemačke, južnog dijela Skandinavije te dijela Velike Britanije ima srpski gen.
Kako tvrdi Kljosov, nosioci R1a1 gena na Balkanu su živjeli još prije 12 tisuća godina, a nakon dvjestotinjak naraštaja probili su se na istočnoeuropsku ravnicu, gdje se prije 4500 godina pojavio predak suvremenih Rusa i Ukrajinaca.

U svom znanstvenom radu Kljosov govori o Jafetu, Noinom sinu, koji je po njegovim nalazima predak Rusa, te u jednom dijelu piše kako su se Jafetovi potomci naselili prvotno u donjem toku Dunava, u današnjoj Srbiji, da bi zatim neki od njih krenuli na sjever. U Rusiji su se ovi podaci uvijek uzimali ozbiljno pa se u njihovim školama učilo kako su njihovi preci došli "s one strane Karpata", što za njih znači prostor gdje danas žive Srbi.

Doktor znanosti Kljosov tvrdi kako je haplo grupa R1a1 tipična za sve Slavene, no imaju je u značajnoj mjeri i pripadnici najviših kasta u Indiji, a arijevci, "Slaveni koji su s područja Srbije došli do Indije", su na te prostore došli prije oko 3850 godina. Proučavajući postojeće mutacije, zaključio je kako svi Slaveni potječu s Balkana, i to iz današnje Srbije te Bosne i Hercegovine.


http://www.index.hr/black/clanak/biolog-s-harvarda-otkriva-srbi-su-najstariji-narod-i-potjecu-od-noinog-sina/701781.aspx

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi=Iliri
PostPoslato: 21 Sep 2013, 14:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
ako je ovo recimo tacno, u cijem je interesu da krije pravu istoriju Srba, sta bi to promjenilo, eto Amerika je nastala od Engleza i raznih doseljenika, pa Britanci nista od toga nemaju

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi=Iliri
PostPoslato: 13 Okt 2013, 20:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2012, 09:20
Postovi: 241
Lokacija: Banja Luka
filozof sa vrbasa je napisao:
ako je ovo recimo tacno, u cijem je interesu da krije pravu istoriju Srba, sta bi to promjenilo, eto Amerika je nastala od Engleza i raznih doseljenika, pa Britanci nista od toga nemaju


"Ko kontroliše prošlost kontroliše i sadašnjost."

Postoji podatak koji je nedavno ustanovljen od strane jednog naučnika sa Havarda da Arijevci (vama svima poznati) potiču od Srba, tj. da se u njihovoj krvi nalazi preko 70% srpske genetike. Što će reći da kompletna zapadna evropa vuče naše gene. Ono što je Hitler propovjedao je djelimično tačno, prisustvo više rase je tačan podatak...

EDIT: Većina zapadnih naučnika koja proučava etnologiju ovog dijela svijeta znaju ko smo i šta samo, malo-malo čitaš o nekom nedavno otrkivenom podatku od nekog tamo zapadnog naučnika da smo mi zapravo najstariji narod na svijetu.

_________________
Slika
“Do not compare yourself to others. If you do so, you are insulting yourself.”
“If you want to shine like sun first you have to burn like it.”


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 109 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs