banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 09:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jun 2015, 16:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Evo, mene interesuje do kad Srpska i Bosna i Hercegovina trebaju biti tor sa ovcama? Na Banjaluka forumu čitam dosta nekih negativnih kritika u raznim sferama.
Kao glavnog krivca ja, međutim, ne vidim te debilne političare, već upravo birače koji su barem za 2 kašike gluplji od ovih prvih.

Opšte stanje u državi prikazuje rasulo, a situacija je opet veoma mirna, ljudi su ravnodušni i niko se ne buni...

Hajde da pokušam navesti nekoliko primjera:

1) Političke partije
Koliko sam ja upratio, političke partije nemaju konkretne ideologije. Jedino čime se bave jeste da zamijene trenutno partiju na vlasti pa da oni vladaju, ili ako su sa druge strane, da zadrže vladajuću poziciju. U principu su i jedni i drugi potpuno ista govna. Od svih partija najviše mrzim one dupeulizivačke partije. Te političke amebe dižu ruke kad je to potrebno onome ko im daje određen procenat za to. Lako ih se može prepoznati tako što obično obiđu svu užu i širu rodbinu, pa i onu s kojom i nisu u dobrim odnosima, u nadi da će pokupiti koji glas i time izboriti neki zeleniš za sebe... Iste obavezno politi kiselinom.

2) Javni gradski saobraćaj, željeznica i autobuski prevoz
Javni saobraćaj bih da komentarišem iz aspekta Banjaluke. Kako (za boga miloga) može da jedna (tada još) Ostićeva mjesečna karta košta isto kao karta jednog Autoprevoza, koji nudi dalekoviše linija na kojima se saobraća daleko češće. Odnosno, koji nudi više kilometara pružene usluge nego jedan Ostić koji je tada držao liniju 9b, vozio svakih pola sata ili vikendom svakih sat, a zadnji polazak je bio prije pola 11 iz centra grada. Kakav je to glup sistem da javni saobraćaj bude razdijeljen među privatnicima, a ne u vlasništvu grada? Željeznički saobraćaj gotovo i da ne postoji, a autobuski je da te bog sam sačuva. Plus što svi autobusi koji se koriste su uglavnom rashodovane mašine iz drugih Evropskih zemalja...

3) Stanovništvo, pogotovo omladina
Ah te moralne olupine. Omladna je na tako niskoj grani da je to strašno. Na nekom kvazi sastanku o izgradnji mosta u Česmi pojavio se jednocifren broj osoba ispod 30 godina. Kontaju li te osobe da taj budući most treba da im služi najvjerovatnije do kraja života? Život prosječnog omladinca svodi se na ispijanje krvi starcima, svakodnevno kafanisanje, ponekad kladionicu i vikendom izlazak u neki od klubova u nadi da će nešto... Tačno mi se gade takve osobe... A sad dragi moji studenti... Pola mog razreda upisalo ETF, nedugo potom pola od tih upisanih odustaje od studija, a maltene većina ostalih ostala na prvoj godini. Težak život u pi*ku materinu... Treba nekad zapeti i raditi. Znate kako kažu, kad vidite dva studenta na Stanfordu, vjerovatno se dogovaraju da osnuju firmu. Kad vidite dva studenta na našem univerzitetu (po mogućnosti sa političkih nauka, prava ili ekonomije) vjerovatno se dogovaraju kako da naprave neki parti... Studente privatnih fakulteta ne želim ni da komentarišem koliko su jadni.

Listu bih mogao sastavljati još dugo, dugo... Ali da ne dužim ovo, reći ću samo da me stvarno boli kad stojim kod Tisinog spomenika i vidim kako palata, opština i crkva blistaju, a banski dvor se raspada. To mi baš nekako prikazuje realno stanje u državi...

Vidite li vi iste probleme kao i ja? Glasate li? Pokušavate li vi promijeniti nešto? Da li se isplati mijenjati nešto? Do kad ovako? Ima li nade?

Zaista želim da čujem kakva su vaša mišljenja po svim ovim pitanjima mojih virtuelnih sagovornika, zato vas molim da date svoj doprinos ovoj temi.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 16:06 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Prije svakog ovakvog posta zapitaj se sledeće stvari.


Da li su ovi što vrše vlast došli tu na silu?

Nekom revolucijom?

Složićeš se da nisu...Da ih je narod izabrao na demokratskim izborima.....Nakon toga ćeš se,deduktivnom metodom, složiti da je svaka vlast ogledalo naroda....nakon toga da je ova tema nepotrebna...

Da su došli na vlast državnim udarom,onda bi imala smisla.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 16:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Znam da su oni tu voljom naroda, ali me interesuje ima li još odmetnika kao što sam ja kojem smeta ovakva situacija...
Putujemo li van granica Srbije i Hrvatske? Da nije možda neko kojim slučajem vidio da se može i drugačije, pa to zlo i sebi poželio?

Koji je đavo ovom narodu?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 16:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Pa eto,odgovorio sam ti...

Narod smatra,ili da su ovi dobri,ili da je alternativa njima još gora...

Samim tim nikakvo rušenje vlasti na ulici nema smisla u demokratskim društvima,a ni ovakve teme...

Nema niko ni najmanji razlog da se ljuti na političare....Izabrani su tu većinskom voljom


Odobravam samo ljutnju na sudove i tužilaštva,koji su našim parama basnoslovno plaćeni da procesuiraju kriminal,a oni ga podržavaju i guraju predmete u ladice...u sudovima je korijen svega ovoga što si ti pomenuo u uvodnom postu...tamo je zlo i nesreća ovog naroda...

Ko god napiše post protiv pravosuđa-podržavam apsolutno,a ljutiti se na političare je glupo...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 16:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Народ је како се то популатно каже "зомбиран". Или како ја то волим да кажем, народ је као она жаба што су је убацили у лонац хладне воде - скуван.
Можда кад би се укинули Пинкови, Викоми и све у том стилу, и свело на два домаћа ТВ канала (и у кабловској), забранили разни "риалити" програми, позатварале кладионице, можда би се млади и упитали чему води оваква ситуација. Можда.
А сад одговор на твоја питања:

Citiraj:
Vidite li vi iste probleme kao i ja? Glasate li? Pokušavate li vi promijeniti nešto? Da li se isplati mijenjati nešto? Do kad ovako? Ima li nade?

Видим. Не више, сви су исти (Калиф умјесто калифа фазон). Не више. Можда да а можда је боље да се комплетно пропадне (мада је питање шта је то комплетна пропаст). Док се народ не опамети (потрајаће). Нема у идућих 30 година.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
Schlager je napisao:
Pa eto,odgovorio sam ti...

Narod smatra,ili da su ovi dobri,ili da je alternativa njima još gora...

Samim tim nikakvo rušenje vlasti na ulici nema smisla u demokratskim društvima,a ni ovakve teme...

Nema niko ni najmanji razlog da se ljuti na političare....Izabrani su tu većinskom voljom


Odobravam samo ljutnju na sudove i tužilaštva,koji su našim parama basnoslovno plaćeni da procesuiraju kriminal,a oni ga podržavaju i guraju predmete u ladice...u sudovima je korijen svega ovoga što si ti pomenuo u uvodnom postu...tamo je zlo i nesreća ovog naroda...

Ko god napiše post protiv pravosuđa-podržavam apsolutno,a ljutiti se na političare je glupo...

Zar su sudovi/tužilaštva odvojeni od politike?
Pa ko sudije i tužioce basnoslovno plaća, da (ne)rade svoj posao kako treba?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 16:41 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Naravno da nisu...kod nas.....boje se svoje sjenke... :(



U civilizovanom svijetu jesu...pa procesuiraju Širaka,Berlusconija,Libermana,predsjednika Njemačke...čak i ovi komšije,inače čobani budale-Sanadera,Polančeca,Barišića,Čehoka,Bandića

Trodioba vlasti....Zakonodavna....Izvršna....Sudska...


Ako ti i ja ne dočekamo,onda će bar naša djeca dočekati da sudije i tužioci prestanu drhtati pred političarima kao mali miševi,i da shvate da su oni POJAM!!!!!!!

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 24 Jun 2015, 17:07, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
"Bice bolje"
- hoce kurac

Otprilike :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 17:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Nadao sam se dugo da će biti bolje ali sve više uviđam da od te priče nema ništa. I kontam da su birači velikim dijelom krivi. A opet s obzirom na ponudu ni birači ne mogu bolje tako da imamo ubitačnu kombinaciju. Sa jedne strane kontam da imamo glupe birače, a sa druge strane imamo jedno 3-4 političke opcije od kojih se ne zna koja je gora. Ovi mali što pokušavaju da se probiju, da li su pošteni ili ne nikad nećemo saznati jer ne mogu nikakav utisak ostaviti pored velikih. Birači su skeptični da probaju nešto novo i padaju uvijek na iste priče. Oni koji nisu skeptični i koji su malo pametniji, njima je realno smor glasati tako da tu smo gdje smo.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 17:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
V@nja je napisao:
"Bice bolje"
- hoce kurac

Otprilike :D

Nije otprilike, nego je upravo tako... Bankrot i siromastvo, pa onda mozda dodju velike korporacije da nas koriste kao jeftinu radnu snagu...

Nema te vlasti koja nam moze doneti bolje sutra, niti imaju para da nesto pokrenu, a ni volje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 17:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Kad se neko požali na vlast i situaciju samo ga pitam je li glasao...ako jesi glasao za njih šta se buniš? Dobro ti je nemaš pravo na žalbu...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 17:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Tako ce i tebe, za par godina, ovi sadasnji pitati jesi li glasao


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 17:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Koji? Jesam glasao, ali ne za ove "crvene" što jašu nit' sam konj, nit' sam blesav :evil3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 17:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa kada oni odu sa vlasti, a dodju ti tvoji... Mislis da ce se nesto promeniti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 17:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Kontra pitanje: jesmo li mi zasluzili da nam bude bolje? Kad se osvrnete oko sebe vidite da je jako tacna ona kakav narod takva vlast i obrnuto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 18:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10258
imate upravo prenos na plusu... tema je papak!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 18:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Hertzog je napisao:
Pa kada oni odu sa vlasti, a dodju ti tvoji... Mislis da ce se nesto promeniti...

Pa...vlast :P

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 18:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ni to nije sigurno, ali na to sto si zakljucio se odnosilo moje pisanje od pocetka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 18:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Cekajte ljudi, jel znate vi da smo nekad bili sila, tokom prve ili druge Jugoslavije? Eto ne moramo biti bas tolike face pa da sve blista, ali dajte da se mrdnemo sa mjesta...
Poslije Drugog svjetskog rata Njemačka bila sravljena sa zemljom. Nekih 20 godina kasnije svi iz Juge išli na arbajt u Dojčland. U Japanu detonirane dvije atomske bombe, pa su opet ubrzo postali jebena sila...
A šta smo mi uspjeli uraditi 20 godina poslije rata? Otisli smo jos vise unazad...

Koji ku*ac... Nije da nam trebaju neke pare da mentalitet mijenjamo. Kad se mentalitet malo unormali, doći će i pare...

Konkretno za taj most u Česmi, nit je kome trebala marka niti kakav politički lider da se pojavi na taj sastanak i kaže ljudi, to što radite je loše, hajde da vidimo može li to bolje. Ali jok, kafa u Dionisu...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 18:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Buraz, ovdje ako nema batine i čvrste ruke nema ni napretka. Igranje po pravilima i uputstvima drugih nas je i dovelo dovde, što se nekad govorilo noga lička, cipela bečka. Jednostavno, demokratija ne stanuje ovdje....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs