banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 13:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Dakle,
Nakon katastrofalno losih rezultata SzP-a na lokalnim izborima, mislim da se samo po sebi namece pitanje legitimnosti sadasnje vecine u parlamentarnoj skupstini BiH. Sudeci po rezultatima, SDS je definitivno izgubio bilo kakav legitimitet da predstavlja srpski narod u BiH, dok su PDP i NDP ionako stranke sa minornim udjelom (i jedna i druga ispod 10%).

Da li je, sa njihove strane, moralno da i dalje zauzimaju pozicije koje objektivno ne zasluzuju, i da li je vrijeme da pobjednicke stranke otvore ovo pitanje, rekao bih cak i organizovanjem protesta.

Licno mislim da od svih koji su se domogli fotelja u Sarajevu jedino Ivanic ima izborni legitimitet. Ministri Mektic i Sarovic su ga svakako izgubili, dok Igor Crnadak uopste nije trebao biti ministar jer PDP NIJE parlamentarna stranka na nivou BiH.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
To je snsdeova prica....medjutim....ljudi su na proslim opstim izborima dobili odredjeni broj glasova...napravili koaliciju i sasvim legitimno uzeli vlast...tu vlast drze 4 godine....i onda su izbori gdje ce ih narod nagraditi ili kazniti za rad ili nerad....naravno da su legitimni...ovo je tek pola puta tog mandata...ako su sad pali ne znaci da se do izbora nece uzdici ili potonuti jos vise....ta prica je samo pokusaj snsd da iskoristi trenutak i raspise vanredne izbore


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Jel Bogdanic izgubio legitimitet da bude ministar nakon debakla u Teslicu. Isto tako i Zeljkica da bude premijerka, a zajedno nisi mogli pobjediti jednu izbjeglicu sto bi oni rekli.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Kolega, legitimno je da nas iz RS predstavljaju oni koji su osvojili vecinu na izborima.
"SzP" su iskoristili nametnuti zakon po kojem je za vecinu dovoljnajedna trecina poslanika iz jednog naroda u domu naroda, a prosta vecina u parlamentu.
Dakle, sasvim je jasno da jesu "legalni" ali to ne znaci da imaju i izborni legitimitet.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Pfc88 je napisao:
Jel Bogdanic izgubio legitimitet da bude ministar nakon debakla u Teslicu. Isto tako i Zeljkica da bude premijerka, a zajedno nisi mogli pobjediti jednu izbjeglicu sto bi oni rekli.

Licno mislim da bi Bogdanic trebao podnijeti ostavku, ali to nije tema. Otvori i tu temu, rado cu uzeti ucesca u raspravi.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Kako niko nije postavljao pitanje legitimnosti parlamentarne većine u RS nakon prošlih lokalnih izbora i lošeg rezultata SNSD-a?
Loš rezultat na jednom nivou vlasti ne povlači automatski i loš rezultat na drugom.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Povlaci ako to njima odgovara.
Jebeni kraljevi manipulacije.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Vladao je i Dodik a imao 2 poslanika pa nije rekao necu....nametnuto ili ne na snazi je i po tim se pravilima igra.....pretpostavio sam da ce krenuti prica u tom pravcu....samo me zivo interesuje sta bi bilo da je obrnuto...da li bi se tad postavilo pitanje republicke vlasti.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
_зока je napisao:
Kako niko nije postavljao pitanje legitimnosti parlamentarne većine u RS nakon prošlih lokalnih izbora i lošeg rezultata SNSD-a?
Loš rezultat na jednom nivou vlasti ne povlači automatski i loš rezultat na drugom.


Pa zar nije "SzP" organizovao "Masovne proteste" od kojih je centralni bio u parku Mladen Stojanovic ?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Из Рокера на моменте проговара Рајко Васић.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:46 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
To što neko protestvuje ne znači da je u pravu i da ima ispravan razlog. Eno onog Njegoša u parku, protestvuje mjesecima. Ne znači da je u pravu. Pobjedu na lokalu bi trebale donositi lokalne teme i samim tim gubljenje ili dobijanje izbora na lokalu ne bi trebalo automatski povlačiti i pitanje vlasti na entitetskom ili državnom nivou.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
Ako neki iz SNSD-a ove na BiH nivou naziva izdajnicima, da li bi i SNSD bio izdajnički da zamijeni SzP u Sarajevu jer bi morali koalirati sa istim strankama iz Federacije?
Samo pitam :iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ja ne vidim ni jedan razlog da Lemi pokrece tu pricu. Nije on lud pa da ne zna da mu je bolje cekati 2018. i Zlaju.

Mozda podjebavaju ove iz SDS.a, mozda price pista neko neupucen.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Kojeg Zlaju?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
А и нису били протести ради резултата избора. Укратко, у политици је легитимно све што је изводљиво. Друга је ствар да ли се то некоме свиђа или не и да ли ће ти донијети планирану корист. Ја лично сматрам да је улазак СДС-а у ту власт пуцањ у сопствену ногу. Али легитиман пуцањ.као што је СНСД легитимно купио пар посланика. Јеби га, може СДС да цвили, али сами сте их на листу ставили.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
_зока je napisao:
Kojeg Zlaju?

Valjda rahmetli Lagumdziju...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Choban je napisao:
Ako neki iz SNSD-a ove na BiH nivou naziva izdajnicima, da li bi i SNSD bio izdajnički da zamijeni SzP u Sarajevu jer bi morali koalirati sa istim strankama iz Federacije?
Samo pitam :iconbiggrin:

Ne bi. Oni bi zajedno sa njima branili interese Republike Srpske. Pa evo u Teslicu ide prica da smo pobjedili zbog glasova muslimana. I stvarno vecinski i jesu podrzali dr. Milicevica (mada razlika je ogromna i bez njih) ali niko ne prica o lizanju Bogdanica sa teslickim Sda. I o njihovim sastancenjima, cak i na dan izbora, pred vise svjedoka. Rekoh ja to su kraljevi manipulacije, a uce svakako od najboljeg.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
_зока je napisao:
Kojeg Zlaju?

Valjda rahmetli Lagumdziju...

Sto nije dovoljno ziv? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 19:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ja uopste ne pokusavam biti zajedljiv, ali razumijem da neki od vas mogu pomisliti da se radi o tome.

Mislim da sam u toku veceri u nedjelju na AJB slusao nekog od vajnih analiticara koji je pomenuo mogucnost prekompozicije vlasti na drzavnom nivou, jer kako je rekao "ocigledno da SDS ne uziva povjerenje gradjana u entitetu RS". Cijela prica je bila u kontekstu "mehanizma koordinacije" pri pregovorima i pripremama za ulazak u EU.

Radi se o vrlo jasnoj situaciji da ljudi koji nemaju uticaj na lokalnom i republickom nivou nece biti u mogucnosti efikasno "koordinisati" jer je poznato da je velika vecina ovlastenja koja se ticu pregovora za pristupanje upravo na republickom i lokalnom nivou.
Ove "tetke perse" sto se dure jer su izgubili molim da budu malo pragmaticni i zamisle da navijaju za Dodika, pa da iz te i takve perspektive kazu misljenje.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 20:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Tema je glupa.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs