banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 05:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 131 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 28 Jan 2011, 21:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
old fashion men je napisao:
@zoka
Židovi svinjetinu ne jedu iz samo jednog razloga, a to je iz vjerskog razloga, naime, zakon iz prve mojsijeve po kojem je svinjetina zabranjena, za njih još važi i oni po njemu žive, dakle to nema veze sa masnoćom, kvarljivosti ili vrućinama jer bi onda židovi u Rusij po tome mogli jesti svinjetinu.

Ja sam cuo da oni ne jedu svinjetinu, jer je od svih zivotinja bas svinja najbliza covjeku( a ako cemo pravo i jeste, bliza od majmuna). To sam cuo od jednog muslimana.
Druga teorija je da se jednom(ili vise puta) pojavila epidemija trihineloze i da su mnogi oboljeli, pa da od tada ne jedu svinjetinu.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 29 Jan 2011, 00:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...nema epidemije trihineloze...to se dobija konzumiranjem mesa, ne prenosi ses ljudi na ljude ili sa zivotinja na ljude...prenosi se samo konzumiranjem termicki neobradjenog mesa...i mala opaska-svinja je kralj zivotinja...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 29 Jan 2011, 01:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Teorije su jedno i svako ima svoje mišljenje, no činjenica je da židovi ne jedu svinjetinu otkad im je Mojsije objavio zakon, oni koji su pod tim zakonom ne jedu svinjetinu, možda je neko ne jede iz nekih drugih razloga ali židovi je ne jedu iz samo jednog razloga, a to je jer im vjera ne dozvoljava tj. religiozni zakon koji slijede.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 29 Jan 2011, 12:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
old fashion men je napisao:
Teorije su jedno i svako ima svoje mišljenje, no činjenica je da židovi ne jedu svinjetinu otkad im je Mojsije objavio zakon, oni koji su pod tim zakonom ne jedu svinjetinu, možda je neko ne jede iz nekih drugih razloga ali židovi je ne jedu iz samo jednog razloga, a to je jer im vjera ne dozvoljava tj. religiozni zakon koji slijede.

a zasto je mojsije bas svinju zabranio?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 29 Jan 2011, 13:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
laoce je napisao:
old fashion men je napisao:
Teorije su jedno i svako ima svoje mišljenje, no činjenica je da židovi ne jedu svinjetinu otkad im je Mojsije objavio zakon, oni koji su pod tim zakonom ne jedu svinjetinu, možda je neko ne jede iz nekih drugih razloga ali židovi je ne jedu iz samo jednog razloga, a to je jer im vjera ne dozvoljava tj. religiozni zakon koji slijede.

a zasto je mojsije bas svinju zabranio?

Spisak je mnogo širi i nije rečeno izričito samo svinja već je rečeno:
3. Mojsijeva 11 poglavlje 3. "među četveronošcima možete jesti svaku životinju koja ima posve razdvojene papke i koja preživa"
4."Samo ove koje preživaju ili imaju razdvojene papke ne smijete jesti: devu, jer iako preživa, nema razdvojene papke. Neka vam je nečista"
5. "Zatim pećinara, jer iako preživa, nema razdvojene papke. Neka vam je nečist"
6."I zeca, jer iako preživa, nema razdvojene papke. Neka vam je nečist."
7. "Isto tako svinju, jer iako ima posve razdvojene papke, ne preživa. Neka vam je nečista."
I tako dalje i tako dalje, židovima je sve određeno zakonom pa tako dalje stoji o vodenim, krilatim, letećim, insektima i svim drugim stvorenjima, a 26 i 27 redak iste glave još kaže:
26. "Sve životinje koje imaju razdvojene papke, ali ne posve razdvojene, i koje ne preživaju neka su vam nečiste. Tko ih se god dotakne neka je nečist"
27."A od svih životinja što idu četveronoške, sve što ide na šapama neka vam je nečisto. Tko se god dotakne njihove strvine neka je nečist do večeri"
A 28 redak kaže; "Tko ponese njihovu strvinu neka opere svoju odjeću i bude nečist do večeri. Neka su vam one nečiste."
Kasnije se govori i o gmizavcima, uginulim životinjama i svemu ostalom...

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 29 Jan 2011, 13:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29505
Lokacija: Banjaluka
Dobro, sve je to fino ali svinjetina, Jevreji i slicno nema nikakve veze sa "Bosanskom piramidom" (jedino ako nisu uzgajali svinje u njoj :D) Tako da se drzite teme a to za svinjetinu i slicno otvorite novu ako hocete..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 16 Apr 2011, 11:54 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Apr 2011, 13:16
Postovi: 79
Zakljucavajte ovo ljudi...
Sta je vama...
Ziri zakljucavaj ovo...
Piramida...
Cija abu hamzina jel...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 29 Avg 2011, 11:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ovo me podsjeti na ovu temu :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jq9pTo03Kx4[/youtube]

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 29 Avg 2011, 12:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2011, 08:31
Postovi: 97
Lokacija: BOSNA
Neko vjeruje a neko ne vjeruje.
Ono što je važno je to da svjetski eminentni stručnjaci redovito dolaze u Bosnu i Visoko:

http://www.piramidasunca.ba/ba/index.ph ... &Itemid=26

a intenzivno svraćaju i turisti :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 29 Avg 2011, 15:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
Niđe ja ne vidi' ni jednog imena nekog eminentnog stručnjaka....Samo piše da će doći 25 arheologa, geofizičara, antropologa, istoričara, fizičara, arhitekata i inžinjera iz SAD, Velike Britanije, Italije, Njemačke, Austrije, Srbije, Slovenije, Hrvatske, Finske i Bosne i Hercegovine.
Ni imena,ni institucije za koju rade,ništa....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 29 Avg 2011, 15:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Do sada bi otkopali Keopsovu piramidu a ne ovo brdo kod Visokog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 29 Avg 2011, 15:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Hahahah a što ne bismo oformili delegaciju od 20 članova sa BL foruma pa svratili do Visokog na tu famoznu picu i domaću šljivu? :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 11 Sep 2011, 13:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2011, 08:31
Postovi: 97
Lokacija: BOSNA
_zoka je napisao:
Niđe ja ne vidi' ni jednog imena nekog eminentnog stručnjaka....Samo piše da će doći 25 arheologa, geofizičara, antropologa, istoričara, fizičara, arhitekata i inžinjera iz SAD, Velike Britanije, Italije, Njemačke, Austrije, Srbije, Slovenije, Hrvatske, Finske i Bosne i Hercegovine.
Ni imena,ni institucije za koju rade,ništa....


Prof.dr. Ljubo Ristovski, fizičar iz Srbije, arheolog Sara Acconci iz Italije, inžinjer zvuka Heikki Savolainen iz Finske, fizičar dr. Slobodan Mizdrak iz Hrvatske, biolog i fizičar dr. Eberhard Bumann iz Njemačke, muzejski kustos i stručnjak za drevne artifakte Klaus Dona iz Austrije, inžinjer elektrotehnike dr. Goran Marjanović iz Srbije i mnogi drugi!

CRKNI, PUKNI.
http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/110911026


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 11 Sep 2011, 13:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Heikki Savolainen je bio dobar na Football Manageru 2005, kupiš ga iz nekog lijevog finskog kluba za 5 hiljada, za par sezona možeš ga prodat za 5 miliona...

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 11 Sep 2011, 13:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
Interesantno je kako uz sva ta imena google izbacuje samo članke vezane za "Bosansku piramidu"...Osim u slučaju ovog Finca,ima i glumac sa istim imenom,i ovog Ristovskog,čovjek se bavi i holistikom....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 11 Sep 2011, 13:40 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2011, 08:31
Postovi: 97
Lokacija: BOSNA
_zoka je napisao:
Interesantno je kako uz sva ta imena google izbacuje samo članke vezane za "Bosansku piramidu"...Osim u slučaju ovog Finca,ima i glumac sa istim imenom,i ovog Ristovskog,čovjek se bavi i holistikom....


U laži su kratke noge!!

http://questasonoio.wordpress.com/info/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 11 Sep 2011, 13:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Meni je lično u interesu da se nađe piramida...Ko god da je igrao Assassins Creed zna da su piramide hramovi u kojima se sadrži znanje kako spriječiti smak svijeta i zaustaviti old onese...
E sad, dešavanje u AC-a u "sadašnjosti" je Italija...Tako da bi onda vrlo vjerovatno bilo da se u AC III ili IV odvija možda i u Banja Luci...Skoknuti preko jadrana do ovamo...A ima i lik u AC, preziva se Vidic (ovi doduše izgovaraju "Vidik")

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 11 Sep 2011, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5019
Lokacija: Banja Luka
Mozda ima tu nesto. Ne moze to biti slucajno.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 11 Sep 2011, 14:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
molfix je napisao:


U čemu je fora Molfix? Zašto bi neko crknuo i pukao? Ako je to dio tvojih emotivnih stanja, ako si zavidan na nešto tuđe, ili se osjećaš kao da ćeš da crkneš ili pukneš od ljubomore ili što neko drugi nešto ima, a ti nemaš, ne mora nužno da znači da svi imaju takve osobine.

10. Ne poželi ništa što je tuđe.

Što se tiče teme, mišljenja sam da sve što je pozitivno i na dobrobit građana, da je ok. Stanovnici Visokog rado ističu da kada je bila najezda oko ove priče i iskopavanja, oni su se počeli osjećati bitnim, vrijednim, da se u njihovoj maloj i nerazvijenoj zajednici nešto dešava. Počeli su da se osjećaju važnim, podobnim. Mnogi od njih su dobili zaposlenja prilikom tih iskopavanja. Neki su se okušali u turističkim poslovima, otvorene su mnoge suvenirnice, prosto rečeno, ovo malo mjesto je zaživjelo. Nikad jedna građevina, ne bi trebala da ide ispred i jednog čovjeka, dok god i poslednji od nas hodi ovom zemljom. Piramide ima li ili nema, prije će ipak biti da nema, ali ljudi ima, i dok ova priča ne ide nikome na štetu, no na dobrobit, dobro je.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bosanska piramida
PostPoslato: 11 Sep 2011, 14:34 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2011, 08:31
Postovi: 97
Lokacija: BOSNA
osamstotinazena je napisao:
molfix je napisao:


U čemu je fora Molfix? Zašto bi neko crknuo i pukao? Ako je to dio tvojih emotivnih stanja, ako si zavidan na nešto tuđe, ili se osjećaš kao da ćeš da crkneš ili pukneš od ljubomore ili što neko drugi nešto ima, a ti nemaš, ne mora nužno da znači da svi imaju takve osobine.

10. Ne poželi ništa što je tuđe.

Što se tiče teme, mišljenja sam da sve što je pozitivno i na dobrobit građana, da je ok. Stanovnici Visokog rado ističu da kada je bila najezda oko ove priče i iskopavanja, oni su se počeli osjećati bitnim, vrijednim, da se u njihovoj maloj i nerazvijenoj zajednici nešto dešava. Počeli su da se osjećaju važnim, podobnim. Mnogi od njih su dobili zaposlenja prilikom tih iskopavanja. Neki su se okušali u turističkim poslovima, otvorene su mnoge suvenirnice, prosto rečeno, ovo malo mjesto je zaživjelo. Nikad jedna građevina, ne bi trebala da ide ispred i jednog čovjeka, dok god i poslednji od nas hodi ovom zemljom. Piramide ima li ili nema, prije će ipak biti da nema, ali ljudi ima, i dok ova priča ne ide nikome na štetu, no na dobrobit, dobro je.


Meni je to jasno i slažem se sa tvojim postom.

Samo,,,,,pokušaj objasniti to Zoki.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 131 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs