banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 311 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Apr 2020, 13:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Da dodam da mi kolega reče da je Radojičić zabranio prisustvo novinara na konferencijama za medije.
Očigledno da se plaši pitanja o mjerama, Bemi, Jova baru...

A Šeraniću novinari svaki dan postavljaju pitanja, što se može vidjeti na onim prenosima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
CNN je objavio sa je koronom zaražen nosač aviona Teodor Ruzvelt (CVN-71), trenutno usidren u bazi Guam. Zvanično, se ne precizira broj zaraženih, ali CNN rvrdi da se radi o cifri od 70 osoba. Osoblje nosača se sastoji od oko 4000 osoba.

https://edition.cnn.com/2020/03/31/poli ... index.html

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 13:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Čiča iz Rogače je napisao:
I u Australiji hara virus mada su u kasnom ljetu.Čudni neki virusi.

Visoka vlažnost utiče na širenje, odnosno koliko se zadržava u vazduhu. Barem za SARS bila istraživanja. A Australija i nije baš poznata po dugotrajnim sezonskim kišama.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 15:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
drug je napisao:
Podrška za još rigoroznije odluke da bi se smanjili okupi. Dobro je što su zatvorili izletišta i parkove, ljudi su se počeli ponašati kao da smo na feriju, a ne da vlada epidemija. Ovo sa penzionerima je iznuđena mjera. Žalili su se svim nivoima vlasti da je nas mlađe juče boljela ona stvar što u ta tri jadna sata oni nigdje nisu mogli stići. I sam sam se uvjerio da je to istina. Vidim 4 klinke na ulasku u market i red penzije i one ništa. Ne hebu živu silu. Stoka. Penzionerima u petak liježu penzije, vlast zna da su oni najuzorniji sloj društva, da uredno plaćaju svoje obaveze i da su tanki sa netom, stoga sklonimo neodgovorne klinke i bahate moodonje sa ulice, iz marketa, iz banke. Jašite ponovo od 11.30. I da, ova mjera se ne tiče ljudi koji tada idu na posao ili su tada na poslu.

Pa mogli su ,umjesto što paradiraju na konjima po parkovima,ispred svake banke , pošte ili marketa postaviti po jednog ili dvojicu policajaca sa zadatkom da otjeraju klinke i problem riješen.Ovako ne čineći ništa u tom smjeru kao da žele ovakve situacije da bi uvodili sulude mjere zbog kojih ispaštaju svi.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Poslednji put menjao Čiča iz Rogače dana 01 Apr 2020, 15:50, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 15:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
STRATOKASTEL je napisao:
CNN je objavio sa je koronom zaražen nosač aviona Teodor Ruzvelt (CVN-71), trenutno usidren u bazi Guam. Zvanično, se ne precizira broj zaraženih, ali CNN rvrdi da se radi o cifri od 70 osoba. Osoblje nosača se sastoji od oko 4000 osoba.

https://edition.cnn.com/2020/03/31/poli ... index.html

Znači Amerika je u biološkom ratu :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 16:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Čiča iz Rogače je napisao:
drug je napisao:
Podrška za još rigoroznije odluke da bi se smanjili okupi. Dobro je što su zatvorili izletišta i parkove, ljudi su se počeli ponašati kao da smo na feriju, a ne da vlada epidemija. Ovo sa penzionerima je iznuđena mjera. Žalili su se svim nivoima vlasti da je nas mlađe juče boljela ona stvar što u ta tri jadna sata oni nigdje nisu mogli stići. I sam sam se uvjerio da je to istina. Vidim 4 klinke na ulasku u market i red penzije i one ništa. Ne hebu živu silu. Stoka. Penzionerima u petak liježu penzije, vlast zna da su oni najuzorniji sloj društva, da uredno plaćaju svoje obaveze i da su tanki sa netom, stoga sklonimo neodgovorne klinke i bahate moodonje sa ulice, iz marketa, iz banke. Jašite ponovo od 11.30. I da, ova mjera se ne tiče ljudi koji tada idu na posao ili su tada na poslu.

Pa mogli su ,umjesto što paradiraju na konjima po parkovima,ispred svake banke , pošte ili marketa postaviti po jednog ili dvojicu policajaca sa zadatkom da otjeraju klinke i problem riješen.Ovako ne čineći ništa u tom smjeru kao da žele ovakve situacije da bi uvodili sulude mjere zbog kojih ispaštaju svi.

Upravo.
Čak ne trebaju ni policajci, ionako svaka banka ima obezbeđenje koje u nekim psolovnicama stoji na ulazu.

Bolje da su penzićima produžili izlazak za sat dva, ima ih puno u gradu, juče na Mejdanu ispred jedne pekare red penzića u 10.00.

Ali, mi imamo Radojičića. Je li ikad on otišao do banke kao klijent, platio račun, vidio ga iko?
Ima političara iz vlasti koji nekad izađu i prošetaju gradom, mogao je njih pitati za savjet.

Polovična rješenja su najgora, a ovdje imamo to.


Poslednji put menjao Choban dana 01 Apr 2020, 16:05, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 16:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Sve je ovo nazor...nema realnog sektora i proizvodnje,nema ni javnog....nema plata uhljebima.Zato se uhljebi najviše "zgražaju" i neodgovornošću pojedinaca i aplaudiraju Radojićiću&co

danijell je napisao:
Evo UK se danas približila broju od 600 žrtava. Prije sedam dana se vrtili oko 50 po danu. Očito još krdo nije steklo imunitet.

https://avaz.ba/showbiz/jet-set/559326/ ... HafJMv7Ykc :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 16:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
ŽENEVA - Svjetska zdravstvena organizacija uputiće 900.000 dolara za podršku Severnoj Koreji radi suzbijanja epidemije korona virusa.

Sjeverna Koreja navodi da u toj zemji još uvek nema zaraženih od novog virusa, ali posmatrači tvrde da je to malo vjerovatno, prenosi Rojters.

U Sjevernoj Koreji su na snazi mjere za borbu protiv virusa, uključujući zatvaranje granica i uvođenje karantina za sprečavanje epidemije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Čiča iz Rogače je napisao:
drug je napisao:
Podrška za još rigoroznije odluke da bi se smanjili okupi. Dobro je što su zatvorili izletišta i parkove, ljudi su se počeli ponašati kao da smo na feriju, a ne da vlada epidemija. Ovo sa penzionerima je iznuđena mjera. Žalili su se svim nivoima vlasti da je nas mlađe juče boljela ona stvar što u ta tri jadna sata oni nigdje nisu mogli stići. I sam sam se uvjerio da je to istina. Vidim 4 klinke na ulasku u market i red penzije i one ništa. Ne hebu živu silu. Stoka. Penzionerima u petak liježu penzije, vlast zna da su oni najuzorniji sloj društva, da uredno plaćaju svoje obaveze i da su tanki sa netom, stoga sklonimo neodgovorne klinke i bahate moodonje sa ulice, iz marketa, iz banke. Jašite ponovo od 11.30. I da, ova mjera se ne tiče ljudi koji tada idu na posao ili su tada na poslu.

Pa mogli su ,umjesto što paradiraju na konjima po parkovima,ispred svake banke , pošte ili marketa postaviti po jednog ili dvojicu policajaca sa zadatkom da otjeraju klinke i problem riješen.Ovako ne čineći ništa u tom smjeru kao da žele ovakve situacije da bi uvodili sulude mjere zbog kojih ispaštaju svi.
Ejs sad, čiča, oš da kažeš da se debeli policajci trebaju mješat u svoj posao?



Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 16:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
Pfc88 je napisao:
Jutros neki "novinar" postavlja pitanje Seranicu a da ne zna osnovne termine.
Pa jel tesko barem malo se upoznati sa materijom. Jos je uspjeo i nasmijati ministra.


nije moje da širim ali radilo se o BN-ovom Vladimiru Kovačeviću.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 16:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu ... ane/592151
Tek sad zatvaraju sve ovo?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 16:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
S jedne strane Alen Šeranić. Doktor, epidemiolog, ministar savetuje izlazak i šetnju uz pridržavanje mjera.
S druge strane aparatčik Igor Radojičić zatvara Banj brdo i šetališta.

Iako nisam ljubitelj Igora Crnatka (a posebno njegovih brojnih nepotrebnih putešestvija dok je bio ministar), milim da je "ubo" kad je zatražio da se ukine odluka o zabrani kretanja na Banj brdu
Pogotovo zbog ove rečenice:
Citiraj:
Ovako će se fizička aktivnost preseliti na ulice, gdje će se još više ljudi sretati i opasnost će biti veća –

https://srpskainfo.com/pretjerali-ste-c ... banj-brda/

BTW Viđao sam ranijih godina Crnadka kako šeta prema Šehovima, Šeranić trčao trke po gradu, igrao fudbal... A Igor?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 16:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Igor kopa krompir...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 16:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
seven je napisao:
https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/Nove-mjere-Vlade-Srbije-Zatvaraju-se-frizerski-saloni-fitnes-klubovi-teretane/592151
Tek sad zatvaraju sve ovo?

Zamisli koliko je samo lokalnih SNS.ovaca u takvim biznisima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 16:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
skypostman je napisao:
Igor kopa krompir...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


U prevodu jedini radi nešto korisno. Ja sam se preporodio onog trena kada sam počeo čačkati po bašti. Pa kad rodi luk, zelena salata, paradajz, kupus - sreća. Svima bih preporučio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Radi korisno ili pozira? ;)

skypostman je napisao:
Igor kopa krompir...

Svira u frulu.
Odrodio se i pregoni. Debelo.
Uvodi polovična rješenja. Nekome zabranjuje nešto, a nekome ne može ništa.

Aparatčik.
Slušaj Šeranića Radojičiću, pizda ti materina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 17:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Choban je napisao:

BTW Viđao sam ranijih godina Crnadka kako šeta prema Šehovima, Šeranić trčao trke po gradu, igrao fudbal... A Igor?


Crnadak je aktivan i ja ga viđam.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 17:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Choban je napisao:
S jedne strane Alen Šeranić. Doktor, epidemiolog, ministar savetuje izlazak i šetnju uz pridržavanje mjera.
S druge strane aparatčik Igor Radojičić zatvara Banj brdo i šetališta.




Ja ne zna šta si ti navro na Radojičića ali ova zabrana ima smisla, pogotovo kad se vidilo da čim je ljepši dan naš čovjek uprti roštilj, par kila ćevapa, gajbu piva i zapali "na fizičku aktivnost". Ja kad prođem kraj onih teretana na otvorenom pa vidim po deset ljudi kako se plazaju po onim šipkama iako je x puta rečeno da virus najduže živi na željezu dođe mi da uzmem fleksu i to posječem.
Što se tile Crnadkove izjave....kakva fizička aktivnost u doba epidemije? Sjedi kući stoko.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 17:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Je li Šeranić govorio prvi o izlascima, šetnjama i benefitima takvog kretanja?
Ionako ima komunalne policije, "obične" policije, pa onih konja (policajci na konjima).
Može se urediti da obilaze. Neka rade, zašto primaju platu?

Imaš u gradu polovična rješenja.
Zabranjeni gradski autobusi, a ostavljeno par linija. Samo se povećava broj ljudi u busevima. Umjesto da su uveli više autobusa na najznačajnijim linijama. Ili ukinuli skroz taj saobraćaj.

Ima jedan aktivni klaster gdje je najviše ljudi zaraženo i Radojičić nije htio dati više detalja, čak i kad se gazda jednog lokala sam javio preko društvenih mreža.

Zatvorene konferencije za medije gradske uprave (to su onda brifinzi), a na konferencijama Vlade se može dolaziti (uz mjere).
Plaše li se pitanja?

Nekima se u gradu očigledno ne smije ništa, jedna fabrika radila dok nije javno objavljeno da postoje slučajevi korone kod dvije radnice.

Privatnici rade, mnogi u punom kapacitetu, a da li rade sve gradske institucije u punom kapacitetu?
U gradu u kojem je najviše slučajeva.

Sole pamet o okupljanjima, maskama i rukavicama, a na sjednicama Gradskog štaba svi sjede bez maski i rukavica jedni do drugih. Njih 20 do 30.
I još kače fotografije sa sjednica po društvenim mrežama.


Poslednji put menjao Choban dana 01 Apr 2020, 17:52, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 17:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Autobusi, koliko je meni poznato, voze samo medicinare. To oko novinara je toliko niđe veze,koga briga je li konferencija ili brifing. I što su svu navalili na Bemu? Je li to jedini privatnik koji radi?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 311 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs