banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 07:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Nov 2009, 19:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jedan zanimljiv servis koji uz pomoć Google Earth omogućuje vam uvid u geografsku raspodjelu destrukcije BiH između 1992-1995.

Istraživačko dokumentacioni cenatar Sarajevo
http://www.idc.org.ba/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=80&Itemid=83&lang=bs

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2009, 19:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2009, 09:34
Postovi: 115
Lokacija: BL dok me nisu izgurali kundacima, bajonetima, opancima...
E ova je dobra. Hvala Filozofe.
Nego podsjeti me ovo; prije godinu i nesto vidio sam na nekom sajtu detaljnu kartu minskih polja. Na zalost izgubio sam adresu. Ima li netrko nesto o tome?
Malo je blesavo kad volis vukojebine a ne smijes ni korak s asfalta.

_________________
A ko ce bre da slavi pobedu ako ja poginem??.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2009, 23:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
BrozTvrtko je napisao:
E ova je dobra. Hvala Filozofe.
Nego podsjeti me ovo; prije godinu i nesto vidio sam na nekom sajtu detaljnu kartu minskih polja. Na zalost izgubio sam adresu. Ima li netrko nesto o tome?
Malo je blesavo kad volis vukojebine a ne smijes ni korak s asfalta.


Пробај овде http://www.mine.ba

Што се тиче овог "атласа", није ни близу потпуних података. У сваком случају добра идеја, под условом да не буде утицаја са стране и малверзација именима и бројем жртава.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2009, 00:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2007, 11:36
Postovi: 1658
Страшно :-?

И она неко каже да су странци ту због мира и благостања, страшно...
Не схватам потребу оваквих пројеката заиста, зар није било боље да се уложи у неку школу, болницу, вртић било гдје, свеједно у Српској или Федерацији ...

Већ могу да замислим приче, е ми смо ту имали толико, а ви ту толико жртава, ово је лаж, ово није лаж и сл.

Да не спомињем напету политичку ситуацију ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2009, 12:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Evo vec su poceli i komentari a mislim da ce ih za svaku tacku biti na hiljade.
http://www.frontal.rs/cyrl/?page=60&kat=1&vijest=32870

Mislim da ako je projekat otvoren i ako bude kontrole od strane "nezavisne" institucije iz inostranstva koja nije pod kontrolom ni jedne od strana u sukobu, moze biti nesto od toga, i mozda na kraju i saznamo o pravoj istini. Vec sam podatak da je zrtava na svim stranama bilo 99000 a ne 200000 samo Bosnjaka je dobar pocetak.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2009, 12:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Gocias je napisao:
Страшно :-?

И она неко каже да су странци ту због мира и благостања, страшно...

Nema mira i blagostanja bez istine.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2009, 13:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Okt 2009, 13:27
Postovi: 276
E ovo je naučno-istraživački pristup probelmu!
Ovo je projekat koji će spriječiti zloupotrebe sa svih strana jer ovdje su evidentirani ljudi imenom,prezimenom,JMBG,mjesto življenja te ostali podaci vezani za žrtvu.
Doslovce KARTON ŽRTVE.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2009, 16:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Time trek je napisao:
Gocias je napisao:
Страшно :-?

И она неко каже да су странци ту због мира и благостања, страшно...

Nema mira i blagostanja bez istine.



Ma kakve crne istine.

''Istina'' je da je u Srebrenici likvidirano (znači mučki ubijeno) 8000 lica. Naređeno da se ova brojka prihvati kao ISTINA od strane Paddy-a Ashdown-a

Do sada nije ni približno tome pronađeno tijela.

I niko nije umro prirodnom smrću niti iko stradao u ratnim dejstvima kao vojnik.

Mani nas tih istina kad je sve na politici.

BOSANSKI_NOVI je napisao:
E ovo je naučno-istraživački pristup probelmu!
Ovo je projekat koji će spriječiti zloupotrebe sa svih strana jer ovdje su evidentirani ljudi imenom,prezimenom,JMBG,mjesto življenja te ostali podaci vezani za žrtvu.
Doslovce KARTON ŽRTVE.


Samo zar je trebao da izađe nepotpun atlas???

Citiraj:
Касарна "Виктор Бубањ", подрум хотела "Загреб" у Сарајеву, Крупа код Тарчина, само су неки од логора за Србе који нису поменути у "Босанском атласу ратних злочина", пише "Фокус". Атлас је припремио Истраживачко-документациони центар у Сарајеву, под покровитељством Владе Норвешке,


I dobro je rečeno Bolje da su napravili koju školu.

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2009, 10:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Citiraj:
Bolje da su napravili koju školu


Zanimljivo.

Kada se desi ubistvo,je li bolje potrositi pare na istragu(policijske dnevnice,trazenje dokaza,sudjenje),te rasvijetliti dogadjaj i kazniti pocinioce,ili da ostavimo pare,pa napravimo skolu?

Takodje,zanima me zasto bas (najcesce) Srbi unaprijed osudjuju svaki pokusaj istrage,utvrdjivanja istine o proteklom ratu,i na koji nacin im to ide u korist? Kome odgovara proizvoljno "gadjanje" o broju zrtava,stratista i zlocina?
Politika je prljav posao,i naravno,uvijek ce naci nacina da iskoriste i zive i mrtve za svoje ciljeve,ali stavljanje istinitih cinjenica o svim zlocinima na papir je najmanje sto jedno civilizovano drustvo moze uraditi za zrtve ,njihove potomke,kao i drustvo.
Ovaj projekat je zasnovan na tom da i sami doprinesemo iznosenju istinitih podataka,pa bih upitao,koliko nas ovdje zna za zlocin,i da li ga je prijavio i kome? Ja licno sam iznijeo podatke o 3 osobe,drugi su ih upotpunili,te postoje u bazi.

Pitao bih Dukice&co,koliko su oni doprinijeli uvrstavanju podataka,tj da li su prijavili ono sto znaju,ili samo sjede i cekaju da to neko za njih uradi,ili ne uradi,da mogu osudjivati i lajati?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2009, 12:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Nema ovo veze sa istinom ERROR.

Postoje sudovi i tužilaštva koja trebaju da vrše istragu, suđenje....

Ovo nema veze s tim. Ovo je čista politika.

Bez obzira ko je žrtva.

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2009, 17:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
BOSANSKI_NOVI je napisao:
E ovo je naučno-istraživački pristup probelmu!


Jok, baba, ovo je vikipedija...

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2009, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
ama ljudi desile su se žrtve. Ljudski životi su izgubljeni. Ono što je cinizam (ne moj) već ''visokog'' je taj što je on našao da ODREDI broj stradalih.

@La Point pročitaj rečenicu do kraja. Interesantno je da nijedan žitelj, vojnik (naročito) u Srebrenici nije umro prirodnom smrću ili poginuo u ratnim dejstvima, već da su svi poginuli na dan zauzimanja Srebrenice.
Rekao sam da je broj proizvoljan.

Tu su sudovi koji trebaju da sude.

I ponoavljam, ovo je najveće bacanje para.

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2009, 16:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2005, 03:59
Postovi: 263
Podrzavam i ne slazem se da je bacanje para. Jedino istrazivanje koje je na nekom nivou. Da, kosta kao i sve na ovom svijetu ali mislim da sluzi da se jednom za sva vremena ustanovi ko, sta i gdje. Ne vjerujem da postoji ikakav sud na ovim prostorima koji moze da uradi isto.

Dellboy je napisao:
"Interesantno je da nijedan žitelj, vojnik (naročito) u Srebrenici nije umro prirodnom smrću ili poginuo u ratnim dejstvima, već da su svi poginuli na dan zauzimanja Srebrenice Rekao sam da je broj proizvoljan."


Dell, postoje cifre i koliko je vojnika i civila ubijeno/nestalo. Za juli mjesec i Srebrenicu ta je 6886. Za Bosnjake, ukupna brojka 92-95 je 6565 civila, 1895 vojnika tako da je to sto si rekao cista laz.

http://www.idc.org.ba/images/stories/ID ... renica.zip

_________________
Animator vs animation
Animator vs animation II
Formerly known as Hagar the Horrible. Hogar nije ljubitelj ljudskog roda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2009, 19:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
vulgaris maximus je napisao:
Podrzavam i ne slazem se da je bacanje para. Jedino istrazivanje koje je na nekom nivou. Da, kosta kao i sve na ovom svijetu ali mislim da sluzi da se jednom za sva vremena ustanovi ko, sta i gdje. Ne vjerujem da postoji ikakav sud na ovim prostorima koji moze da uradi isto.

Dellboy je napisao:
"Interesantno je da nijedan žitelj, vojnik (naročito) u Srebrenici nije umro prirodnom smrću ili poginuo u ratnim dejstvima, već da su svi poginuli na dan zauzimanja Srebrenice Rekao sam da je broj proizvoljan."


Dell, postoje cifre i koliko je vojnika i civila ubijeno/nestalo. Za juli mjesec i Srebrenicu ta je 6886. Za Bosnjake, ukupna brojka 92-95 je 6565 civila, 1895 vojnika tako da je to sto si rekao cista laz.

http://www.idc.org.ba/images/stories/ID ... renica.zip

Pa koliko je to???

Jesu li svi oni pobijeni onog dana kad je zauzeta Srebrenica?????????

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 14:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2005, 03:59
Postovi: 263
DELLBOY je napisao:
vulgaris maximus je napisao:
Podrzavam i ne slazem se da je bacanje para. Jedino istrazivanje koje je na nekom nivou. Da, kosta kao i sve na ovom svijetu ali mislim da sluzi da se jednom za sva vremena ustanovi ko, sta i gdje. Ne vjerujem da postoji ikakav sud na ovim prostorima koji moze da uradi isto.

Dellboy je napisao:
"Interesantno je da nijedan žitelj, vojnik (naročito) u Srebrenici nije umro prirodnom smrću ili poginuo u ratnim dejstvima, već da su svi poginuli na dan zauzimanja Srebrenice Rekao sam da je broj proizvoljan."


Dell, postoje cifre i koliko je vojnika i civila ubijeno/nestalo. Za juli mjesec i Srebrenicu ta je 6886. Za Bosnjake, ukupna brojka 92-95 je 6565 civila, 1895 vojnika tako da je to sto si rekao cista laz.

http://www.idc.org.ba/images/stories/ID ... renica.zip

Pa koliko je to???

Jesu li svi oni pobijeni onog dana kad je zauzeta Srebrenica?????????


Tih 6886 od totala 6595+1895 jesu, znaci u julu 1995 god i sumnjam da je neki veci broj uspio da umre prirodnom smrcu za vrijeme jednog mjeseca. Ne znam ti reci tacan omjer civili/vojnici/zarobljeni vojnici ali je sigurno da su velika vecina bili civili.
Izmedju ostalog, koliko je vojnika a koliko civila u tom periodu je malkice kontroverzno. Komentar sa:
http://srebrenica-genocide.blogspot.com ... okaca.html

Let me clarify the issue of 'soldiers.'

In a case of the Srebrenica massacre, during and after the war, many Bosniak families asked that their family members be buried as soldiers, for various reasons, although they died as civilians or as soldiers away from front lines. The most common reason for these requests was access to social support for families of killed soldiers.

Mr Tokaca drew attention to this problem back in 1995, but the state authorities did nothing. When recently asked to clarify his classification method, Mr. Tokaca replied:

"This is a problem for the state to solve. Back in 1995, immediately after Srebrenica, I drew the attention of certain officials to this problem. For many families, the fact that one of its members was filed as a soldier in the Army of Bosnia-Herzegovina was a matter of sheer survival. When these people were confronted with the choice between existence and a lie regarding the status of the victim, they opted for the lie. The arrival of a family from Srebrenica in Sarajevo immediately after the war precisely represented such survival. The only ones who could count on some kind of state support were members of the armed forces, or rather their families. The authorities themselves, however, have failed to confront the problem of civilian casualties. This is my answer to your question. This is nothing new, after all. Throughout the past sixty years, in this country you could claim the status of a soldier on the basis of just two people’s testimony. I chose not to become involved with this problem." [Source: BH Dani (Sarajevo), December 23rd, 2005 - Genocide is not a matter of numbers.]

In other words and with respect to the Srebrenica genocide; a POW, a surrendered soldier without a weapon would all be listed as 'soldiers' on the RDC list; even though they were clearly non-combatants at the time of the deaths. When registering such cases, RDC was governed by the official data that was available.

The evaluation indicates that such practices lead to over-reporting of soldiers and under-reporting of civilians. Most importantly, Srebrenica genocide POWs were victims of summary executions in violation of Geneva Convention.

_________________
Animator vs animation
Animator vs animation II
Formerly known as Hagar the Horrible. Hogar nije ljubitelj ljudskog roda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 17:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Citiraj:
In a case of the Srebrenica massacre, during and after the war, many Bosniak families asked that their family members be buried as soldiers, for various reasons, although they died as civilians or as soldiers away from front lines. The most common reason for these requests was access to social support for families of killed soldiers.

Ovo je dno dna...sramot cime se sve sluzite. Ispasce da je Srebrenica bila zabavni park. Za sve imate objasnjenje.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 18:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
IDC i mirsad tokača u federalnim medijma su okarakterisani kao najveći izdajnici "njihove" bih.
mirsad tokača prije svega ljudski i naučno je demistikovao laž koja se servirala zadnjih 15 godina.
ta laž o 200 000 hiljada pa i više ubijenih svakodnevno se izgovarala bez da je iko demantuje, iako se znalo da je laž, tako često je ponavljana da je postala "istina", čak su strani diplomati i novinari koristili takve nebulozne podatke.
sada kad je evidentno da ta cifra ubijenih u najgorem slučaju ne prelazi 100 000 hiljada, od čega je preko 25 000 ubijenih srba , a od onih preostalih 75 000 više od pola je pobijeno u međusobnom sukobu hrvata i muslimanai +sukob muslimana i muslimana, jasno se mjenja dosadašnja slika kako su srbi najveći kurvini sinovi ovog rata. čak se i mit o "agresij" ruši analizom počinjenih zločina i žrtava. ako k tome dodamo i već stare podatke ženevskog crvenog krsta po kojima je više ljudi sa prostora federacije protjerano u rs, srbiju i treće zemlje nego što je sa područja rs protjerano u federaciju, hrvatsku i treće zemlje vidimo zašto su mnogi u federacij panično napali tokaču i rezultate njegovog naučnog i nepristrasnog istraživanja, zapravo se pokazalo kome ne odgovara i ko ne želi da se dođe do istine.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 18:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
kim deal je napisao:
IDC i mirsad tokača u federalnim medijma su okarakterisani kao najveći izdajnici "njihove" bih.
mirsad tokača prije svega ljudski i naučno je demistikovao laž koja se servirala zadnjih 15 godina.
ta laž o 200 000 hiljada pa i više ubijenih svakodnevno se izgovarala bez da je iko demantuje, iako se znalo da je laž, tako često je ponavljana da je postala "istina", čak su strani diplomati i novinari koristili takve nebulozne podatke.
sada kad je evidentno da ta cifra ubijenih u najgorem slučaju ne prelazi 100 000 hiljada, od čega je preko 25 000 ubijenih srba , a od onih preostalih 75 000 više od pola je pobijeno u međusobnom sukobu hrvata i muslimanai +sukob muslimana i muslimana, jasno se mjenja dosadašnja slika kako su srbi najveći kurvini sinovi ovog rata. čak se i mit o "agresij" ruši analizom počinjenih zločina i žrtava. ako k tome dodamo i već stare podatke ženevskog crvenog krsta po kojima je više ljudi sa prostora federacije protjerano u rs, srbiju i treće zemlje nego što je sa područja rs protjerano u federaciju, hrvatsku i treće zemlje vidimo zašto su mnogi u federacij panično napali tokaču i rezultate njegovog naučnog i nepristrasnog istraživanja, zapravo se pokazalo kome ne odgovara i ko ne želi da se dođe do istine.


Један од разлога због којег не желе попис по националном и вјерском изјашњавању.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 18:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
skypostman je napisao:
kim deal je napisao:
IDC i mirsad tokača u federalnim medijma su okarakterisani kao najveći izdajnici "njihove" bih.
mirsad tokača prije svega ljudski i naučno je demistikovao laž koja se servirala zadnjih 15 godina.
ta laž o 200 000 hiljada pa i više ubijenih svakodnevno se izgovarala bez da je iko demantuje, iako se znalo da je laž, tako često je ponavljana da je postala "istina", čak su strani diplomati i novinari koristili takve nebulozne podatke.
sada kad je evidentno da ta cifra ubijenih u najgorem slučaju ne prelazi 100 000 hiljada, od čega je preko 25 000 ubijenih srba , a od onih preostalih 75 000 više od pola je pobijeno u međusobnom sukobu hrvata i muslimanai +sukob muslimana i muslimana, jasno se mjenja dosadašnja slika kako su srbi najveći kurvini sinovi ovog rata. čak se i mit o "agresij" ruši analizom počinjenih zločina i žrtava. ako k tome dodamo i već stare podatke ženevskog crvenog krsta po kojima je više ljudi sa prostora federacije protjerano u rs, srbiju i treće zemlje nego što je sa područja rs protjerano u federaciju, hrvatsku i treće zemlje vidimo zašto su mnogi u federacij panično napali tokaču i rezultate njegovog naučnog i nepristrasnog istraživanja, zapravo se pokazalo kome ne odgovara i ko ne želi da se dođe do istine.


Један од разлога због којег не желе попис по националном и вјерском изјашњавању.

:D u pravu si to je cijela istina u vezi sa popisom
samo mi nisu jasni ovi srpski političari, zašto sad ne krenu u neku žešću kampanju razotkrivanja muslimanskih laži, već sve nešto stidljivo mlako čast izuzecima poput slavuja i još par njih, ali s najvišeg nivoa vrlo malo.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 20:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2005, 03:59
Postovi: 263
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Citiraj:
In a case of the Srebrenica massacre, during and after the war, many Bosniak families asked that their family members be buried as soldiers, for various reasons, although they died as civilians or as soldiers away from front lines. The most common reason for these requests was access to social support for families of killed soldiers.

Ovo je dno dna...sramot cime se sve sluzite. Ispasce da je Srebrenica bila zabavni park. Za sve imate objasnjenje.


Imas li ti neki kontra-argument ili je to samo tako proizvoljno? I cime se ja to licno sluzim? Prenio sam samo sta je neko drugi rekao i rekao da je kontroverzno i razlog. Valjda ce vrijeme pokazati sta je istina. Inace hvatas se za slamku jer idc danas broji te kao vojnike. Ono sto sam podebljao je vaznije. Mnogi su ovde tvrdili i jos uvijek tvrde da su svi bili vojnici tj zarobljenici a opet i da jesu bili ona zadnja engleska recenica bi trebala da bude dovoljno jer su ubijeni planirano..

kim deal je napisao:
sada kad je evidentno da ta cifra ubijenih u najgorem slučaju ne prelazi 100 000 hiljada, od čega je preko 25 000 ubijenih srba , a od onih preostalih 75 000 više od pola je pobijeno u međusobnom sukobu hrvata i muslimanai +sukob muslimana i muslimana,


Odakle ti te cifre? Izvor za podebljano? Slavuj? :roll: U najgorem slucaju cifra ubijenih prelazi 100 000 za nekih par hiljada a ja jedino znam za ove cifre:

64.036 Bosnjaka (30.633 vojnika i 33.700 civila)
24.905 Srba (20.626 vojnika och 4.075 civila)
7.788 Hrvata (5.719 vojnika och 2.163 civila)

Ono sto je meni interesantno ovde je podatak o civilima. Ocigledno je da je neko imao njih na nisanu. Po tebi ispada da su se Bosnjaci vecinom samoubili a vrs to samo vecinom gledala... (ne muslimani, to su i po staroj definiciji pripadnici islamske vjeroispovjesti, ako ces po tome onda budi dosljedan i zovi Srbe (bosanskim) pravoslavcima a Hrvate (bosanskim) rimokatolicima. Glupo zar ne?) Za razliku od Valtera, necu odmah pohitriti i reci "vi" jer ne zelim da krivim citav narod zbog necije izjave ili djela ali mi se cini daleko logicnije da su Bosnjaci civili vecinom ubijeni municijom vrs nego od strane avdica/hvo. Zar nije vrs jedno vrijeme drzala i vise od 70% BiH? Opet, za ovo zadnje nemam ni ja neki dokaz ali cini mi se logicnije.

_________________
Animator vs animation
Animator vs animation II
Formerly known as Hagar the Horrible. Hogar nije ljubitelj ljudskog roda.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs