banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Apr 2019, 10:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ma realno, nepotrebno je ta izmjena jer i sada mogu reći da si ih ometao. I tako ide usklađivanje zakona zbog priprema za pripremu za moguće dobijanje probnog statusa potencijalnog kandidata za pristupne pregovore o članstvu u EU. Eto prilike da opozicija iskoristi Skupštinu za to i obesmisle tu promjenu zakona ako nije u skladu sa EU normama, zakonima...

Ali može im se doskočiti. Treba biti kreativan. Aplikacija građanska patrola. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 11:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pa to "ometanje" je prilicno rastezljivo. Ali ok, postoji i sud koji ipak daje zadnju rijec.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 11:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
A opozicija je u stanju samo obesmisliti vlastito postojanje. Kakva smislena kreativnost, kakvi bakraci.
Plafon kreativnosti im je izigravanje klovnova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 11:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Džontra je napisao:
Mene samo interesuje ima li ko pojma o čemu se ovde radi?
Jel iko vidio taj zakon? Koji u ovom trenutku ne samo da nije napisan, već je samo najavljen kao mogućnost?
Ili je ovaj gore samo po ko zna koji put želio da izjednači đenosajd i Srbe i naciste, jer eto samo malo nam fali da budemo kao u Varšavskom getu...


Jbga kolega, ti baš kraj jeftinih ćevapa i svega , stalno po govnima tučeš. Nemoj mene u te koševe , zdravlja ti.


Skickat från min iPhone med Tapatalk

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 12:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Eve kako je u totalitarnoj Crnoj Gori
Citiraj:
Đokaj: Službena lica se mogu snimati na javnom mjestu
02 November 2018 piše: Vijesti online
Savjet AZLP ocjenjuje da se snimanjem službenog lica prilikom obavljanja službene radnje na javnom prostoru ne može povrijediti privatnost lica koje je na radnom zadatku i vrši javna ovlašćenja

kontrola policija(Foto: Savo Prelević)
kontrola policija (Foto: Savo Prelević)

Savjet Agencije za zaštitu ličnih podataka (AZLP) smatra da ne postoje smetnje da službeno lice bude snimano na javnom mjestu, ukoliko se to ne radi u situacijama koje su zabranjene zakonom i ukoliko se time službeno lice ne ometa u vršenju posla.

Kako je saopštio predsjednik Savjeta AZLP, Muhamed Đokaj, stav tog tijela je da se snimanjem službenog lica prilikom obavljanja službene radnje na javnom prostoru ne može povrijediti privatnost lica koje je na radnom zadatku i vrši javna ovlašćenja.

Predsjednik Savjeta je, kako se navodi na veb stranici AZLP, odgovorio na e-mail u kojem se traži objašnjenje da li vozači saputnici imaju pravo da prilikom kontrole saobraćajne policije mobilnim telefonom ili drugim uređajem bilježe audio/video sadržaj same kontrole s obzirom da se radi o snimanju službenog lica koje vrši službenu radnju.

"Zakonom o zaštiti podataka o ličnosti ("Službeni list Crne Gore", br. 079/08 od 23.12.2008, 070/09 od 21.10.2009, 044/12 od 09.08.2012, 022/17 od 03.04.2017) video nadzor je propisan kao poseban vid obrade ličnih podataka. U članu 35 ovog zakona propisuje se način uvođenja video nadzora u javnom sektoru, privrednom društvu, drugom pravnom licu ili kod preduzetnika. Međutim, pitanje audio/vizuelnog snimanja službenog lica prilikom vršenja službene radnje od strane vozača ili saputnika nije uređeno istim", stoji u saopštenju predsjednika Savjeta AZLP.

Ipak, kako dodaje Đokaj, vodeći računa o pravu na zaštitu ličnih podataka i pravu javnosti da zna, Savjet Agencije je stanovišta da prednost u konkretnom slučaju treba dati pravu javnosti da zna s obzirom da se radi o službenom licu koje obavlja službenu radnju.

"Dakle, ukoliko se ne radi o situacijama u kojima je snimanje službenog lica zakonski zabranjeno i ukoliko se snimanje vrši na način da se istim ne ometa tj. ne sprječava službeno lice u vršenju službene radnje, smatramo da ne postoje smetnje da isto bude snimano na javnom mjestu. Ovo iz razloga što se snimanjem službenog lica prilikom obavljanja službene radnje na javnom prostoru ne može povrijediti privatnost tog lica jer je isto na radnom zadatku i vrši javna ovlašćenja. Međutim, službeno lice se ne može snimati u službenim prostorijama jer je način vršenja video nadzora u službenom prostoru uređen Zakonom o zaštiti podataka o ličnosti", dodaje Đokaj.

U slučaju javnog objavljivanja snimljenog materijala, napominje on, Agencija nema ovlašćenje da sprovodi postupak nadzora već lice koje se nalazi na snimku, a koje smatra da mu je povrijeđeno pravo na zaštitu ličnih podataka, može pokrenuti sudski postupak.

"Cijeneći da se u javnosti posljednjih godina pojavljuje sve veći broj snimaka ovakve vrste nastalih upotrebom sredstava savremene tehnologije koja su svima dostupna, smatramo da se na ovaj način podstiču javni službenici da prilikom vršenja javnih ovlašćenja savjesno postupaju i afirmiše njihova odgovornost", zaključuje se u saopštenju.


Ometanje po meni bi moglo biti ako ja policajcu radim kolonoskopiju dok on lišava slobode sumnjivo lice.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs