banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Za koga ćete glasati?
Glasanje se završava 30 Sep 2022, 20:17
SNSD 20%  20%  [ 9 ]
SDS 7%  7%  [ 3 ]
PDP 27%  27%  [ 12 ]
US 0%  0%  [ 0 ]
SP 5%  5%  [ 2 ]
DNS 0%  0%  [ 0 ]
DEMOS 2%  2%  [ 1 ]
SPS 2%  2%  [ 1 ]
Za pravdu i red - Vukanović 25%  25%  [ 11 ]
Apstiniraću od glasanja 11%  11%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 44
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Sep 2022, 21:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 07 Mar 2016, 16:18
Postovi: 1673
ssaassaa je napisao:
Teško će Vukan išta uraditi iako je Minja dobar momak. Cenzus za izbornu jedinicu 3 je oko 7000 glasova, ne vjerujem da može toliko da skupi.

Хоће сигурно. Вукан ће према мом мишљењу имати сигурно 4 посланика, а ја се надам 5,6. Нисам мислио да ћу икада рећи за неког политичара да је частан, поштен иза кога нико не стоји. Вукан то заиста јесте. Човјек који се не бори да дође на власт, да би наставио тамо гдје је Миле стао, него да би заиста мијењао систем. Е да ли ће успјети не знам, само знам да њега 90% људи из опозиције не би вољело видјети у влади.

_________________
Гдје год био, гдје год игр'o, Бока ти си наш, вољеће те Лешинари, ти то добро знаш.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2022, 21:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Ne znam da li su pojedini sigurni kako se dolazi do poslanika u NSRS. Republika Srpska je podijeljena na 9 izbornih jedinica, od kojih svaka daje određen broj poslanika u skupštinu. Da bi neko Vukanov iz ove izborne jedinice kojoj pripadamo mi ušao u skupštinu treba da pređe cenzus u toj izbornoj jedinici. Kod nas je cenzus otprilike 6-7 hiljada glasova što je npr. jako teško preskočiti za Nešu Speed-a koji ima novac i veliku bazu, a za Vukanove kandidate koji nemaju novac, firme i leđa je nemoguće. Takvo je otprilike stanje i u svim IJ sem u IJ 9 odakle je Vukan i tu bi bar on trebao ući u skupštinu. Treba se podsjetiti da je on sa SDS liste 2018. ušao u skupštinu.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2022, 21:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2010, 16:14
Postovi: 266
upravo to. selak je na ivici cenzusa u banjaluci, cubrilovic takodje, a oni su politicki giganti u odnosu na vukanovog kandidata u bl.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2022, 21:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 453
ssaassaa je napisao:
Ne znam da li su pojedini sigurni kako se dolazi do poslanika u NSRS. Republika Srpska je podijeljena na 9 izbornih jedinica, od kojih svaka daje određen broj poslanika u skupštinu. Da bi neko Vukanov iz ove izborne jedinice kojoj pripadamo mi ušao u skupštinu treba da pređe cenzus u toj izbornoj jedinici. Kod nas je cenzus otprilike 6-7 hiljada glasova što je npr. jako teško preskočiti za Nešu Speed-a koji ima novac i veliku bazu, a za Vukanove kandidate koji nemaju novac, firme i leđa je nemoguće. Takvo je otprilike stanje i u svim IJ sem u IJ 9 odakle je Vukan i tu bi bar on trebao ući u skupštinu. Treba se podsjetiti da je on sa SDS liste 2018. ušao u skupštinu.


Ne može ući neko u NSRS isključivo na osnovu IJ. Mora stranka preći cenzus od 3% na nivou Republike Srpske.
Drugim riječima, džabe pređen cenzus u IJ, ako nisi prešao RS cenzus.

Što se ostalog tiče, moguće da vi bolje poznajete lidere od mene, ali meni ta priča kako neko nema keša ne pije puno vodu.

_________________
Volim zenske grudi, vise velike. Volim Salernitanu, Srbiju, Kinu i evropski dio Rusije. Volim jafu, bijelu kafu i seks jutarnji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2022, 21:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2010, 16:14
Postovi: 266
ko god predje cenzus u banjaluckoj regiji, tj IJ, prece ga i na nivou republike. a kes i stranacka infrastruktura igraju ogromnu ulogu kod nas, osim ako nisi licnost poput samog vukana, dodika ili draska.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2022, 22:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 07 Mar 2016, 16:18
Postovi: 1673
Знам све. Да Вукан је 2018 био задњи на листи.
Тада Вукан није био толико препознатљив, као што је то данас. Доста људи је за ове четри године видјело да је он стварно искрени борац против Додика, и овог накарадног режима, који нас је разорио до темеља. Човјек иза кога не стоје никакви "моћници" и управо он као такав ће извући апстиненте на гласање, што ће вјерујем бити кључно за пад Миле. А то колику Вукан има подршку код неуцијењених и честитих људи, најбоље се видјело прошле године 2ог октобра на протестима у БЛ. Плус то што на његовим скуповима буду испуњене сале до посљедњег мјеста, а иза себе нема никакву страначку машинерију. А што се тиче Спида и њему сличне не треба ни коментарисати. Они гласове добијају тако што купују, уцијењују и шта све раде. Јако мали број људи за такве као он гласају из убјеђења да тако кажем.

_________________
Гдје год био, гдје год игр'o, Бока ти си наш, вољеће те Лешинари, ти то добро знаш.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 07:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
regi je napisao:
upravo to. selak je na ivici cenzusa u banjaluci, cubrilovic takodje, a oni su politicki giganti u odnosu na vukanovog kandidata u bl.
Otvorene su biračke liste, glasajte za kandidate, a ne za stranke pa uz svog favorita zaokružite i ovog Vukanovog pa če možda i proći cenzus. Neće škoditi još jedan u skupštini koji će gurati vlasti prst u oko.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 07:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Pa nisu liste potpuno otvorene, ne možeš glasati za kandidate iz više stranaka.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 08:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Zoka stari igrac, navlaci opozicionare da naprave nevazeci listic :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 11:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Forty Two je napisao:
Pa nisu liste potpuno otvorene, ne možeš glasati za kandidate iz više stranaka.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Siguran? Zar to nije moglo ranije? Ja imam tri kandidata iz tri stranke za koje bih glasao, ovako mi sjeba koncepciju.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 11:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2521
Mozes ti glasati tako. Samo se nece pikati.

Послато са 2107113SG помоћу Тапатока

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 12:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Nek glasa za svoj ćeif, nema veze što se ne važi :D Ja tako jedne godine nisam imao za koga glasati pa sam dopisao Paju Patka i njemu dao glas. Lopovi mu nisu priznali glas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 12:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2017, 20:56
Postovi: 1287
_зока je napisao:
Forty Two je napisao:
Pa nisu liste potpuno otvorene, ne možeš glasati za kandidate iz više stranaka.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Siguran? Zar to nije moglo ranije? Ja imam tri kandidata iz tri stranke za koje bih glasao, ovako mi sjeba koncepciju.


Nikad nije moglo. Možeš za jednog ili više kandidata, ali samo sa jedne liste (stranke). Ako hoćeš da ti bude važeći glas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 12:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Jebiga onda....ko je od opozicionih kandidata za NS vrijedan glasa, osim Grmuše?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 12:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2017, 20:56
Postovi: 1287
Sa PDP-ove liste pored njega dobar kandidat je Mirna Savić - Banjac.

Iz SDS-a Boris Šukalo.

Za pravdu i red - kažu da je taj Minja što je nosilac liste momak za primjer.

Čudno je da Medo nije kandidat, on je prepoznatljiv opozicionar u Banjaluci, za njega bih sigurno glasao da se kandidovao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 13:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Medo nije zato što je njegova stranka-pokret lokalna....zbog toga ga je Mirna i napustila.
Milko je siinoć hrabro,u vrijeme dok je njegova stranka imala veliki skup u dvorani Borik,sam organitovao okupljanje svojih simpatizera i prijatelja.Otkad ga je Draško izgurao iz kampanje oduzimanjem prava za govornicom svoju kampanju gura sam.
Ovaj sukob će prije ili kasnije eskalirati a pobjednik će zavisiti od mnogo čega

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 14:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2017, 20:56
Postovi: 1287
Pa mogao ga je Vukan staviti na svoju listu.
I Vukan je u skupštinu ušao preko liste SDS-a, dok mu je pokret bio lokalni.

Medo je tako nešto i najavio na onom skupu u Metalu.

05:50



Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 14:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Čini mi se da je sinoć bio Borik pun ko šipak, no opet to ništa ne mora da znači...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 14:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
_зока je napisao:
Forty Two je napisao:
Pa nisu liste potpuno otvorene, ne možeš glasati za kandidate iz više stranaka.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Siguran? Zar to nije moglo ranije? Ja imam tri kandidata iz tri stranke za koje bih glasao, ovako mi sjeba koncepciju.
Treba ukinuti stranke na listama i ostaviti samo kandidate. Ionako će poslije izbora da se pregrupišu kako im odgovara.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Моријентес je napisao:
_зока je napisao:
Jebiga onda....ko je od opozicionih kandidata za NS vrijedan glasa, osim Grmuše?


Sa PDP-ove liste pored njega dobar kandidat je Mirna Savić - Banjac.

Iz SDS-a Boris Šukalo.

Za pravdu i red - kažu da je taj Minja što je nosilac liste momak za primjer.

Čudno je da Medo nije kandidat, on je prepoznatljiv opozicionar u Banjaluci, za njega bih sigurno glasao da se kandidovao.
SDS - Sukalo? Malo uputi forumsku zajednicu o ovom kandidatu, pa mozda jos neko glasa za njega...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs