banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 21:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Nov 2020, 11:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Kakve veze ima ODKB i NK? Znači svaka država koja ima neki regionalni problem, uđe u ODKB i Rusi odmah ulete i namlate tu drugu državu... Pa namlatili su Rusi sve do Berlina, pa nije mnogo prošlo da svi pljuc na to. Tito već za tri godine...
Garantuju Jermeniji sigurnost. Da su Turci i Azeri na njih udarili, a Rusi mirno gledali... onda bi to bio kraj ODKB.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 12:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Nije Rusija morala da gine za Jermene, ali da je mogla malo da se busa u prsa i nateže mišiće - mogla je...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 13:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5621
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
Kakve veze ima ODKB i NK? Znači svaka država koja ima neki regionalni problem, uđe u ODKB i Rusi odmah ulete i namlate tu drugu državu... Pa namlatili su Rusi sve do Berlina, pa nije mnogo prošlo da svi pljuc na to. Tito već za tri godine...
Garantuju Jermeniji sigurnost. Da su Turci i Azeri na njih udarili, a Rusi mirno gledali... onda bi to bio kraj ODKB.
Pitanje za mene ili Dukkea?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 13:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Ko god se osjeća prozvanim :) Ovo rušenje helikoptera meni više liči na pokušaj miniranja sporazuma. Na toj strani to kao da je Turska.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 13:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12388
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Castra je napisao:
Nije Rusija morala da gine za Jermene, ali da je mogla malo da se busa u prsa i nateže mišiće - mogla je...
A zasto bi kad su se ovi okrenuli zapadu prije dve godine. Ovako su dobili bolnu lekciju, ono malo sto su im ostavili oko Stepankerta ce se kroz 10 godina iseliti i to ce Azeri poklilopiti i cao.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 13:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Vjerujem da se i Jermeni osjecaju kao da su ostavljeni na cjedilu od svojih saveznika. Ne bi potpisali kapitulaciju da nisu dotjerani do zida, odnosno da su vidjeli da ima bilo kakvog izlaza. Sustina nekog odbrambenog saveza je da ti pruzi podrsku, pomoc da se odbranis kad si ugrozen, a ne da te poraze. Savez ti garantuje bezbjednost.
Sad dovodis u pitanje cijeli savez, odnosno ugled istog, koji je definitivno narusen.

Sa druge strane, ne mogu se oteti utisku da je Rusiji mnogo vazniji Azerbejdzan i Turska od jedne Jermenije. Zao mi je tog naroda, osjecaju se iznevjereno, zemlju od nepunih 3 miliona stanovnika napadnu Turska i Azerbejdzan koji imaju skoro 100 miliona, ne mogu se odrzati bez pomoci.
Isto kao Krajina sto neko napisa. Ili ga brani ili ga ne brani, ali nemoj ga lagati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
danijell je napisao:
Kakve veze ima ODKB i NK? Znači svaka država koja ima neki regionalni problem, uđe u ODKB i Rusi odmah ulete i namlate tu drugu državu... Pa namlatili su Rusi sve do Berlina, pa nije mnogo prošlo da svi pljuc na to. Tito već za tri godine...
Garantuju Jermeniji sigurnost. Da su Turci i Azeri na njih udarili, a Rusi mirno gledali... onda bi to bio kraj ODKB.


Itekako ima veze, ako ti je saveznik napadnut ne gledaju se tačke i zarezi u ugovoru već se pomaže kako može. Satelitskim snimcima, opremom protiv dronova, municijom, medicinskom pomoći, itd. Mogla je Rusija pomoći bez da pošalje ijednog vojnika dole. Meni se čini da su Azeri prije rata dali ogroman novac Moskvi da malo pogleda u stranu i to je bilo to. Armeni su u lošoj poziciji i Rusija ih tom pozicijiom ucjenjuje, a sa obe strane imaju dva jaka neprijatelja.. zaista loše.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 14:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3057
apokalipto je napisao:
danijell je napisao:
Kakve veze ima ODKB i NK? Znači svaka država koja ima neki regionalni problem, uđe u ODKB i Rusi odmah ulete i namlate tu drugu državu... Pa namlatili su Rusi sve do Berlina, pa nije mnogo prošlo da svi pljuc na to. Tito već za tri godine...
Garantuju Jermeniji sigurnost. Da su Turci i Azeri na njih udarili, a Rusi mirno gledali... onda bi to bio kraj ODKB.


Itekako ima veze, ako ti je saveznik napadnut ne gledaju se tačke i zarezi u ugovoru već se pomaže kako može. Satelitskim snimcima, opremom protiv dronova, municijom, medicinskom pomoći, itd. Mogla je Rusija pomoći bez da pošalje ijednog vojnika dole. Meni se čini da su Azeri prije rata dali ogroman novac Moskvi da malo pogleda u stranu i to je bilo to. Armeni su u lošoj poziciji i Rusija ih tom pozicijiom ucjenjuje, a sa obe strane imaju dva jaka neprijatelja.. zaista loše.



Joj dijete drago


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Jermeni su zauzeli mnogo veliku teritoriju a nemaju stanovnistva da je popune, sve te regije koje su se obavezali vratiti su prakticno zjapile prazne.

Rusi su im davno predlagali da te teritorije vrate a ovi ih odjebali.

Sad su i dobro prosli, Rusi su ih prakticno spasili od totalnog poraza.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
A u te regije se mogu vratiti Azeri koji su pobjegli prije 25 godina. Mada će stopa povratka biti kao u nas, 20-30%.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 16:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 02:18
Postovi: 181
Castra je napisao:
Rusi su mogli zaoštriti retoriku nakon što su Azeri oborili njihov helikopter na teritoriji Jermenije.

Slika

Crveno ostaje kod Jermena, plavo ide Azerima...

Dobiće koridor od 5 km, taman dovoljno da se stanovništvo zauvijek iseli...


Катастрофа за јерменски народ. Као Олуја, само још 5 пута горе. Чак су изгубили и суверенитет саме Јерменије јер неће контролисати саобраћај до азерске ексклаве Нахчивана.

Постаје јасније да су Руси и дали сагласност за етничко чишћење Јермена.

Ако је постојала икаква сумња да данашња Русија није само насљедник политике СССР, онда је она овим ратом коначно уклоњена. Овај данашњи мини-СССР вјероватно и очекује судбина оног претходног.

Живимо у добу нове турске експанзије, са свим посљедицама које то носи за Србе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Bilo kako bilo, ovaj rat može Armenima poslužiti kao povod za nacionalno ujedinjenje. Da nauče na greškama, popune tehniku pa za 5-10 godina pokušaju vratiti tu regiju pod kontrolu. Sa druge strane, ako priznaju poraz i potpuno odustanu od NK to će po mom mišljenju biti zeleno svjetlo Azerbejđanu da uz saveznike napadne južni dio Armenije i spoji se sa tom zapadnom enklavom.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 17:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Dobra šala...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 17:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12388
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
To se nece desiti, Jermeniju nece dirati jer ne smiju, ocistice NK do kraja, svakako je pola NK i bilo njihovo prije rata 90ih.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 17:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Ček, nakon što im Rusi obezbijede koridor za taj odvojeni dio. I koridor koji će Rusi čuvati, da oni napadnu. I to dok imaš granicu sa Rusijom... Toliko godina se spremali da napadnu Jermene u NK. I sada što ne bi i Ruse protjerali. Kada im je dobro krenulo. Možda i Gruzijce da dovedu. Oni imaju iskustva...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 18:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Pa valjda nakon 4 godine i 6 mjeseci kažu da im se rusko prisustvo ne sviđa i ovi odu... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 18:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ne znam, ako za par godina ne naprave kontranapad i ne zauzmu NK ponovo onda su u milosti Turske i Azera da im ne uzmu još nešto. Rusi su sada tamo, ali lako mogu da se pokupe i odu, sve zavisi od prilika u i oko Rusije a Azeri su tu da ostanu.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2020, 00:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
https://rs.sputniknews.com/evropa/20201 ... a-napusti/

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2020, 00:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Na cijeloj toj teritoriji koju su kontrolisali su imali nesto ispod 150K stanovnika, to je jednostavno nedovoljno za bilo kakvu ozbiljniju odbranu, mozda najvise slicno nasoj krajini - drvar, grahovo, glamoc, kupres. Mnogo krsa a malo ljudi.

Ukupno ih je oko 3 miliona - Jermenija i Karabah, dok je Azera preko 10 miliona + oko 20 u Iranu i ko zna koliko u Turskoj. To sve jeste bila jermenska zemlja, ali prije 2000 godina. Otada se mnogo toga promijenilo, jbg.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2020, 23:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Slika

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs