banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 11:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Feb 2017, 11:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
http://www.index.hr/vijesti/clanak/bivs ... 50640.aspx

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 11:16 
ne vidi se clanak, samo komentari na isti...a sto se vojnog roka tice gomila bullshita, hvala bogu izbjegao sam tu glupost...


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 12:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Pročitah članak na drugom sajtu. Gomila sranja izrečena od razmaženog mladunčeta koje nije naviklo na buđenje u 6 i bilo kakav rad.
Jedino u onom dijelu o Tuđmanu i ustašama ima koju pametnu. :D

Što se tiče služenja, iako po anketama ima mnogo zainteresovanih od toga nema ništa. Da se vrati vojni rok opet bi bar pola bilo za civilno služenje u vrtiću ili nekoj sličnoj ustanovi.

Ko želi da služi vojni rok pod oružjem može i sada, ko neće možeš ga jebat naći će način da izbjegne.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 13:17 
Citiraj:
iako po anketama

na kojima zene uglavnom glasaju jer "nema vise pravih muskaraca", ostatak glasaca (vojno sposobni) su vjerovatno likovi nafurani na uniformu ili slicno... :D :D :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 13:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Nema od toga nista. To je A Plenkovic dao pucanstvu temu da se malo zabavi dok on proda"elektro privredu Hrvatske".

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 13:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Dok je on izbjegao sluzenje uz pomoc talasemije. :D
https://www.youtube.com/watch?v=YyF-VWDmvhU

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 14:39 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
po meni je sve to individualno,od čovjeka do čovjeka....nekome je to služenje vojnog roka,potpuno suvišno,dok je recimo meni koristilo maximalno...na stranu što sam imao vrhunsku obuku,bio u jednom od 4 specijalna roda JNA...vjerujem da me to kasnije možda i spasilo nekad,kad naučiš pravilno zaleći bar,ako ništa drugo....

al sa one ljudske strane,valjalo mi je opasno.....bio sam potpuni debil prije toga....kao sin jedinac...čak i prvi unuk....tetošen,mažen,pažen....od svih mogućih....sve mi servirano na tacni....

i odem u vojsku...strašno :(

da ne nabrajam 418 primjera,ali par onih prvih što mi padnu na pamet.....otpadne dugme na košulji,i ja ga normalno-ne znam zašiti :( ....sve ja ono fino...udjenem konac....isprovlačim kroz one 4 rupe.....al nemoš napraviti onaj završni čvor da jebe rak raka :angry4: :angry4:
naravno,pošto sam tamo glumio nekog frajera i šmekera i kao fol tako se pozicionirao,ne smiješ pokazati to....već se sakriješ i pokušavaš 50 puta dok ne skontaš!!

ili recimo,dođe za večeru sardina...i onaj jebeni otvarač uz nju.....ja gledam u to,kao konj :( :( ...al ne smiješ dozvoliti da neko primjeti da ti ustvari ne znaš rukovati sa tim...pogotovo jer ona (uglavnom seoska djeca),tako jednostavno to otvaraju da ih odmah zamrziš :angry4: :angry4: ....već glumiš da nisi gladan!!!
sakriješ to u dzep....i kad iza ponoći ostaneš sam kao požarni,crkavaš od gladi,naravno da ćeš je otvoriti ili poginuti...naučiš!
ili recimo ono budjenje ujutro u 5...kad desetar upali svjetlo i kaže 1....2...3.....i svi moramo kraj kreveta stajati mirno!
otad mi budilnik ne treba skoro uopšte....i nikad mi nije teško ustati,pogotovo ovo sad kad se ustaje u 7...8h...

pa onda prvo ovi sa gornjih kreveta imaju 2 minuta za osnovnu jutarnju higijenu,računajući i brijanje!!
otad mi je apsolutno svejedno ujutro kad se probudim i pomislim da li se trebam brijati ili ne....em gillete i old spice,a ne brion i žileti...em nije dva minuta-već koliko treba :lol: :lol: ...mogu čak reći i da uživam u brijanju 8)
a nakon toga desetar na fiskulturu izvodi....potpuno nebitno da li je napolju minus 25 i novosadska košava,fino u potkošulji na bretele,skači "gušterov let"...trči....bili smo spremni kao bilo koja danas profesionalna fudbalska ekipa :lol: ..

otada,niko me nije nikad čuo da komentarišem kakvo je vrijeme napolju!
u svim društvima kojima se krećem,najvažnija je tema kakvo je vrijeme šta weather com najavljuje...i naravno-ne valja im nikad :roll: ...ili ja pakao od vrućine...ili je zima...ili je kiša...ili je bljuzgavica....čak sam jedno vrijeme govorio drugarima,da će besplatno od mene dobiti Total tv prvi koji mi uđe i kaže "kako je lijepo vrijeme danas"! :D
vojni rok me naučio da nikad ne komentarišem vrijeme i da ga jednostavno prihvatam onakvo kako jeste!
kasnije sam zadnjih 6 mjeseci otišao na Kosovo kad je najgore bilo,sazrio i sa neke druge strane,ali nije to tema pa da ne davim....

Zaključak....mislim da je za tu djecu sa sela....ili čak i iz grada,koja su normalno vaspitavana-Vojni rok tada bio skoro pa suvišan....

Ali ja bih potpuni debil ostao...Ne kažem da i ovako nisam,al sam barem malo manji :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 14:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Сад конзерве имају оне хепеке.

Доста људи каже да је војска од њих направила људе, али ја мислим да би онај ко је постао човјек у војсци, постао то и без ње. Натјерала би те нека друга околност на то. Ја, лично, знам доста људи који су били и у војсци, неки чак и у рату, а не знају се хљеба најести.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 14:58 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
možda sam ja imao tu sreću da sam otišao gdje je baš dril!

ta kasarna maršal tito,pored futoške pijace u novom sadu,i vojna policija je tad bila nešto kao oš braća pavlić u banjaluci u odnosu na druge škole u BL....tako je ta jedinica važila za sve ostale i rodove i kasarne u ap vojvodina i mnogo šire........


recimo,u istoj kasarni je sa nama bio i sanitet i pozadina.....ti ljudi kao da uopšte nisu služili vojni rok.....kakve fiskulture,kakva higijena,kakva pješadijska obuka vojnik u napadu sa suzavcem,ovo,ono,kakve pičke materine......njih je i na uzbunu bilo nemoguće probuditi,a da ne pričam o ovoj svakodnevnoj disciplini... :lol: :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 18:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
ja bih se sad dragovoljno prijavio, mozda bih dobio neki cin zbog finog ponasanja, a zbog fakulteta bih mozda dobio neki egzoticni rod :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 18:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Philby je napisao:
Pročitah članak na drugom sajtu. Gomila sranja izrečena od razmaženog mladunčeta koje nije naviklo na buđenje u 6 i bilo kakav rad.
Jedino u onom dijelu o Tuđmanu i ustašama ima koju pametnu. :D

Što se tiče služenja, iako po anketama ima mnogo zainteresovanih od toga nema ništa. Da se vrati vojni rok opet bi bar pola bilo za civilno služenje u vrtiću ili nekoj sličnoj ustanovi.

Ko želi da služi vojni rok pod oružjem može i sada, ko neće možeš ga jebat naći će način da izbjegne.


Meni je nesto drugo privuklo paznju , poceo obuku na ruiniranom rumunskom ak-47 , a kasnije zaduzio h und k kome je "smetalo zrno prasine" ....... imao sam takvu (ratni trofej pa je vratio sforu) i nije mi bas izgledala tako njezna kao sto je on naveo....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 18:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
filozof sa vrbasa je napisao:
ja bih se sad dragovoljno prijavio, mozda bih dobio neki cin zbog finog ponasanja, a zbog fakulteta bih mozda dobio neki egzoticni rod :lol:
Ako si mlađi od 30 godina još uvijek možeš konkurisati za školu rezervnih oficira. :salute:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 18:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Mene sutnuli u artiljeriju umjesto da su me poslali u vezu da se bavim enkripcijom :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 19:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Tebe ne bi razumjeli ni neprijatelji ni saveznici :-(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 19:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Schlager je napisao:
po meni je sve to individualno,od čovjeka do čovjeka....nekome je to služenje vojnog roka,potpuno suvišno,dok je recimo meni koristilo maximalno...na stranu što sam imao vrhunsku obuku,bio u jednom od 4 specijalna roda JNA...vjerujem da me to kasnije možda i spasilo nekad,kad naučiš pravilno zaleći bar,ako ništa drugo....

al sa one ljudske strane,valjalo mi je opasno.....bio sam potpuni debil prije toga....kao sin jedinac...čak i prvi unuk....tetošen,mažen,pažen....od svih mogućih....sve mi servirano na tacni....

i odem u vojsku...strašno :(

da ne nabrajam 418 primjera,ali par onih prvih što mi padnu na pamet.....otpadne dugme na košulji,i ja ga normalno-ne znam zašiti :( ....sve ja ono fino...udjenem konac....isprovlačim kroz one 4 rupe.....al nemoš napraviti onaj završni čvor da jebe rak raka :angry4: :angry4:
naravno,pošto sam tamo glumio nekog frajera i šmekera i kao fol tako se pozicionirao,ne smiješ pokazati to....već se sakriješ i pokušavaš 50 puta dok ne skontaš!!

ili recimo,dođe za večeru sardina...i onaj jebeni otvarač uz nju.....ja gledam u to,kao konj :( :( ...al ne smiješ dozvoliti da neko primjeti da ti ustvari ne znaš rukovati sa tim...pogotovo jer ona (uglavnom seoska djeca),tako jednostavno to otvaraju da ih odmah zamrziš :angry4: :angry4: ....već glumiš da nisi gladan!!!
sakriješ to u dzep....i kad iza ponoći ostaneš sam kao požarni,crkavaš od gladi,naravno da ćeš je otvoriti ili poginuti...naučiš!
ili recimo ono budjenje ujutro u 5...kad desetar upali svjetlo i kaže 1....2...3.....i svi moramo kraj kreveta stajati mirno!
otad mi budilnik ne treba skoro uopšte....i nikad mi nije teško ustati,pogotovo ovo sad kad se ustaje u 7...8h...

pa onda prvo ovi sa gornjih kreveta imaju 2 minuta za osnovnu jutarnju higijenu,računajući i brijanje!!
otad mi je apsolutno svejedno ujutro kad se probudim i pomislim da li se trebam brijati ili ne....em gillete i old spice,a ne brion i žileti...em nije dva minuta-već koliko treba :lol: :lol: ...mogu čak reći i da uživam u brijanju 8)
a nakon toga desetar na fiskulturu izvodi....potpuno nebitno da li je napolju minus 25 i novosadska košava,fino u potkošulji na bretele,skači "gušterov let"...trči....bili smo spremni kao bilo koja danas profesionalna fudbalska ekipa :lol: ..

otada,niko me nije nikad čuo da komentarišem kakvo je vrijeme napolju!
u svim društvima kojima se krećem,najvažnija je tema kakvo je vrijeme šta weather com najavljuje...i naravno-ne valja im nikad :roll: ...ili ja pakao od vrućine...ili je zima...ili je kiša...ili je bljuzgavica....čak sam jedno vrijeme govorio drugarima,da će besplatno od mene dobiti Total tv prvi koji mi uđe i kaže "kako je lijepo vrijeme danas"! :D
vojni rok me naučio da nikad ne komentarišem vrijeme i da ga jednostavno prihvatam onakvo kako jeste!
kasnije sam zadnjih 6 mjeseci otišao na Kosovo kad je najgore bilo,sazrio i sa neke druge strane,ali nije to tema pa da ne davim....

Zaključak....mislim da je za tu djecu sa sela....ili čak i iz grada,koja su normalno vaspitavana-Vojni rok tada bio skoro pa suvišan....

Ali ja bih potpuni debil ostao...Ne kažem da i ovako nisam,al sam barem malo manji :lol: :lol:



Bas sam se lijepo nasmijao :lol: ovome sto Schlager napisa i podsjeti se svoga bivstvovanja u JNA. Dosli smo kao raspustena banda a za petnestak dana jutarnja fiskultura se izvodila bez greske , iako je gusterov let meni bio najlaksi , najteze je bilo sinhronizovano odraditi sklekove :D :D :D
Postrojavanja i vjezbanje stojevog koraka pred polaganje zakleteve , a pista majke joj ga spalim ima brat bratu kilometar.....gore-dole , gore-dole ko je gazio zna kako je zajebano pogotovo ako to pogresno radis.
Disciplina i vjezbe , ponavljanja do besvjesti , dok ne dodjes u situaciju da zmireci rastavis i sastavis ap , tt ili skorpion....vojnik u napadu ,kopanje zaklona , vojnik u odbrani , suzavac , topovski udari , bojeva gazanja iz istih sa i bez maske ,dnevo i nocno , svjetleci meci rikosetiraju i paraju nocno nebo , pancir i gumeni meci..... kao da su znali da smo zadnja generacija regruta koja je dosla iz cijele Juge....kao da su znali sta se sprema!!!

Kao nikad u zivotu najeo sam se divljeg nara koji je rastao pored puta kao sto kod nas raste korov....Mene nije zezalo kao Schlagera sivanje dugmadi ili otvaranje konzerve , nego kako izdrzati cijeli dan sa pola ili manje hljeba kad se podjeli suvi dnevni obrok ili sdo. Ili kako omeskati onaj suvi dvopek da ne lomis zube na njemu , ili kupovanje zip upaljaca i benzina te sa tim podgrijavanje konzervi....
Sjecam se prve straze trebalo nam je oko jedan sat da obidjemo kasarnu kad je smjena strazara, naucio sam hodajuci da spavam jer se dva sata strazarilo , dva sata spavalo , dva sata pripravnost......

Necu reci da me je JNA napravila boljim covjekom , ali naucila me odgovornosti i disciplini , obucila me specjalisticki maksimalno za ono sto je poslije doslo ....nazalost.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 19:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
filozof sa vrbasa je napisao:
ja bih se sad dragovoljno prijavio, mozda bih dobio neki cin zbog finog ponasanja, a zbog fakulteta bih mozda dobio neki egzoticni rod :lol:


Za tebe samo ABHO.... :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 19:15 
Schlager, mislis da su se drugi rodili ili znali odmah zasiti dugme ili otvoriti na prvu sardinu?Ni ja nisam znao siti ili plesti (da, i to znam :D ) dok nisam naucio od drugih. To je jedan od razloga sto smatram da je bolje imati domacinstvo u skoli nego recimo vjeronauku, da se nauce djeca necemu sto ce zaista koristiti.


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 19:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Да, Домаћинство би било супер, а не педерлуци као што је Демократија.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 19:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Vojna policijo, pa nije "gušterov let" nego "poskoci iz čučnja". [FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND TIGHTLY-CLOSED EYES]
Dobro ste me nasmijali.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 20:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Владимир je napisao:
Да, Домаћинство би било супер, а не педерлуци као што је Демократија.

Ili recimo civilna zaštita.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs