banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 16:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 264 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Jul 2015, 12:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Пошто изгледа да немамо тему о предстојећем референдуму (море да га бидне али не мора да значи), ево да отворим исту, уз једну пригодну вијест из иностранства...

Citiraj:
http://rt.com/politics/273523-russia-court-rights-constitution/

The Supreme Russian Court has established that no international treaty or convention has precedence over national sovereignty, and decisions by the European Court of Human Rights (ECHR) should be upheld only when they don’t contradict basic Russian law.

“The European Convention for the Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms as well as legal positions of the ECHR that are based on it cannot cancel the priority of the Constitution,” Judge Sergey Mavrin said at Tuesday’s session of the Russian Constitutional Court. “All decisions of the ECHR must be executed only with consideration to the Russian Constitution’s supremacy. As an exception, Russia can refuse to fulfill the imposed obligations when such a refusal is the only way to prevent the violation of the basic law,” the judge added.

In late 2013 the Russian Constitutional Court ruled that it had the right to decide on the execution of contradictory ECHR decisions in Russia. The Tuesday decision expanded the supremacy of the Constitutional Court over foreign courts and international treaties, and established the priority of the Russian Constitution in general.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 14:03 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Teme nema zato što forumaši nisu retardirani i znaju da od referenduma neće biti ništa.

Niti ga smije raspisati,niti može (zaštita vitalnog nacionalnog interesa)...Zabava za primitivniji sloj stanovništva.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 14:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ок, идемо даље са изношељем мишљења и предвиђања.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 14:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
Šta i da bude? Koje poteze može vlast RS povući u slučaju da pravosuđe i Sud BH ne dobije podršku? Sviranje qrcu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 14:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
sinip je napisao:
Ок, идемо даље са изношељем мишљења и предвиђања.


Mogu li ja? 8)

Detaljno predviđanje...

Skupštinska većina komotnom većinom danas usvaja odluku o provođenju referenduma

Za poslanike Saveza za promjene,vjerujem da će biti uzdržani...

Bošnjaci ulažu veto,zbog ugrožavanja vitalnog nacionalnog interesa

Zbog tog veta,sve ide na Vrhovni Sud


Na Vrhovnom Sudu pada.

Ali,Predsjednik ispao srbenda,pokušao sve...Dobio tri sata besplatne reklame juče,a zna se koliko sekund na državnoj televiziji košta :( ...i naravno,dva sata smo upijali o njegovom patriotizmu,a jedan sat o izdajničkom SDS. :( :(


Slobodno citiraj ovaj moj post za koji mjesec.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 14:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Zasto bi onda savez za promjene bio uzdrzan? Jel previse placaju stranci pa se ne isplati? :D :D :D . Sve jedno je farsa, koja je poenta biti uzdrzan a ne poslati poruku zajednistva RSa?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 14:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
_зока je napisao:
Šta i da bude? Koje poteze može vlast RS povući u slučaju da pravosuđe i Sud BH ne dobije podršku? Sviranje qrcu.

Па ваљда оне због којих би и требао да буде референдум? Ми ваше одлуке више не признајемо, тј. свирате qрцу? А ако ови немају начина да спроведу одлуке онда је то - то.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 14:44 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Skeva, ne mora značiti da će biti suzdržani,to je samo moje predviđanje i tako bih ja postupio da sam šef poslaničkog Kluba 8)

A zašto...

Pa zato što je SNSD glasao za taj Sud BIh i zato što se nije ni počešao dok je 200 naših ljudi (ovih izdajnika :roll: ) gubilo sva građanska prava (a njihov nijedan),najviše zahvaljujući tom Sudu BH i OHR...sad im se malo izmiče kontrola gore,pa udarili patriotsku priču :D

Ovo je moje lično mišljenje.

Ali dosta o meni...

Volio bih da Sinip i ti iznesete svoja predviđanja.

Pa da vidimo za koji mjesec ko je bolje predvidio :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 14:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Pa ovo bi trebala da bude politika valjda jebemu. Ako podrzis oduzimas protivniku temu za pricu i kupis poene kod glasaca. Ako ne glasas sam sebe guras u pricu stranih placenika, muslimanskih podanika i slicnih epiteta. Politika SDSa jeste uzasna, djecija takoreci ali smatram da nisu toliko ludi da pucaju sebi u koljeno sa glasanjem protiv ili da budu suzdrzani. Zar ne?
Nikog ne zanima sta je bilo prije, bitno je sta se sada desava.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 14:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
SDS nikad nije narod sluđivao pucanjem iz prazne i lažnim busanjem u prsa.

Kad dođe vrijeme da SDS pomene referendum-njega će i biti!

Bar toliko smo pokazali dosad.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 14:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Brate... aj dobro. Nije ova rasprava za mene.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 15:00 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Nije pošteno.

Nisi iznio predviđanje 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 15:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Предвиђање је да се грудва закотрљала и да ће референдума бити на крају баладе. Колико треба до краја баладе, то ћемо да видимо. Јер Дудеку је битно да се одржи референдум као референдум у вези нечега на нивоу БиХ, питање на истом је прилично ирелевантно.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 15:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Schlager je napisao:
Nije pošteno.

Nisi iznio predviđanje 8)


Kad sam cuo da SDS nije sudjivao ljude i busao se u prsa nikad, morao sam popiti casu vode da dodjem sebi. Dragi slager, nemam ja 15 godina, sjecam se bar 10 predizbornih kampanja i 15 godina vladavine tog istog SDSa.
Zato kazem, nije ova rasprava za mene :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 15:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Skeva,ok

Sinipe...Imamo li ijednog saveznika u svijetu za ovo čačkanje mečke u ovom trenutku?

Bar Srbiju ili Rusiju,ako nikog drugog?....

Zašto nabacivati na volej svima onima koji bi voljeli da RS nema?...A nije ih malo...


I vjerujte mi na riječ da se ovom referendumu raduju samo naši neprijatelji :( :(

Ako čujem bar jedan glas iz Srbije ili Rusije za ovo,rećiću i sam,raspisujte pa nek ide život...

Mene samo strah šta će biti kad narod kaže Car je go :( ...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 15:19 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
I da,pošto je i meni prevruće za neke dugotrajnije diskusije,samo ću još reći da SDS,po meni,jako časno postupa po ovom pitanju,jer mora neko narodu sugerisati na svu pogubnost ovoga,u ovom trenutku..bez ijednog saveznika u svijetu!!

pa i po cijenu političke štete,jer mnogo je lakše iz prazne oplesti po Bošnjacima i busati se...to donosi glasove,a ne ova moja priča,ili priča poslanika Srpske Demokratske Stranke juče i danas u Narodnoj Skupštini...to i ova diskusija pokazuje

toliko...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 15:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12644
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Eto i Grci na referendumu rekli NE, kad ono ne lezi vraze, vlast opet ucini kao da nije bilo referenduma, predstava za siroke narodne mase u iscekivanju svadbe...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 16:13 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ovaj to malo otvorenije nego ja :D ...ja sve nešto u rukavicama :lol: :lol:

Citiraj:
13.59 Zdravko Krsmanović, potpredsjednik NDP- a, u svojoj diskusiji istakao da je pozadina priče o referendumu bol SNSD-a zbog gubitka vlasti u Sarajevu i strah svega onog što iza toga sljeduje, govoreći o procesuiranju Boske, Bobar banke i drugih predmeta.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 16:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da je neka druga institucija u pitanju glasao bih za disoluciju, ali pošto specijalno tužilaštvo RS nema nikakve rezultate, ovi barem nešto rade.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2015, 17:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Mene brine da ce Bakir od SDS.a, pored policijskih sluzbi kojima vec upravlja pored ziva SDS-ovca Mektica, na upravljanje dobiti i sudsku vlast?
Ja bih predlozio referendum na kome ga proglasavamo sa sultana diktatorskog tipa. :D
Pa neka proglasi zakone poput onih u Ukrajini gdje se zabranjuje rijec Rusija.
Da se mi ne zajebavamo previse oko toga :D


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 15 Jul 2015, 17:27, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 264 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs