banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 00:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dalai Lama
PostPoslato: 02 Jun 2009, 10:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
BlackHand je napisao:
Neću brisati prethodne postove, ali vas molim da ne skrećete s teme. Naredni offtopic će biti obrisan.

Zna li iko zašto je Dalai Lama izgnan toliko dugo? Ko ga je izgnao i na koji vremenski period?



ja koliko vidim, nijedan post nije offtopic, pa tako prestani da tu nesto opominjes. a evo odgovor zasto je dalai lama napustio tibet.

na celu drzave i crkve nalazio se dalai lama, iliti Premudri. dalai lama je "kralj" tibeta. e kad ne bi bilo kralja , n ebi bilo ni drzave. zato se dalai lama morao skloniti, da bi sacuvao jedinstvo drzave, jer bez njega jedinstvo ne bi moglo da se odrzi i svaka borba bi onda bila uzaludna. jer je on jedini koji je imao toliki uticaj za jedinstvo zemlje.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dalai Lama
PostPoslato: 23 Jun 2009, 07:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Neki dan sam gledao Pen i Telera,bavili su se malo tim "svetim" ljudima,između ostalog i Dalaj Lamom.Nije on baš tako dobar kao što se pretvara.Dok Kinezi nisu došli na Tibet stanovništvo tamo je živjelo u krajnjoj bijedi,dok su Lame živjele u izobilju.Kinezi su napravili ceste,doveli struju,sve u svemu poboljšali uslove stanovništvu za život.Naravno,na račun ličnih sloboda.
Iz CIA-inih izvještaja se vidi da su oni donirali ogromne sume nvca za obuku TERORISTA,koju su organizovali Dalaj Lama i njegovi suradnici.Kada je to procurilo novac je prestao da dolazi.Od tada kreće medijska kampanja "Free Tibet" i sva ta Ričard Gir sranja.
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=4328870

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dalai Lama
PostPoslato: 26 Jun 2009, 10:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
_zoka je napisao:
Neki dan sam gledao Pen i Telera,bavili su se malo tim "svetim" ljudima,između ostalog i Dalaj Lamom.Nije on baš tako dobar kao što se pretvara.Dok Kinezi nisu došli na Tibet stanovništvo tamo je živjelo u krajnjoj bijedi,dok su Lame živjele u izobilju.Kinezi su napravili ceste,doveli struju,sve u svemu poboljšali uslove stanovništvu za život.Naravno,na račun ličnih sloboda.
Iz CIA-inih izvještaja se vidi da su oni donirali ogromne sume nvca za obuku TERORISTA,koju su organizovali Dalaj Lama i njegovi suradnici.Kada je to procurilo novac je prestao da dolazi.Od tada kreće medijska kampanja "Free Tibet" i sva ta Ričard Gir sranja.
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=4328870

Kao sto rekoh, iza koga god stoje Ameri, taj nije sasvim cist.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dalai Lama
PostPoslato: 09 Jun 2012, 22:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23505
Naišao na jedan članak pa da malo osvježim temu
Citiraj:
Operacija Cije pod imenom „St Circus“ imala je zadatak da 50-ih i 60-ih godina obučava pobunjenike protiv Kine, da im dotura oružje i novac. Obučavani su seljaci, nomadi i budistički monasi, dobijali su američka imena, Valt, Tom ili Natan. Operacija je godišnje koštala 1,7 miliona dolara, a Dalaj Lama je u egzilu posebno dobijao 180 000 dolara godišnje.
Pobunjenici su obučavani da pucaju, prave bombe … i to na Zapadnom Pacifiku i u Koloradu u SAD. U njihovu opremu spadala je i kapsula sa cijanidom, u slučaju da padanu u ruke Kinezima.
Zidojče cajtung i ARD magazin Panorama izveštavaju takođe o ovom filmu i konstatuju da je ovim bačena „velika senka na Dalaj Lamu kao najznačajnijeg predstavnika čistog pacifizma.“ Postavlja se pitanje istine i imidža dobitnika nobelove nagrade za mir.


http://www.dw.de/dw/article/0,,16011246 ... 44-html-cb

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dalai Lama
PostPoslato: 09 Jun 2012, 23:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Maj 2012, 17:46
Postovi: 65
Da ti kažem nešto,budizam NIJE religija. U budizmu nema boga. I ja sam ateista,ali jako poštujem budizam jer je to način života,nije to nikakva religija za kurčenje,kao ideš okolo i možeš reći ja sam pravoslavac,katolik,musliman...znači,batali. Pročitao sam dosta knjiga na temu budizma i zena. Jako sam "naložen" na to,to me u nekim trenucima "čupalo". Mislio sam čak da istetoviram Budu,ali iz poštovanja prema "pravim" budistima nisam.
Buda,respect!

Dve različite generacije,dva prelijepa osmijeha.

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dalai Lama
PostPoslato: 09 Jun 2012, 23:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23505
Koliko vidim tema nije budizam. Koliko jesu, ili koliko nisu, odvojive religija i filozofija negdje i nekada... vjerovatno ima u drugim temama...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dalai Lama
PostPoslato: 09 Jun 2012, 23:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Maj 2012, 17:46
Postovi: 65
BlackHand je napisao:
Kakvo je vaše mišljenje o Dalai Lami? O Budizmu? Koliko ste upoznati sa svim tim? Privlači li vas taj način života?


Nije reč o budizmu??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dalai Lama
PostPoslato: 09 Jun 2012, 23:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23505
Podforum je Istorija, a ne Duhovnost i religija.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dalai Lama
PostPoslato: 09 Jun 2012, 23:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Maj 2012, 17:46
Postovi: 65
danijell je napisao:
Podforum je Istorija, a ne Duhovnost i religija.


Ala pacijenta,jbt!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dalai Lama
PostPoslato: 09 Jun 2012, 23:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23505
Vidim budizam u tebi našao plodno tlo.
U temi o Dalaj Lami ni jedne riječi u postu o njemu, nego o svojim impresijama budizmom... i to takvim da nije za qrčenje, ali si razmišljao da istetoviraš Budu... i ja pacijent.
Povuče i mene u OT, a nisam takav :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dalai Lama
PostPoslato: 10 Jun 2012, 16:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Jednom sam gledao intervju sa cika lamom i nije me nesto odusevio sa pricom, po meni je on samo jos jedan lutak u rukama amera.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dalai Lama
PostPoslato: 10 Jun 2012, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
danijell je napisao:
Naišao na jedan članak pa da malo osvježim temu
Citiraj:
Operacija Cije pod imenom „St Circus“ imala je zadatak da 50-ih i 60-ih godina obučava pobunjenike protiv Kine, da im dotura oružje i novac. Obučavani su seljaci, nomadi i budistički monasi, dobijali su američka imena, Valt, Tom ili Natan. Operacija je godišnje koštala 1,7 miliona dolara, a Dalaj Lama je u egzilu posebno dobijao 180 000 dolara godišnje.
Pobunjenici su obučavani da pucaju, prave bombe … i to na Zapadnom Pacifiku i u Koloradu u SAD. U njihovu opremu spadala je i kapsula sa cijanidom, u slučaju da padanu u ruke Kinezima.
Zidojče cajtung i ARD magazin Panorama izveštavaju takođe o ovom filmu i konstatuju da je ovim bačena „velika senka na Dalaj Lamu kao najznačajnijeg predstavnika čistog pacifizma.“ Postavlja se pitanje istine i imidža dobitnika nobelove nagrade za mir.


http://www.dw.de/dw/article/0,,16011246 ... 44-html-cb


CIA na Tibetu, CIA u Koreji i Vijetnamu, CIA u Iranu (slučaj Mossadegh i slučaj pobune narodnih Mudžahedina protiv Khomeinija), zelena revolucija protiv Ahmadinedschada, CIA u Chileu, CIA prilikom pada vlada istočnog bloka, CIA na Balkanu, CIA u Ukrajini, CIA u Burmi, CIA u Iraku (Kurde), CIA u Egiptu i Tunisu ("arapsko proljeće"), CIA u Libiji, CIA u Siriji, CIA u Rusiji protiv Putina, CIA u afričkim zemljama ispod Sahare, itd.. Ima li rata ili nemira na svijetu a da ga Amerika nije izazvala i kontrolisala njegov tok?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dalai Lama
PostPoslato: 10 Jun 2012, 18:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
@Hristov

Pa ljudi se bave ekonomijom i paljenjem pozara tamo gdje ima suvih drva.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dalai Lama
PostPoslato: 10 Jun 2012, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
LemiGO je napisao:
Jednom sam gledao intervju sa cika lamom i nije me nesto odusevio sa pricom, po meni je on samo jos jedan lutak u rukama amera.
ma ljigava pederčina.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs