banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 17:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Nov 2020, 23:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
На уму треба имати и следеће ствари:

- У Арцаху сада, а и 1990их је било око 150 000 Јермена.
- У том, првом рату они су протјерали око 500 000 Азера.
- На самој територији Нагорно Карабаха каква је била прије рата 1988. Јермена је било око 75%

Закључак: добро су прошли, узимајући у обзир да су етнички очистили Арцах. Остаће им дио Карабаха који је 100% јерменски и Руси ће им давати пролаз до Јерменије. Да се мене питало - ја би их до границе Јерменије газио. (Вјероватно је ту улогу имао "руски хеликоптер")

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 00:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Zašto bi ih gazio?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 00:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
danijell je napisao:
Zašto bi ih gazio?

Зашто не бих?
Они етнички очисте територију која им не припада и то протјерају 3 пута више људи него што њих самих има... и треба да их поштујем? Ма гази багру докле махат можеш, част рањена жеже храбра прса, у њима јој нема боловања!

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 00:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Nešto mi se čini da nije tamo ljubav i mržnja bila jednostrana i da ide malo dublje u prošlost. Zar nije krenulo od genocida i protjerivanja Jermena iz Persije i Turske? Pa još u WWI su ih Azeri tamanili... Protjerali su i oni njih tamo gdje su bili većina. Mada su tu zakuhali Sovjeti koji su Azerima dodali tu oblast u kojoj je tada bilo preko 90% Jermena.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 01:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
danijell je napisao:
Nešto mi se čini da nije tamo ljubav i mržnja bila jednostrana i da ide malo dublje u prošlost. Zar nije krenulo od genocida i protjerivanja Jermena iz Persije i Turske? Pa još u WWI su ih Azeri tamanili... Protjerali su i oni njih tamo gdje su bili većina. Mada su tu zakuhali Sovjeti koji su Azerima dodali tu oblast u kojoj je tada bilo preko 90% Jermena.

И сад ћемо бројити крвна зрнца и мјерити територије?
Кад је почео рат Јермени су етнички очистили Азере. У Олуји Хрвати су етнички очистили Србе. Срби су из Приједора, Градишке и других крајева етнички очистили муслимане. Хрвати су етнички очистили Попово поље, Бошњаци Сарајево....
Не броји се Ноје и укрцавање на барку, већ тренутак кад нешто почиње. А Јермени су урадили шта су урадили... Што се нису бранили, кад су били тако паметни? Добро су прошли...

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 01:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ima tamo još dvije eksklave, jedna jermenska u AZ i jedna AZ u Jermeniji. Veličina jednog sela, i jedni i drugi su ih zaposjeli i razjurili lokalce.

Da im brko obeća napraviti put kroz taj koridor, a oni njemu da daju koridor do Nahčivana, mislim da bi se Brko složio i halalio im to što je ostalo od Karabaha.
Onda bi Brko jedan imao direktnu vezu sa Brkom dva, đe bi im bio kraj . . .

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 01:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Rocker je napisao:
Ima tamo još dvije eksklave, jedna jermenska u AZ i jedna AZ u Jermeniji.

Двије АЗ у Јерменији. Једна спаљена до темеља, само остало дјечије игралиште које користе становници оближњег села у Јерменији и друга коју су населили Јермени.
Ова ексклава Јерменије у АЗ вјерујем да је исто прошла. (Мада мислим да је била у саставу Арцаха)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 01:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Pa sadašnja epizoda oko NK počinje sa Sovjetima. Prije toga talas doseljavanja zbog protjerivanja u kojem su i Azeri učestvovali. Ne vraćam se na to područje u stilu Kosova i istorije. Nego da su i jedni i drugi isto radili, zavisi od okolnosti ko je bio jači. 90-ih su i Azeri protjeraili Jermene sa svoje teritorije. Čudno mi da gledaš tako jednostrano. Zbog jedne epizode i to samo prethodne.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 01:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Evil_Dead je napisao:
Rocker je napisao:
Ima tamo još dvije eksklave, jedna jermenska u AZ i jedna AZ u Jermeniji.

Двије АЗ у Јерменији. Једна спаљена до темеља, само остало дјечије игралиште које користе становници оближњег села у Јерменији и друга коју су населили Јермени.
Ова ексклава Јерменије у АЗ вјерујем да је исто прошла. (Мада мислим да је била у саставу Арцаха)

Jedna je Nahčivanska, na sjeverozapadnoj granici Jermenije sa Nahčivanom, o njoj sam pričao.

Slika

Ovo malo "Kiarki" ili tako nekako.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 01:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Rocker je napisao:
Da im brko obeća napraviti put kroz taj koridor, a oni njemu da daju koridor do Nahčivana, mislim da bi se Brko složio i halalio im to što je ostalo od Karabaha.
Onda bi Brko jedan imao direktnu vezu sa Brkom dva, đe bi im bio kraj . . .


Zar brko nije dobio koridor?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 01:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Dobili su transportni koridor. To je ona karta zbog koje neće tek tako reći Rusima, hvala i doviđenja. Mada pitanje i sve te mape koliko su tačne. Mislim da se dosta toga tek treba dogovoriti ili otkriti.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Poslednji put menjao danijell dana 12 Nov 2020, 01:41, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 01:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
danijell je napisao:
Pa sadašnja epizoda oko NK počinje sa Sovjetima. Prije toga talas doseljavanja zbog protjerivanja u kojem su i Azeri učestvovali. Ne vraćam se na to područje u stilu Kosova i istorije. Nego da su i jedni i drugi isto radili, zavisi od okolnosti ko je bio jači. 90-ih su i Azeri protjeraili Jermene sa svoje teritorije. Čudno mi da gledaš tako jednostrano. Zbog jedne epizode i to samo prethodne.

Onaj čije su ovce, tog je i livada.
Znam da zvuči grubo, ali tako je. U BL do Kraljevine većina su bili muslimani. Tad je grad imao oko 8500 stanovnika. Od 1919. do 1990. doseljavali su se Srbi iz okolnih sela. Ko je bio jači, taj je i vladao Banjalukom. Van grada do Bastasa i Starog Majdana nije bilo muslimana 1990. i logično je da su Srbi ovladali. Mi nismo istjerali više muslimana i Hrvata da bi imali RS nego što je nas bilo, čak obrnuto.

A Jermena koji su protjerani iz AZ je bilo manje nego što ih je bilo u tadašnjem Karabahu, pri tom Azeri nisu zauzeli praktično ništa od Karabaha, a Jermeni provincije sa u prosjeku 95-99% azerskog stanovništva. Oni pola miliona Azera protjeraju i još kukaju?

Izvini ako različito gledamo na stvarim ali tako je kako je.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 01:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Dobio je transportni koridor, ali bi mu valjalo nešto 1/1 da ima :D.

Trebaju se Jermeni dobro zamisliti, kad im je jedina prijateljska zemlja ostala Iran. Ni sa gruzijcima nisu u dobrim odnosima, turke i azere ne treba ni spominjati. Rusi baš i da hoće mnogo da im pomognu, nemaju kako i kuda, sve što bi eventualno mogli je da rokaju iskanderima ili već čim iz kaspijskog basena.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 01:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Rocker je napisao:
Evil_Dead je napisao:
Rocker je napisao:
Ima tamo još dvije eksklave, jedna jermenska u AZ i jedna AZ u Jermeniji.

Двије АЗ у Јерменији. Једна спаљена до темеља, само остало дјечије игралиште које користе становници оближњег села у Јерменији и друга коју су населили Јермени.
Ова ексклава Јерменије у АЗ вјерујем да је исто прошла. (Мада мислим да је била у саставу Арцаха)

Jedna je Nahčivanska, na sjeverozapadnoj granici Jermenije sa Nahčivanom, o njoj sam pričao.

Slika

Ovo malo "Kiarki" ili tako nekako.


Mislio sam na ove: https://www.google.com/maps/@40.8662288 ... 9996,9.75z

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 02:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Praktično su Azeri držali dio NK i nakon raspada sistema kojeg su imali 90-ih.
Ali opet, kreni od pogroma u Sumgajit i zbog čega je SSSR vojno intervenisao u to vrijeme. I tokom sukoba dokle su Azeri došli prije kolapsa. I onda nakon kolapsa samo se povukli. Na kraju je protjerano preko 200000 Jermena iako su uzeli teritoriju mnogo veću od NK. Sumgajit je na obali Kaspijskog mora.

Ja to vidim da Azeri ništa bolji nisu bili i da su mislili da je vrijeme nakon dobijanja nezavisnosti da se riješe Jermena, ali kako kažu. Narod iz nizije došao da ratuje protiv naroda iz planina... u planinama. I najebali. Tada su bili skoro ravnopravni što se tiče populacije. Ovi napravili tampon zonu. Mogli su oni tada uzeti i još veću teritoriju.
Bili kratkovidi što nisu prihvatili priej par godina plan Rusa da mirno vrate to područje. Mislili da će opet isto biti. Sada platili cijenu za to. To da zaslužuju da ih očiste sa područja na kojem su pa i hiljadama godina... To misle samo Turci i Azeri. I rade na tome zadnjih 100 godina. Jer je to jedina prepreka za "turski svijet".
Sada su Rusi odmah rekli da neće biti protjerani Jermeni iz NK, ali ignorisali sve vezano za taj dio gdje su živjeli Azeri. Kada su Azeri ušli u dio koji je jermenski, tada su se Rusi aktivno uključili i javno. To je po meni pošteno. Ne da ih otjeraju u Jermeniju.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 07:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Rocker je napisao:
Trebaju se Jermeni dobro zamisliti, kad im je jedina prijateljska zemlja ostala Iran.


Što mi ovo zvuči poznatooooooooooooooooooooo...

Mi se samo još sa Vrbasom i Drinom posvađali nismo. Mada ako krenu opet neke poplave... :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 08:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5620
Lokacija: Banja Luka
Rocker je napisao:
Da im brko obeća napraviti put kroz taj koridor, a oni njemu da daju koridor do Nahčivana, mislim da bi se Brko složio i halalio im to što je ostalo od Karabaha.
Onda bi Brko jedan imao direktnu vezu sa Brkom dva, đe bi im bio kraj . . .




Brko broj jedan, brko broj dva.



Slika

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2020, 12:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Leadership Of Armenia: How To Lose Territories And Surrender Interests For Dummies
https://www.youtube.com/watch?v=1azHvmgcMaE

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2020, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Armeni pred odlazak pale kuće
https://www.rtvslo.si/svet/evropa/armen ... ove/542324

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2020, 22:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Pašnjinjan je došao na vlast prije 2 godine. Nešto mi je sumnjivo da je on uspio toliko srozati državu tako brzo...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs