banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 02:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 208 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: brexiT
PostPoslato: 21 Jun 2016, 12:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
Nisam nigde video temu o referendumu u UK.Jos 2 dana vjerovatno nema nista od toga

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 21 Jun 2016, 13:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
наравно да нема
Камерун је договорио добар пазар са Меркеловој и боли га уво.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 21 Jun 2016, 17:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Da bog da izasli vise........koliko najavljuju .......istjerace njih Srbija kad udje u eu..... :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 21 Jun 2016, 18:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
velika britanija je clanica, ali kao da nije clanica, govore kako nikad ne uplacuje pare u zajednicku kasu niti sprovodi direktive eu, koji ce im qrac krasni takva clanica, izbaciti ih i uvesti im sankcije i vize i prebaciti sve izbjeglice

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 21 Jun 2016, 18:45 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ko ne uplacuje pare..

brexit je jedino dobar za nesto zaraditi na kladionicama.. :D od izlaza nema nista, samo sto tamo ona tupava sirotinja koja zivi na socijali nema pojma pa samo forsiraju izlazak zbog stranih radnika..kao oni bi nesto radili.. :lol:

cameron sad moli narod da glasa za ostanak, pre ovog drugog mandata kao PM je malo pricao drugacije i palio narod ako ponovo glasaju za njega da ce im dozvoliti referendum..lud zbunjenog prca..

e sad ako se desi izlazak onda je opet Soros odradio pravu stvar kao i 1992 kad je zaradio £1 bilion..

bit ce jedno 55% za EU...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 21 Jun 2016, 18:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Ako uzmemo za pretpostavku da će se desiti, šta se onda dešava? Rekao bih ništa, vjerovatno bi imali isti status u odnosu na EU kao Norveška ili Švica, nema carine, nema viza, poslovi kao obično, administracija koju imaju u Brislu bi samo bila preimenovana u "ambasada pri EU", iste prdonje bi i dalje radile tamo, samo što bi ih plaćala britanska vlada, a ne EU. Nemam dostupne cifre, kako Britanija stoji što se tiče uplate i naplate od EU, da li su neto platiše ili su subvencije veće (ovo me ne bi čudilo)? Što reče Filozof, bar neće moći da koče svaki proces u Evropi, ako ima i najmanje posljedice po Britaniju.
Sve zavisi od tokova kapitala, tj. kako će velike firme ovo sve da dožive. Mala nervoza na berzama bi mogla da dovede do bijega kapitala iz Britanije, što prije ili kasnije mora dovesti do recesije, prvo u Britaniji, ali teško da se može izbjeći u ostatku Evrope.
Na žalost, jedini recept koji velike sile imaju za izlaz iz recesije nisu više javni radovi i ulaganja u infrastrukturu pod patronatom države već rat. Samo da se ne zavaravamo, to se neće desiti u Evropi, već će se, kao i obično, prebiti preko ĺeđa nekog ko nije ni luk jeo ni luk mirisao. Nagradno pitanje glasi: čija mati crnu vunu prede (ko će da najebe ovog puta)?

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 21 Jun 2016, 19:05 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
puno toga bi se promijenilo sto bi vise nastetilo gradjanima UK nego EU..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 21 Jun 2016, 19:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
kad je kamerun molio skote da ostanu u sastavu britanije, svecano im je obecao referendum o izlasku iz eu, ali ne razumijem kakve ameri imaju koristi kad je obama dolazio lobirati za eu

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 22 Jun 2016, 10:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Ako izađu, kada mogu sprovesti referendum da se pridruže. :)

Zanimljivo je gledati njihove ankete.
Posebno nešto ovako
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/jo ... eu-8226820

Treba učiti od najboljih :) Mislim na novinarstvo.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 23 Jun 2016, 10:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
STRATOKASTEL je napisao:
Ako uzmemo za pretpostavku da će se desiti, šta se onda dešava? Rekao bih ništa, vjerovatno bi imali isti status u odnosu na EU kao Norveška ili Švica, nema carine, nema viza, poslovi kao obično, administracija koju imaju u Brislu bi samo bila preimenovana u "ambasada pri EU", iste prdonje bi i dalje radile tamo, samo što bi ih plaćala britanska vlada, a ne EU. Nemam dostupne cifre, kako Britanija stoji što se tiče uplate i naplate od EU, da li su neto platiše ili su subvencije veće (ovo me ne bi čudilo)? Što reče Filozof, bar neće moći da koče svaki proces u Evropi, ako ima i najmanje posljedice po Britaniju.
Sve zavisi od tokova kapitala, tj. kako će velike firme ovo sve da dožive. Mala nervoza na berzama bi mogla da dovede do bijega kapitala iz Britanije, što prije ili kasnije mora dovesti do recesije, prvo u Britaniji, ali teško da se može izbjeći u ostatku Evrope.
Na žalost, jedini recept koji velike sile imaju za izlaz iz recesije nisu više javni radovi i ulaganja u infrastrukturu pod patronatom države već rat. Samo da se ne zavaravamo, to se neće desiti u Evropi, već će se, kao i obično, prebiti preko ĺeđa nekog ko nije ni luk jeo ni luk mirisao. Nagradno pitanje glasi: čija mati crnu vunu prede (ko će da najebe ovog puta)?


VB jeste neto platisa, ali sa dosta bonusa. Najvise uplacuju Nemci i Francuzi.

VB se ponasa u principu najpametnije od svih EU drzava. Koriste samo prednosti EU, a zlo ostavljaju ostalima da dele. Dalje, EU je potpala pod americki uticaj onog trenutka kada je VB pristupila istoj. Pokojni De Gol je toga bio svestan, pa sve dok je on bio ziv blokirao je ulazak VB u tadasnji EPZ (iz koje ce nastati EU).

Od izlaska naravno nema nista, a izlaskom bi ustvari ucinili uslugu pre svega svim ostalim zemljama EU. Po meni bi to bilo pozitivno po EU nakon par godina jer bi se uticaj Amerike na EU smanjio i moglo bi da se vodi normalnija politika u odnosima sa Rusijom i Kinom za razliku od aktuelne politike koju EU sprovodi a koja je ustvari diktat SAD gde su glavni kanali takve politike VB, Danska, Holandija, Poljska i ona tri balticka patuljka. Izlaskom VB iz EU ovaj blok bi prilicnom izgubio na snazi.

Sto se tice procesa sta ako VB glasa za izlazak, to je regulisano clanom 50 (ili 52) Briselskog sporazuma gde je takav scenario donekle razradjen. U principu se sve svodi na to da nakon odluke o izlasku slede dvogodisnji pregovori o tome kako se razici pod opcijom da je prioritetno pokusati naci dogovor da zemlja ipak ostane u EU i tek ako nema dogovora nakon dve godine sledi uskladjeni razlaz.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 23 Jun 2016, 11:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Žene, stariji i siromašni za izlazak :)

http://www.economist.com/blogs/graphicd ... referendum

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 24 Jun 2016, 06:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2328
BBC objavio da su glasali za izlazak iz EU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 24 Jun 2016, 06:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Boga mi, ja veliki politički analitičar se zajeba, kontao da je referendum samo farsa...kad ono prc

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 24 Jun 2016, 06:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Za sada mi se svidjaju trendovi na kursnoj listi. Prodavati u Americi i kupovati u UK ;)

Alki, ko kaze da je prc?
Mozda Englezi za koju godinu pristanu i na evro i na Sengen? A mozda i ne jer ce pojeftiniti njihova proizvodnja, pa ce biti i vise posla. Ce da vidimo, nema tu konacne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 24 Jun 2016, 06:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Што Силвио рече, сада би се требали пробати "ипак договорити". Биће ту вјероватно свакаквих услова.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 24 Jun 2016, 06:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2328
Da, veoma je realno da sad prihvate euro, zanemaricemo činjenicu da moraš biti član EU za tako nešto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 24 Jun 2016, 06:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Crna Gora?
Nije mi jasno to oduševljenje kod Britanaca tipa "We're out" ili "Free at last" kao da ih je neko držao u tamnici. Mislim ni da ljudi nemaju pojma šta će se desiti niti da će osjetiti izlazak iz EU.

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 24 Jun 2016, 06:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2328
Crna Gora nije dio evrozone.
Zanimljiva statistika da su stariji od 50 godina glasali za izlazak, a mlađi za ostanak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 24 Jun 2016, 07:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Forty Two je napisao:
Da, veoma je realno da sad prihvate euro, zanemaricemo činjenicu da moraš biti član EU za tako nešto


Ako razmisljas od danas do sutra onda je tako. Ali nakon nakon izlaska (ako ga uopste parlament izglasa) je moguce ponovno pristupanje. Ne mora se to sutra deseti, ali za desetak godina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brexiT
PostPoslato: 24 Jun 2016, 07:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2328
Naravno da je moguće, ali ne izleda vjerovatno, pogotovo što bi u eventualnim novim pregovorima nastupali sa lošije pozicije nego što su je imali do sada. Izuzetke i ustupke koje su do sada imali u okviru EU su i izborili prijeteći izlaskom, a tu kartu su izgubili


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 208 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs