banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 13:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jun 2015, 19:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
nema nade, nema spasa, bankrot je neminovnost !

Kakava nada i spas, čemu se nadate, što bi rekli grobari?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 20:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2012, 09:14
Postovi: 335
Prebacis na skupstinu i odmah je jasno da bolje nema. Da citiram Teju: Nije Sloba govno, mi smo govna!! A iz danasnje situacije se moze izvuci: Nisu oni papci, vec smo svi mi papci!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2015, 02:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Tema me je ponukala da procitam sta sam lupetao na temi inovacija u politici nekada. :D

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2015, 08:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Ne bih se bavio amaterizmom u uvodnoj eksplikaciji, niti manjkavostima u gnoseoloskim/ epistemioloskim dometima realno političkih spoznaja šireg puka, već bih samo napomenuo da će Srbi nestati jer su genaralno glup narod, manjkavog IQ (neka istraživanja navode prosjek od 80-84) i pod dominatnim uticajem etničkog resentimenta što za rezultat ima kulturno tradicionalisticku degeneraciju, stalno zaostajanje, moralno etičku i vrijednosnu nestabilnost te tzv. bolest istoricnosti u fazi metastaze.
Ima li nade? Dokle ovako?
Naravno, izvjesne šanse za ozdravljenje postoje, kao i kod najtežih oboljenja. No, groblja su velika a nada umire posljednja i nije neka preoptimisticna kombinacija.
Javicu se, a i ne moram. TNS će..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2015, 08:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
TNS ce sad do grada da potrosi neku marku i tak to :D

Dosta patriotizma od mene za danas :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2015, 09:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Male su sanse za bolje. Nikakve. Juce u Tuzli neke demonstracije protiv upisne politike u srednje skole.
Interesovanje za medicinsku skolu je 10 puta vece i oni su to odobriji. Pa sad ovi se bune protiv toga. Kazu da su odobrili da narod odlazi i da skolujemo djecu za druge.
Nazalost to je istina i za 20 godina ako evropsko trziste rada postane dostupnije ovi prostori ce ostati prazni. Dobro ostace ovih 10 tak porodica kojima je dobro. Ovih bliskih vlasti.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2015, 10:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Sargas je napisao:
Kao glavnog krivca ja, međutim, ne vidim te debilne političare, već upravo birače koji su barem za 2 kašike gluplji od ovih prvih.

Sargas je napisao:
Koliko sam ja upratio, političke partije nemaju konkretne ideologije. Jedino čime se bave jeste da zamijene trenutno partiju na vlasti pa da oni vladaju, ili ako su sa druge strane, da zadrže vladajuću poziciju. U principu su i jedni i drugi potpuno ista govna.


:-?
Medjusobni sklad gorenapisanim izjavama moze dati samo zakljucak "Ja sam kriv (sto kao pripadnik naroda ne osnujem jednu pravu partiju, sa jasnom ideologijom, partiju koja ce raditi za opste dobro. Tako ce glasaci imati za koga da glasaju...)" ili pak zakljucak "Sistem ne valja kao takav. (Treba mijenjati sve iz temelja, tokove novca, nacin na koji je struktuiran sistem, kapitalizam, slobodno trziste, monetarni sistem, demokratija-sve staviti pod znak pitanja!...Ajmo...ja predvodim, inace ja sam kriv!)"

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2015, 11:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
skitnica je napisao:
Medjusobni sklad gorenapisanim izjavama moze dati samo zakljucak "Ja sam kriv (sto kao pripadnik naroda ne osnujem jednu pravu partiju, sa jasnom ideologijom, partiju koja ce raditi za opste dobro. Tako ce glasaci imati za koga da glasaju...)" ili pak zakljucak "Sistem ne valja kao takav. (Treba mijenjati sve iz temelja, tokove novca, nacin na koji je struktuiran sistem, kapitalizam, slobodno trziste, monetarni sistem, demokratija-sve staviti pod znak pitanja!...Ajmo...ja predvodim, inace ja sam kriv!)"


Mislim da i nisi baš u pravu...
Iskreno mislim da nisam kriv za opšti raspad sistema. Smatram da sam zaista prilično dosta uradio za svoju zgradu, komšiluk, naselje, grad...
Sa druge strane vidim da ima previše onih koji zaista jesu krivi za mnoge urađene stvari i onih koji ili prve olako podržavaju zbog sitnih zadovoljština ili stoje po strani.

Što se tiče partije, naravno da priželjkujem neku partiju koja će prema mojim aršinima biti ispravna. Opšte dobro je veoma fleksibilna definicija i o tome se da naširoko raspravljati. Valjda je vrijeme dizati se iz pepela, zar ne?
E sad ide onaj dio gdje si se preračunao/la. Ja definitivno nisam neko ko će stati na čelo i biti vođa. Jednostavno nisam tip za to, ne znam sa ljudima i ne želim to. Time trebaju da se bave ljudi koji znaju takve stvari. Ja sam ti više tip kao Alija Sirotanović. U oblasti svoje ekspertize, mogu da udaram za trojicu, nije nikakav problem. I rado bih to i radio, da znam da će moja djeca imati dobro školovanje, kvalitetnu zdravstvenu zaštitu i šta sve ne.

Ne treba svak da bude političar. Nije to baš kao što naši volovi misle, sjesti i jahati. Treba znati kako sa drugim političarima, znati uvijek izboriti bolji kraj za državu. Znati motivisati ljudi, ali ne i zabluditi ih zarad nekih svojih sitnih interesa.

Zadnju izjavu zaista ne znam kako da komentarišem... Baš se nekako osjećam popišano i prozvano ovim.

Ajde zamisli molim te da ti neko ko radi čitav svoj život u Banjalučkoj bolnici kaže da zadnjih nekoliko mjeseci nisu zdravstveno osigurani. I kako da čovjek ne poželi nešto da mijenja?! Naš ogroman problem je što svi čekamo da neko drugi nešto uradi za nas... I kad nama zatreba zdravstverno osiguranje kojeg možda ne budemo imali, nećemo imati vremena da čekamo da nas neko drugi iz govana izvlači.

I sad da ja tebe pitam.
Jesam li kriv?
Jesi li ti kriv/a? Ako da, zašto? Ako ne, zašto?
Šta si ti uradio/la, šta radiš ili šta ćeš raditi da bude bolje?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2015, 15:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Naravno da bi svako ko nasiroko i nadugacko kritikuje drustvo i krajnje je nezadovoljan istim morao, nakon punog kruga kritika i ispoljavanja nezadovoljstva, analiziranja i zakljucivanja, doci do samog sebe i najzad zakljuciti jedino moguce: Pa jasno je, ako ja to ne uradim, nece niko!
Opste dobro nije nikakva fleksibilna niti apstraktna kategorija, naprotiv-vrlo je jednostavno: U svojim postupcima nastojis da ucinis korist za zajednicu, opstinu, drzavu, planetu, buduce generacije, ne za sebe, svoju porodicu, kumove, prijatelje i clanove iste interesne grupe-ili kako se to zgodno naziva-stranke. Doduse, taj princip opsteg dobra je ucinjen maltene budalastim, naivnim i cak utopijskim jer je u totalnoj suprotnosti sa ratnohuskacko-kapitalisticko-kvazidemokratkim principima u kojima se kuvamo i protiv kojih kukumavcimo, nadajuci se da ce se nekim cudom i zaslugom nekoga drugoga stvari obrnuti u nekom drugom smjeru, dok u medjuvremenu tu i tamo, i ti i ja, cinimo neke lijepe humane geste volontiranja i ucesca u humanitarnim akcijama.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2015, 16:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Khm...
Ono što je opšte dobro za tebe, ne mora biti opšte dobro i za mene. Opšte dobro za stanovnika Banjaluke ne mora biti opšte dobro stanovniku Trebinja.
Da li je hidroelektrana na Sutjesci opšte dobro? Odgovor: kako za koga, odnosno kako po kojim kriterijima.
Sad je samo pitanje kako postaviti kriterije, šta je preče, šta je isplativije, šta donosi veće prihode u kratkom, a šta u dugom periodu. Ima tu mnogo promjenljivih...

Mene i dalje zapanjuje tvoja izjava:
Citiraj:
Ajmo...ja predvodim, inace ja sam kriv!


Živimo u državi gdje se 35km autoputa gradi od 2004. godine. U istoj toj državi na svaku drugu osobu zaposlenu u privredi, dolazi jedan administrativni radnik. U prevodu 30% zaposlenih su administrativni radnici.
I onda ti meni napišeš jedan onakav post. Da, ja sam budala... Izvini, molim te... :confused2:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2015, 23:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Sargas je napisao:
Ono što je opšte dobro za tebe, ne mora biti opšte dobro i za mene.

WTF?!?!

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2015, 23:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Da ti preformulišem. Ako ti nešto smatraš za opšte dobro, ne moram i ja to smatrati za opšte dobro. Primjer je hidroelektrana na Sutjesci.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2015, 23:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Opste dobro, kao sto sama rijec govori, nije stvar subjektivne procjene, niti ga izglasava vecina, nego se zasniva na naucnim cinjenicama i zdravorazumska je stvar principa. Sto se tice slucaja "hidrocentrala na Sutjesci" pretpostavljam da se njenom eventualnom izgradnjom ostvaruje odredjeni profit za jedne dok su drugi ekoloski ugrozeni, sto bi znacilo da tu nikakve dileme nema- to nije za opste dobro.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2015, 00:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Gomila bezvezne demagogije, vrijedi preskakati.

Narode dragi jel vi vidite s kim zivite? Pricate li kad sa ljudima van foruma? Hvatate li vi te kontove? Za sve sto se desava kriv je iskljucivo narod. A narod je prvo i najbitnije generalno neobrazovan, nezreo za demokratiju, kratkovid, pa i glup.... Odlike vlasti su i odlike naroda. Nisu politicari neki tamo izdvojeni soj vec nase komsije, rodjaci, bivsi prijatelji iz skole, poznanici poznanika... A mozda i blize. :) Pa sjecamo li se cuvene Dodikove:

"Srećem ljude koji teško žive i kad ih pitam kako im je, oni odgovore: Čuvaj nam Republiku Srpsku. I zaista, kada god sam bio pod pritiscima da donesem neku odluku, mislio sam na te ljude i znao: neću na to pristati, jer to ne bi uradio onaj čovjek koji ima povjerenje u Milorada Dodika."

Ajmo dalje.. Mi cemo zauvijek nekome biti robovi, jer je to tako, prirodno je da bude tako. Na nama Srbima ( a bogami i ostalima u regionu) je da nadjemo lidera koji ima njuh za stanje stvari, koji ce tu najbolje izbalansirati i donijeti ovom narodu kakve takve beneficije i olaksice, uslove za normalan zivot.

Tacno se vidi da nikada ne otvarate komentare nezavisnih, ajde vratite se u realnost i pogledajte puls priglupog naroda..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2015, 01:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
BeckaSkola je napisao:
Tacno se vidi da nikada ne otvarate komentare nezavisnih, ajde vratite se u realnost i pogledajte puls priglupog naroda..


Jest, hajde komentariši nešto kontra pa se javi jesu li ostavili komentar....demokratija. Ne ide demokratija u zoo vrtu....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2015, 09:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Bečka piše o lošem stanju svijesti našeg naroda, a možeš ga koristiti kao ilustraciju grand/pink filozofije :roll:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2015, 09:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
:lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2015, 10:00 
:lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Jun 2015, 10:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
_зока je napisao:
Bečka piše o lošem stanju svijesti našeg naroda, a možeš ga koristiti kao ilustraciju grand/pink filozofije :roll:

Судија свирај офсајд! :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2015, 12:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
eno poskupljenja struje pocela se izrazavti u flasama pive, znaci krenulo nam nabolje

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs