banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 10:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Feb 2016, 14:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3648
Ovih dana se navršava 20 godina otkako je većina Srba napustila Sarajevo. Pošto i sam pripadam njima, otvaram ovu temu, a evo i jedan zanimljiv članak i nekoliko upečatljivih fotografija: http://www.palelive.com/reportaze/zimsk ... vskih-srba

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2016, 16:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Jedan moj rodjak bio vozac u nekoj transportnoj firmi, i naravno poslat gore da pomogne u izvlacenju industrijskih postrojenja.
I tako, cekajuci da mu natovare neku osovinu od neke prese koja tezi oko 8 tona, pricao sa nekim lokalcem.
Odakle si, kako se zoves, dje se kopate i te fore.
Rodjak je ubijedjeni komunista.
Pita ga taj lokalac kako se prezivas ?
Rodjak kaze.
Lokalac - ma ima i ovdje tih, al' sve komunisti mamu im jebem.
Rodjak : 8)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2016, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Туга. Нама је 95 преко 300.000 Срба напустило своје домове.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2016, 13:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BiH
BBC obilježava kraj opsade Sarajeva: Umjesto slavlja doživjela sam tišinu
Klix.ba
prije 23h 56 min
255
161
U ponedjeljak 29. februara navršit će se 20 godina od okončanja opsade Sarajeva, a BBC je među prvima odlučio obilježiti godišnjicu prigodnom pričom.
BBC obilježava kraj opsade Sarajeva: Umjesto slavlja doživjela sam tišinu
Sarajevo, juni 1995. (Foto: AFP)
Britanska televizija napravila je intervju sa glumicom Vedranom Seksan koja je na početku agresije na Bosnu i Hercegovinu imala svega 16 godina. Njen pogled na život pod opsadom preinačen je četverominutni video.

"Odrasla sam u ratu i on je od mene napravio osobu koja sam danas. Svaki dan kako bi otišla na posao morala bih preći preko jako opasnog mosta koji je često bio pod snajperskom vatrom. Jedne prilike primijetili smo kamermana koji je čekao da nekoga pogodi metak. Osjećala sam se kao da nas svi gledaju i ništa ne čine po tom pitanju", sjeća se Seksan.

Ona je dodala kako se pred kraj rata prepala mogućnost da će poginuti, što bi predstavljalo veliku ironiju, s obzirom da je do tada uspjela preživjeti pakao opsade. Također, kraj rata je zamišljala kroz ulazak oslobodilaca i slavlje na ulicama, a sve što je doživjela jeste tišina...

Tokom opsade Sarajeva poginulo je više od 10.000 civila i vojnika, uključujući 1.500 djece, a grad je na početku rata uspjelo napustiti više desetina hiljada stanovnika svih nacionalnosti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2016, 03:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dragan Bursać je u pravu oko ove manifestacije, čuj žrtva radi stvaranja Republike Srpske, ono što ne zna jeste da Krajišnik i ostali su bili protiv izlaska i činili su sve da mi ostanemo kod Alije.

Citiraj:
* GLAS: Kakva je bila reakcija naroda kada ste se vratili na Pale gdje su tada bile institucije RS?

KRAJIŠNIK: Bilo je opšte razočarenje zbog gubitka Sarajeva. Nismo sačuvali ono što je narod odbranio. Nismo bili srećni. I moj je kraj ostao u tom Sarajevu. Onda je neko namjerno proturio priču: "Lako bismo se mi dogovorili sa svima, ali ne možemo sa Krajišnikom jer bi njegova kuća ostala tamo". Imali smo pravo na Sarajevo, to je bio prostor gdje je živio srpski živalj. Iako je narod bio razočaran, niko nas nije krivio zbog postignutog sporazuma.


http://www.glassrpske.com/novosti/vijes ... 68269.html

:lol: Jebavali smo im majku tada, Karadžiću, Miloševiću, Krajišniku, SDSu...

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 05:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
http://rtrs.tv/av/pusti.php?id=57888

Gledam ovo obiljezavanje povodom 20 godina egzodusa Srba iz Sarajeva.
Vjerovali ili ne, meni je zao sto su ti ljudi napustili Sarajevo, a i iz razloga sto je nestao balans u Sarajevu u kojem bih se i ja lagodnije osjecao.(sto je druga tema)

Vracam se na video sa obiljezavanja...
U sat i 54 minute koliko traje obiljezavanje, nevjerovatno mnogo puta je jedan citat demantovao drugi, jedan govornik demantovao drugog itd.
Pocecu sa Karajlicem koji je izgleda ili glup ili lud, a prije svega moguce bezobrazan lik. Nisam citao Fajront u Sarajevu, ali je ovo dio iz njegove knjige... otisli smo iz grada da se vise nikada ne vratimo, nas vise nema, niko od nas nece da se vrati.
Da bi samo par sekundi nakon uslijedio citat iz iste knjige kako je on etnicki ociscen, tj. kako je 150 hiljada Srba etnicki ocisceno.
Da bi na kraju izasao na binu i "mudro zakljucio" da se slovom i brojem NIJEDAN Srbin nije vratio u Sarajevo. Samo sizofrenik moze prvo izjaviti kako Srbi NE ZELE da se vrate, a onda se kao pitati... a sto se to ne vracaju.
Ali nije on jedini, cijelo obiljezavanje je prozimano kontradikcijama.
Nogo izjavljuje prognani, minut nakon Dodik o spremnosti na zrtvu i ocuvanja RS-a.
Jedan citat o najurenim Srbima, drugi o spremnosti na odlazak i zeljom da se bude sa svojim narodom i stvori RS.

Izjava da su Srbi podnijeli najvecu zrtvu odlaskom, onda se valjda logicno namece da bi manju zrtvu podnijeli ostankom?!?

Najcudnija izjava od Dodika koju sam cuo je... Srbi su '92 shvatili da multietnicnost ne postoji, sto Njemacka tek sada shvata.
Ono, na prvu izjava nista specijalno, ali kada malo dublje razmislis, pitas se kome i kakvu on to salje poruku?!
Apsolutno je nenormalno porediti Njemacku i azilante sa visestoljetnim drustvom u BiH.

Ako predsjednik Republike Srpske izjavi nesto tako, to moze samo znaciti da ne-srbe smatra nekompatibilnim u toj istoj RS.
Ako smatra da Srbi i Bosnjaci ne mogu zivjeti zajedno, onda vjerovatno (u sebi) smatra i da Bosnjacima nije mjesto u RS.
Nesto slicno je izjavljivao Brdjanin na mitingu u Banjaluci kako je Srpska zemlja opoganjena od nekrsta...
Da li se to onda svelo na istu politiku?!?

"Mudrosti" tipa... bascarsijski cumez, nisu vrijedni ni komentara, ali me podsjecaju na PRAVO etnicko ciscenje snimljeno u presretnutom razgovoru.
Prstojevic - cistice se Butmir, Hrasnica, Sokolovic kolonija
Novakovic - pa ne znam kuda sa njima?
Prstojevic - ima Bascarsija, sve za Bascarsiju pjeske, zenski svijet, a musko u zatvor, ko prima vjeru pravoslavnu moze ostati.
https://www.youtube.com/watch?v=i9nNWLgeGT8

Uglavnom, cijelo obiljezavanje je provedeno u zbunjujucem govoru, mislim da i vecina u dvorani nije shvatila sta je poenta obiljezavanja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 08:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 19:05
Postovi: 633
Ima tu svega.
Sarajevo je svima ostalima povod da kažu da Srbi nisu protjerani već su sami otišli.
Zapadna Krajina, Slavonija,Knin,....
A imovinu su jadni ljudi prodali u bescijenje.
Idiotski potez SDS-a i njihove propagande.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 08:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 19:05
Postovi: 633
Ima tu svega.
Sarajevo je svima ostalima povod da kažu da Srbi nisu protjerani već su sami otišli.
Zapadna Krajina, Slavonija,Knin,....
A imovinu su jadni ljudi prodali u bescijenje.
Idiotski potez SDS-a i njihove propagande.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 10:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ovaj gore se tačno pravi budala i sere redovno a administracija mu dopušta.

Zna se jako dobro kakav izbor su imali Srbi u Sarajevu 92-e, odlazak ili nož.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 11:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12649
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
shakal je napisao:
Ovaj gore se tačno pravi budala i sere redovno a administracija mu dopušta.

Zna se jako dobro kakav izbor su imali Srbi u Sarajevu 92-e, odlazak ili nož.

Odlazak se odnosi na kraj rata, ne na 92...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 11:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Kolektivni odlazak je bio jedina razumna odluka.
Uslovi predaje teritorije su bili jako losi za Srbe - nisu imali apsolutno nikakve sigurnosne garancije, nasa vojska i policija je imala rok do kojeg se morala povuci.
Ostali bi civili - starci zene i djeca. Muslimani su vec pripremali strasnu medijsku hajku na te ljude, na tadasnjoj televiziji su gostovali likovi tipa Nijaz Durakovic i slicna bagra govoreci "Sta su zasluzili, bolje im je da nas ne cekaju".

Da su ostali, desilo bi se na hiljade premlacivanja, paljevina i ubistava. Jeste, za par mjeseci bi se stvari smirile, a za par godina cak i popravile. No, ko je bio spreman preuzeti takav rizik i zrtvu ?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 11:27 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39450
Lokacija: Месечева икра
Ni muslimane niko nije tjerao iz RS. Pojedinačnih slučajeva je bilo sigurno ali većina ih je otišla iz straha za vlastitu bezbijednost tako da nema govora o etničkom čišćenj RS.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9252
Ćetnikkkkkkk!!! Zoka okupatore!
:-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 11:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Kako bese ono za onog crnogorca sto je istjerao monahinje iz restorana ?

"Niko njih nije tjerao, one su otisle same kad sam im rekao "Mrs u picku materinu". :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 11:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12649
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
U subotu na radiu RS od od 13 sati bila odlicna emisija o ovom sto se desavalo nakon potpisa Dejtonskog sporazuma, nemam pojma dal se moze naci negdje na netu...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 17:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
20 година је прошло. Дани пролазе, сјећање блиједе, туга остаје. Остају и гробља зарасла у коров. Највећи дио ливада, имања и непорушених кућа одавно више није српски.

Тешко је говорити о свој тој патњи, а не бити субјективан. Још тежа је чињеница да се данас на један лицемјеран полуфашистички начин говори у сарајевским медијима о сарајевским Србима.

Сарајевски Срби су без дилеме највећи губитници рата. Губитници, не на бојном пољу, већ за зеленим столом. Сваком је своја суза најтежа, али она сарајевска је заиста једна од најтежих. Српски народ је преживио страшна страдања и патње. Од Крајине до Херцеговине. И апсолутно не желим правити парелеле или поређења. Нит се бавит бројкама. Вјечна слава свим погинулим на свим ратиштима...

Сарајевски Срби су се борили против сарајевских Бошњака и Хрвата, међуанородног фактора и НАТо авијације. У тој борби испоставиће се касније имали су додатног непријатеља - неколицину тзв. Срба на високим функцијама који су их све 4 године обмањивали.

И могао бих о овом сасвим сигурно написати роман, иако сам био дијете памтим највећи дио страхота. Данас нас има свугдје. И данас нажалост има комшија који кажу да смо заузели њихово.... да смо дошли са планине... а не из највећег града или приградских општина од којих до њега треба колима 15-ак минута.
Било је, не поновило се. Други највећи српски град је данас град гдје су Срби статистичка грешка. То показују и статистички подаци. Сарајевски Срби су изгубили много, Сарајево такође.

И ако је то била цијена да опстанемо, да одбранимо Републику Српску, велика је. Али лично не жалим. Због свега наведеног, још више морамо поштовати сваки камен Српске... камен на који је огромна већина нас дошла, јер је издата од стране истих оних који су ту издају наплатили. На душу им.

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 22:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
dovoljno mi je bilo vidjeti ono govno krajisnika na obiljezavanju

ljudi se ne sjecaju posljednji dio sarajeva, dobrinju neki broj smo izgubili na sudu 97 tad se jos hiljadu dvije iselilo

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs