banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 03:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Nov 2016, 19:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pazi Brale, ukupno znanje je veliki problem. Da ista znamo tesko da bi bili u ovoj situaciji. Cinjenica je da smo neobrazovani i pokvarenih zuba.

Zoka, na jednog Digresiju dolazi bar nekoliko hiljada ovakvih poput mene. Ali dolazi, ne ostaje dole.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 19:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Milan je napisao:
jer je bolje primati 10 eura na sat u njemackoj nego ovdje mjesecno 400 km za isti posao...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Azijati se tesko uklapaju u zapadne sisteme, o tom smo jednom vec pisali, nasi radnici su zlato u evropi, cute i rade i gle cuda za to su i placeni...


Tacno, volio bi da mi neko da neki grad u Evropi ili Sjevernoj Americi gdje je video Indijce da kopaju kanale i rade teske fizicke poslove slicno je sa Kinezima. (Banke,bolnice,benzinske pumpe.. i sl.)
Mislim da je bilo govora o tome prije.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:
Pazi Brale, ukupno znanje je veliki problem. Da ista znamo tesko da bi bili u ovoj situaciji. Cinjenica je da smo neobrazovani i pokvarenih zuba.

Zoka, na jednog Digresiju dolazi bar nekoliko hiljada ovakvih poput mene. Ali dolazi, ne ostaje dole.

TNS znanje nikad ne motivise, ne rijesava i ne pokrece!!!
To radi nesto drugo.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 19:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Pa u Austriji kad vidis neku baustelu, samo viknes dobar da ili pomoz' bog od njih deset bar trojica ce odgovoriti... :D

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 19:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nerijetko se radi i o gorem poslu za manje para.

Btw. Vise puta sam govorio da su ex-Yu radnici po platama za isto radno mjesto u rangu sa domorodcima. I po tom spadaju u najplacenije migrantske grupe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 19:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Pa u Austriji kad vidis neku baustelu, samo viknes dobar da ili pomoz' bog od njih deset bar trojica ce odgovoriti... :D


Nerijetko sve te firme vode Balkanci. Nerijetko obicni radnici Balkanci voze bolja auta od svojih pretpostavljenih jer rade i nakon radnog vremena.

Turke i druge neces tako lako naci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 19:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Brale001 je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Pazi Brale, ukupno znanje je veliki problem. Da ista znamo tesko da bi bili u ovoj situaciji. Cinjenica je da smo neobrazovani i pokvarenih zuba.

Zoka, na jednog Digresiju dolazi bar nekoliko hiljada ovakvih poput mene. Ali dolazi, ne ostaje dole.

TNS znanje nikad ne motivise, ne rijesava i ne pokrece!!!
To radi nesto drugo.


Ne slazem se, ali ajd.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 19:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Al ste zato stoka kad se ovamo vratite, odmah smece kroz prozor auta i slicno... :lol: :lol: :lol:

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 19:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Tja, navika od kuce. Ma ko je krkan, krkan je i u svom i u asutrijskom selu. Samo sto se u Austriji cesce cisti pa se to smece ne vidi bas toliko. A i ne bacaju se pune kese smeca iz kola kada se krene u selo :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 20:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
The_new_Statesman je napisao:
Tja, navika od kuce. Ma ko je krkan, krkan je i u svom i u asutrijskom selu. Samo sto se u Austriji cesce cisti pa se to smece ne vidi bas toliko. A i ne bacaju se pune kese smeca iz kola kada se krene u selo :D

Ma ovdje cim se predje granica u Gradisci, svi prozori dole i smece koje se nakupilo za nekoliko sati putovanja napolje kroz prozor, mislim zakoni su nikakvi pa se to moze, ali tamo bi te prijavio odmah onaj sto je iza tebe, da ne pricam da se tamo otkupljuje pet ambalaza, jbg ovdje je to samo smece...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 20:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:
Brale001 je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Pazi Brale, ukupno znanje je veliki problem. Da ista znamo tesko da bi bili u ovoj situaciji. Cinjenica je da smo neobrazovani i pokvarenih zuba.

Zoka, na jednog Digresiju dolazi bar nekoliko hiljada ovakvih poput mene. Ali dolazi, ne ostaje dole.

TNS znanje nikad ne motivise, ne rijesava i ne pokrece!!!
To radi nesto drugo.


Ne slazem se, ali ajd.


Mislio sam na politicku volju tj. ideoloski bekup za organizaciju drustva na takvim osnovama.
Puno puta nije dovoljno samo znanje i strucnost da te vode u promjene i progres!!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 20:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Khm RBA, nije bas tako ali ajd dobro, ko sam ja da razbijam sve iluzije :D
Uostalom, to je sad vec narod koji je skoro otisao vani. Znaci ljudi koje si do juce vidjaoo u kafani, na ulici... Onaj val predratnih gastosa polako nestaje sa scene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 20:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Brale001 je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Brale001 je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Pazi Brale, ukupno znanje je veliki problem. Da ista znamo tesko da bi bili u ovoj situaciji. Cinjenica je da smo neobrazovani i pokvarenih zuba.

Zoka, na jednog Digresiju dolazi bar nekoliko hiljada ovakvih poput mene. Ali dolazi, ne ostaje dole.

TNS znanje nikad ne motivise, ne rijesava i ne pokrece!!!
To radi nesto drugo.


Ne slazem se, ali ajd.


Mislio sam na politicku volju tj. ideoloski bekup za organizaciju drustva na takvim osnovama.
Puno puta nije dovoljno samo znanje i strucnost da te vode u promjene i progres!!!


Ne pricam ja o vodjenju u progres, vec o svakodnevnom sprecavanju zala koja su nas zadesila.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 20:12 
Na zalost RBA je u pravu, bar po ponasanju vozila iz inostranstva...po parkiranju, propustanju pjesaka i slicno nema neke razlike kako to rade vani i ovdje, seljak ostaje seljak, jedino sto to ne radi vani je jer zna da ce najebati, nista vise...meni je samo jedna djevojka stala onako kako staju "vani"...imala austrijske tablice, ostali sa njemackim tablicama tipicni gastosi debili...


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 20:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
The_new_Statesman je napisao:
Khm RBA, nije bas tako ali ajd dobro, ko sam ja da razbijam sve iluzije :D
Uostalom, to je sad vec narod koji je skoro otisao vani. Znaci ljudi koje si do juce vidjaoo u kafani, na ulici... Onaj val predratnih gastosa polako nestaje sa scene.

Ma salim se, ima tu i istine ali tamo se vec radja treca generacija, ona ce imati vrlo malo ili skoro nikakve veze sa ovim ovdje, recimo u tvom slucaju, skontao sam da ti je otac ovdje, ali tvoje dijete ce se roditi gore ili se vec rodilo, dolazice sa tobom dok ne dodje do nekih dvadeset ili vise godina dolazice sve rjedje, a tvoji unuci ce dolaziti jednom u pet godina ili nece dolaziti nikako, za dalje da i ne pisem... naravno i to ce se lose odraziti na Srbe i njihovo pitanje kako i stoji u nazivu ove teme...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 20:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Upravo to. Sa vremenom cemo biti u situaciji da je Austrija srpskija nego Bosna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 20:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Mozda ne samo Bosna, nego i matica, ali ne pisemo ovdje samo o Aut. Nego i o ostalim zemljama zapadnog svijeta...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 20:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ma znas kako, zivim na granici Aut i De i meni je sve ovo isto. Cak i na granici De i Fr na obe strane ima podjednako nasih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2016, 20:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ko jednom ode,taj se ne vraća.Skoro je kod mene bio jedan lik koji radi u Insbruku....kupovao paulovniju :D stariji je od mene 1 godinu.
Priča ide ovako...."otišao sam pred početak rata iz Prnjavora u Aut. oženio se tamo sa srpkinjom i stekao dva sina.Oni su danas iškolovani i dobili su posao...jest da su uzeli državljanstvo ali samo zato što su mogli da se lakše i bolje zaposle" :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs