banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 03:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Okt 2016, 20:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zasto da mu se stave na vrat?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 20:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
pa na tome su gradili kampanju, borba protiv kriminala i korupcije

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 20:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pa i tebi padaju kriminalne ideje na pamet. Da li to znaci da podrzavas vlastito hapsenje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 20:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
kad sam ja na forumu priznao da sam dao mito cariniku i pozvao da me uhapse, ali po redu

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 20:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Boze...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2016, 20:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
filozof sa vrbasa je napisao:
kad sam ja na forumu priznao da sam dao mito cariniku i pozvao da me uhapse, ali po redu


Ti si zlatan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 08:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Rocker je napisao:
Nisam mislio da na ovoj temi raspravljamo iz pozicije stranaka, radije iz pozicije gradjana koji su vecinski birali jednu politiku

Htjeli to priznati ili ne, gradjani u RS-u su vrlo jasno stavili do znanja da ih ne zanima nikakva "prosperitetna BiH" nego ideja i politika koju mudro podmece gosn Dodik. Naravno da SNSD u politikantskom smislu nece nista dobiti eventualnim ulaskom u vlast na BH nivou, ali bi politicki odgovorno i korektno bilo da to zatraze.

Druuuže,pozicija građana koja je dala Dodiku svoj glas je u funkciji zaštite i betoniranja svojih radnih mjesta u javnoj upravi i javnim preduzećima.Njihov glas nema veze sa idejom i mudrom politikom Dodika.
Iz ovoga proističe da birači nisu SNSDu dali povjerenje iz razloga koje navodiš (a razlog zašto ih navodiš zaslužuje posebnu temu) već iz egzistencionog straha.Ako je nekom dato povjerenje iz ovih razloga koje sam naveo,a oni su evidentni,onda je prilično pristrasno i stranački fanatično tražiti da se na osnovu njih traži i vlast na beha nivou.
Usput...sinoć Radojičić na gostovanju kod Lazanskog reče da je SDS dotakao dno i da je on na trenutnom minimumu kod svojih glasača i da ne mogu ići ispod jer je to esdeesova baza,temelj.E sad,nije nam odgovorio kolika je to baza SNSDa kad bi im se oduzeli ovi uhljebljeni glasači i svi oni koji su kupljeni namještenim tenderima od par stotina hiljada maraka????
Po mojoj procjeni vratili bi se ispod nivoa od dva poslanika,koliko su imali 98 god

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 08:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Čiča iz Rogače je napisao:
Rocker je napisao:
Nisam mislio da na ovoj temi raspravljamo iz pozicije stranaka, radije iz pozicije gradjana koji su vecinski birali jednu politiku

Htjeli to priznati ili ne, gradjani u RS-u su vrlo jasno stavili do znanja da ih ne zanima nikakva "prosperitetna BiH" nego ideja i politika koju mudro podmece gosn Dodik. Naravno da SNSD u politikantskom smislu nece nista dobiti eventualnim ulaskom u vlast na BH nivou, ali bi politicki odgovorno i korektno bilo da to zatraze.

Druuuže,pozicija građana koja je dala Dodiku svoj glas je u funkciji zaštite i betoniranja svojih radnih mjesta u javnoj upravi i javnim preduzećima.Njihov glas nema veze sa idejom i mudrom politikom Dodika.
Iz ovoga proističe da birači nisu SNSDu dali povjerenje iz razloga koje navodiš (a razlog zašto ih navodiš zaslužuje posebnu temu) već iz egzistencionog straha.Ako je nekom dato povjerenje iz ovih razloga koje sam naveo,a oni su evidentni,onda je prilično pristrasno i stranački fanatično tražiti da se na osnovu njih traži i vlast na beha nivou.
Usput...sinoć Radojičić na gostovanju kod Lazanskog reče da je SDS dotakao dno i da je on na trenutnom minimumu kod svojih glasača i da ne mogu ići ispod jer je to esdeesova baza,temelj.E sad,nije nam odgovorio kolika je to baza SNSDa kad bi im se oduzeli ovi uhljebljeni glasači i svi oni koji su kupljeni namještenim tenderima od par stotina hiljada maraka????
Po mojoj procjeni vratili bi se ispod nivoa od dva poslanika,koliko su imali 98 god


Realno jeste Lemi i bratija SNSD pozapošljavala sve što je mogla i spojila na državnu sisu,ali zar to nije uradio i SDS u svim opštinama u kojima je imao vlast a više ih je nego ovih gdje je SNSD.Pa zar nije i kardovanje i zapošljavanje na nivou zajedničkih institucija i agencija BiH isto kao i zapošljavanje na entitetskom nivou.... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 08:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Какву је човјек тему отворио, гледам и не вјерујем.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 09:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
mimikrija
mašio si poentu

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 09:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Čiča iz Rogače je napisao:
mimikrija
mašio si poentu

Zar nije poenta "baza" ...eto i ja govorio o bazi(uhljebljenoj).... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 09:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Jesi malo masio, ali sa druge strane i SDS.u prirodno odumiru partijski zaljubljenici. A sve vise je onih koji su tu radi interesa, a ne zbog programa, ideje, zena ili tako neceg neopipljivog :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 10:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Čiča iz Rogače je napisao:
Druuuže,pozicija građana koja je dala Dodiku svoj glas je u funkciji zaštite i betoniranja svojih radnih mjesta u javnoj upravi i javnim preduzećima.Njihov glas nema veze sa idejom i mudrom politikom Dodika.

Hoces reci da BL ima najmanje 50.000 zaposlenih u "institucijama" ? Ili u Prnjavoru 15.000 ?
Iako je vrlo vjerovatno da odredjen dio glasaca glasa zbog posla, da li iz straha ili zahvalnosti nije bitno, ne smije se zaboraviti niti odbaciti mogucnost da dobar dio gradjana glasa iz ubjedjenja. Nije Dodikov uspon poceo kad je prvi put osvojio vlast, nego od momenta kad je ostro okrenuo retoriku u nacionalisticki i "ocemo samostalnost" diskurs.
Citiraj:
Iz ovoga proističe da birači nisu SNSDu dali povjerenje iz razloga koje navodiš (a razlog zašto ih navodiš zaslužuje posebnu temu) već iz egzistencionog straha.Ako je nekom dato povjerenje iz ovih razloga koje sam naveo,a oni su evidentni,onda je prilično pristrasno i stranački fanatično tražiti da se na osnovu njih traži i vlast na beha nivou.


To sto ti tvrdis je pogresno, a moze se vrlo lako dokazati prostom matematikom utvrdjivanja broja zaposlenih i uporedjivanjem sa brojem glasova.
Naravno, uopste nije jednostavno dokazati za koga je neko glasao ili nije glasao, pa i u slucaju da se nekom portiru dokaze da nije glasao za stranku, dati mu otkaz predstavlja vrlo komplikovan zadatak ukoliko ima zasnovan stalni radni odnos.
Citiraj:
Usput...sinoć Radojičić na gostovanju kod Lazanskog reče da je SDS dotakao dno i da je on na trenutnom minimumu kod svojih glasača i da ne mogu ići ispod jer je to esdeesova baza,temelj.E sad,nije nam odgovorio kolika je to baza SNSDa kad bi im se oduzeli ovi uhljebljeni glasači i svi oni koji su kupljeni namještenim tenderima od par stotina hiljada maraka????
Po mojoj procjeni vratili bi se ispod nivoa od dva poslanika,koliko su imali 98 god


Dakle, objasni kako je Tomaš onako razbio Gatarića, ili je tih 5000 razlike doslo od novozaposlenih po prnjavorskim SNSD kancelarijama ?

Da li si ikad uopste ulagao neki trud da pronadjes koliko to gradjana ima "drzavni posao" ?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 11:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Rocker je napisao:
To sto ti tvrdis je pogresno, a moze se vrlo lako dokazati prostom matematikom utvrdjivanja broja zaposlenih i uporedjivanjem sa brojem glasova.
Naravno, uopste nije jednostavno dokazati za koga je neko glasao ili nije glasao, pa i u slucaju da se nekom portiru dokaze da nije glasao za stranku, dati mu otkaz predstavlja vrlo komplikovan zadatak ukoliko ima zasnovan stalni radni odnos.

Imam masu rođaka i prijatelja koji su zaposleni u JU i koji glasaju za SNSD,njihovi su članovi a sa druge strane vrh stranke i njenu politiku ne mogu gledati očima.Ne treba biti Šelok Holms da bi se to znalo,osvrni se oko sebe pa ćeš vidjeti.

Citiraj:
Hoces reci da BL ima najmanje 50.000 zaposlenih u "institucijama" ? Ili u Prnjavoru 15.000 ?
Iako je vrlo vjerovatno da odredjen dio glasaca glasa zbog posla, da li iz straha ili zahvalnosti nije bitno, ne smije se zaboraviti niti odbaciti mogucnost da dobar dio gradjana glasa iz ubjedjenja. Nije Dodikov uspon poceo kad je prvi put osvojio vlast, nego od momenta kad je ostro okrenuo retoriku u nacionalisticki i "ocemo samostalnost" diskurs.

25 000 glasova banjalučana koji su mahom zaposleni u ju i državnim firmama + punoljetni članovi njihovih porodica...jebe se njima za ubjeđenjem i pričom o samostalnosti.

Citiraj:
Dakle, objasni kako je Tomaš onako razbio Gatarića, ili je tih 5000 razlike doslo od novozaposlenih po prnjavorskim SNSD kancelarijama ?

Da li si ikad uopste ulagao neki trud da pronadjes koliko to gradjana ima "drzavni posao" ?

Jok ti si :D
Svagdje postoji neki interes a kod glasača SNSDa to je u prvom redu onaj materijalni.Možda u Prnjavoru nisu presudili glasovi zaposlenih u "državnim institucijama" ali masa novca je isplaćeno za zemljište za autoput kroz čitavu prnjavorsku opštinu.Niko nije ostao nezadovoljan :wink:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 11:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ako imas "masu rodjaka koji glasaju iz interesa" pretpostavljam da su svi Lijevcani ? :D

To sto ti govoris igra ulogu, naravno, ali nikako u tolikoj mjeri kako zelis prikazati. Tom logikom bi svi koji su nezaposleni, obespravljeni i siromasni glasali za opoziciju, sto naravno nije slucaj.
Ispada da mi zivimo u drustvu koje ima daleko veci broj zaposlenih na "drzavnim poslovima" nego sto ima ukupno nezaposlene sirotinje, sto je nebuloza.

Ne zelim se ubjedjivati, ali smatram da ce u RS-u uvijek pobjedjivati ona opcija koja teziste stavlja na "nacionalne interese" i borbu protiv "unitarnih vjetrenjaca".
Politika koja se bazira na Bosicevoj imaginarnoj floskuli zvanoj "Ekonomski patriotizam" ce uvijek biti na marginama. Dok je SDS duvao u nacionalne trube, do tad su i osvajali vlast. Kako im je te trube Dodik oteo iz Bosicevih nježnih rukica, tako su i propali.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 11:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
ti si spominjao kako u teslicu baja raspolaze sa 2000 glasova

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 12:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
filozof sa vrbasa je napisao:
ti si spominjao kako u teslicu baja raspolaze sa 2000 glasova


Tesko je ocekivati da ti shvatis teslicku politiku, za pocetak ti savjetujem da uporedis broj glasova iz 2012, 2014 i 2016.
SDS kao stranka je imao pad, njihov nacelnik rasta broja glasova.
SNSD je imao rast u oba slucaja.
Jedino braci Dalton nedostaje oko 2200 glasova.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 12:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Rocker je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
ti si spominjao kako u teslicu baja raspolaze sa 2000 glasova


Tesko je ocekivati da ti shvatis teslicku politiku, za pocetak ti savjetujem da uporedis broj glasova iz 2012, 2014 i 2016.
SDS kao stranka je imao pad, njihov nacelnik rasta broja glasova.
SNSD je imao rast u oba slucaja.
Jedino braci Dalton nedostaje oko 2200 glasova.


Pa gdje su glasovi...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 15:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Rocker je napisao:
Dakle,
Nakon katastrofalno losih rezultata SzP-a na lokalnim izborima, mislim da se samo po sebi namece pitanje legitimnosti sadasnje vecine u parlamentarnoj skupstini BiH. Sudeci po rezultatima, SDS je definitivno izgubio bilo kakav legitimitet da predstavlja srpski narod u BiH, dok su PDP i NDP ionako stranke sa minornim udjelom (i jedna i druga ispod 10%).

Da li je, sa njihove strane, moralno da i dalje zauzimaju pozicije koje objektivno ne zasluzuju, i da li je vrijeme da pobjednicke stranke otvore ovo pitanje, rekao bih cak i organizovanjem protesta.

Licno mislim da od svih koji su se domogli fotelja u Sarajevu jedino Ivanic ima izborni legitimitet. Ministri Mektic i Sarovic su ga svakako izgubili, dok Igor Crnadak uopste nije trebao biti ministar jer PDP NIJE parlamentarna stranka na nivou BiH.


Већина на нивоу Б/Х је потпуно легитимна и ту нема никакве дискусије. Ово су били локални избори а 2018 следе парламентарни па нека народ опет бира своју већину.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 15:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
The_new_Statesman je napisao:
Jesi malo masio, ali sa druge strane i SDS.u prirodno odumiru partijski zaljubljenici. A sve vise je onih koji su tu radi interesa, a ne zbog programa, ideje, zena ili tako neceg neopipljivog :D

žene su opipljive

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs