banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 04:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4235 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 212  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Apr 2018, 18:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10257
Megabyte je napisao:
Pa i '99 su rusene krstarece, e sad u kom broju...
A jesu li nas '95 gadjali krstarecim?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


jesu udarali, plus sto su i tada rusene krstarece rakete, a bgm i avioni i to bez pomoci ruskih "instruktora", modernizovanih PVO sistema i sl.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 19:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ljebe, gledam N1 i ne mogu vjerovati svojim ocima koliko su guzne muve :lol:

Pa za ono sranje stvarno trebas primati finu platu kako bi se mogao pogledati u ogledalo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 19:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Ma sve je to bezveze, nego što su SAD uvele predator 1994. godine, a kod nas već poljubio zemlju 1995. godine. Ja se sjećam dnevnik RT CG taman trebali da objave prilog i nestade struje :)
Bio je snimak nakon gađanja Kozare, kada su promašili čitavu planinu pa negdje u Lijevču, Potkozarju... završila raketa. Nekih 15 km promašila čini mi se. I u Ladu ubacili djielove i vozi Miško :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 19:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I bas u Ladu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 19:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Znam, bolje bi ljepše da je neko njemačko auto, ali jbg. Selo, standard...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 20:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Slika

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 20:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5621
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
Ma sve je to bezveze, nego što su SAD uvele predator 1994. godine, a kod nas već poljubio zemlju 1995. godine. Ja se sjećam dnevnik RT CG taman trebali da objave prilog i nestade struje :)
Bio je snimak nakon gađanja Kozare, kada su promašili čitavu planinu pa negdje u Lijevču, Potkozarju... završila raketa. Nekih 15 km promašila čini mi se. I u Ladu ubacili djielove i vozi Miško :)
Da, interesantan podatak. Jos jedan interesantan je da su u Iraku bila prva vazdusna borba drona (isto Predator) i covjeka u avionu (MiG 25).

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Kažu da je ispaljeno ovo(cijena cca 230M$):Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 20:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
The_new_Statesman je napisao:
Ljebe, gledam N1 i ne mogu vjerovati svojim ocima koliko su guzne muve :lol:

Pa za ono sranje stvarno trebas primati finu platu kako bi se mogao pogledati u ogledalo.

Чекај, шта ти је чудно, па Н1 је подружница СиЕнЕна за Балкан? какве газде такве и слуге.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 22:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Trump je takav kakav je, da je ona Klintonova kučka postala predsjednik, e tek tada bi bilo jebeno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 23:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Možda bi poslala avione malo bliže čisto da uposle s300/400 ?
Ovako su imali vježbu gađanja na sporim raketama, a to i nije neka muka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 10:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Ako ti se neka vijest mnogo svidja, ne mora znaciti da je istinita. Zar nije krajnje vrieme da se to shvati?

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 10:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Besparica je napisao:
Ako ti se neka vijest mnogo svidja, ne mora znaciti da je istinita. Zar nije krajnje vrieme da se to shvati?


+1, a mi i dalje trcimo za naprednim zapadom ili bracom Rusima. Iako se nas nista ne pita... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 11:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Besparica je napisao:
Ako ti se neka vijest mnogo svidja, ne mora znaciti da je istinita. Zar nije krajnje vrieme da se to shvati?
Koja vijest?
100 raketa i srušeno par zgrada?
Svih 100 su pogodile taj kompleks i još postoje zidovi?
Pričamo o raketama sa bojevom glavom od 450kg tnt.
Jel ima negdje slika da su još nešto srušili?
Priča zapada kako nije oborena ni jedna raketa, a ovamo snimci obaranja iznad Damaska!?
Avioni nisu prilazili ni blizu dometa pvo, a komoli tukli sa protivradarskim raketama(što bi bilo logično- tako su radili u Iraku, Libiji, SRJ)- zašto?
Cvika guza 12-ku rebrastu!?

Po svemu trenutno poznatom, ovaj napad je samo takav debakl.

I jedna zanimljiva priča: "Uništili smo postrojenje/institut za proizvodnju hemijskog oružja. SAA se neće godinama oporaviti od toga!"
Odlično! Samo, kada dođu na red Dara i Idlib i kada opet bude "napad hemijom"- kako će to objasniti kada su sada uništili hemiju i kao predmet u školama?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 11:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Prosle godine smo mogli da vidimo koju stetu moze da napravi 70 raketa...
Imaju slike unistenog kompleksa i dva skladista.
Dobro je sto spomenu Damask. Poenta mog posta je bio da se treba samo malo mozak ukljuciti.
Nije li ti cudno da je iznad Damaska, gdje ima milion svjedoka, oboreno samo par Tomahavka a ovamo gdje je nenaseljeno 100% ucinak? Usput, Damask je ubjedljivo najvise pokriven sa PVO sistemima. Da je oboreno 70 raketa, sigurno bi imali vise slika ostataka krstarecih raketa.
Da njima cvika guza, ne bi radili to sto rade, ne samo u Siriji, nego i u citavom svijetu.
Po svemu poznatom, ovaj napad je unistio tacno ono sto se i planiralo.

Meni nije samo jasno cemu toliko svrsavanje na Rusku moc. Rusi imaju jaku vojsku ali meni nije jasno zasto su odrasli ljudi spremni toliko jako vjerovati u bajke...

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 12:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Са фејсбук профила Милице Ђурђевић, чисто једно од проруских ставова.


Citiraj:
ЗАШТО ПУТИН НИЈЕ БАЦИО НУКЛЕАРКУ У ТРАМПОВО ДВОРИШТЕ или КАКО НАС ТРУЈУ ФЕЈСБУК АНАЛИТИЧАРИ?!

Драги пријатељи, као што већ сигурно знате у ноћи иза нас САД, Велика Британија и Француска бомбародовале су Сиријску Арапску Републику. То су учинили без сагласности СБ УН, противно међународном праву, на основу измишљених навода о хемијском оружју које је тобоже користила легитимна сиријска војска.

Званични извори тврде да је лансирано преко 100 крстарећих ракета и да је огроман број њих пресретнут или преусмерен у сиријски песак – тачније укупан проценат ефикасности сиријске ПВО је чак 68.9%

Мете које су погођене углавном нису ни брањене. Оно што је сиријска ПВО бранила, инфраструктуру ратног ваздухопловства - остало је потпуно нетактнуто, тако да се може донети закључак да је сиријска ПВО опремљена совјетским системима „ваздух-земља“ и руским хибрдиним топовско-ракетним системима „Панцир-С“ деловала више него успешно и у потпуности неутралисала ракетни напад.

По свему судећи, Трампу је био потребан алиби напад након вишедневне антируске и антисиријске кампање и ратнохушкачке реторике. Његов учинак је раван нули и не постоји ниједан циљ који су САД са својим савезницима оствариле након бомбардовања Сирије.

Међутим, ми смо у Србији јако често склони замени теза – поједини се више не баве злочиначким бомбардовањем Сирије, већ су напрасно постали стручњаци за Блиски Исток – па се на друштвеним мрежама може видети стотине коментара који алудирају на то да је „Путин издајник“ јер није бацио нуклеарку Трампу у двориште Беле куће, а „Трамп шмекер“ јер не преза да упути ракете.

Такви прикривени русофоби збуњују грађане и стварају неповерење у Руску Федерацију и њене институције, али оно што је проблематичније – тиме помажу америчку пропаганду и стварају искривљену слику у народу „да је боље да уђемо у НАТО, јер нас свакако Руси неће бранити.“

Велика одговорност лежи на домаћим медијима који су последњих дана писали текстове из којих се може протумачити да ће Путин сравнити Вашингтон са земљом и потопити цео амерички континент...Разметали су се крупним речима зарад читаности и прегледа. Створена су велика очекивања, нереална и нерационална, а где постоје велика очекивања, обично буде великих разочарења.

Зарад поштених људи који су макар на тренутак поверовали да је Русија издала Сирију желим да укажем на неколико чињеница и поставим неколико питања:

1. Да ли смо свесни колико дуго трају сукоби у Сирији и да је у минулом периоду Руска Федерација пружила немерљив допирнос у одбрани суверенитета Сирије и сузбијању исламског радикалног тероризма?! Удруженим снагама Сирија и Русија поразиле су исламске фундаменталисте и сада САД, њихов творац и ментор, на све могуће начине покушавају да их рехабилитују.

2. Ако је улога Руске Федерације у одбрани Сирије безначајна, како то да се успешно нису одбранили и Либија, Ирак, Авганистан?! Да ли смо се запитали колико је Руса до сада положило живот у борбама против терориста у Сирији?!

3. Најбољи показатељ успеха руске политике у Сирији је то што су све проамеричке снаге у Сирији практично уништене, што Асад држи две трећине Сирије, са свим економским и највећим популационим центрима.

4. Американци нису остварили ниједан од стратешких циљева - Асад је на власти и биће на власти, Иран има јако упориште у Сирији, Русија има своје базе у Сирији, а тзв. Сиријска слободна армија је сведена на свега неколико процената територије.

5. Путин није Трамп, неодговорни каубој који се гађа ракетама као пикадо стрелицама. У Русију велике наде полаже савесни део човечанства и велики број суверених земаља света, јер зна да само она може гарантовати мир и стабилност и да неће срљати у ескалације сукоба и нова крвопролића.

6. Да ли ми замишљамо Путина као локалног мангупа који наседа на кафанске провокације кавгаџије из суседног места?! Како је Русија требало да реагује на Трампов алиби напад и ракете које су погодиле – ништа?! Већу су штету нанели израелски авиони пре неколико дана. Америка није напала Сирију док год не крене у масовна ракетирања и ваздушне нападе, док год ракете не падну бар поред руске базе. Да ли ће се такав сценарио десити -знаћемо за неколико дана.

7. Такође желим да подвучем то да СИРИЈА НИЈЕ ЧЛАНИЦА ОДКБ и да са те стране Русија чак није ни у обавези да брани њене границе и њено небо.

8. Због чега нико никада није поставио питање – Зашто Запад није помогао Украјини када је већ угурао у сукобе са Русијом и потпуно је економски разорио као државу?! Док је Русија улагала новац у Украјину, политички Запад је хушкао Кијев против Москве, па се измакао и трљао руке када су сукоби почели.

9. Запитајмо се да ли је Америка баш толико моћна, а Русија баш толико пасивна као што поједини покушавају да представе – ако је тако због чега нису истрајали у нападима и остварењу својих неоколонијалних циљева у Сирији?!

Све ово нисам написала као слово одбране Русије, чије руководство изузетно ценим и уважавам, већ пре свега ради наше будућности и рационалнијег приступа свему што нас чека. У времену које долази не смемо потпадати под спинове, лажне узбуне, замене теза, површне утиске и искривљене истине... Не дозволимо да будемо „корисни идиоти“ у њиховом хибридном рату.

Не наседајмо на исте трикове да нам се не би иста лоша искуства изнова понављала!

На крају вас позивам да у наредним данима пружимо искрену подршку пријатељском сиријском народу и њиховом председнику Башару ел Асаду, јер ко боље од нас Срба зна кроз каква искушења они пролазе и са каквим се изазовима суочавају?!

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 12:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5621
Lokacija: Banja Luka
A zasto si ti spreman vjerovati u bajku o 0 srusenih?
Srbija/Jugoslavija '99 je rusila Tomahoke, a nije imala jak PVO kao Sirija, nije imala Ruse iza sebe niti bilo kakvu silu (a ni drzavicu). On je spor, i nisko leti. Prema tome sto bi bilo nemoguce poobarati ih.

P.s. a i situacija je bila drugacija, na srpsku stetu

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 12:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Od kud ti ideja da ja vjerujem da je sruseno 0?

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 12:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Besparica je napisao:
Prosle godine smo mogli da vidimo koju stetu moze da napravi 70 raketa...
Imaju slike unistenog kompleksa i dva skladista.
Dobro je sto spomenu Damask. Poenta mog posta je bio da se treba samo malo mozak ukljuciti.
Nije li ti cudno da je iznad Damaska, gdje ima milion svjedoka, oboreno samo par Tomahavka a ovamo gdje je nenaseljeno 100% ucinak? Usput, Damask je ubjedljivo najvise pokriven sa PVO sistemima. Da je oboreno 70 raketa, sigurno bi imali vise slika ostataka krstarecih raketa.
Da njima cvika guza, ne bi radili to sto rade, ne samo u Siriji, nego i u citavom svijetu.
Po svemu poznatom, ovaj napad je unistio tacno ono sto se i planiralo.

Meni nije samo jasno cemu toliko svrsavanje na Rusku moc. Rusi imaju jaku vojsku ali meni nije jasno zasto su odrasli ljudi spremni toliko jako vjerovati u bajke...


Ok ali onda nisu ispalili 100 raketa, tj imaju viška 0 u broju.
Nema ovdje nikakvog svršavanja- samo brojevi i logika.
Dali si svjestan učinka 450kg tnt?
Onda pomnoži sa 100.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Slika

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4235 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 212  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs