banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5854 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232 ... 293  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Odosmo sad malo offtopic, ali sto se tice 15KM po djetetu mozes dobiti kad god predas obrazac 1001 u PURS i pocinje od iduceg mjeseca. Obnavlja se automatski svake godine. Napomena, ne mogu oba roditrlja koristiti, vec samo jedan.


A to sto si tek skoro saznao, to slobodno iznapusavaj racuvodstvo u firmi gdje radis :)


Poslednji put menjao wizzy_bl dana 10 Okt 2021, 15:09, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2521
munja.alex je napisao:
Sve gore navedeno tačno, i nema veze sa gradom već republičkim nivoom. Dobio dijete početkom 2019. što će reći , konstatacija mu je tačna, 250 više od Igora.
Što se tiče SNSD , mislim da će za tri godine kandidovati Amidžića za gradonačelnika, trenutno je najbolji što imaju u arsenalu, a ne vjerujem da će Tilulilu preživjeti politički do tada.
Evo covjek iz prve ruke.
A i logika je nalagala da je to upravo tako kako sam gore i formulisao, jer ne bi se Draskic hvalio sa tim da je bilo u ranijem periodu.

Sto bi botovi kazali "svaka čast Drašku" :D

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
pilot babo je napisao:
Za drugo koje sam dobio krajem juna ove godine, leglo joj je 250 maraka od istog centra (zaposlena na neodređeno).


Ako se ne varam, toliko iznosi ona pomoć za opremanje novorođenčeta u cijeloj Republici Srpskoj i isplaćuje je Fond iz BN, a isplata ide preko banjalučkog Centra za socijalni rad.

Nek me neko demantuje, nisam siguran.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Pfc88 je napisao:
munja.alex je napisao:
Sve gore navedeno tačno, i nema veze sa gradom već republičkim nivoom. Dobio dijete početkom 2019. što će reći , konstatacija mu je tačna, 250 više od Igora.
Što se tiče SNSD , mislim da će za tri godine kandidovati Amidžića za gradonačelnika, trenutno je najbolji što imaju u arsenalu, a ne vjerujem da će Tilulilu preživjeti politički do tada.
Evo covjek iz prve ruke.
A i logika je nalagala da je to upravo tako kako sam gore i formulisao, jer ne bi se Draskic hvalio sa tim da je bilo u ranijem periodu.

Sto bi botovi kazali "svaka čast Drašku" :D
I ko ce isplacivsti opet tih 250KM...isti taj Centar? Ok, za mjesec dana cemo saznati da on govori o ovim vec postojecim 250, ali tada nikoga nece biti briga jer ce vec ljudi zaboraviti i otvoriti novu pricu.. kao sto i danas niko vise ne govori o 10% na platu svakoj porodilji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
A sad druga stvar... za nije ovo dio koji je Skupstina od pocetka trazila u budzetu? Porodilje i medicinski radnici po 500KM? Zbog toga bio citav cirkus oko budzeta?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Kako se Igor nije toga sjetio?

Imao je većinu.
Djeca su se rađala i za njegova vakta, a i pandemija je počela dok je bio gradonačelnik (imao je rebalans u pandemiji).

I zašto samo BL da nagrađuje radnike UKC-a Republike Srpske, đe su Srbac, Čelzi, Laktaši...?


Poslednji put menjao Choban dana 10 Okt 2021, 15:21, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Jbg.. opet su se sjetili prije Draska :/... da si pustio Draska, ne bi se sjetio nikada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2521
wizzy_bl je napisao:
A sad druga stvar... za nije ovo dio koji je Skupstina od pocetka trazila u budzetu? Porodilje i medicinski radnici po 500KM? Zbog toga bio citav cirkus oko budzeta?
Nemoj, krenuo si stopama Đajica.
Mislis da pomazes stranci, ali je sve kontra od toga.
Mogli su ti debili iz skupstinske vecine usvojiti bas sad i 5.000,00 KM porodiljama, svakom sa gramom mozga jasno je sta je po sredi.
I moras razlikovati isplatu sa republickog nivoa i isplatu sa gradskog.
Apsolutno je nebitno ko ce konkretno biti zaduzen za podijelu tih sredstava, donator se zna.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
I dalje mislim da je SNSD napravio najveću grešku što je nakon lokalnih izbora formirao naprasno većinu u Skupštini grada BL.

Samim tim pustili su maloga da opoziciono djeluje sa mjesta gradonačelnika.
I da stalno može govoriti da ga sputavaju i podmeću, što je donekle i istinito.
I još SNSD-u pada rejting u gradu.

Ovako su u SNSD-u mogli da progutaju knedlu, budu u opoziciji i čekaju veću grešku.
Sada imamo da vladajuća većina daje zicere Stanivukoviću.


Poslednji put menjao Choban dana 10 Okt 2021, 15:29, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Choban je napisao:
Kako se Igor nije toga sjetio?

Imao je većinu.
Djeca su se rađala i za njegova vakta, a i pandemija je počela dok je bio gradonačelnik (imao je rebalans u pandemiji).

I zašto samo BL da nagrađuje radnike UKC-a Republike Srpske, đe su Srbac, Čelzi, Laktaši...?

Zato sto se ne moze porediti ukc i srbac, celzi , laktasi.. po obimu posla i rada. Mogu ljudi pricati sta hoce, ali narod gore poginu radeci ( ima ih i koji lade jaja sigurno) , al vecina se ubija od posla.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Znaci, ti smatras da ce sada porodilje dobijati 250 od republickog i 250KM od lokalnog nivoa? Bez obzira ko je zaduzen za isplatu? U svakom slucjau, treba stimulisati porodilje i tu se slazem da treba pojacati naknade, ali... ja ovom nista ne vjerujem.

Kako cu i vjerovati kad je tacno prije mjesec dana ovo izjavio u Teleringu. Niko ga nije natjerao da to izjavi... i sad te pitam, cemu sluzi ovakva izjava prije mjesec dana?

https://srpskainfo.com/za-sve-porodilje ... uce-majke/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Wizzy brate tones... Zamolio bih SNSD da kandiduje ljigu Amidzica slobodno za bilo koju funkciju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
supersonic je napisao:
Choban je napisao:
Kako se Igor nije toga sjetio?

Imao je većinu.
Djeca su se rađala i za njegova vakta, a i pandemija je počela dok je bio gradonačelnik (imao je rebalans u pandemiji).

I zašto samo BL da nagrađuje radnike UKC-a Republike Srpske, đe su Srbac, Čelzi, Laktaši...?

Zato sto se ne moze porediti ukc i srbac, celzi , laktasi.. po obimu posla i rada. Mogu ljudi pricati sta hoce, ali narod gore poginu radeci ( ima ih i koji lade jaja sigurno) , al vecina se ubija od posla.

Pa i pacijenti iz Srpca, Čelzija, Laktaša idu u UKC, nek pomognu UKC malo i oni po pet stoja svakome (šalim se, naravno).

Ako iko treba nagraditi te ljude na UKC-u, to je Vlada Republike Srpske.
Ima love u budžetu i bilo bi najpoštenije da ih oni nagrade, jer UKC nije banjalučki, već cijelog entiteta.

PS A da li treba nagraditi i radnike u apotekama, prodavnicama... koji su takođe ginuli od posla u pandemiji?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
skypostman je napisao:
Wizzy brate tones... Zamolio bih SNSD da kandiduje ljigu Amidzica slobodno za bilo koju funkciju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Ajde mi samo objasni zasto je plasirana prica o +10% na platu za svaku porodilju, prije tacno mjesec dana... pa da potonem onda ko covjek


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2521
wizzy_bl je napisao:
Znaci, ti smatras da ce sada porodilje dobijati 250 od republickog i 250KM od lokalnog nivoa? Bez obzira ko je zaduzen za isplatu? U svakom slucjau, treba stimulisati porodilje i tu se slazem da treba pojacati naknade, ali... ja ovom nista ne vjerujem.

Kako cu i vjerovati kad je tacno prije mjesec dana ovo izjavio u Teleringu. Niko ga nije natjerao da to izjavi... i sad te pitam, cemu sluzi ovakva izjava prije mjesec dana?

https://srpskainfo.com/za-sve-porodilje ... uce-majke/


Нисам сигуран, али мислим да је накнада са републичког нивоа већа.
Тако да ће рецимо са Републичког добити 500 КМ плус са градског 250 КМ.

Драшко је брзоплет и није искључено да ће се у будућности то на тај и начин реализовати, сада смо већ при крају године и мислим да би било и сувише компликовано то сада регулисати на тај начин.

Али како год, ових 250 КМ је више за тачно 250 КМ од онога што су мајке прошле године добиле.

Исто тако је обећао и бесплатне књиге за све основце па је слагао, из разлога што је Влада дан после њега донијела Одлуку да финансира књиге до 4 или 5 разреда.
Тај ниво напада.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Ja ne znam zasto smatras da je ovo napad, kad pozdravljam svaku ovakvu odluku, ali samo sumnjam u realizaciju.

Ponavljam, prvi sam pozdravio tih +10% na platu svim porodiljama, a nezaposlenim porodiljama isplata nekog primanja od strane Grada... ali me isfurava kad nesto plasira i onda izadje sa nekom poluodlukom, ni blizu onoga sto je najavio Cemu to preseravanje.Sto nisi dobro sve proucio pa odmah izasao sa onim sto ces napraviti.

Kasnije sam se sjetio da je ovo u sustini samo prihvatanje amandmana skupstine vecine koji su stari preko 6 mjeseci. Trazili su 500KM za porodilje, komprimis je 250 +250 iducr godine (za prvi rodjendan)

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=426695


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Pozdravljas kurac moj, tacno nekad pomislim da si iz opozicije i da namjerno ovako "branis" crvene.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2521
Za pocetak moras shvatiti ono sto sam ti i jutros pisao, skupstinska vecina je tu da bi minirala i opstruisala rad Gradonacelnika, pokusavajuci naravno pri tome dobiti i neki politicki poJen.
Kako im za sada ide najbolje bi pokazao opoziv.
Ili neki novi izbori.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:57 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Što se tiče djece, prošle godine od tog republičkog fonda majke dobiju 200KM jednokratno i to je to, vozi dalje.

Na opštinskom nivou (barem ovde kod mene) naravno da nema ništa, iako je SNSD već evo nekih 17 godina na vlasti. Dobija se tek za treće dijete isto nešto simbolično.

Tako da ako je mali odlučio u BL davati bili šta što je veće od dosadašnje nule, podržavam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1669
Lokacija: banja luka
Ovih 250KM je definitivno prijedlog većine i Drale je morao žrtvovati svoju ideju 10% na platu zarad nekih drugih projekata koji ce ocigledno proci.

Meni je ovo ok i legitimno, Drasko je htio rebalansom da prodje njegovih 10/10 prijedloga, pa sad konta OK evo nesto i drugoj strani ipak su većina u skupstini.

Opet ponavljam,bitno da se nesto desava,da se ovo pokrene ali je ovo i dalje kap u moru ako pricamo o pronatalitetnoj politici i tesko da ce roditelje stimulisati na "djeca nam se radjala" ukoliko oni to sami svakako ne žele.

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5854 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232 ... 293  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs