banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8671 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 434  Sledeća

Ko ce uzeti izbore 2018. godine
1. Vukota Govedarica 44%  44%  [ 66 ]
2. Zeljka Cvijanovic 34%  34%  [ 50 ]
3. Neko treci 9%  9%  [ 14 ]
4. Necu izaci na izbore 13%  13%  [ 19 ]
Ukupno glasova : 149
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 10 Jul 2018, 19:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Већ се припрема терен за изборну битку, и како придобити бираче. Тако је антисрпски портал РТВ БН пренио саопштење СзП (http://www.rtvbn.com/3914127/natasa-kan ... ada-dodiku) и ту ме наслов изненадио
Citiraj:
Nataša Kandić se nada Dodiku
и привукао пажњу.

О тој сподоби (мислим на Наташу Кандић наравно) имам мишљење као и вјероватно сви форумаши, и ту ме запрепастило ово саопштење да се она нада госп.Додику као новом члану предсједништва БиХ, знано је шта она о Додику мисли и у њеном изопаченом уму сам госп.Додик је јединица мјере за нешто најгоре, тако да ми тај наслов дјелује невјероватно.
Покушао сам наћи гдје је то ова сподоба изјавила, и то су ови из СзП покриће нашли у овој изјави (https://vijesti.ba/clanak/412770/natasa ... tvama-rata), гдје је ова Наташа тек у једној реченици наводно рекла
Citiraj:
Nadajmo se da izborom nekog novog člana Predsjedništva, pa neka to bude i Dodik, može doći do nekih promjena
Ваљда је то то. Добро, па?

И у том саопштењу опет подсјећају на гријехе "дежурног негативца"
Citiraj:
Neko ko se sa lakoćom odrekao jasenovačke građe, zbog čega Srbi sa obe strane Drine danas više nemaju dokaz o zatiranju Srba koje je počinila NDH, onaj ko je na zastrašujući i ponižavajući način izjednačio ustaški Blajburg sa Jasenovcem u kojem su upravo ustaše pobile skoro 800.000 Srba, Jevreja i Roma

У два дана по други пута ови из СзП подсјећају на овај "гријех" око предаје јасеновачке грађе, о овоме (предаји јасеновачке грађе) сам већ писао на овом форуму
Spoiler:
Khal Drogo je napisao:
Такође, овдје је опет кренула мантра око наводне предаје јасеновачке грађе Хрватској. Истина је да је 27.октобра 2000. потписaн спорaзум о предaји aрхивско-музејске грaђе Спомен подручјa Јaсеновaц Меморијaлном музеју холокaустa САД у Вaшингтону.

Одмах да напишем да сам и тада и данас био против те предаје, јер се знало да ће та грађа касније бити враћена Хрватској, но важније је да ће у лијепој њиховој када је добију то злоупотребити на разне начине.

Но, и питање је шта се могло тада урадити? Српска је од 1998. заробљена држава, тада на овом простору бјеше близу 60.000 страних војника, "де јуре" снаге СФОР-а, "де факто" то су НАТО снаге, упадали су гдје су хтјели, радили шта су хтјели, убили или премлатили кога су хтјели, могли су упасти на простор "Спомен подручјa" Доњa Грaдинa или архив Српске, однијети или уништити грађу, бјеше то врло зајебано вријеме, и та грађа гдје год да је била смјештена на простору Српске, није била сигурна.

Негдје је сакрити опет тражи поуздане људе који ће то урадити, и касније обезбјеђивати. Пребацити је у Београд је врло сложена и ризична операција, а онда и коме је предати? И у Београду бјеше те године хаос, преврат, тзв 5.октобар, и ти нови који су запосјели власт у Србији колико су били поуздани и да такође неће предати грађу Вашингтону.

Изабрано је ово рјешење, апсолутно вјерујем да је директор "Спомен подручјa Доњa Грaдинa", госп.Симо Брдaр копирао те документе, фотографије, да је оно што је требало "склоњено" (и сами Хрвати су више пута кукали како су добили само дио те грађе, мада и ко их шљиви), уосталом има данас доста грађе о Јасеновцу, може се наћи подоста тога и на интернету.

Понављам, и тада и данас сам био против те предаје, више нагињем другим и ризичнијим рјешењима (конкретно да се сакрије неко вријеме), но и јако то бјеше осјетљиво, неког данас осуђивати због тога је бесмислено. Тада је то рјешење изабрано, и ту смо, гдје смо.

Они који то данас потенцирају су страначки агитаторчићи, људи са задатком да прозивају противнилки блок, што није проблем но јесте што ти ништа о том нашем Јасеновцу никад нису написали, нису се ни потрудили да се мало упознају са том нашом преболном причом (а има тога данас доста на интернету), врше политизацију Јасеновца, и Јасеновац (тј ова прича око јасеновачке грађе) им само дође средство, користе га за дневнополитичко над*ебавање.

То Јасеновац не смије бити, зато онима са таквим мотивима, порука да се ману Јасеновца.
и ту једноставно није тачно да Срби са обе стране Дрине данас више немају доказ о затирању Срба које је починила НДХ.
Напротив, све што треба, сачувано је, и не само то, часни људи из ЈУ "Спомен подручја Доња Градина" су то све класификовали, много тога дигитализовали и данас је доступно свима. И ту иде ? када су ови што гракчу око ове грађе (а реално немају појма о чему се ради), укључујући и ове из СзП, тај дигитализовани материјал употребили, поменули у тој нашој борби да се то вријеме не заборави? Нису никада, ја јесам, макар кроз постове на форумима, порталима (и оним у Хрватској), друштвеним мрежама, они нису, али зато знају да гракчу око ове експлоатисане приче.
И то је оно што ми смета, што се прича о Јасеновцу, тој нашој језивој причи, свела на политикантсво, Јасеновац то не смије бити, нити било ко има право да каже да Срби са обе стране Дрине данас више немају доказ о затирању Срба које је починила НДХ.

Ето да искористим прилику и да похвалим госп.Иванића што се успротивио да нам продане душе из РЕКОМ-а моделирају историју и ратни период (+ за Младена), но то не даје право СзП за овакве манипулације које могу бити штетне по наш род.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 10 Jul 2018, 19:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovo za Natašu Kandić i dragog vođu me je baš nasmijalo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 08:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
https://blmojgrad.com/policija-prijavil ... banjaluka/

Šukalo je papak neviđeni. Ko fol zaposlen u Gradišci, a ne dolazi na posao i za jednu godinu svrnuo 24000 KM. Sad prodaje nama muda pod bubrege...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 08:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Ja sam šokiran

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 08:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
Zbilja, koliko je Sukala oko nas? Onih NN koji rade istu stvar. Svako zna bar jednu takvu osobu, malo li je?
No, svakako da i za to treba odgovarati. Svi do jednog!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 09:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Много је Шукала око нас, али то само указује на сву проблематику звану изборни закон и изборни процес.

Листе, допуњавања, прецртавања, бугарски воз... више гласова у граду од 30к од оног у граду од 100к.... дуга је то прича.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 09:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
A i nije za foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 09:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Набројано јесте.
Гдје су ГИК-ови пушили томпусе и жмурили није. А гдје су неки упозоравани да не изигравају Шерлоке и да престану са уписивањем астрономских цифара након затварања и није...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 10:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
super_koza je napisao:
https://blmojgrad.com/policija-prijavila-sukala-okruznom-javnom-tuzilastvu-banjaluka/

Šukalo je papak neviđeni. Ko fol zaposlen u Gradišci, a ne dolazi na posao i za jednu godinu svrnuo 24000 KM. Sad prodaje nama muda pod bubrege...



pakuje mu Lukač a on ni luk jeo ni luk miris'o. Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 10:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Тачно је да има подоста ликова попут овог дрипчића, у правилу подобних медиокритета, који су захваљујући политици, тј политичкој опцији која их гура (или USAID-u када су у питању неки други као и ове протуве у НВО) стекли бројне привилегије, укључујући и "виртуелно" радно мјесто гдје су примали незарађену плату и стекли мало неодрађеног радног стажа.

Но, оно што је поражавајуће, ти када их прозовете увијек имају оправдање, они су (у њиховој изопаченој перцепцији) и даље исправни, тако и овај дрипчић појашњава
Citiraj:
“Što se tiče mog ugovora o radu, ja sam imao ugovor o radu sa preraspodjelom radnog vremena što podrazumijeva da nisam imao obavezu da dolazim u osmočasovnom radnom veremenu već da ispunjavam obaveze koje je direktor meni pisanom i usmenim nalozima davao”, kazao je Šukalo.

Ističe da se radi o ugovoru koji je imao u periodu od 2013. do 2014. godine te “da je ovo politički udar”.
и наравно увијек ће нагласити како је он жртва политичке одмазде тамо неких сила мрака, у овом случају те "силе мраке" су оличене у извјесном Драгану Лукачу.
То говори и о изопаченом поимању ствари и колико су забраздили ови ликови, али ту је још више поражавајуће што ће такви добијати подршку фанова неке политичке опције, све док лају по "оним другима".

Но добро, политика је то. Ако у свијету политике тражите моралне, честите и принципијелне људе, морам примијетити да их тражите на погрешном мјесту.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 10:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2523
Next...

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 10:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
Moj post se odnosio na obicne smrtnike po drzavnim sluzbama.
Evo znam bratanicu ministra koja je uredno radila god dana u d.instituciji bez diplome (iako ta pozicija zahtjeva zvanje dipl)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 11:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ti to o sebi? :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 11:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
Logican zakljucak od strane tns. Bravo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 11:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Molim, molim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 19:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Vidim vratio se Bubimir...nije baš dugo trajalo...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 19:23 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Džontra je napisao:
Vidim vratio se Bubimir...nije baš dugo trajalo...


nisam jos na ove teme gdje imamo sporazum o nenapadanju...david..sds...izbori...itd....ali napisacu zanimljiv post na temi sds ako hrvati ispadnu......sad nemam inspiracije...a i ako prodju,necu napisat od muke....glumicu dosljednost u stavu prvi put 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 19:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Jedva čekam...malo sam se već upiškio od uzbuđenja...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 19:29 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
to je cirka sat i po,dva....izdrzi,budi jak

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jul 2018, 19:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Džontra je napisao:
Vidim vratio se Bubimir...nije baš dugo trajalo...
Neko ga je 3 puta dozvao...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8671 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 434  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs